Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nie kumasz i tyle.

Może i blędnie to wszystko jest rozumowane przez forumowiczów Piszemy DELTA A tak naprawdę TEMPERATURA PONOWNEGO ZALĄCZENIA CWU--nie chce mi się grzebać w PC. I tu właśnie ustawiamy spadek po jakim się PC włączy zacznie grzać CWU np. zadana 45*C Temp ponownego zalączenia Czy tam jak (-5 ) więc przy 39*C START PC do temp 45*C

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumasz i tyle.

Może i blędnie to wszystko jest rozumowane przez forumowiczów Piszemy DELTA A tak naprawdę TEMPERATURA PONOWNEGO ZALĄCZENIA CWU--nie chce mi się grzebać w PC. I tu właśnie ustawiamy spadek po jakim się PC włączy zacznie grzać CWU np. zadana 45*C Temp ponownego zalączenia Czy tam jak (-5 ) więc przy 39*C START PC do temp 45*C

Histereza koledzy, histeryza a nie DELTA.

Tą niewiedzą wprowadzacie zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wyłapałem moment jak nagrzała i sprężarka się wyłączyła:

[ATTACH=CONFIG]457399[/ATTACH]

Boi się Pana :D

[ATTACH=CONFIG]457400[/ATTACH]

 

Ale pompa dalej włączona bo dopiero o 6.00 będzie miała fajrant,jak skończy się program z harmonogramu :)

Wszystko git -- tylko dla mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dziadka i się wypowiadasz. Czy TY w ogóle wiesz co jest Histereza? No kaman pochwal się.

Dziadkiem to jestem ale z Tobą nie będę prowadził konwersacji ,bo ciężko Ci zajmuje rozumowanie tekstu pisanego, przykład z "dziadkem" z innego tematu ;)

 

Miałem dziadków, rocznik 1921 a drugi 1926...

 

Aczkolwiek młodym i szalonym dziadkiem jestem :D

Bo to raptem sprzed 3 lat ;)

58574610_10217926108531970_3391782634823614464_o.jpg

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadkiem to jestem ale z Tobą nie będę prowadził konwersacji ,bo ciężko Ci zajmuje rozumowanie tekstu pisanego, przykład z "dziadkem" z innego tematu ;)

 

Miałem dziadków, rocznik 1921 a drugi 1926...

 

To młodzieńcy bo moi 1904r i 1915r

Nie czaisz i tyle . W zimie przekonywałeś że PC pracuje kiedy chce. Teraz na wionę na forach pisałeś że PC ustawiona w II tar To jak to jest?

W nocy II tar. A w dzień kominek jak zimno? Tak?

Tak samo masz z PC

Wyjaśnij mi tą histerezę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to przedstawiam ogółowi forum...

Wytłumaczcie koledze co to znaczy histeryza w stosunku do grzania cwu ;)

 

Ty to naprawdę masz coś z glową .

Mi tlumaczyć nie musisz Ja problemu z CWU nie mam .

Ponad ćwierć wieku w automatyce siedzę.

Chcę znać co rozumiesz przez histerezę bo się wypowiadasz o PC gen.H o ktorej nie masz pojęcia. Być może u ciebie ( nie będę się uczył sterownika Staruszka ) bo mi to nie jest potrzebne .

Pytałem o histerezę ale TY pewnie tylko z nazwy wiesz co to bo tak mowią Ha ha :)

Po twych wpisach już wiem że w tym modelu ( twoim ) to jest właśnie jak z budzikiem Lecz w ( H) tak nie jest.

PS.Moje pytania były szersze Lecz ty jak zwykle odpowiadasz na pytania wygodne dla ciebie. Już to znam.

Chcesz się pochwalić to napisz ustawienia to cię naprostuję jak chcesz rozmawiać o wersji H A nie o swojej. Bo to już wiemy że od 8 lat nic nie ruszasz Bo i po co. Tak samo z majtami nie zmieniasz BO I PO CO. Już ci o tym pisali inni.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha z tym foto to nie ten PORTAL.

PS Pewnie niedługo zniknie za dzień lub 2 ten PORTRET tak samo jak ten filmik z zimy gdzie widać że grzanie domu nie jest tylko przez PC

No ale PAMIĘTAMY. Nawet ten fimik skopiowałem.

Spokojnie, na fb ciągle istnieje, żona mnie nie zabiła, to tutaj tym bardziej ;)

Screenshot_20210630-010517_Chrome.jpg

 

Oczywiście w połączeniu z ośmioma gwiazdkami,jako zdjęcie w tle na fb ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na fb ciągle istnieje, żona mnie nie zabiła, to tutaj tym bardziej ;)

[ATTACH=CONFIG]457403[/ATTACH]

 

Oczywiście w połączeniu z ośmioma gwiazdkami,jako zdjęcie w tle na fb ;)

 

I znów jak zwykle----nie na temat

A jak odpowiedź --to na to co wygodne.

