Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Napięcie max ,jakie może być w Polsce w sieci na stałe to 253v (przez chwilę może być jeszcze wiecej). I u mnie 253v przy słońcu przez fotowoltaiki (moja jak i sasiadow) to norma ,i to kazde urządzenie musi wytrzymywać.

Także jeśli pompa jest wyłączona to na pewno coś jest nie tak,instalator to powinien jak najszybciej sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku są dwie grzałki,jedna do CO druga do CWU.

Grzałka do CWU może być zewnętrzna (ta w zbiorniku) bądź wewnetrzna czyli ta sama co do CO w jednostce wewnetrznej).Ustawiasz to w opcjach.

Wiec mimo, że jak będzie ustawiona na wewnętrzną ,to ta sama grzałka, to logika sterownika i tak rozróżnia dwie grzałki ( jedna do CO ,druga do CWU).

Ja nie pamiętam, czy do dezynfekcji potrzebne jest włączona grzalka ,bo jej po prostu nie robie, ale na próbę możesz włączyć, musi pojawić się ikonka grzałki z kranem na wyświetlaczu.

Edytowane przez MiG25
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to pompa Panasonic model WH-SDC07F3E5.

 

Zaniepokoiła mnie głośna praca, pompa pracuje na tych samych ustawieniach od 2016.

Wczoraj podczas grzania CWU pojawił się błąd i urządzenie się wyłączyło, zresetowałem pompę

H62 – nieprawidłowy przepływ wody

 

Po zresetowaniu widzę błąd

H20 - nieprawidłowość pracy pompy wody

 

Zastanawiam sięm czy jakiś wpływ na taki błąd ma :

- dokręciłem delikatnie zawór odpowietrzający w PC ( 2 miesiące temu ), bo miałem lekki wyciek

- ciśnienie w instalacji, naczyniu wybiórczym / przeponowym

 

Nie chcę dziś dzwonić do serwisanta ( niedziela ), może ktoś miał taki problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H62 – nieprawidłowy przepływ wody

Po zresetowaniu widzę błąd

H20 - nieprawidłowość pracy pompy wody

 

Zastanawiam sięm czy jakiś wpływ na taki błąd ma :

- dokręciłem delikatnie zawór odpowietrzający w PC ( 2 miesiące temu ), bo miałem lekki wyciek

- ciśnienie w instalacji, naczyniu wybiórczym / przeponowym

Popuść ten zawór;

-zapowietrzenie instalacji,

- uzupełnij cisnienie

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuść ten zawór;

-zapowietrzenie instalacji,

- uzupełnij cisnienie

 

Miałem przeczucie, że to może mieć jakiś związek z błędami.

Zdobię tak jak radzisz, dziękuje.

 

Jak nie pomoże to raczej nie zaszkodzi.

 

Na razie zdemontowałem panel w PC i lekko odkręciłem zaworek, słychać było uciekające powietrze. Panelu na razie nie zakładam, jak dobiję ciśnienie w naczyniu to sprawdzę jak działa.

Edytowane przez PaRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik przeniesiony z pompy na ściane i ustawiony jako termostat wewnętrzny, ustawioną krzywą w tle, ale na sterowniku na ścianie zaprogramowane od ilu ma grzać gdy temp w pomieszczeniu spadnie do wartości. Hmm też tak ustawiacie grzanie CO czy sama krzywa?

 

I ogólnie jak grzejecie samopas 24h czy harmonogram i właczanie tylko w określonych godzinach?

Ile razy dziennie przy grzaniu CO pompa powinna się włączać? Plus minus mniej więcej na oko :)

 

Wczoraj dopiero pierwszy raz uruchomiłem grzanie, pompa założona 3msc temu.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik przeniesiony z pompy na ściane i ustawiony jako termostat wewnętrzny, ustawioną krzywą w tle, ale na sterowniku na ścianie zaprogramowane od ilu ma grzać gdy temp w pomieszczeniu spadnie do wartości. Hmm też tak ustawiacie grzanie CO czy sama krzywa?

 

I ogólnie jak grzejecie samopas 24h czy harmonogram i właczanie tylko w określonych godzinach?

Ile razy dziennie przy grzaniu CO pompa powinna się włączać? Plus minus mniej więcej na oko :)

 

Wczoraj dopiero pierwszy raz uruchomiłem grzanie, pompa założona 3msc temu.

 

 

sam sobie musisz znależć złoty środek. Każdy dom jest inny i inaczej traci ciepło.

 

Temrostat to termostat a krzywa to krzywa. To się nie łączy.

 

Możesz nie używać termostatu a używać krzywej

 

Termostat zabezpiecza przed przegrzaniem pomieszczenia jak jeszcze podłogówka odbiera ciepło. Bo wtedy różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem będzie za mała żeby się pompa wyłączyła. To też jest rozwiązanie jak masz za dużą pompę do domu albo ciężko Ci dopasować krzywą do budynku.

 

Jak masz serię J to sterownik ustawiony za termostat wewnętrzny sam próbuje robić korekcję krzywej "ucząc" się budynku. Jego zadaniem jest aby pompa pracowała długo. Też musisz zobaczyć czy Ci to będzie pasować bo praca 24/h też dobra nie jest.

 

Obserwuj, wyciągaj wnioski i ewentualnie rób zmiany. Pamiętaj tylko że jak masz np podlodówkę to każda zmiana będzie widoczna z opóźnieniem wiec nie kręć rotametrami jak szalony co pare minut bo to nic nie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie musisz znależć złoty środek. Każdy dom jest inny i inaczej traci ciepło.

 

Temrostat to termostat a krzywa to krzywa. To się nie łączy.

Możesz nie używać termostatu a używać krzywej

 

Dzięki za zainteresowanie :D

T-Cap 9kw split gen H, same grzejniki żeliwne, dom stary ale po modernizacjach i dobrze ocieplony, ok 190m2, na dachu foto.

 

1. Czy jak mam sterownik ustawiony za termostat wewnętrzny i na wyświetlaczu tylko ikona Termostatu, to krzywa wtedy nie jest brana pod uwage? Czy chodzi to i to z priorytetem na termostat? Bo tak mi powiedział monter, że krzywa "sobie pracuje w tle" hmm... 15/35, -15/50 delta -5

2. Na grzejnikach mam zawory i głowice termostatyczne, skala 1-5, jak ustawiłem na 2 strasznie wolno grzejniki się nagrzewały, zostawiłem na razie na 3. Zostawić czy lepiej dać więcej, macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

3. "Też musisz zobaczyć czy Ci to będzie pasować bo praca 24/h też dobra nie jest." - co masz na myśli?

4. Termostat sam uczy się też w jakiś sposób ustawień?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...