Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

W seri J ustawia docelową na 59 a pewnie jak jest na minusie to na 57 .

Wyłączenie sprezarki następuje z powodu przegrzania bo jak kończy grzać cwu to zmienia docelową na wynikającą z krzywej np.35st a realna temperatura jest wtedy więcej niż 2st wyższa niż docelowa i następuje stop.

Tak jak Mig prawi jak ustawi sie na c.o też te np.57st to przejdzie płynnie bez stopu.

Po przełączeniu się na c.o szybko spada temp.realna na zasilaniu więc jak ktoś ma ustawione gdzieś w okolicach 50st (tu już doświadczalnie) to może się załapać że spręzarka nie zdąży się zatrzymać a temp na zasilaniu już spadnie do poziomu docelowej i nie stanie.

Jak ktoś ma możliwość zmiany docelowej w locie to może sobie też bez stopu zjechac nawet do 30st.

 

Przewaznie jak grzeje się cwu to realna na zasilaniu wężownicy utrzymuje się około 8st więcej niż na czujniku cwu (tu zależy gdzie umieszczony czujnik powiedzmy że 1/3 od dołu) więc jak ktoś grzeje cwu nisko np.na 40st to na zasilaniu powiedzmy pod koniec grzania może być ok 49st. Więc jak na c.o ustawi np.45st to może przejść bez stopu (tu już tylko próby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Twoje pytania w stylu " Czy do PC stosuje się specjalne zbiorniki CWU? czy może być np. roczny zbiornik który służył przy piecu węglowym?" zupełnie nie mają związku z wyłączaniem sprężarki przy przy zakończeniu grzania CWU , a służą tylko do trolowania i zmieniania tematu , a poza tym doskonale znasz na nie odpowiedź , więc nie służą także zdobywaniu wiedzy.

 

A teraz wracając do tematu:

 

 

Właśnie sprawdziłem tą teorię ,ustawiłem grzywą grzewczą na temperaturę 57 i stało się dokładnie to czego się spodziewałem , sprężarka się nie wyłączyła po grzaniu CWU , tylko przeszła płynnie do grzania CO.

@voymar , I zrobiłem to nie stojąc przy pompie ,a z biurka i przy pomocy narzędzi takich jak HeishaMon i Home Assistant . Taka informacja wystarczy mądremu ,żeby w systemie automatyki domowej ustawiać temperaturę docelową na 57 stopni podczas grzania cwu i obniżać ją ,jak pompa przełączy się na co ( a głupi nadal będzie myślał , że trzeba stać przy pompie).

 

Głupi! !!!! Hm. - Czy syk gazu też słyszysz z za biurka??????? tak jak tu wczoraj jakiś kolega sugerował? ( Słyszy syk [po zakończeniu grzania ) Ja przez Smartfona nie słyszę. Ha ha pewnie mam za starego.

Nie rób z siebie Pajaca bo nim nie jesteś

Czy ja nie pisałem wczoraj że PC płynnie z CWU przechodzi na CO ?

Sprawa kolejna Temat na który zabierałem głos ten pierwotny tyczył się TAKTOWANIA- czyż nie ? Gdzie mówiłem że PC pracuje mi non -stop

KOLEGO- czy JA napisałem że PC po zakończeniu grzania CWU się wyłącza ?????????????????????

Prosiłem o przeczytanie mojego postu # nr. .......... Nie zrobiłeś tego i teraz czyjeś tam wywody przypisujesz mnie.

Możliwe że ja piszę za bardzo technicznie i dla niektórych rozszyfrowanie sentencji stwarza problemy. Lecz mając ileś tam lat dla mnie jest to zrozumiały język.

Zapewne zbiornik CWU --że musi być inny zrozumiałeś- tego nie podważam , lecz sens tego przytoczenia był inny. Tak jak mówiłem podchodzę bardziej technicznie. Cholera nie chce mi się jak Pierwszakowi tłumaczyć ale widzę że trzeba.

A więc

1) PC --mi nie taktuje Dlaczego? było napisane we wczorajszym poscie skierowanym bodajże do @franek

2) Skoro do PC jest stosowany specjalny zbiornik CWU o odpowiednim ( m2 ) to po cos on jest. Po co ? Aby PC grzala i nie taktowała --- czyli ma zapewniony odpowiedni przepływ jak i powierzchnię. I O TO MI CHODZIŁO. To samo sie tyczy ( CO )-- PC mi nie taktuje Dlaczego???????????????????

