Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam również reku, który chodzi 24h,ale nie służy do chłodzenia ale do wentylacji ;)

A T-CAP 9kW ? Całkiem fajna zabawka, sprawdza się wyśmienicie, debiut działania to marzec 2013.

Od tego czasu do dzisiaj spalił jak smok( :D) czyli:

[ATTACH=CONFIG]452197[/ATTACH]

Pierwszy sezon w taryfie G11,od 2014r taryfa G12W i 98% grzania, czyli wtedy, gdy 1kWh=ok.0,30zl. :)

 

Dopis, nie mam domu z kartonu, mam dom bunkier :D

Który kosztuje mnie w ogrzewaniu cwu i c.o ok.1200zl rocznie ;)

 

Minął rok od uruchomienia PC. Licznik energii elektrycznej pokazuje 2260 kWh. Ty przez 7 lat zużyłeś 25 000 kWh. Przyjmując moje zużycie jako średnią (choć zima była mroźna) osiągnę twoje zużycie po 11 latach. I kto ma dom durszlak? A jak byśmy jeszcze to przeliczyli na m2 (moje 176 i twoje 110) uuuu, Panie.... Ale to Ty tu jesteś matematykiem. I masz najlepszy dom. I w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok od uruchomienia PC. Licznik energii elektrycznej pokazuje 2260 kWh. Ty przez 7 lat zużyłeś 25 000 kWh. Przyjmując moje zużycie jako średnią (choć zima była mroźna) osiągnę twoje zużycie po 11 latach. I kto ma dom durszlak? A jak byśmy jeszcze to przeliczyli na m2 (moje 176 i twoje 110) uuuu, Panie.... Ale to Ty tu jesteś matematykiem. I masz najlepszy dom. I w ogóle.

Chwała Ci Panie żeś tak mało zużył ;)

Ja wyrosłem z tego żeby się ścigać.

Na dziś dzień mam aż ponad 27000kWh od marca 2013r

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

mój T-cap F od 04.2015 naklepał już 43 600kWh przy średniorocznej ilości godzin pracy ok 3000h (pomiar czasu pracy na CO, CWU szacowane).

Szacuję ,że do dzisiaj PC przeklepała ok 20 000h pracy.

Kiedy byłem na etapie wyboru PC , to najbardziej gryzła mnie trwałość sprężarki-jak do tej pory nie słyszałem , aby w jakimś Panasie siadła.

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea może być taka , że jest 300l bufor , i jak się on wychłodzi ,to go pompa zagrzeje mimo ,że dom nie potrzebuje ogrzewania. Choć wg mnie to zbędna rzecz niepotrzebnie grzać bufor.

Po prostu instalator nie wprowadził kabli od termostatu i pompy obiegowej do pompy , tylko połączył razem te dwie rzeczy poza pompą i tyle. A pompę ustawił na grzanie wg temp wody , zamiast wg zewnętrznego termostatu. Co też ma swoje zalety , bo można podnosić krzywą podczas pracy ,a w trybie termostatu bez Heishamon tego się nie zrobi.

 

Tak właśnie mniej więcej ten układ wygląda, na pompie ustawiona prosta która pilnuje temperaturę w buforze, zewnętrzy termostat steruje zewnętrzną pompą obiegową kiedy potrzeba osiągnąć temperaturę w pomieszczeniu. Niestety tak sobie instalator to wymyślił.

Mleko już wylane i teraz mam problem. Instalator poinformowany że tak być nie może , że pompa obiegowa cały czas pracuje , że ten układ raczej nie ma racji bytu i teraz jest zastanawianie się co zrobić. Na podpowiedz tutaj z tematu że najlepiej podpiąć termostat zewnętrzny, pompę wilo do pompy dostałem odpowiedz że to pociągnęło większe koszty trzeba by dokupić chyba płytę do pompy a nie wiadomo czy to będzie lepiej chodziło od obecnego układu ;)

Potrzebuje rady co da się zrobić najprościej , jak najmniej ingerować, iść w koszty a miało to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz przedni panel w jednostce wewn , to na płycie po prawej stronie drugi od dołu jest zacisk śrubowy extra pump.To tam ma być podpięta obiegówka , a do zacisków u dołu podłącza się sterownik pokojowy (optional thermostat 1) pod styk L (zasilanie) i H (start CO,heating).Oczywiście w ustawieniach PC trzeba wybrać praca PC wg termostatu.

Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz przedni panel w jednostce wewn , to na płycie po prawej stronie drugi od dołu jest zacisk śrubowy extra pump.To tam ma być podpięta obiegówka , a do zacisków u dołu podłącza się sterownik pokojowy (optional thermostat 1) pod styk L (zasilanie) i H (start CO,heating).Oczywiście w ustawieniach PC trzeba wybrać praca PC wg termostatu.

