Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ta dam :D

 

0f12fd070db91e82med.jpg

 

Stara plytka po regeneracji zagadała, koszt podłączenia jej ponownie w pompę to....

1l Jaśka Wędrowniczka :D

 

Dzięki Bartek...

cb60daa03f0109fcmed.jpg

Rozwinę bardziej temat bo w w/w poście byłem w euforii, że "stało się ciepło" ;)

Tak jak opisywałem wcześniej typowego chama/polaczka dla pisowskich...ciemnych plam na mózgu, Tomasza Drygajlo,mającego autoryzacje Panasonica(mam nadzieję, że nie długo),tak muszę pochwalić, również "autoryzowanego serwisanta Panasonica " pana Bartka Wysockiego,dwa inne światy poznałem przez kilka dni, jeden typowy, żeby wydoic klienta a drugi, żeby pomóc...

Pierwszy zaśpiewał mi 1500zl drugi był do czasu aż pompa mi zaśpiewała pięknym głosem sprężarki i to dla Bartka był wielki sukces.

Nie naciągał na nową płytę, wsadzili stara, mierzył i czekał aż zatrybi.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawiedliwości,gość, który oszukał Panasonica i naprawił "uszkodzoną płytę główną, nadającą się do wymiany za 2500zl"

https://www.oferteo.pl/mastermat-elektronika-mateusz-golis/firma/2579460

 

Pan Tomasz "cham" Drygajlo, mówił, że nie ma szansy na naprawę takiej płytki, zresztą mówił mi,że może bardziej opłaca mi się kupić nową pompę niż naprawiać...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawiedliwości,gość, który oszukał Panasonica i naprawił "uszkodzoną płytę główną, nadającą się do wymiany za 2500zl"

https://www.oferteo.pl/mastermat-elektronika-mateusz-golis/firma/2579460

 

Pan Tomasz "cham" Drygajlo, mówił, że nie ma szansy na naprawę takiej płytki, zresztą mówił mi,że może bardziej opłaca mi się kupić nową pompę niż naprawiać...

 

Wiesz Arturo ale ten "cham i prostak" jak się okazało okazał się FACHOWCEM i zna się na tym bo zlokalizował poprawnie uszkodzony element i jakby go wymienił to pompa by działała.

 

Koszty to zupełnie inna kwestia i raczej żaden serwisant (instalator) nie zajmuje się naprawą uszkodzonych modułów a jedynie wymienia na nowe.

Naprawić może jakiś elektronik , tyle że obecnie wielu też nie chce się bawić w naprawy a woli wymienić dany moduł , bo przecież i tak klienta płaci ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawiedliwości,gość, który oszukał Panasonica i naprawił "uszkodzoną płytę główną, nadającą się do wymiany za 2500zl"

https://www.oferteo.pl/mastermat-elektronika-mateusz-golis/firma/2579460

 

Pan Tomasz "cham" Drygajlo, mówił, że nie ma szansy na naprawę takiej płytki, zresztą mówił mi,że może bardziej opłaca mi się kupić nową pompę niż naprawiać...

 

Witam Arturo

Trochę przesadziłeś z tym,, chamem",choć mnie też by zagotowało jak by mi gościu wyskoczył z taka sumą

Prawdą jest że instalatorzy wolą wymienić całą płytę niż bawić się w naprawę,tak to działa bo biznes się kręci

Mi padła płyta indukcyjna i dzwoniłem po serwisach które mają podpisane umowy z electroluxem

Jeden gościu mi powiedział że musi na tydz wziąc płytę i ją przetestować:D

Jakiś amator:D:D:D

Znalazłem inny serwis w Kole,ta sama droga co do Włocławka,i tam od razu powiedziała mi pani-tak pani co przyjmuje zgłoszenia że najczęściej padają moduły sterujjące,w moim przupadku są 2 ,1 na 2 pola

Sprawdziła i mają na miejscu ale cena z montażem 700zl:(

powiedziała że mają na miejscu elektronika i sprawdzi i jesli da radę naprawić to tak zrobią

Zrobił bez wymiany modułu

Można,można

Dodam że elektrolux ma dobre zaopatrzenie w części i nawet jak mi zamek przy drzwiach od pralki(ma już 8 lat)się popsuł to na sklepie z częściami podałem nr seryjny pralki i przysłali część

Zawsze można wymienić całą część ale to kosztuje,więc lepiej jesli można to reanimować niż wywalać 2,5 tyś za część plus wymiana

A że teraz wszystko ceny i robocizna poszło w górę to mają okazję zarabiać,płacz i płać

Pozdrowionka:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo-wreszcie !

Tak jak Ci sugerowałem od samego początku-szukać fachmana do tej płytki (zresztą to nie produkt z NASA).

W sumie co nawaliło w tej płycie ? Styki , kondensatory czy jaki czort ?

Pzdr

A więc tak,na płytce w jednym miejscu jak to kumpel nazwał "ścieżka była zaśniedziała",wyczyścił ją i odtworzył.

Drugi babol jaki zauważył to pin z jakiejś tam wtyczki był uwalony i musiał go zregenerować.

Wszystkie kondensatory czy jakieś tranzystory (nie znam się) siłowe były sprawne mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wymienić całą część ale to kosztuje,więc lepiej jesli można to reanimować niż wywalać 2,5 tyś za część plus wymiana

A że teraz wszystko ceny i robocizna poszło w górę to mają okazję zarabiać,płacz i płać

Pozdrowionka:cool:

To jeszcze pikuś, ten pierwszy "pan" kazał mi się zastanowić nad kupnem nowej pompy bo jak stwierdził "

Jak wejdzie głębiej w tą pompę to i pasowałoby wymienić wymiennik bo już może przepuszczać a to koszty i może warto zastanowić się nad nową"

Zapytałem się go czy żartuje a on ,że mówi całkiem poważnie....

