Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie

Rok użytkowania pompy zamknął mi się w wysokości 4335 kWh,stan z podlicznika

Niektórzy powiedzą po co?

A po to że wiem ile rzeczywiście wzięła pompa całościowo

Od 10 wrzesnia do dziś 606 kWh

Moja 9tka sprawuje sie narazie bez zastrzeżeń

Ktoś powie za duża ta 9ka dla mnie,hmmm

Też tak myslałem,ale przy -22 jakie byłu u mnie 18.01.2021 grzała aż miło bez problemu (48hz)--BEZ POMOCY GRZAŁKI,ANI RAZU DO TEJ PORY SIĘ NIE ZAŁĄCZYŁA

Z pomocą codixa(dzięki za wsparcie i pomoc)skalibrowałem czujniki w pompie w tamtym roku przed sylwestrem.

Było cyrku trochę bo do ładu i składU nie mogłem dojść ale metodą prób działa to jak powinno.

Oglądałem też youtube i,, klimatyzacja katowice", nie chcę ich chwalić lub reklamować bo firma z torunia montowała pompę

Ustawiłem pompę mniej więcej jak oni ustawiaja,delta na grzejnikach i reszta bo krzywą grzewczą już pod siebie

40/-15 i 30/15

W domu 22-23 stopnie

Przniosłem czujnik zewnętrzny temp(kupiłem drugi panasa i wpiąłem w płytę) na taras pod dachem,jest na wysokości ok 2 m w cieniu

Pompa jest na południowej stronie i był z tym problem bo strasznie nagrzewał się czujnik i pompa trochę głupiała bo w słońcu było więcej niż faktycznie,ale już po problemie

W przejsciowym okresie włączam QUIET MODE 3 I W HARMONOGRAM (grzanie od 4:30 -8:00) potem woda od 13-16ej grzeje się raz dziennie 46st(dobija 47)

czujnik w połowie wysokości bojlera,następnie od 18ej do 21ej i koniec

Dołożę teraz w dzień grzania z 3-4 godz z tym bojlerem bo zrobiło się chłodniej bo od 7ej do 16 nikogo w domu nie ma więc po co grzac ale teraz trzeba bo za mocno się wychładza dom

przy większych mrozach zdejmę harmonogram,QUIET MODE juz nie używam bo nie trzeba,tylko w temp od +7 w górę

Ktoś zapyta o ile?

Ano niecałe 1-1,5 st,podłogówka w korytarzu rano jest ciepła jak żona z dziećmi wstaje,bo pompa od tej 4:30 nagrzeje

Serwis robię sam,ha ha

Wyczyszczenie filtra przy pompie i w domu na 2 pompkach i sprawdzenie ciśnienia glikolu

Jam mam 1,6 bar i jest ok

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Ps.jak coś dobrze działa to nie kombinowac i nie kłaśc paluszków ,wiem po sobie jak uatawiłem jest ok niech działa

 

Jak miło posłuchać w pełni zadowolonego użytkownika.

Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie o tryb cichy? Jest taka ikonka, w której można ustawić stopnie od 1 do 5 i zegarek. Do czego to służy i czy tego używacie? W okresie przejściowym sprężarka włączała się u mnie co 25-30 min. i serwisant powiedział, że mogę sobie taki tryb wyłączyć. Czy macie z tym jakieś doświadczenia ?

Tryb cichy tzw QUIET MODE możesz uzyć jak to piszesz w okresie przejsciowym,wiosna jesień

jak ci pompa moduluje to lepiej jak pracuje non stop z 4 godz niż ma strzały co godz i przerwa

spręzarka tego nie lubi

ja tak miałem w zeszłym roku na początku dopóki nie doszedłem do tego co mam teraz

w 1 mies miałem 187 załączeń i 50 godzin pracy,lepiej jakby było odwrotnie

w tym trybie sprężarka startuje powoli z początku a nie z kopyta

dłużej pracuje z mniejszą mocą

musisz sobie sprawdzić jaki level lub poziom 1-5 pasuje by w domu nie było za zimno i by nagrzała dom i nie było za zimno