Paniał? i Po to był przytoczony zbiornik. CWU.

PRŚBA-- naprawdę czytaj i nie przypisuj mi nie moich wypowiedzi.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję MIG25. Ja tego nie będę sprawdzał. Grzeję podłogę.

 

Temperatura 57 jak rozumiem to nie ta, do której grzejesz CWU, tylko docelowa do jakiej pompa dąży przy jej grzaniu? W mojej pompie to 59, chodź czasami zaobserwowałem 57.

 

Zastanawiam się tylko czy jak ktoś np. grzeje CWU do 44 i CO do 44, bo ma grzejniki to czy u niego ten stop nie występuje.

 

Tyle i aż tyle -voymar-. Nie chciałem się z Tobą "droczyć" :lol2:

 

Następny który-- NIE MOJE WYPOWIEDZI PRZYPISUJE MNIE.

Jeden zrobi głupstwo a kolejny powiela.

Już brak słów aby nikogo nie obrazić ale szlak trafia --Jak z dziećmi co mają 5 lat

PS. Napiszę jeszcze raz

PC - CWU grzeje i u mnie do 59*C aż osiągnie zadaną i nie jest ważne czy ta temp. ( ustawiona ) ma być 44*C czy 48*C czy 50*C PC zawsze dogrzewa na max

Po zakończonej CWU przechodzi płynnie bez wyłączeń na CO __TOŻ O TYM PISAŁM WCZORAJ

Przecież układ CWU a CO to inny układ---- Dobra -bo znów nie zatrybisz o co CAMAN i znów bzdur namalujesz.

Albo PO CWU jak zawór zamknie 3 drog. to przechodzi na inny układ gdzie temp jest inna ( NIŻSZA ) I PC szybko szczytuje ją . I zaraz widzimy zamiast 59*C np. 29*C bo tyle ma ( CO ) PC nie wyłączy bo niby dlaczego ma ją wyłączyć jak to trwa chwilę? PC na podjęcie decyzji na STOP ma ok. 3min jak się nic nie zmoieni itd Dlatego pracuje plynnie dalej.

No kurna nie chce mi sie juz tłumaczyć. Jak tego nie pojmujesz to sie nie przejmuj żyj jak dotąd . Nie jest ci to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seri J ustawia docelową na 59 a pewnie jak jest na minusie to na 57 .

Wyłączenie sprezarki następuje z powodu przegrzania bo jak kończy grzać cwu to zmienia docelową na wynikającą z krzywej np.35st a realna temperatura jest wtedy więcej niż 2st wyższa niż docelowa i następuje stop.

Tak jak Mig prawi jak ustawi sie na c.o też te np.57st to przejdzie płynnie bez stopu.

Po przełączeniu się na c.o szybko spada temp.realna na zasilaniu więc jak ktoś ma ustawione gdzieś w okolicach 50st (tu już doświadczalnie) to może się załapać że spręzarka nie zdąży się zatrzymać a temp na zasilaniu już spadnie do poziomu docelowej i nie stanie.

Jak ktoś ma możliwość zmiany docelowej w locie to może sobie też bez stopu zjechac nawet do 30st.

 

Przewaznie jak grzeje się cwu to realna na zasilaniu wężownicy utrzymuje się około 8st więcej niż na czujniku cwu (tu zależy gdzie umieszczony czujnik powiedzmy że 1/3 od dołu) więc jak ktoś grzeje cwu nisko np.na 40st to na zasilaniu powiedzmy pod koniec grzania może być ok 49st. Więc jak na c.o ustawi np.45st to może przejść bez stopu (tu już tylko próby)

 

@codix -wiedziałem że ty to pojmujesz:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC na podjęcie decyzji na STOP ma ok. 3min jak się nic nie zmoieni itd Dlatego pracuje plynnie dalej.

 

Nie masz pojęcia jak to działa , a jak zwykle krzyczysz najgłośniej.

3 min to pompa czeka , jak różnica pomiędzy temperaturą wyjściową a docelową jest 3 stopnie , jak jest więcej to już nie czeka 3 min ,tylko krócej a jak jest duża różnica ( nie wiem dokładnie ile , ale ok 7-10 stopni) to zatrzymuje się od razu. I tak u większości jest ,a że ty masz grzejniki i temperatura docelowa 50 stopni to może u ciebie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-voymar- "Nie zamierzam z kolejnym się droczyć" - "Następny który-- NIE MOJE WYPOWIEDZI PRZYPISUJE MNIE." To o kim napisałeś?

