Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No dobra, jak na złość mam awarie sieci kom i nie mam jak zadzwonić do instalatora.

 

dwa razy mi wywaliło wodę z jednostki wewnętrznej. Raz odpowietrznikiem, ok uznałem że może cieknąć czasami, dopuściłem wody, odpowietrzyłem, zakręciłem odpowietrznik podziałało parę godzin i znowu plama wody ale sporo mniejsza pod jednostką.

 

Walnięte naczynie w pompie? Bo jest sama podłogówka i jest jej 100m2 wiec na bank nie mam za dużego zładu wody do tego naczynia co jest w pompie. Ciśnienie jakie było spoczynkowe to 2bary - tak zostawił instalator i tak dobiłem jak wywaliło za 2 razem. Pompa 7kw serii J.

 

Przypuszczam że jak zjadę z nim na 1,5 bara to problemu nie będzie ale jakoś nie mam pewności czy tak powinno być. Niby w instrukcji jest że ciśnienie ma być pomiędzy 1 a 3. No to dwa jest idealnie pomiędzy.

 

Pewnie dopiero wieczorem będę mógł dzwonić ale może macie jakieś pomysły ocb? Mi przychodzi tylko to co powyżej do głowy.

 

Serwisant na przeglądzie pozamykał mi ten kranik twierdząc że panas ma taką przypadłość iż po prostu cieknie z niego często w sensie kapie ale ja mam dodatkowe naczynie. Także być może to żadna awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant na przeglądzie pozamykał mi ten kranik twierdząc że panas ma taką przypadłość iż po prostu cieknie z niego często w sensie kapie ale ja mam dodatkowe naczynie. Także być może to żadna awaria.

 

Jak ci zamknął zawór ? Może myślisz o śrubce do odpowietrzania , bo zaworu nadciśnieniowego nie da się zamknąć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant na przeglądzie pozamykał mi ten kranik twierdząc że panas ma taką przypadłość iż po prostu cieknie z niego często w sensie kapie ale ja mam dodatkowe naczynie. Także być może to żadna awaria.

 

przecież napisałem że po 1 razie zakręciłem odpowietrznik i wywaliło drugi raz. Tym razem bezpieczeństwa.

 

Umówiłem się na wizytę, zobaczymy ciśnienie w naczyniu. Albo naczynie walnięte albo nie takie ciśnienie jak być powinno bo przy 27 stopniach zasilania wywala wode... to co będzie przy mrozach i 35 stopniach?. Ustawie prostą 35 stopni dla testu po sprawdzeniu / naprawieniu tego. Jak wtedy nie wywali to nigdy nie wywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalny kabel grzewczy jest przypinany do obudowy ,a nie do zewnętrznej tacki , stąd ta tacka niepotrzebna , tylko pozaklejać od spodu dziurki trzeba ( właśnie do tych dziurek wkłada się spinki do kabla).

Gdzieś tu wstawiałem zdjęcie jak podłączyłem kupiony przewód grzewczy (nieorginalny) i w sumie nigdy go nie użyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zgłupiałem. W "autodiagnostyce" jest mowa o 260l wody o temperaturze 60 stopni i wszystko ponad to wymaga osobnego naczynia. W serwisówce do mojej pompy jest za to coś takiego:

 

The indoor unit has a build-in Expansion Vessel with 10 L air capacity and initial pressure of 1 bar.

Total amount of water in the system should be below 200 L.

If the total amount of water is more than 200 L, please add expansion vessel (field supply)

 

wszystkie te pompy mają 10 litrowe naczynie.

 

Nic to w poniedziałek się zobaczy ocb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem że po 1 razie zakręciłem odpowietrznik i wywaliło drugi raz. Tym razem bezpieczeństwa.

 

Umówiłem się na wizytę, zobaczymy ciśnienie w naczyniu. Albo naczynie walnięte albo nie takie ciśnienie jak być powinno bo przy 27 stopniach zasilania wywala wode... to co będzie przy mrozach i 35 stopniach?. Ustawie prostą 35 stopni dla testu po sprawdzeniu / naprawieniu tego. Jak wtedy nie wywali to nigdy nie wywali.

