Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ok dzięki.

Na tych kilku godzinnych przestojach nie pobiera więcej na starcie? bo musi grzać pewnie od 20-22*C wode.

Niż jakby puścić całą dobe a na noc niższa krzywa - liczyłeś to może kiedyś jak bardziej eko wychodzi?

 

mam 9.5kw foto więc zmieszcze się, ale mimo wszystko prąd się przyda na koparke czy jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Na tych kilku godzinnych przestojach nie pobiera więcej na starcie? bo musi grzać pewnie od 20-22*C wode.

Niż jakby puścić całą dobe a na noc niższa krzywa - liczyłeś to może kiedyś jak bardziej eko wychodzi?

 

mam 9.5kw foto więc zmieszcze się, ale mimo wszystko prąd się przyda na koparke czy jeszcze coś innego.

 

Oczywiście że pobiera więcej. przy starcie było 2,2kW w pierwsze 1,5h tak więc realne zapewne bylo 2,5kW

Tak grzeje wodę z ok. 22*C

PS. Jak ci się chce to napisz mi jak się to wrzuca ( zdjęcia ) na priv Jak nie podasz to spoko przeżyję i bez tego. Nic na siłę

Na ra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz odpiszę na temat pompy chociaż takiej nie mam jeszcze

 

W każdym swoim poście opisujesz i podkreślasz :

 

- że masz świetnie przemyślane wszystko

- że do wszystkiego doszedłeś sam czytając i projektując po swojemu

- że mieszkasz w Polsce A

- że na fajki idzie ci 5 stów ( w temacie o PV :rolleyes: )

- że pompa kosztuje tyle co Ty dałeś a każdy kto dostaje inną wycenę jest jeleniem

- innych wypocin nie przybliżam bo szkoda mi klawiatury i czasu

 

Myślałem ze takie guru pomp jak Ty , z taką awarią poradzi sobie w krótkim czasie, a tu proszę prawie 4 miesiąc i zima zapasem :D

 

Coraz bardziej skłaniam się ku wersji Kaizena że jednak pompa nie ma sensu jak mamy mały, dobrze zrobiony domek . Bo to co ona zaoszczędzi wydamy na serwis, wcześniej czy później , ewentualnie na jej wymianę.... W sumie to nawet nie chodzi o koszt , większym problemem jest awaria która uniemożliwia grzanie w środku zimy.... Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupno jakiegoś taniego Haiera za 10k i tłuc nim bez serwisu aż sie rozleci . Najtańsza sensowna ( firmowa ) pompa na jaką dostałem ofertę to Panas all in one 5kW za 27k z montażem . Jeśli nawet przy dobrych wiatrach zwróciłby się po 10 latach względem COP1 to jest to marny interes . Bo jesteśmy na zero i czekamy aż coś sie zdupczy , a serwisanci na przykładzie Arturo mają nas w poważaniu, naszą pompę też

No widzisz, ja 9 lat temu dałem za pompę 20tys.zl...

Przez te 9 lat pompa nastukala prawie 28000kWh czyli jakieś 9200zl,jakbym grzał prądem(nie kablami) to z tych 28000kWh zrobiłoby się 84000kWh i 27000zl i to liczę średnioroczny COP3 a kable czy kocioł elektryczny to też ok.5tys.zl czyli jestem już na plusie w stosunku do grzania prądem.

 

Awaria awarią,koszt płytki to 2500zl brutto, wymiana takiej płytki to max.1h i za tą godzinę gość chciał skasować 1500zl i to już po mojej rezygnacji z wymiany czynnika na nowy.

Jako,że nie jestem jelen i frajer zapytałem się czemu tak drogo za samą wymianę płytki.

Na to gość mi odpowiedzial, że jak za drogo to on rezygnuje z naprawy i żebym się gonił...

Zatem skieruje oficjalne pismo do Panasonic Polska z zapytaniem, czy taki standart usług jest normalną u autoryzowanych serwismenow.

 

Wymienię płytkę i plus w stosunku do grzania prądem będzie się zwiększał a narazie grzeje słabym kotłem elektrycznym czyli tak jak chciałem od początku z tą różnicą, że chciałem kocioł o mocy 9kW a mam 3kW :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Awaria awarią,koszt płytki to 2500zl brutto, wymiana takiej płytki to max.1h i za tą godzinę gość chciał skasować 1500zl i to już po mojej rezygnacji z wymiany czynnika na nowy.

Jako,że nie jestem jelen i frajer zapytałem się czemu tak drogo za samą wymianę płytki.