"Możliwe że ja piszę za bardzo technicznie i dla niektórych rozszyfrowanie sentencji stwarza problemy. Lecz mając ileś tam lat dla mnie jest to zrozumiały język. " :lol2:

"Tak jak mówiłem podchodzę bardziej technicznie. Cholera nie chce mi się jak Pierwszakowi tłumaczyć ale widzę że trzeba." :D

"PC mi nie taktuje Dlaczego???????????????????" Bo masz durszlak :yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-voymar- "Nie zamierzam z kolejnym się droczyć" - "Następny który-- NIE MOJE WYPOWIEDZI PRZYPISUJE MNIE." To o kim napisałeś?

"Możliwe że ja piszę za bardzo technicznie i dla niektórych rozszyfrowanie sentencji stwarza problemy. Lecz mając ileś tam lat dla mnie jest to zrozumiały język. " :lol2:

"Tak jak mówiłem podchodzę bardziej technicznie. Cholera nie chce mi się jak Pierwszakowi tłumaczyć ale widzę że trzeba." :D

"PC mi nie taktuje Dlaczego???????????????????" Bo masz durszlak :yes::yes::yes:

 

Możesz mi zdefiniować pojęcie durszlak abym wiedział co to takiego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia jak to działa , a jak zwykle krzyczysz najgłośniej.

3 min to pompa czeka , jak różnica pomiędzy temperaturą wyjściową a docelową jest 3 stopnie , jak jest więcej to już nie czeka 3 min ,tylko krócej a jak jest duża różnica ( nie wiem dokładnie ile , ale ok 7-10 stopni) to zatrzymuje się od razu. I tak u większości jest ,a że ty masz grzejniki i temperatura docelowa 50 stopni to może u ciebie czekać.

 

Zadalem pytanie czy przez smartfona slyszysz syk gazu o którym wczoraj wspominał forumowicz - dlaczego nie od[powiedziałeś?

-Wiesz co to są 2 uklady -CO i CWU zrobileś doswiadczenie które potwierdza to co ja napisałem dzień wcześniej-- czyli że PC plynnie przechodzi z CWU na CO Piszesz to samo co ja podpierasz się tymi samymi argumentami a wywołujesz drakę.

Dlaczego podajesz moja temp.50*C jak ja taką nie grzeje. Piszesz że nie interesuje cie moja temp. a tu podajesz 50*C, W jakim celu to robisz?

PC dobrana prawidłowo nie taktuje bo ma zapewniony zład wody jak i przepływ więc pracuje prawidłowo bo to inwenter

Nie ma opcji aby po CWU przechodząc na CO sie wylączała ( T cap bo o tej moge pisac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durszlak to nic... mnie frapuje co "w technicznym" języku oznacza:

 

Temperaturę-- Po przejsciu z CWU na CO

To tak samo jak z grzaniem CO -- zadajesz temp na zasilaniu np.40*C delta 5 i PC pracuje na tych parametrach

Jak masz uklad CO zrobiony prawidłowo to ta PC bedzie ci pracowac non stop utrzymując zadane parametry schodząc z mocą lub ją podnosząc ( trzyma delte ) Jak nie da rady utrzymać to podniesie na 41*C -lecz pracowac będzie dalej Dalej jak nie obniży temp do 40*C ---Zacznie taktować

Tu przyznam sie że nie wiem czy od zadanej o 1*C wzrośnie i przez 3 min nie zejdzie do 40 to taktuje czy może wzrosnąc o 2*C -tego nie wiem ja taktowania nie mam.

PS. Doskonale sobie zdaję sprawe z faktu że praca mojej PC wywoluje frustrację bo jak to może być że większości ludziom PC taktuje bo podajecie że zalączyła się np. 19razy /doba ( no nie ty tak podawałes ) a tu gościowi pracuje non stop

Nawet rok temu o tym wspomniałem--- I wtedy ktos mi odpisał Może nawet i ten co teraz Pyszczy że masz idealnie dobraną PC jak i układ CO

Sam bodajże pisze o 20Lwody na kazdy kW mocy PC- a im wiekszy tym lepiej.