Tyle

 

Dziękuje Ci , prościej chyba się nie da , ma być dzisiaj, albo w poniedziałek więc już postawie na swoim, bo choć ja jestem tylko użytkownikiem i do końca się nie znam to uważam że to co mam teraz fatalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podpowiedz tutaj z tematu że najlepiej podpiąć termostat zewnętrzny, pompę wilo do pompy dostałem odpowiedz że to pociągnęło większe koszty trzeba by dokupić chyba płytę do pompy a nie wiadomo czy to będzie lepiej chodziło od obecnego układu ;)

.

 

Zaraz , zaraz-napisałeś ,że masz termostat pokojowy. Pytanie jaki -panel PC czy inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz , zaraz-napisałeś ,że masz termostat pokojowy. Pytanie jaki -panel PC czy inny ?

 

Mam wyciągnięty panel PC w zamiarze żeby nie musiał schodzić do piwnicy i widzieć co się dzieje na pompie oprócz tego mam termostaty zewnętrzny który do tej pory wpięty jest pod pompę wilo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz przecież sterownik wewnętrzny może chodzić jako termostat wewnętrzny. Kijowo ale chodzić może. Dwa pompę zew i termostat zewnętrzny możesz podpiąć bezpośrednio pod płytę standardową w panasonicu.

 

Weź to jakoś rozrysuj może co masz i jak bo ciężko się połapać.

 

Pompa ciepła panasa jak jest ustawiona na temperaturę wody mieli pompą obiegową cały czas. Taka jej uroda. Jak ustawisz dowolny termostat np ten ze sterownika to przestanie. Będzie tylko mieszać pompą jak termostat zezwoli na grzanie.

 

 

Możesz użyć termostatu ze sterownika i przenieść go do domu - może być najtańsze bo poza kablem 2 żyłowym nie trzeba nic - ale jakoś ten kabel trzeba ukryć wiec albo kucie i szpachlowanie i malowanie.

 

Możesz dokupić termostat zewnętrzny radiowy - to już jest parę złotych ale nie trzeba kuć i malować (ok 200zl)

 

Możesz też dołożyć termistror ale to też wymaga i kabla, kucia i malowania.

 

Bez termostatu pompa będzie cały czas mieszać pompą obiegową.

 

 

z tego co piszesz to masz wyciągniety sterownik do domu.

 

Pompa obiegowa powinna być podpięta pod płytę główną pod złącze extra pump. Termostat drugi zewnętrzny pod złącze opisane jako optional thermostat? na L i N jest zasilanie termostatu. Żeby zezwolić na grzanie trzeba połączyć fazę L na zacisk H (grzanie).

 

w sterowniku ustawiasz sobie którego termostatu chcesz używać czy wewnętrznego (ze sterownika) czy zewnętrznego.

 

I już. Nie wiem skąd ten instalator się urwał :)

Edytowane przez eMdzeJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz przecież sterownik wewnętrzny może chodzić jako termostat wewnętrzny. Kijowo ale chodzić może. Dwa pompę zew i termostat zewnętrzny możesz podpiąć bezpośrednio pod płytę standardową w panasonicu.

 

Weź to jakoś rozrysuj może co masz i jak bo ciężko się połapać.

 

Pompa ciepła panasa jak jest ustawiona na temperaturę wody mieli pompą obiegową cały czas. Taka jej uroda. Jak ustawisz dowolny termostat np ten ze sterownika to przestanie. Będzie tylko mieszać pompą jak termostat zezwoli na grzanie.

 

 

Możesz użyć termostatu ze sterownika i przenieść go do domu - może być najtańsze bo poza kablem 2 żyłowym nie trzeba nic - ale jakoś ten kabel trzeba ukryć wiec albo kucie i szpachlowanie i malowanie.

 

Możesz dokupić termostat zewnętrzny radiowy - to już jest parę złotych ale nie trzeba kuć i malować (ok 200zl)

 

Możesz też dołożyć termistror ale to też wymaga i kabla, kucia i malowania.

 

Bez termostatu pompa będzie cały czas mieszać pompą obiegową.

 

Ja mam wyciągnięty i panel z PC i także dodatkowy termostat który teraz pilnuje temperatury w pomieszczeniu wł/wył pompę wilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinien wlaczac wylaczac pompy wilo ale być podłączony pod płytę w jednostce wewnętrznej pompy pod optional thermostat. Pompa też tam powinna być podłączona (pod złacze extra pump)

 

Tak tez teraz planuje , na panelu PC ustawiona krzywa , na termostacie zew. jak już jest wyciągnięty ustawiona preferowana temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...