zrob na początek tryb 2 lub 3 i zobacz jak pompa daje radę nagrzac dom i niw włącza si wyłącza sie to zejdz na 4

lub 3

nie wiem jak grzejesz czy non stop czy z harmonogramu

poczytaj mój post

ja mam 9kw t cap,mocna pompa i mogła by byc może 7 lub zwykła 9 ale przy harmonogramie jest ok

w duże mrozy jak były nie ma problemu i 40 st przy -22 jest ok a w domu ciepło,bez reku a domu niemam pasywnego tylko myślę że na 2013 rok jak ocieplałem to jest w miarę dobrze ocieplony,widać to po zużyciu energii

wyszło mi w tym roku taniej niż ekogroszkiem,pomijając panele na dachu bo to inwestycja na kilka lat

Napisz coś o pompie domu co masz czy grzejniki czy podłogę

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło posłuchać w pełni zadowolonego użytkownika.

Powodzenia .

 

Dzięki Voymar

metodą prób i błędów doszedłem do tego co jest

Myslałem o rozbudowie i podglądzie jak czytałem na forum różne wynalazki,,bez obrazy dla innych użytkowników",ale uznałem że im więcej sterowników czujników i rozbudowy sterowania jest więcej potem problemów

Może się mylę ale nie neguję innych rozwiązań jak ktoś chce coś ulepszyć w swojej pompie

Jeden woli blondynki drugi brunetki a jeszcze inny woli rude,każdy robi jak mu pasuje

Zadowolona jest żona bo już nie musi patrzeć i dosypywać ekogroszku i już nie zamieniła by się z powrotem na eko lub gaz.

Mnie też się znudziło czyszczenie i dosypywanie i szczgólnie teraz kupowanie po1,5 tys za tonę

POZDRO;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Voymar

metodą prób i błędów doszedłem do tego co jest

Myslałem o rozbudowie i podglądzie jak czytałem na forum różne wynalazki,,bez obrazy dla innych użytkowników",ale uznałem że im więcej sterowników czujników i rozbudowy sterowania jest więcej potem problemów

Może się mylę ale nie neguję innych rozwiązań jak ktoś chce coś ulepszyć w swojej pompie

Jeden woli blondynki drugi brunetki a jeszcze inny woli rude,każdy robi jak mu pasuje

Zadowolona jest żona bo już nie musi patrzeć i dosypywać ekogroszku i już nie zamieniła by się z powrotem na eko lub gaz.

Mnie też się znudziło czyszczenie i dosypywanie i szczgólnie teraz kupowanie po1,5 tys za tonę

POZDRO;)

 

Bardzo mnie cieszy że PC tak świetnie ci pracuje. Jest nas dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy na dobe przy tych temp teraz ok 0-1*C T-Capy 9kw robią wam defrost?

Widze dziś już chyba 3 defrost (podgladam przez apke) od godz 10.00 czyli gdzieś co 3-4h się robi - to normalne? Jak często u was teraz?

Radiator jest pokryty jakby szronem troche. Acha dodam że mam daszek nad pompą dość duży i żaden deszcz ani padający śnieg nie osiada na pompie. Pompa nie jest osłonięta po bokach ma czym oddychać :)

 

Do tej pory grzałem harmonogram od 10.00 do 22.00, ale teraz już puszcze niech chodzi 24h, na noc od 22 do 10 rano na krzywej -3*C (wole jak w nocy jest chłodniej).

Na razie chodzi jeszcze na Tryb Cichy 2 - czy to może powodować częstsze defrosty? Ktoś używa tego tryby jeszcze o tej porze roku?

 

-Czy zmiana z Termostatu Pokojowego na samą Krzywą Grzewczą może w jakiś sposób zwiększyć ilość defrostów? Od dwóch dni są temp okolice 0*C ale nie przyglądałem się wcześniej defrostom na termostacie :rolleyes:

 

Zauważyłem że na defrostach pompa nie zlicza ON/OFF sprężarki czyli się nie wyłącza. Wydawało mi się, że pisaliście tu kiedyś, że każdy defrost to stop?

