Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Esp-moja kuzynka ma t-capa mono H i panel steruje w pokoju jak termostat.

To działa tak samo jak termostat zewnętrzny-obiegówka załączy się kiedy będzie cykl grzania CO.

 

No ja mam ten panel i dodatkowy termostat wyciągnięty,, dubluje się, ale jak już jest to chciałbym wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co? Jak jest serownik ( panel ) z PC wyciągnięty i on może pracować jako termostat pokojowy.

Pompa Wilo powinna być podpięta pod PC- Jak PC pracuje to załącza pompę wilo .Jak jest stop to wszystkiego.

 

On już jest zamontowany na ścianie , ktoś mi podpowiedział że mogę podpiąć w pompie pod złącze room thermo, na panelu od PC ustawił bym krzywą zamiast prostej, służył by mi tylko do monitorowania pracy, termostat zew do pilnowania temperatury pomieszczenia.

Chyba że będzie miał problem instalator z podpięciem czy .źle to będzie funkcjonowało to zostawię wyłącznie jako czujnik temperatury..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i padło...

Płyta główna do wymiany.

Ktoś się orientuje jaki byłby koszt pi razy drzwi ?

 

Przy okazji,po 9 latach ubyło 1kg czynnika ,ciśnienie przed spuszczeniem wynosiło 9 barów,po nabiciu jest 14.

 

Arturo

może warto , aby zerknął jakiś kumaty elektronik (taki od „tranzystorów”) -instalatorzy raczej z elektroniką nie wiele mają wspólnego.

Można się przyglądnąć połączeniom ,lutom ,czy elektrolity nie są spuchnięte czy wylane ,itp

Co do ceny płyty ,to chyba od instalatora powinieneś się dowiedzieć-a jeśli to problem ,to zadzwoń do Panasonic Polska.

Diagnoza też jest obarczona pewnym ryzykiem-czasem po wymianie danego podzespołu jest nadal problem…

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dtr do T-capa D -szkoda ,że nie mogę wrzucić fotki z diagramem analizy błędu H95.

Są tam wyraźne instrukcje co i jak sprawdzić-i jeśli np nie ma jakiegoś napięcia/sygnału , to trzeba w tym obrębie szukać miejsca gdzie się urywa ten sygnał...

I tu jest zasadnicza różnica między serwisem autoryzowanym ,a nie nie autoryzowanym-autoryzowany stwierdza wadliwy moduł i go wymienia , a alternatywny serwis stara się taki moduł naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dtr do T-capa D -szkoda ,że nie mogę wrzucić fotki z diagramem analizy błędu H95.

Są tam wyraźne instrukcje co i jak sprawdzić-i jeśli np nie ma jakiegoś napięcia/sygnału , to trzeba w tym obrębie szukać miejsca gdzie się urywa ten sygnał...

I tu jest zasadnicza różnica między serwisem autoryzowanym ,a nie nie autoryzowanym-autoryzowany stwierdza wadliwy moduł i go wymienia , a alternatywny serwis stara się taki moduł naprawić.

Dzięki bobrow,zapewne chodziło o ten diagram:

e936b41af63d7a77med.jpg

 

Tak zostało sprawdzone niestety, nie mam żadnego znajomego, który by siedział w elektronice a szkoda bo faktycznie można by było punkt po punkcie sprawdzić bo wiadomo, że serwisant widzi to jako całość.

Znalazłem cenę tej płytki, jeśli to faktycznie ta o której myślę, to będzie przedział 800-1000zl,dokładnie będę wiedział jutro.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo-zdradź sekret : jak wstawiasz foty ?

Za cholerę nie mogę tu nic wstawić ...

Przez obcy serwer, na którym można wklejać zdjęcia.

Osobiście robię to przez "fotosik"

Cena jeszcze do przełknięcia-jak już szczęśliwie naprawisz PC , to pomyślimy o starej płyteczce. Jak mi się będzie nudziło , to mogę do niej zaglądnąć.

No i tak zrobimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Przeglądając pobór energii elektrycznej w ciągu doby na grafice pompa wyświetla dwa słupki obrazujące ilość energii w ciągu dwóch godzin. Jeden słupek biały w środku z opisem W, i przyklejony do niego czarny słupek z opisem chyba PD. Co one oznaczają? W podglądzie tygodniowym i rocznym jest tylko jeden czarny słupek.

Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Przeglądając pobór energii elektrycznej w ciągu doby na grafice pompa wyświetla dwa słupki obrazujące ilość energii w ciągu dwóch godzin. Jeden słupek biały w środku z opisem W, i przyklejony do niego czarny słupek z opisem chyba PD. Co one oznaczają? W podglądzie tygodniowym i rocznym jest tylko jeden czarny słupek.

Ktoś wie?

W - wczoraj

Dz - dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 30cm do jednostki od ziemi z tego co pamietam

 

"Poprawność montażu agregatu:

• Agregat zamontowany minimum 20-30 cm powyżej gruntu.

• Zastosowano wibroizolację pomiędzy ramą montażową a uchwytami agregatu. Zalecane obciążenie pojedynczej podkładki gumowej nie może być mniejsze, niż połowa wartości ciężaru agregatu.

• Agregat stabilnie przytwierdzony do ramy montażowej."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...