Faktycznie. Przegapiłem. Co do zladu to faktycznie montezy mówili o 250 litrach więc to co piszesz pewnie jest ok nawet jeżeli serwisowka mówi o 200 l to pewnie wentyl bezpieczeństwa i tak jest. Także pewnie problem jest jednak gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalny kabel grzewczy jest przypinany do obudowy ,a nie do zewnętrznej tacki , stąd ta tacka niepotrzebna , tylko pozaklejać od spodu dziurki trzeba ( właśnie do tych dziurek wkłada się spinki do kabla).

Gdzieś tu wstawiałem zdjęcie jak podłączyłem kupiony przewód grzewczy (nieorginalny) i w sumie nigdy go nie użyłem.

 

Nie wiem właśnie, czy będzie u mnie ten przewód grzejny konieczny, ale skropliny chcę rurką odprowadzić w kanalizację, akurat rurkę od kanalizacji mam na odpowiedniej wysokości po drugiej stronie ściany. I tak sobie myślę, że przy większych mrozach może mi to pozamarzać. Ps: gdzie udało Ci się znaleźć informację, że 230V wychodzi na grzałkę? Przekopałem internety i ni chu chu nigdzie wzmianki, chyba że słaby ze mnie górnik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kanalizacja bez jakiegoś opomiarowania ilości ścieków to ok, rurka jak najbardziej w pionie ,dobrze ocieplona , tak żeby ciepło dodatkowo w górę szło i ją ogrzewało , i powinno bć ok. Nawet woda z defrostu ma temp dodatnią i pozwala rozpuścić resztki , A jak miałaby przepływać ze spodu obudowy do tacki , to jeszcze szybciej ją wychładza... No ale co wymyślisz to tak będzie :)

 

A te 230V to nawet ze schematu z serwisówki to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że wiem już jakie zasilanie, ja się tego nie mogę dopatrzeć, a pompę zakładałem sam. I rzeczywiście bez tej tacy powinno dać radę, tak zrobię, zamontuję tylko ten kabel grzewczy i się zobaczy jak będzie. Na odpływ zamierzam dać syfon w piwnicy, żeby nie śmierdziało przy pompie. Dzięki za zainteresowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chcę sobie dorobić tacę ociekową z podgrzewaniem. Mam zamiar zastosować kabel grzejny z termostatem. Cena tych oryginalnych akcesoriów, delikatnie mówiąc, jest nieakceptowalna...

 

Kabel? - no jak ktoś chce to czemu nie.

Ja osobiście pod JZ zrobiłem dodatkową tackę na którą spływa woda ( nic nie zalepiałem ) Dlaczego? Bo inż. Panasa jak tak zrobili to w jakimś celu.

Zostawiłem wszystkie otwory . Tacę dodatkową zrobiłem dłuższą niż PC a dokładnie 92cm tak że woda spokojnie spływa. Szerokość też jest większa od PC o 3cm z każdej strony. Taca ( moja ) na środku ma otwór i podłączone jest to rurą fi 75 to instalacji deszczowej ( ok. - 35cm ) Woda sobie swobodnie spływa do deszczówki ( zbiornika ) W okresie grzewczym 20/21r dwa razy otwór zamarzł lecz nie całkowicie. Zamiast otworu fi 75 był fi 20 . Robiąc sobie poranną kawkę zagotowałem w czajniku wodę i po prostu polalem na tacę Wrzątek zrobił robotę w 20sekund i znów był otwór fi 75. Takie manewry zrobiłem 2 w całym sezonie grzewczym. Woda z defrostu jest na tyle na + aby odciek nie zamarzał tak łatwo. Po za tym tacka wykonana jest ( ta moja ) w taki sposób że na środku tam gdzie jest odpływ jest o ok, 1cm niżej niż po bokach. Woda nie ma prawa stać na tacy. A jak nie stoi i płynie na ( -35cm ) to już jej nic nie grozi. Żaden mróz- bo deszczówka ma spad 1cm na 1 mb Tak że zapitala aż miło.

