Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam t-capa serii F z 2015 roku. Po braku zasilania kasują mi się ustawienia (miga zegar). Czy jest tam jakaś bateria którą należy wymienić? I drugie pytanie. Mam panele fotowoltaiczne i chciałbym zwiększyć autokonsumpcję. Teraz pompa pracuje tylko w trybie TANK. Grzanie wody załącza mi się w różnych godzinach a chciałbym żeby działo się to w porze kiedy jest produkcja PV. Jak ustawić timer żeby przy trybie TANK pompa grzała wodę codziennie np pomiędzy 12 a 17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik przeniesiony z pompy na ściane i ustawiony jako termostat wewnętrzny, ustawioną krzywą w tle, ale na sterowniku na ścianie zaprogramowane od ilu ma grzać gdy temp w pomieszczeniu spadnie do wartości. Hmm też tak ustawiacie grzanie CO czy sama krzywa?

 

I ogólnie jak grzejecie samopas 24h czy harmonogram i właczanie tylko w określonych godzinach?

Ile razy dziennie przy grzaniu CO pompa powinna się włączać? Plus minus mniej więcej na oko :)

 

Wczoraj dopiero pierwszy raz uruchomiłem grzanie, pompa założona 3msc temu.

 

U mnie nie ma czegoś takiego że PC się wyłączy. Przecież to INWENTER który moduluje mocą. Jak bym PC włączył 1 października to by chodziła np. do 1 Maja non stop modulując mocą Czyli zaliczyła by 1 START i 1 STOP. Przy dobrze zrobionej instalacji (CO) i jak pompa ma zapewniony min przepływ to nie ma czegoś takiego jak wyłączenia. Fakt moja jest wyłączana --BO tak Ja chcę. Sprawdzałem ostatniej zimy różne nastawy i zawsze pracowała non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma czegoś takiego że PC się wyłączy. Przecież to INWENTER który moduluje mocą. Jak bym PC włączył 1 października to by chodziła np. do 1 Maja non stop modulując mocą Czyli zaliczyła by 1 START i 1 STOP. Przy dobrze zrobionej instalacji (CO) i jak pompa ma zapewniony min przepływ to nie ma czegoś takiego jak wyłączenia. Fakt moja jest wyłączana --BO tak Ja chcę. Sprawdzałem ostatniej zimy różne nastawy i zawsze pracowała non stop.

 

Nie ma takiej opcji...;)

T-cap nie jest w stanie tak nisko modulować mocą żeby chodzić non stop przez cały okres grzewczy. Cały czas chodzi ci obiegówka, ale sprężarka włącza się i wyłącza w zależności od potrzeby, a głównym podzespołem pompy jest właśnie sprężarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ktoś wyżej zauważył - żywotność pompy gdyby miała chodzić cały czas, jest limitowana.

Zresztą nie chciałbym mieć w nocy gdy śpie 23* tak jak w dzień, bo to za ciepło dla mnie, więc trzeba by na harmonogramie zatrzymać pompe, zrobić START z grzaniem do niższej temperatury - chyba że jest jakiś inny sposób na obniżenie temperatury grzania w nocy?

 

Voymar a Ty na grzejnikach odkręcasz zawory na max aby nie dławić przepływu dla pompy?

i jak masz krzywą ustawioną? bo zdaje się też masz same grzejniki tak?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kasującym się zegarem w serii F ktoś tu już miał problem. Zasugerowałem ,żeb baterii o niego szukał w sterowniku z wyświetlaczem i przyciskami ,ale nie wiem ,co się z tym stało. Poszukaj.

Tak samo poszukaj ,jak ustawić harmonogram ( jak już będziesz miał sprawny zegar).

 

Poszukałem. Nic się nie stało. Twój post jest ostatni w tym wątku. Chyba serwis pozostaje. Pomoże ktoś z tymi ustawieniami na konkretne godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba koledze co mial problem można PW wysłać i się zapytać, czy sobie poradzil? Później można samemu rozebrać ten sterownik i poszukać baterii.