Po tej pierwszej fakturze to myślę, że poważnie mnie potraktował jako idiote i jelenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Po tej pierwszej fakturze to myślę, że poważnie mnie potraktował jako idiote i jelenia...

I chyba sie nie pomyłił bo naprawa ksztowała 1500 zł, a za te czynnosci i zamontowanie robocizna wyszła bardzo drogo.

cyt.

na płytce w jednym miejscu "ścieżka była zaśniedziała",wyczyścił ją i odtworzył.

to pin z jakiejś tam wtyczki był uwalony i musiał go zregenerować."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba sie nie pomyłił bo naprawa ksztowała 1500 zł, a za te czynnosci i zamontowanie robocizna wyszła bardzo drogo.

cyt.

na płytce w jednym miejscu "ścieżka była zaśniedziała",wyczyścił ją i odtworzył.

to pin z jakiejś tam wtyczki był uwalony i musiał go zregenerować."

Jaka naprawa kosztowała 1500zl ?

Kumpel zażyczył sobie za przemierzenie i poprawienie płytki flaszeczkę ognistej wody ;)

Sama wymiana tej płytki na NOWĄ miała kosztować 1500zl.

A ta stara zamontował mi również autoryzowany serwismen Panasa za....1l Jacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka naprawa kosztowała 1500zl ?

Kumpel zażyczył sobie za przemierzenie i poprawienie płytki flaszeczkę ognistej wody ;)

Sama wymiana tej płytki na NOWĄ miała kosztować 1500zl.

A ta stara zamontował mi również autoryzowany serwismen Panasa za....1l Jacka.

 

To jest naprawa systemem gospodarczym:yes:

A ten serwisant Panasowy coś mówił o awariach naszych PC ?

Czy coś się dzieje ze starszymi panasami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miał takiego przypadku, jak wymienia płyty to głównie gwarancyjnie w nowych Panasach,seria J to mówi porażka ale nie wnikałem dlaczego.

 

Widziałeś może to ;) a propos ceny płytki:

https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla?fbclid=IwAR26MHBrWT7GeItpnH7nNP73wjN6tk-225tl2rmX8P0PwRwOgiAwxvhyoSE&order=n

 

 

0b672d78b6b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miał takiego przypadku, jak wymienia płyty to głównie gwarancyjnie w nowych Panasach,seria J to mówi porażka ale nie wnikałem dlaczego.

 

Tak podejrzewałem-nigdzie specjalnie nie widziałem informacji o awariach panasów. Były "tylko" problemy z nowo wprowadzanymi modelami -głównie wadliwe płyty główne w początkowych seriach produkcyjnych (zazwyczaj w szybkim czasie to wychodziło , jeszcze na gwarancji). Był jeszcze uszkodzony T-cap na olx (chyba sprężarka)-ale nic więcej się nie słyszało o jakiejś specjalnej awaryjności Panasoników (szukałem nawet na YT np czy już jakiś Azjata rozkminiał naprawę tych sprzętów w warunkach tropikalnych...).

No i git-u Ciebie już 9 rok maszyneria w użyciu , u mnie na wiosnę będzie 7 lat-jakby te "przepisowe" 15 lat popracowało (nawet z drobnymi awariami) , to będzie super (a jak trochę krócej , to tylko dobrze...).

Powodzenia i bezawaryjnej pracy do tcapowej emeryturki:stereo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,przeglądałem allegro,w jedn.zewnetrznej są dwie płytki PCB a to wszystko wygląda mi na tą drugą, mniejszą bo żadna nawet nie jest podobna do tej mojej felernej.

Cenę 2500zl brutto za tą moją znam z trzech niezaleznych różnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak,na płytce w jednym miejscu jak to kumpel nazwał "ścieżka była zaśniedziała", wyczyścił ją i odtworzył.

Drugi babol jaki zauważył to pin z jakiejś tam wtyczki był uwalony i musiał go zregenerować.

Wszystkie kondensatory czy jakieś tranzystory (nie znam się) siłowe były sprawne mówił.

Bardziej mnie interesuje temat ;

- dlaczego ta ścieżka była zaśniedziała a inne nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,przeglądałem allegro,w jedn.zewnetrznej są dwie płytki PCB a to wszystko wygląda mi na tą drugą, mniejszą bo żadna nawet nie jest podobna do tej mojej felernej.

Cenę 2500zl brutto za tą moją znam z trzech niezaleznych różnych źródeł.

 

Wiesz , stara elektronika niczym stare wino czym starsza tym droższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. przyznam, ze nie rozumiem tego calego problemu "plytki". urzadzenia same w sobie nie sa tanie i jezeli cos pada po >5 latach i nie jest przyslowiowa "duperela", to ma prawo miec odpowiednia cene. uwazam, ze 2500 za glowny elelemt PC to nie jest duzo. sprzeglo do kotla potrafi kosztowac >1k pln :) pozytywnym aspektem jest tez to, ze w ogole taki element jest dostepny. nie chce byc skorze kogos, kto zakupil za nascie-dziesiat tys pompe jakiejs firmy garazowej, po ktorej tylko w necie jest slad po tych 5 latach. to jest dopiero problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...