No ale ciężko przyznać rację komus innemu jak u siebie ma źle- ot cała prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bocian i MIG25

 

W ramach zakończenia bezsensowniej dyskusji

Mój wpis z poprzednie strony

 

On -off nie ma co zliczać bo wynikają one z harmonogramu i tylko z niego. PC puszczona na 8h-pracy zalicza 8h-pracy i jeden Start -Stop Jest to sprawdzane wielokrotnie. Moim zdanie zła praca PC ( taktowanie ) może wynikać ze źle ustawionego przepływu, malego zładu wody, źle ustawionej delty. Lecz chyba istotnym czynnikiem jest moc grzejników.

Obecnie na (CO )- idzie 39--41*C może być i mniej np. 37*C lecz okres nagrzania byłby dłuższy.

Ja jestem ciepłolubny nawet dziś o godz. 17.00 było 23*C lecz PC i tak załączyłem bo jakoś fajniej jest w domu jak (CO ) pracuje.

Co mnie może obchodzić na ile zejdzie z poborem T-Cap? ważne jest z jaką mocą podaje do ( CO ) Ja mam chatę ponad 230m2 tak że jest co grzać

Twierdzisz że dom słabo ocieplony!!! --- mylne stwierdzenie Bo skoro by tak było to PC na zasilaniu 39*C by nie dogrzewała domu. ( tak jak teraz godz. 18.00 i po 1h pracy z 23*C jest już 23,4*C. grzejniki mają na tyle mocy aby odebrać ciepło z PC. A że temp się podnosi do 23,6 to mi nie przeszkadza. Mogę jeszcze na krzywej ( +, - ) do 5* przestawić.

Jeszcze raz --mylnym jest twierdzić że PC nie taktuje bo dom ma słabe ocieplenie. Jakim prawem ma mi się wyłączyć PC --jak pracuje tylko na krzywej???? Jak by tak było to temp w domu by się nie podnosiła.( zimny dom )

Gdyby był dołożony termostat to może i tak by było. Temp. na zewnątrz przynajmniej u mnie nie ma nic wspólnego z Taktowaniem ( BO GO NIE MA )

Jak jest +10 to PC dogrzeje dom w 1h jak -5 to np. w 5h lecz PC przecież trzyma Deltę i jak ją ma to schodzi z mocą przecież i tak sobie śmiga aż ją wyłączę z PALUCHA ( tak teraz robię ) bo jest za ciepło, więc harmonogram jest na stop.

Ja mam mur 4-ro warstwowy a nie jak dziś budują 25cm ceramiki i aby było ciepło trzeba METRY styro. pchać na ścianę by nie zamarznąć w domu. ( TAKI TO DURSZLAK MAM ) ha ha

Cztery lata jechałem na czystym prądzie gdzie miałem do dyspozycji 17kW mocy w różnych konfiguracjach. od 2kW co 1kW tak więc zanim kupiłem PC wiedziałem że taktować nie będzie. jak kupię PC 9kW

Jak zapodałem 12kW grzałek to było to hoooooohooooooo za dużo . Na grzałkach pracowałem z róznymi mocami tak że wiedziałem ile mocy dać przy zmiennych temp. na zew. A że umie to wszystko co wiąże się z ( CO ) ogarnąć to byłem pewien że będzie to hulać.

PS. Powodzenia panowie z tym taktowaniem musicie żyć szkoda że tyle w was Pychy i nie potraficie pochwalic B.dobrze działającej PC

Wszystkiego Dobrego.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja mam mur 4-ro warstwowy a nie jak dziś budują 25cm ceramiki i aby było ciepło trzeba METRY styro. pchać na ścianę by nie zamarznąć w domu. ( TAKI TO DURSZLAK MAM ) ha ha

.

 

W czym sciana 4-warstwowa jest lepsza od 2-warstwowej?. Jak byłoby to taki cymes to wszyscy by tak mieli. Niby to jakie inne materiały zastepuja metry styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym sciana 4-warstwowa jest lepsza od 2-warstwowej?. Jak byłoby to taki cymes to wszyscy by tak mieli. Niby to jakie inne materiały zastepuja metry styropianu?

 

Kolego po ;

1) -taki od kilku lat mamy trend w budownictwie ze się dziś buduje pojedynczy mur a później trzeba walic metry styro by było ciepło. Taka przyszla technologia i już

2) Zasadnicza rónica to CENA Cena domu Skoro dziś dom na 25cm Maxa lub 33cm kosztuje min 60k to ile by kosztował dom x2 bo to dwa domy w jednym.