A co do timera ,to wiesz co chcesz ustawić (Tank+CO w godzinach 12-17, CO w pozostałych lub ew tylko Tank 12-17 i OFF w pozostalych) wiec to zaprogramuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba koledze co mial problem można PW wysłać i się zapytać, czy sobie poradzil? Później można samemu rozebrać ten sterownik i poszukać baterii.

A co do timera ,to wiesz co chcesz ustawić (Tank+CO w godzinach 12-17, CO w pozostałych lub ew tylko Tank 12-17 i OFF w pozostalych) wiec to zaprogramuj.

 

Nie wiem czy mogę rozebrać sterownik jak pompa na gwarancji. PW wyśle dzięki za podpowiedź. Pompę mam teraz tylko w trybie TANK i nie wiem jak ustawić żeby od 0:00 do 12:00 i od 17:00 do 0:00 nie pracowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję F z 2015 jeszcze na gwarancji ?

Ale skoro tak , to nie ma co czekać , tylko zgłaszać na gwarancji ,że ustawienia zegara się kasują....

 

Co do programatora , to ja też nie wiem jak to się robi w F ,ale być może przeszukanie tego tematu ( zwłaszcza na jego początku , gdzie użytkownicy głównie mieli F ) , by pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma czegoś takiego że PC się wyłączy. Przecież to INWENTER który moduluje mocą. Jak bym PC włączył 1 października to by chodziła np. do 1 Maja non stop modulując mocą Czyli zaliczyła by 1 START i 1 STOP. Przy dobrze zrobionej instalacji (CO) i jak pompa ma zapewniony min przepływ to nie ma czegoś takiego jak wyłączenia. Fakt moja jest wyłączana --BO tak Ja chcę. Sprawdzałem ostatniej zimy różne nastawy i zawsze pracowała non stop.

Bzdury Wasc odpowiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji...;)

T-cap nie jest w stanie tak nisko modulować mocą żeby chodzić non stop przez cały okres grzewczy. Cały czas chodzi ci obiegówka, ale sprężarka włącza się i wyłącza w zależności od potrzeby, a głównym podzespołem pompy jest właśnie sprężarka...

 

Nie masz racji. Mówię o swym przypadku. Specjalnie patrzyłem na ilości zał. i wył A PC jest wyłączana bo by było za gorąco. Trzeba by zejść z temp zasilania ale wtedy ogromne godz pracy bo doba to 24h x30 =720h w miesiąc.

Nie zamierzam tu dowodzić swych racji że tak jest. Lecz ostatnia zima to mój pierwszy sezon grzewczy byl i PC była testowana na różne strony. Nawet zadałem pytanie ( w zimie ) ile razy się WAM. wył. PC bo mi non stop pracuje. Wyl ja tylko har. Teraz dołożyłem termostat pokojowy to zobaczymy jak to będzie ale na samej krzywej pracuje non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury Wasc odpowiadasz.

 

Arturo czy tam Miki Tak jak pisałem wyżej - udowodniać nie zamierzam Bo niby jak mam to zrobić?

No chyba że w sezonie grzewczym pyknę fotkę z czasem pracy + ilość wł i wył

No chyba że PC jak wylączy sprężarkę to nie liczy ( wył )

Już nie wiem lecz zawsze sprawdzam pobor (kWh ) a robiłem to baaaaaaardzo czesto bo to byla nowa zabawka i zawsze był pobór .

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ktoś wyżej zauważył - żywotność pompy gdyby miała chodzić cały czas, jest limitowana.

Zresztą nie chciałbym mieć w nocy gdy śpie 23* tak jak w dzień, bo to za ciepło dla mnie, więc trzeba by na harmonogramie zatrzymać pompe, zrobić START z grzaniem do niższej temperatury - chyba że jest jakiś inny sposób na obniżenie temperatury grzania w nocy?

 

Voymar a Ty na grzejnikach odkręcasz zawory na max aby nie dławić przepływu dla pompy?

i jak masz krzywą ustawioną? bo zdaje się też masz same grzejniki tak?

