Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wersja H T-Cap też ma taki "smart". Rok temu też to próbowałem na termistorach. A czy sterownik czuje połówki .... ujął bym to raczej ,że on zgaduje/ przewiduje ( tak jak smart cloud ćwiartki).

Też w końcu zrezygnowałem na rzecz termostatu zewnętrznego ( ale nie typowego , tylko kilka czujników w pokojach , w nodered funcja termostów na dwie strefy , osobno parte osobno piętro , w Heishamon symulacja dwóch stref ,pompa steruje dwoma zewnętrznymi obiegówkami). I to dobiero daje się sterować :)

 

Ja wiem ,że wątek jest długi i praktycznie nie do przeczytania , ale spróbuj poszukać rok temu , tam również jak pamiętam @1igor1 o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? że zadana krzywa w rzeczywistości jest niższa czy jak?

 

nie wiem jak w tcap ale w J serii jest sterownik PID który "uczy się" zachowania budynku. Sam robi korektę krzywej -5 do +5 tak aby wydłuzyć grzanie. Pomysł fajny ale nie przy takiej histeryzie i bezwładności podłogówki. Może na kalafiorach to dzała lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w tcap ale w J serii jest sterownik PID który "uczy się" zachowania budynku. Sam robi korektę krzywej -5 do +5 tak aby wydłuzyć grzanie. Pomysł fajny ale nie przy takiej histeryzie i bezwładności podłogówki. Może na kalafiorach to dzała lepiej

 

Posiadasz algorytm działania tego regulatora PID?

 

Wie ktoś czemu nie można dodawać zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w tcap ale w J serii jest sterownik PID który "uczy się" zachowania budynku. Sam robi korektę krzywej -5 do +5 tak aby wydłuzyć grzanie. Pomysł fajny ale nie przy takiej histeryzie i bezwładności podłogówki. Może na kalafiorach to dzała lepiej

 

Jeszcze na żadnej pompie serii J nie zauważyłem aby podwyższała krzywą, widziałem że tylko obniża, jesteś tego pewien? zarejestrowałeś moment podwyższania krzywej? i zgadzam się z tobą że działą to tylko przy kaloryferach, na podłogówkę zawsze najlepsza jest wyłącznie dobrze dobrana krzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na żadnej pompie serii J nie zauważyłem aby podwyższała krzywą, widziałem że tylko obniża, jesteś tego pewien? zarejestrowałeś moment podwyższania krzywej? i zgadzam się z tobą że działą to tylko przy kaloryferach, na podłogówkę zawsze najlepsza jest wyłącznie dobrze dobrana krzywa

 

nie miałem okazji po 3 dniach nie wytrzyałem i zrobiłem swój termostat. A o działaniu kiedyś w którymś filmie mówił Glodny z Panasonica. Zakładam że skoro może robić korektę to może w obie strony. A czy robi to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie a mianowicie posiadam zainstalowany w domu moduł PVMterminal WiFi Plus który mierzy sobie produkcje Pv oraz zużycie PC, z racji tego że moduł ma również podpięty czujniki temperatury w pokoju chciałem wykorzystać moduł jako termostat pokojowy. Sam moduł posiada 2 przekaźniki i ma możliwość ustawienia reguł załączania i wyłączenia według podanych wartości i to wszystko działa, mam tylko problem jak to spiąć z pompą bo w opisie modułu jest taki wpis:"UWAGA BEZPIECZEŃSTWA !!! Pomimo, że zastosowane przekaźniki wewnętrzne są w stanie przełączać napięcie zmienne 230V AC 10A, złącza również są dostosowane do napięć 230V i prądów 8A, to urządzenie PVMterminal nie spełnia wymogów bezpieczeństwa do przełączania takich napięć, z tego względu zaleca się stosowanie przekaźników zewnętrznych zasilanych napięciami bezpiecznymi np. montowanych na szynie DIN". Zgodnie ze schematami myślałem żeby wyjść z pompy złączem L i wpiąć w złącze N w module oraz z modułu ze złącz NO wyjść przewodem do Złącza Heat w pompie, pytanie tylko jakie tam idą napięcia?? ewentualnie jak rozwiązać te połączenie np stosując dodatkowy przekaźnik ewentualnie jaki?. W załączeniu kilka screenów oraz rysunek poglądowy ewentualnego podłączenia:podłaczenie.jpg

pvterminal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam niefortunnie jest napisane " nie spełnia wymogów bezpieczeństwa do przełączania takich napięć" , powinno być raczej" ...przełączania takich prądów" (choć cholera wie co autor miał na myślii) . Podejrzewam że są tam zastosowane przekaźniki na 230V . Skoro na szynę din mają być dodatkowe przekaźniki , to na jakie napięcie cewki one powinny być ,żeby nimi sterować .....

Wg mnie chodzi o to ,żeby nie załączać tymi stycznikami grzałki 3kW , a napięcie 230V do sterowania allbo cewką przekaźnika albo styku H ( lub C do Chłodzenia) jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem okazji po 3 dniach nie wytrzyałem i zrobiłem swój termostat. A o działaniu kiedyś w którymś filmie mówił Glodny z Panasonica. Zakładam że skoro może robić korektę to może w obie strony. A czy robi to już inna sprawa.

 

Też to słyszałem. Jednak nigdy tego nie zaobserwowałem, Obniżenia tak, ale tylko chwilowe, raczej nie mające żadnego znaczenia. Swoją drogą pompę instalował mi ProPartner Panasonic. Dyplomowany hydraulik. Nie potrafił nawet odpowiednio podłączyć układu: pompa głębinowa, falownik z czujnikiem ciśnienia i zbiornik ciśnieniowy. Na początku twierdził, że sobie poradzi. Wysłałem mu @ wszystkie instrukcje a później "my się na tym nie znamy". Układ oczywiście nie działał poprawnie. Mam wersję J. Ona w standardzie ma moduł wi-fi. Oczywiście skasował mnie za niego 500 zł. Więc podejrzewam, że z tym "uczeniem się" to jedna wielka ściema i bełkot marketingowy... Nic więcej... Dobre, Głodny z Panasa :lol2::lol2::lol2: Front face, który wyśmiewa pytania klientów...

Edytowane przez bocian_koh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...