Na to gość mi odpowiedzial, że jak za drogo to on rezygnuje z naprawy i żebym się gonił...

Zatem skieruje oficjalne pismo do Panasonic Polska z zapytaniem, czy taki standart usług jest normalną u autoryzowanych serwismenow.

 

.

 

Skoro jest naprawa pogwarancyjna zawsze mozna sie ogłosic na róznych portalach chociazby tu

https://www.oferia.pl/zlecenia/instalacje-i-naprawy

i czekac na oferty i zaznaczyc ze zgłaszający nie jest jeleniem i frajerem, to znacznie ograniczy ilosc ofert do tych najbardziej zainteresowanych.

W ostatecznosci mozna samemu wymienic i kasa przeznaczona dla serwisanta zostaje w kieszeni, tu akurat Panasonic nic nie wymaga

Nie sądze aby Panasonic narzucał zakres prowizji czy kosztów roboczogodziny na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest naprawa pogwarancyjna zawsze mozna sie ogłosic na róznych portalach chociazby tu

https://www.oferia.pl/zlecenia/instalacje-i-naprawy

i czekac na oferty i zaznaczyc ze zgłaszający nie jest jeleniem i frajerem, to znacznie ograniczy ilosc ofert do tych najbardziej zainteresowanych.

W ostatecznosci mozna samemu wymienic i kasa przeznaczona dla serwisanta zostaje w kieszeni, tu akurat Panasonic nic nie wymaga

Nie sądze aby Panasonic narzucał zakres prowizji czy kosztów roboczogodziny na naprawę.

Masz rację :)

Na tą chwilę ażeby całkowicie ograniczyć koszty to w tym tygodniu będzie zakładana stara ale zreanimowana płytka ;)

Znajomy elektronik wynalazł na niej dwa babole,które poprawił i może stanie się cud i ożyje ;)

A jak nie to trzeba będzie jednak zamówić nową, ale u "normalnego" serwismena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 za te wymianę to dużo i nie dużo - zależy jak na to spojrzymy. Jeśli to cena za naprawę, to nie jest dużo, jeśli cena za wymianę bez brania odpowiedzialności to już dużo.

 

Tak naprawdę nie jest do końca wiadomo czy to tylko płyta, serwisant bierze pewną odpowiedzialność - a co jeśli to nie tylko płyta, albo nowa płyta też ulegnie uszkodzeniu? Do kogo pójdziesz z reklamacją? Ano do serwisanta.

 

Możesz wymienić te płytę sam, za 0zł. Ale co jak padnie? Do kogo będziesz mieć pretensje? Tylko do siebie. Wątpię by serwis panasa miał cokolwiek do cen ich autoryzowanych serwisów.

 

Taki serwisant spędza lata na nauce, Szczerze mówiąc nie dziwi mnie ta kwota. On w tym czasie moze zając się czymś, co ma pewność, że zadziała, a on zainkasuje kasę. A tutaj może się okzać, że sama wymiana nie ożywi pompy... Takie mamy czasy, usługi kosztują krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może zadam pytanie w ten sposób , czy ktoś orientuje się , gdzie można kupić same części zamienne do naszych pomp ?

Czy w Panasonicu mogą kupować tylko instalatorzy ?

 

Ja miałem problem ze sterownikiem wentylatora w jednej jednostce zewn PC PP w firmie (po upaleniu się N)-oprócz wymiany kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczach (1 fazowych) poleciał mi też scalak bez oznaczeń w driverze wentylatora. Zadzwoniłem do instalatora z prośbą o kontakt z dostawcą-podał namiary swojego hurtownika (Schiesl). Zadzwoniłem ,wyjaśniłem, dostałem ofertę,potargowałem się (troszeczkę), zapłaciłem proformę, zamontowaliśmy- i wszystko się szczęśliwie skończyło... Temat był załatwiony B2B (choć nasza firma nie jest z tej branży)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 za te wymianę to dużo i nie dużo - zależy jak na to spojrzymy. Jeśli to cena za naprawę, to nie jest dużo, jeśli cena za wymianę bez brania odpowiedzialności to już dużo.

.

 

Jestem też serwisantem i powiem szczerze że cena 1500zł za taką usługe to zwykłe przegięcie , tym bardziej że wymiana płyty w pompie nie jest bardzo skomplikowana.

Cena wynika często ze skomplikowania naprawy , ale naprawdę w większości pompy mają dobry dostęp do modułów i sama naprawa raczej nie jest zbyt czasochłonna , więc i sama cena usługi powinna być sporo niższa.

Sądze że za takie coś max 200-300zł.