NO ale jak ktoś chce kabel jego sprawa. NIECH MA. lecz potrzeby nie jest.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie, czy będzie u mnie ten przewód grzejny konieczny, ale skropliny chcę rurką odprowadzić w kanalizację, akurat rurkę od kanalizacji mam na odpowiedniej wysokości po drugiej stronie ściany. I tak sobie myślę, że przy większych mrozach może mi to pozamarzać. Ps: gdzie udało Ci się znaleźć informację, że 230V wychodzi na grzałkę? Przekopałem internety i ni chu chu nigdzie wzmianki, chyba że słaby ze mnie górnik;)

 

Hm. W kanalizację ? No nie wiem .Z kanalizacji są opary bo to środowisko aktywne. Po za tym z kanalizacji--po kąpieli czy tam zmywarki będzie parowała woda. A para będzie szukać wyjścia. Wiadomo że ciepła woda z kanalizacji będzie parowała na zewnątrz. ( bo przy PC ) nie złączysz na szczelnie. Jak będzie parowanie (ciepl a woda+ detergenty aktywne ) PC może po jakimś czasie zacząć korodować.

Zrobisz jak zechcesz. Lecz weź to pod uwagę. Lub trzeba odpływ z PC porządnie ZASYFONOWAĆ .ale czy wtedy woda z PC nie będzie zamarzać?

Trudo mi jest wyobrazić sobie twoją instalację. Bo jak się widzi co i jak jest podlączone to rozmowa i doradztwo wygląda inaczej.

Osobiście też mogłem podłączyć pod kanalizację, lecz odrzuciłem ten pomysł z powodów opisanych wyżej. Podłączyłem do deszczówki i jest OK. Bez żadnych kabli.

Powodzenia w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voymar , napisałem już parę razy w jakim celu są otwory.... do spinek kabla grzewczego , a nie do odpływu wody.

Zrobiłeś tackę , i tylko dwa razy musiałeś biegać ze wrzątkiem... Wniosek taki ,że jak byś jej nie miał to byś nie biegał.

I kolega przecież napisał , że będzie syfon , a Ty i tak ,że będzie śmierdziało.... Może latem tak , jak woda z niego wyparuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voymar , napisałem już parę razy w jakim celu są otwory.... do spinek kabla grzewczego , a nie do odpływu wody.

Zrobiłeś tackę , i tylko dwa razy musiałeś biegać ze wrzątkiem... Wniosek taki ,że jak byś jej nie miał to byś nie biegał.

I kolega przecież napisał , że będzie syfon , a Ty i tak ,że będzie śmierdziało.... Może latem tak , jak woda z niego wyparuje.

 

Wiesz 2 razy na 7 miechow grzania ---To bajka.

Chcialem po prostu przedstawić inne rozwiązanie. A czas pokarze jak bedzie. Tu nie chodzi o smród lecz o korozję.

Moja PC stoi na kostce brukowej ( chodnik) więc bez instalacji którą zrobiłem była by ślizgawka. Fakt też jest taki że akurat tamtym ciągem komunikacyjnym w zimie się nie chodzi, ale lud by był i to 40cm od domu.

No ale ty byłeś u mnie i wszystko wiesz I z dwóch polań odcieku po zrobieniu kawy robisz problem. W moim odczuciu zagotowanie wody podczas robienia kawy 2 razy w sezonie to koszt zerowy. Ja nikomu nie zabraniam robienia kabla do tacy. Tylko śmieszy mnie fakt że na kabel szkoda ( za drogi ) nie wie gdzie podlączyć . A mógł to zrobić instalator. Jak będzie z gwarancją jak sam zrobi ? Nie wiem nie moja sprawa. No chyba że PC ma swoje lata.

Po za tym choć nawet te otwory co są pod PC są przeznaczone na kabel---to czy ten kabel jest tak szczelnie założony że się z tych otworów nie leje? Chyba że się to uszczelnia.

TYLE W TEMACIE- Tacy.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...