3) Właśnie wszyscy tak mieli ale to już zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po ;

1) -taki od kilku lat mamy trend w budownictwie ze się dziś buduje pojedynczy mur a później trzeba walic metry styro by było ciepło. Taka przyszla technologia i już

2) Zasadnicza rónica to CENA Cena domu Skoro dziś dom na 25cm Maxa lub 33cm kosztuje min 60k to ile by kosztował dom x2 bo to dwa domy w jednym.

3) Właśnie wszyscy tak mieli ale to już zniknęło.

 

Nie trend a wymagania WT, aby spełnic te wymagania konieczne sa materiały izolacyjne, nawet 10 wartsw niezolacyjnych nie zapewni małych strat przez przenkanie.

Po co budowac sciany 4 warstwowe ktore i tak nie zmniejszą strat do wymaganych, po co przepłacac skoro 2 warstwy zapewnią duzo mniejsze straty.

Niby co mieli co było dobre a juz to zniknieło?

Swego czasu demagogicznie zachwalali własciciele scian jednowarstwowych, a wyszło jak zwykle.

Zeby nie było tak ogolnie podaj wsp. przenikania twojej sciany zewnetrznej. Najlepiej dyskutuje sie z faktami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykając takie ogłoszenia - "Działka o powierzchni 1200 m2, na której posadowiony jest wolnostojący budynek mieszkalny parterowy z użytkowym poddaszem o powierzchni 240 m2 z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Budynek mieszkalny murowany z cegły kratówki (mur czterowarstwowy 2 x cegła), ocieplony w środku muru styropianem 5 cm, na zewnątrz 10 cm, otynkowany" - zasadnym jest pytanie...cztery warstwy czego? :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trend a wymagania WT, aby spełnic te wymagania konieczne sa materiały izolacyjne, nawet 10 wartsw niezolacyjnych nie zapewni małych strat przez przenkanie.

Po co budowac sciany 4 warstwowe ktore i tak nie zmniejszą strat do wymaganych, po co przepłacac skoro 2 warstwy zapewnią duzo mniejsze straty.

Niby co mieli co było dobre a juz to zniknieło?

Swego czasu demagogicznie zachwalali własciciele scian jednowarstwowych, a wyszło jak zwykle.

Zeby nie było tak ogolnie podaj wsp. przenikania twojej sciany zewnetrznej. Najlepiej dyskutuje sie z faktami

 

asolt ty jesteś audytorem to sobie wylicz.Sciana wewnetrzna sluży jako magazyn ciepla bo za wewnętrzną jest ocieplenie ( nie pustka powietrzna ) tylko ocieplenie następnie ciana zewnętrzna i znów ocielenie ( welna )

To tak jak by dzisiejszy dom obudowac kolejnym domem z izolacją.

Ale odbiegamy od tematu. Ty tez montujesz PC - to jak to jest u mnie skoro PC nie taktuje .Mam nadzieje że nie będziesz powielał tych bzdur o durszlaku. Bo w durszlaku temp nie wzrasta lub jak wzraska to bardzo wolno.

Skupmy sie na działaniu PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt ty jesteś audytorem to sobie wylicz.Sciana wewnetrzna sluży jako magazyn ciepla bo za wewnętrzną jest ocieplenie ( nie pustka powietrzna ) tylko ocieplenie następnie ciana zewnętrzna i znów ocielenie ( welna )

To tak jak by dzisiejszy dom obudowac kolejnym domem z izolacją.

Ale odbiegamy od tematu. Ty tez montujesz PC - to jak to jest u mnie skoro PC nie taktuje .Mam nadzieje że nie będziesz powielał tych bzdur o durszlaku. Bo w durszlaku temp nie wzrasta lub jak wzraska to bardzo wolno.

Skupmy sie na działaniu PC

PS Np. w 2002roku nie bylo żadnych wymagań a już zaczeli budowac 1 ścianę To taki kurniczek przez który można przejechać i nie poczuć że to dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt ty jesteś audytorem to sobie wylicz.Sciana wewnetrzna sluży jako magazyn ciepla bo za wewnętrzną jest ocieplenie ( nie pustka powietrzna ) tylko ocieplenie następnie ciana zewnętrzna i znów ocielenie ( welna )

To tak jak by dzisiejszy dom obudowac kolejnym domem z izolacją.