 

Na grzejnikach niczym nie reguluję nigdy nie było żadnych głowic. Grzejniki pomimo wczesniejszego grzania wąglem mialem lekko przewymiarowane..

Krzywa to 38---43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też ustawienia 35--40 lecz zaletą grzejników jest to że szybko jest w domu ciepło więc podniosłem. Dlaczego?

Bo w dni słoneczne ( mam dużo okien na poł ) i mimo mrozu bylo by za ciepło więc PC stała. Gdy słońce zaszło to wyższa temp. szybciej zrobila temp. komfortową. A jestem raczej ciepłolubny i musi być min 23,5*C Nawet w maju jak nie ma 23,5*C ODPALAM PC Wiadomo że grzejniki szybko dają komfort lecz temp jest wyższa niż na podlogowym.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Mówię o swym przypadku. Specjalnie patrzyłem na ilości zał. i wył A PC jest wyłączana bo by było za gorąco. .

 

Jeśli tak mocna pompa jak T-CAP działa u Ciebie bez przestojów oznacza że masz dom o bardzo dużym zapotrzebowaniu energetycznym , bo cudów nie ma i T-CAP zapewne poniżej 2-3KW mocy nie zejdzie. Poniżej albo zacznie taktować albo się wyłączy ...

 

U mnie dużo słabsza pompa 9KW LG nie jest w stanie pracować ciągle i musi być sterowane termostatem z histerezą 0,4 stopnia.

Nawet klima Gree 3,5KW w okresie "cieplejszym" nie była w stanie pracować nonstop , bo nawet tak mała klima nie potrafiła często zejść tak nisko z mocą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że grzejniki szybko dają komfort lecz temp jest wyższa niż na podlogowym.

 

Grzejnki jak i klima to ogrzewanie nadmuchowe. Szybko się nagrzewa pomieszczenie i ... szybko wychładza po zakończeniu grzania.

Dlatego grzejnikami jak i klimą aby zachować komfort termiczny trzeba grzać ciągle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę rozebrać sterownik jak pompa na gwarancji. PW wyśle dzięki za podpowiedź. Pompę mam teraz tylko w trybie TANK i nie wiem jak ustawić żeby od 0:00 do 12:00 i od 17:00 do 0:00 nie pracowała

 

Cześć,

poszperaj w sieci i znajdź instrukcję od tego sterownika-jak nie znajdziesz , to wrzuć mi swój email na priv i Ci wyślę.

Ogólnie ten programator w F jest strasznie kulawy...ale do ogarnięcia. Sposób programowania określiłbym jako azjatycki -trzeba stawiać małe markerki , itp...

Pierwszy rok kombinowałem z tym timerem-chodziło o podbicie temp na CO w T2-ale nic to nie wniosło...CWU ogarniam bez CO na oddzielnym sterowaniu z drugiego czujnika -steruję wtedy grzaniem CWU wg wysokości słupa w zasobniku (tj w T1 min , w T2 max).

Co do gwarancji , to zazwyczaj 5 lat jest na sprężarkę , na resztę 3 lata-więc dopytaj instalatora czy rzeczywiście masz tę gwarancję dot baterii.

Odnośnie samej baterii , to u mnie jest tak samo-po zaniku energii kasuje się godzina i dzień. Dałem sobie z tym spokój , bo mi nie przeszkadza.

Poszperam w dtr może znajdę info gdzie jest ta bateria (choć przypuszczam tak na 95% ,że jest w sterowniku. Mamy w firmie podobne sterowniki od PC P/P Panasa i tam na 100% jest bateria w sterowniczku)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnki jak i klima to ogrzewanie nadmuchowe. Szybko się nagrzewa pomieszczenie i ... szybko wychładza po zakończeniu grzania.

Dlatego grzejnikami jak i klimą aby zachować komfort termiczny trzeba grzać ciągle ...

 

Byłem do tej pory przekonany ,że grzejniki (płytowe) to system konwekcyjny ...a nie nadmuchowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...