 

Co do "odpowiedzialności" serwisanta , to odpowiem jako serwisant. Na podstawie doświadczenia i wiedzy typuje się dany element i w większości po wymianie dany sprzęt zaczyna działać , ale czasami jest tak że uszkodzonych jest więcej elementów i dopiero po wymianie pierwszego można zlokalizować uszkodzenie innych.

 

To tak jak u mechanika , jedziesz wymienić jedną rzecz a okazuje się że do wymiany jest dużo więcej :)

 

Za taką płytkę jaką pokazał Arturo cena 2500zł to zwykłe zdzierstwo , bo taka płyta jest warta dużo dużo dużo niższe pieniadze , ale no cóż cena produkcji a cena dla klienta to dwie różne rzeczy ..

 

Mam nadzieję że elektronik naprawił starą płytę i ruszy pompa i koszt naprawy będzie dużo dużo niższy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem za te 200-300zl opłaca szkolenia, podatki, paliwo, amortyzację samochodu, ZUS, szkolenia.

 

Czasem więcej płaci się za wiedzę niż za czas. Mnie bardziej dziwi cena samej plyty.

Koleżanka poprosiła kiedyś kolegę żeby podłączył jej indukcję bo elektryk powiedział 300zl z dojazdem. Kolega się machnął, płyta poszła z dymem. Potem każde z nich było w plecy po połowie wartości płyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką płytkę jaką pokazał Arturo cena 2500zł to zwykłe zdzierstwo , bo taka płyta jest warta dużo dużo dużo niższe pieniadze , ale no cóż cena produkcji a cena dla klienta to dwie różne rzeczy ..

.

 

Też mam styczność z serwisem fabrycznym ( ale nie ta branża) , i akurat ta cena to jeszcze nic , za zwykłą grzałkę 50W na 240V do ogrzewania szafy sterowniczej (zwykły rezystor z radiatorem w sumie ) cena to 550EUR...

Serwis też potrafi sobie doliczać różne rzeczy za obsługę jeśli coś jest "tanie jak barszcz" ,czyli pisze ,że część kosztuje 20EUR ,ale minimalne zamówienie to 500EUR , i jak chcesz kupić tą jedną część płacisz te 500EUR... Albo jeśli zamówienie nie przekracza np. 500EUR to dolicza 150EUR za obsługę.

Generalnie podejście jest takie ,że na serwisie trzeba zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie jeszcze jest "pół biedy" jak się zlokalizuje kolejną usterkę-to nawet częste zjawisko przy trudnych naprawach (wg mojego doświadczenia życiowego).

Większym problemem może być nie trafiona diagnoza...wtedy klient płaci za coś co się komuś zdawało ,że jest uszkodzone (a nie każdy fachmen ma w sobie tyle uczciwości i odwagi cywilnej , aby to uczciwie przełknąć).

Pzdr

 

PS

O "wydymieniu" podczas naprawy nie wspomnę...chyba każdy serwisant to przeszedł i nie jeden klient

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Za taką płytkę jaką pokazał Arturo cena 2500zł to zwykłe zdzierstwo , bo taka płyta jest warta dużo dużo dużo niższe pieniadze , ale no cóż cena produkcji a cena dla klienta to dwie różne rzeczy ..

....

Masz moze dostep do cen katalogowych tej płyty?, wtedy wszyscy mogą ocenic czy to zdzierstwo czy nie, pomijam kwestię rabatów dla instalatora bo one są pewnym zakresie mozna jakos oszacowac, ale najwazniejsza jest cena katalogowa, podaj ją i wiele sie wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moze dostep do cen katalogowych tej płyty?, wtedy wszyscy mogą ocenic czy to zdzierstwo czy nie, pomijam kwestię rabatów dla instalatora bo one są pewnym zakresie mozna jakos oszacowac, ale najwazniejsza jest cena katalogowa, podaj ją i wiele sie wyjasni.

 

Upusty dla sprzedawców , instalatorów to temat "tabu" i raczej nikt się nimi nie chwali aby nie "denerwować" klientów ;)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak w harmonogramie ustawiam obniżenie krzywej -2 na noc, to przy krzywej 15/34 i -15/46 obniża odpowiednio na 32 i 44 ?

Czy on obniża temp zasilania czyli przy 0*C jest 40 to na 38 ?

 

Jak to jest dokładnie? :rolleyes:

 

Przy 0 do +2 wychodzi 40 to po obniżeniu o -2 będziesz miał 38.

Czyli wszystko co napisałeś się zgadza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...