Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czy może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego pomimo nastawy dla strefy 2 temp. 27st, nie jest realizowane grzanie?

Pompę mam 2 strefową (strefa 1 - grzejniki, strefa 2-podłogówka)

 

Strefa 2 działa tylko jak uruchomię 1 strefę. Jeśli włączona pozostaje tylko 2-strefa to pomimo spadku poniżej temp. zadanej 27st. grzanie nie jest realizowane.

 

g94B5LI.png

 

irHdlAQ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie majster ma mi zrobić zadaszenie nad jednostką zewnętrzną T-CAPa, aby zachować odpowiedni spadek wychodzić że będzie tylko 10cm nad górną krawędzią pompy - czy to nie przeszkadza?

W sensie chyba nie zdławie zaciągania powietrza czy wydajności pompy bo i tak powietrze zaciągane jest przez wentylatory z przodu prawda?

 

Jak sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż na ścianie to nie najlepszy pomysł.

Pompa od ściany u mnie to jakieś 40cm pewnie

 

Czyli raczej nie przejmować się że 10cm daszek od górnej krawędzie pompy? Nie przeszkadza?

 

Po pierwsze .Wszystko zależy z czego jest ten daszek?

Po 2 - PC podczas defrostów wypuszcza parę, Czy ta para nie będzie zalegać na wewnętrznej stronie daszku ? Nie wiem nie pamiętam jak było u mnie.

Po 3 Po co ci fachowiec, jak są na all-gro gotowe daszki wraz z uchwytami poliwęglan + plastikowe mocowanie do samodzielnego montażu. Cena 140zeta 160zeta w zależności od wielkości i szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze .Wszystko zależy z czego jest ten daszek?

Po 2 - PC podczas defrostów wypuszcza parę, Czy ta para nie będzie zalegać na wewnętrznej stronie daszku ? Nie wiem nie pamiętam jak było u mnie.

Po 3 Po co ci fachowiec, jak są na all-gro gotowe daszki wraz z uchwytami poliwęglan + plastikowe mocowanie do samodzielnego montażu. Cena 140zeta 160zeta w zależności od wielkości i szerokości.

 

Nie chce dziurawić elewacji i konstrukcja podpór daszku będzie przykręcona do fundamentu pompy - metalowe rurki, to nie będzie ciężkie.

Daszek z poliwęglanu komorowego o taki materiał

https://allegro.pl/oferta/poliweglan-komorowy-bezbarwny-10mm-na-wymiar-6948705786?fromVariant=6948634254

 

To z tą parą nie wiedziałem, ale to chyba na boki się będzie rozchodzić?

 

edit: faktycznie jest troche pary, ale to chyba nie zadziała szkodliwie na poliwęglan

 

Zawsze jakieś drgania beda przechodzić z pompy na dom, pękanie elewacji prawdopodobne, hałas jakiś w domu, fundament przy domu to lepszy patent IMO.

Ubezpieczałem w tym roku chałupe i pompe na fundamencie nie potraktowali jako element domu, mimo że to 30-40cm od domu- dopytywałem specjalnie o to! Dodali mi oddzielny punkt że ubezpieczenie dodatkowe obejmie pompe - przedmioty w sąsiedztwie domu jakoś tak. Przy ubezpieczeniu warto o to dopytać dokładnie.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy jak masz to wykonane. Czy masz czujnik tmp bufora czy masz bufor potraktowany jako strefę z wyższym parametrem np kaloryfery. Dopiero za tym jest mieszacz i strefa z niższym parametrem. Żeby ta działała musi najpierw mieć z czego brać wyższy parametr a skoro jest wyłączony to nie grzeje. Przynajmniej tak to rozumie

m, ale przetestuje może w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego pomimo nastawy dla strefy 2 temp. 27st, nie jest realizowane grzanie?

Pompę mam 2 strefową (strefa 1 - grzejniki, strefa 2-podłogówka)

 

Strefa 2 działa tylko jak uruchomię 1 strefę. Jeśli włączona pozostaje tylko 2-strefa to pomimo spadku poniżej temp. zadanej 27st. grzanie nie jest realizowane.

 

g94B5LI.png

 

irHdlAQ.png

 

Jeśli na podłogówkę masz nastawę 27, a deltę masz ustawioną na 5, to na powrocie jak się wyłącza pompa jest zapewne 24st, więc ponowne załączenie sprężarki dla tej strefy będzie gdy temperatura spadnie poniżej 21st, ot cała tajemnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pewien problem rok temu zainstalowano mi pompę 7kw, instalator ustawił aby grzało tylko co, dzisiaj przychodzi czas przeprowadzki i pasuje włączyć grzanie ciepłej wody. Problem polega na tym że nie mogę na sterowniku wybrać opcji z kranem poprostu go nie ma. Mam wrażenie że ta opcja jest w ogóle wyłączona. Proszę o pomoc jak aktywować opcję grzania wody. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie bo nie za bardzo wiem co mam zrobić, pompa panas 9kW HP (H) WC09H3E8, wpięty równolegle bufor 300l do tego zewnętrzną pompę obiegową i termostat pokojowy i tu mam chyba problem bo gdy pompę załączył termostat i osiągnięta została zadana temperatura. Termostat się wyłączył, a na pompie mam ciągle strzałkę przy słoneczku. Pompa nie grzeje, nie bierze energii tak widać z wyświetlacza, a pompka w jednostce wewnętrznej ciągle chodzi , jednostka buczy. Mam zewnętrzy regulator temperatury AC605H z WiFi i pompę obiegową Wilo.

Gdzieś wyczytałem żeby to miało sens to pompę obiegową zewnętrzną i termostat należało by wpiąć do pompy ciepła i wtedy faktycznie przykładowo gdy nie potrzeba grzać to oprócz sprężarki też i pompa wewnętrzna przestała by chodzić.

Instalator który to zakładał twierdzi że tak być nie może bo pompa ciepła nie będzie wiedziała jaka jest temperatura na buforze i dlatego tez musi chodzić cały czas ta pompka wewnętrzna. Ponoć bez żadnego dużego wpływu na zużycie sprzętu i warunków ekonomicznych.

Pompa ustawiona na prostą temperatura wody.

Ja do końca na tym się nie znam, trochę logiczniej mi się wydaje że powinno to działać jak jest potrzeba a nie cały czas. Mogę prosić o jakieś wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem żeby to miało sens to pompę obiegową zewnętrzną i termostat

należało by wpiąć do pompy ciepła i wtedy faktycznie przykładowo gdy nie potrzeba

grzać to oprócz sprężarki też i pompa wewnętrzna przestała by chodzić.

Termostat sprzęgnięty z obiegówką a obiegówka sterowana z pompy ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...