Ale odbiegamy od tematu. Ty tez montujesz PC - to jak to jest u mnie skoro PC nie taktuje .Mam nadzieje że nie będziesz powielał tych bzdur o durszlaku. Bo w durszlaku temp nie wzrasta lub jak wzraska to bardzo wolno.

Skupmy sie na działaniu PC

 

Niby jak to sobie mam wyliczyc skoro nie ma prawie zadnych danych oprócz informacji ze sciana jest 4-warstwowa, zapewne o stosunkowo duzych stratach.

Co do pompy to trudno aby taktowała skoro po 1 czy 5 godzinach trzeba ja wyłaczac z palca. W stopce napisałes cos o sterowaniu automatycznym bezobsługowym, jezeli wyłacznie reczne bo za ciepło nazywasz automatycznym i na dodatek bezobsługowym to wczale mnie nie dziwi znajomosc (raczej nieznajomosc) zagadnien zwiazanych z izolacyjnoscią budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak to sobie mam wyliczyc skoro nie ma prawie zadnych danych oprócz informacji ze sciana jest 4-warstwowa, zapewne o stosunkowo duzych stratach.

Co do pompy to trudno aby taktowała skoro po 1 czy 5 godzinach trzeba ja wyłaczac z palca. W stopce napisałes cos o sterowaniu automatycznym bezobsługowym, jezeli wyłacznie reczne bo za ciepło nazywasz automatycznym i na dodatek bezobsługowym to wczale mnie nie dziwi znajomosc (raczej nieznajomosc) zagadnien zwiazanych z izolacyjnoscią budynków.

 

Wiesz co naprawdę cenię twą znajomość w temacie PC jak i audytów. Ale to co napisałeś to wybacz lecz przemilczę lecz postaram się krótko wytłumaczyć.

Na dzień dzisiejszy jak są takie temp na zewnątrz jakie są gdzie temp oscyluje na poziomie +17*C a teraz o 23.00 jest +8*C dla mnie nie ma sensu grzać na harmonogramie bo i po co? jak w domu w południe było 24 * a teraz ( godz 23.00 jest 23,6* ) Wczoraj był deszcz to też inna temp. Jestem ciepłolubny .W związku z powyższym na dziś lepiej mi jest włączyć PC z poziomu smartfona na pewien czas niż ustawiać harmonogram .PC w tamtym sezonie była testowana na różne sposoby z różnymi deltami od 3 do bodajże 10 aby ustawić optymalną delte przy której PC będzie pracować idealnie. Jak nastaną temp zimowe to zapewne będzie to hulało tak jak było poprzedniej zimy. Bezobsługowo. No chyba jest to jasne. Na dziś wygląda to inaczej od 1 do 5 godz. lub wcale nie grzeję. Mam sprawdzone PC może i 1 tydz. i 1 mies. pracować i tak zaliczy 1 Start i Stop. Inaczej bedzie pracować X godz. czy to 5 czy 150 i będzie 1 Start i 1 Stop No chyba że zapodam harmonogram a w nim będzie 3 x grzanie /doba po 5 godz. to Startów bedzie 3 lecz gdybym ją włączył 1 listopada i wyłączył 30 to będzie miała 720h pracy i 1 Start /Stop. To wszystko są moje doświadczenia z grzania grzałką które opisywałem w postach wyżej.

PS a odnośnie domu ( krótko ) -- Co sie stanie jak dom mur pojedynczy 1 x ceramika Max nie ocieplisz tylko zamieszkasz w nim i będziesz go ogrzewał???? ( krótka odpowiedź ) co bedzie?

I taki sam dom mur dwuwarstwowy ( tak mieszkają niektórzy ludzie do dziś ) -też w nim zamieszkasz i będziesz go ogrzewał?

Jakie będą efekty takiego zamieszkania?.

Mi odpowiadać nie musisz A reszcie ? nie wiem jak chcesz?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asolt

I jeszcze jedno -jakie masz zdanie na fakt że forumowicze piszą ::::::: PC dziś zaliczyła 19 startów / doba lub PC zalicza 2 Starty/godz.

Tu to nie wiem czy odpowiesz na to pytanie zgodnie z prawdą -bo sam montujesz PC i co będzie jak tu napiszesz że to źle ( Zła praca ale może być ) a później zainstalujesz u gościa i będzie to samo. No ale instalator FACHOWIEC wie jak to zrobić aby było dobrze lub informuje INWESTORA że ---Panie Ale to będzie pracować tak sobie. Do zaakceptowania ale nie idealnie.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...