 

Do tej pory pompa chodziła na termostat pokojowy, dziś wyłączyłem przestawiłem na samą krzywą, bo nie da się sterować temp na noc aby było chłodniej - za duża histereza :o

Pompa chodzi cały czas, sprężarka nie staje, ale dom nie jest jeszcze dobrze wygrzany, pobiera 2-2.2kw na razie.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy na dobe przy tych temp teraz ok 0-1*C T-Capy 9kw robią wam defrost?

Widze dziś już chyba 3 defrost (podgladam przez apke) od godz 10.00 czyli gdzieś co 3-4h się robi - to normalne? Jak często u was teraz?

Radiator jest pokryty jakby szronem troche. Acha dodam że mam daszek nad pompą dość duży i żaden deszcz ani padający śnieg nie osiada na pompie. Pompa nie jest osłonięta po bokach ma czym oddychać :)

 

Do tej pory grzałem harmonogram od 10.00 do 22.00, ale teraz już puszcze niech chodzi 24h, na noc od 22 do 10 rano na krzywej -3*C (wole jak w nocy jest chłodniej).

Na razie chodzi jeszcze na Tryb Cichy 2 - czy to może powodować częstsze defrosty? Ktoś używa tego tryby jeszcze o tej porze roku?

 

-Czy zmiana z Termostatu Pokojowego na samą Krzywą Grzewczą może w jakiś sposób zwiększyć ilość defrostów? Od dwóch dni są temp okolice 0*C ale nie przyglądałem się wcześniej defrostom na termostacie :rolleyes:

 

Zauważyłem że na defrostach pompa nie zlicza ON/OFF sprężarki czyli się nie wyłącza. Wydawało mi się, że pisaliście tu kiedyś, że każdy defrost to stop?

 

Do tej pory pompa chodziła na termostat pokojowy, dziś wyłączyłem przestawiłem na samą krzywą, bo nie da się sterować temp na noc aby było chłodniej - za duża histereza :o

Pompa chodzi cały czas, sprężarka nie staje, ale dom nie jest jeszcze dobrze wygrzany, pobiera 2-2.2kw na razie.

 

No proszę i tobie się spręzarka nie wyłącza . To tak samo jak mi. CIcho siedź bo cię tu zaraz zjedzą pewni Panowie jak mnie kąsali.

Pewnie po całym cyklu zalicza start stop, ale tak jak tu mi próbowali wmówić.

Co do histerezy jak jest duża to wszystko mozna zwłaszcza na SALUS. Tam są 2 tryby grzania dzień- słoneczko i noc -księżyc. Można cuda tworzyć.

Już kolejny raz pisał o tym nie będę. ( instrukcja pobrana z neta załatwi sprawę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na defrostach pompa nie zlicza ON/OFF sprężarki czyli się nie wyłącza. Wydawało mi się, że pisaliście tu kiedyś, że każdy defrost to stop?

.

 

W jednostkach jednowentylatorowych tak , w jednostkach dwuwentylatorowych zależy ,czy to defrost w Mode 1 czy w Mode 2.

Jeśli nie zalicza stopu to masz jednostkę dwuwentylatorową i robi to w Mode 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za cykl ? To kolejny pewnik , o który się nie pyta ? Jak "święty przepływ " ?

 

Myślałem naprawdę że ty jesteś gość poważny od którego można uzyskać jakieś cenne informacje

Niestety myliłem się ,przykro mi z tego powodu no ale cóż .Zwykły TROLL i tyle który tylko zamieszanie robi.

Dalej nie pojmujesz bo ---jest nas już dwóch którym PC PRACUJE a nie Taktuje lub inaczej nam pracuje a nie udaje że to robi.