Strzeliłeś sobie w kolano- w dyskusji o CWU i gen. H i teraz trzeba okrężnie jakoś wyjść.

TYLE ODE MNIE - Tak jak mówiłem stronę wcześniej nie CZAISZ a się wypowiadasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów jak zwykle----nie na temat

A jak odpowiedź --to na to co wygodne.

Strzeliłeś sobie w kolano- w dyskusji o CWU i gen. H i teraz trzeba okrężnie jakoś wyjść.

TYLE ODE MNIE - Tak jak mówiłem stronę wcześniej nie CZAISZ a się wypowiadasz..

Już wyżej pisałem, z Tobą nie będę polemizował bo jesteś zbyt cienki bolek i bardzo nie kumaty i masz zerowe pojęcie w temacie.

Najpierw doucz się co to znaczy histeryza,z czym to się jje i gdzie ja można przytoczyć.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyżej pisałem, z Tobą nie będę polemizował bo jesteś zbyt cienki bolek i bardzo nie kumaty i masz zerowe pojęcie w temacie.

Najpierw doucz się co to znaczy histeryza,z czym to się jje i gdzie ja można przytoczyć.

 

Ha ha ha- nie masz pojęcia o PC gen H

A polemizował nie będziesz bo akurat w tym WYMIĘKASZ -nie znasz się

No i dobrze bo wprowadzasz zamieszanie co do ustawień. Twój dziadek PC- ma tylko BUDZIK do ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo1972

nudzisz, jaka histereza, może dla Ciebie Histeryza ?

Są parametry niedostępna dla Ciebie , chyba jak "Max czasu działania CWU"

a masz to "Temo ponownego wygrzewania zbiornika" ?? ja mam 5stopni i działa spoko, jak muszę zagrzać bardziej, to zmniejszam (goście jadą np.)

Kluczowe to kiedy grzać, do ilu stopni i czas max grzania CWU + delta/histereza (wygrzewanie zbiornika) w ustawaniach serwisowych

 

@voymar +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo1972

nudzisz, jaka histereza, może dla Ciebie Histeryza ?

Są parametry niedostępna dla Ciebie , chyba jak "Max czasu działania CWU"

a masz to "Temo ponownego wygrzewania zbiornika" ?? ja mam 5stopni i działa spoko, jak muszę zagrzać bardziej, to zmniejszam (goście jadą np.)

Kluczowe to kiedy grzać, do ilu stopni i czas max grzania CWU + delta/histereza (wygrzewanie zbiornika) w ustawaniach serwisowych

 

@voymar +1

 

Problem w tym że ON takich ustawień nie ma. ( ma starszy typ PC) W jego PC działa to na zasadzie sterownika czasowego. To tak jak byś zwykły programator ustawił że ma działać co dzień od godz. X ---do godz. Y. I to tak działa ( jak zwykła grzałka tylko oczywiście z innym COP) lub jak świecidełka na Swięta -mają się włączyć i po pewnym czasie wyłączyć. Tam niezależnie od temperatury w baniaku CWU -PC dogrzewa wodę w ustawionej Jednostce Czasu. Wydedukowałem to z jego wpisów bo obsługi starocia uczył się nie będę. Gość tępy jak but i dlatego nie wie co to TEMPERATURA PONOWNEGO WYGRZANIA. Dlatego powtarzał co tu nie rozumieć. Po co dyskutuje jak nie zna sterownika w PC gen. H i J

PS. Histereza to też najprostsze nastawy aż po falowniki ,pompy, silniki do obslugi różnych urządzeń sterowanych przepływami ,nadmuchami itd. Ale oczywiście tu Kowalski nie ma dostępu . Do tego pisze się programy pod konkretne urządzenia.

Na-Ra.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe to kiedy grzać, do ilu stopni i czas max grzania CWU + delta/histereza (wygrzewanie zbiornika) w ustawaniach serwisowych

Kluczowe to wszystko mam.

Nie jaram się tym jak "pistoletem na kapiszony z odpustu" jak Wy :D

Raz ustawione, śmiga już ponad 8 lat,w lecie 2x na dobę,ma być 43st.C na koniec programu i jest.

20210701_004903_copy_2268x3024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe to wszystko mam.

Nie jaram się tym jak "pistoletem na kapiszony z odpustu" jak Wy :D

Raz ustawione, śmiga już ponad 8 lat,w lecie 2x na dobę,ma być 43st.C na koniec programu i jest.

[ATTACH=CONFIG]457411[/ATTACH]

 

W gaciach też śmigasz 8 lat i się tym nie jarasz.

Masz budzik w PC i tyle, a że nie kumasz PC wersji H lub J ,to wychodzi jak wychodzi.

8 lat w gaciach z draską. Bo po co coś zmieniać jak draska mała i gacie całe a PC grzeje jak budzik codziennie o tej samej porze. A że PC H i J się nie kuma co do ustawień -to co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...