Najlepszym chyba wyjściem bedzie dodanie cię do ignorowanych bo pożytku z ciebie nie będę miał żadnego -ZERO pomocy

Co do prawidłowej pracy PC --przepływów, odbioru energii cieplnej z PC instalacji CO ( prawidłowej ) zładu wody itd.

SZKODA O TYM Z TOBĄ DYSKUTOWAĆ- niemok i tyle nie masz pojęcia jak powinien układ być zrobiony by pracował

To już chyba wiemy wszyscy

Twe doradztwa które pamiętam to dodatkowe docieplenia czujnika które może się przedładać na uszkodzenie sprężarki lub oprogramowania. Dalej praca cicha --aby ograniczyć Moc PC ha ha no tak nie przeczę że skoro jest taka opcja to mozna ją wykorzystywać .Ale aby tak pracowała PC bo ma za dużą Moc????????

i to ma rozwiązać problem???

A teraz do rzeczy-- cykl pracy TA no skąd masz to wiedzieć Mały Człwieczku- znów jestem zawiedziony co do ciebie. Szkoda

PC na wyświetlaczu ma ----- Przynajmniej moja PC tak ma

1. Częstotliwość ; Hz

2. Ilość WYŁ-WŁ

3. Całk. czas dział

Skoro pompa pod pozycją ( 2 ) ma ( ilość WYŁ- WŁ) to np niech ma WYŁ_WŁ----100 to po kolejnym uruchomieniu dalej ma 100 ale gdy ją np. harmonogram wyłaczy to dopiero doda na 101

Inaczej jeszcze bo zapewne znów nie POJMUJESZ ale tak TY już masz -Nie znasz PC PC dolicza kolejną wartość o ( 1 ) przy pełnym CYKLU --WYŁ--WŁ

Prościej ja tłumaczyć nie umie /////Przepraszam jak nie rozumiesz /////

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki- tak właśnie dodaje 1 ale przy stop jest dalej 1 .Przy kolejnym start jest 2

 

No a napisałeś ,że "po" ...

A co tego:

" doradztwa które pamiętam to dodatkowe docieplenia czujnika które może się przedładać na uszkodzenie sprężarki lub oprogramowania."

 

świadczą o tym ,że technicznie jesteś dno.

izolowanie i poprawianie izolacji zwłaszcza w monoblokach wpływa pozytywnie na odczyty , i nie ma prawa nic uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voymar wklej zdjęcie ze swojego panelu godzina pracy i stary sprężarki i będziesz miał spokój :rolleyes:

 

Jestem na tyle dorosłym człowiekiem że to co piszę o pracy PC jest prawdą i jak mowie że nie taktuje tylko Pracuje to tak jest.

Nie chcę się powtarzać odnośnie pracy na grzałkach gdzie to one były odnośnikiem co do późniejszej pracy PC

Doskonale znam intencje TYCH PANÓW -- Ty spokojnie opisujesz swe obserwacje pytasz i co najważniejsze NIE OPONUJESZ- to oni do ciebie nic nie mają . Są grzeczni i doradzają. Czy dobrze???? W niektórych sprawach - i owszem dobrze.

Wklejał nie będę -bo tego nie umię tu robić a bardzej nawet nie próbowałem nie jest mi to potrzebne.

Tym panom to nawet jak byś wstawił 100h pracy i 2 Start Stop to i tak by hejtowali uwierz mi na słowo. Takie typy. Głownym powodem tych ich złych intencji co do mnie jest PRAWIDŁOWA PRACA PC -bo ona nie taktuje .Jak by mi co 1h robiła ze 3 wył to oooooooooo było by dobrze wtedy by było Git

Obecnie PC na harmonogramie grzanie 2 x od 4--11 i 15--24 tak mi na dziś jest komfortowo więc za ostatnie 35h pracy ma 5 wył oczywiście + CWU i defrost. Całą statystykę psuje CWU bo mam puszczoną w samopas. Nigdy na samym ( CO ) nie ma sytuacji by PC choć raz wyłączyła spręzarkę Tylko sama modulacja i wył z harmonogramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...