Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam, mam pytanie ile obecnie zapłacić za montaż jednostki t-cap 9kw split, w kotłownie obecnie kocioł na ekogroszek.

 

Dom 220m z garażem dobrze docieplony, większość grzejniki 10szt podłogówka 45m kuchnia i łazienki.

Myślę że 9 kw t-cap ogarnie sprawę, słyszałem że panasonic przechodzi od nowego roku na czynnik R32 to raczej chyba plus, będzie większa sprawność?

 

6330d86cff10b3aemed.jpg[/url]

 

3f68aaa5559f42acmed.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kojarzę to na R32 T-CAP są tylko monobloki. Chyba ,że już coś się zmieniło.

Sprawność może i większa , ale nie do zmierzenia...

Generalnie w serii H T-CAP 9kW i 12kW to niemal identyczna konstrukcja ( różnią się mocą grzałek ) ,sprężarki , wymienniki te same , i identycznie modulują się w dół.( Możnaby powiedzieć ,że 9kW to programowo ograniczona 12kW) , więc jeśli różnica nie jest duża to warto iść w 12kW. )

Być może w monoblokach serii J jest tak amo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutek uboczny zaobserwowałem po naprawie, czyli pompa jak się włączy to hula i kilkanaście godzin.

Ale jak zapodałem już harmonogram to wywaliło mi błąd F27, zresetowanie błędu i ponowne włączenie skutkuje tym samym czyli wywala błąd F27.

Zatem wyłączyłem pompę głównym włącznikiem w jedn.wewnetrznej,odczekałem jakieś 15 minut,włączyłem pompę i jakby nigdy nic grzeje następne kilka godzin.

Ponowiłem harmonogram i to samo,F27,wyłącznie jedn.wewnetrznej na dłuższy czas powoduje "nie zauważanie błędu" i normalne grzanie.

Wg serwismena jest to błąd albo sterownika,którego trzeba na twardo zresetować albo styki na tym zaworze są luźne bo to wyczuł instalując mi płytkę.

Narazie nie panikuje bo pompa grzeje ;)

Styki poprawie sobie w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Jak polecacie ustawić "Pojemność CWU"? "Zmienna" czy "Standard"? Mój pierwotny instalator ustawił mi na "Standard". Ekipa, która robiła porządek po niedoróbkach poleciła mi "Zmienna" argumentując to lepszą modulacją i lepszym COP. Jak są Wsze opinie w tym temacie?

 

Ja uważam że lepiej standard, szybciej grzeje, więc szybciej przełączy się na CO, a oszczędności są stosunkowo nie wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Jak polecacie ustawić "Pojemność CWU"? "Zmienna" czy "Standard"? Mój pierwotny instalator ustawił mi na "Standard". Ekipa, która robiła porządek po niedoróbkach poleciła mi "Zmienna" argumentując to lepszą modulacją i lepszym COP. Jak są Wsze opinie w tym temacie?

 

Gdzie jest w ogóle ta opcja? coś nie kojarze abym gdzieś widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się częstszych defrostów. W końcu PC pracuje z wyższą mocą. Nie wiem czy sumarycznie czas nie będzie taki sam.

Na cwu ? Przecież zasobnik 300l dogrzewa się raz/dwa razy na dobę a takie dogrzanie trwa max. 1,5h przy temperaturach mocno ujemnych rzędu -20/-15st.C.

Przynajmniej tak jest u mnie przy pompie 9kW,zatem skąd i gdzie mają pojawić się częste defrosty przez ten czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.fotosik.pl/zdjecie/0558de2ddaca0110

 

Mamy 200l zbiornik. Wodę ze studni i oczyszczalnie przydomową. Prawie codziennie korzystamy z wanny. Wodę grzejemy 2-4 razy dziennie. W trybie "Zmienna" przy dwóch wannach pod rząd CWU potrafi grzać grubo ponad 2h. W takiej sytuacji nie ma bata żeby przy temperaturze 0-2 st C nie pojawił się defrost, W tym trybie PC ładuje jakieś 4-5 kW.

 

Dziś testowałem tryb "Standard". Wanna i jednoczesny prysznic zagrzało zdecydowanie szybciej. Ładowało jakieś 6,5 - 8 kW. Z tym, że rozpocząłem grzanie CWU od razu po defroście kończącym grzanie CO. W takiej sytuacji raczej defrost w trybie "Zmienna" by się nie pojawił.

 

Ogólnie wolę pozostać w trybie "Zmienna". Przy ogrzewaniu podłogowym nie ma znaczenia dłuższy czas grzania CWU.

 

Pozdrawiam Wszystkich..:D

Edytowane przez bocian_koh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.fotosik.pl/zdjecie/0558de2ddaca0110

 

Mamy 200l zbiornik. Wodę ze studni i oczyszczalnie przydomową. Prawie codziennie korzystamy z wanny. Wodę grzejemy 2-4 razy dziennie. W trybie "Zmienna" przy dwóch wannach pod rząd CWU potrafi grzać grubo ponad 2h. W takiej sytuacji nie ma bata żeby przy temperaturze 0-2 st C nie pojawił się defrost, W tym trybie PC ładuje jakieś 4-5 kW.

 

Dziś testowałem tryb "Standard". Wanna i jednoczesny prysznic zagrzało zdecydowanie szybciej. Ładowało jakieś 6,5 - 8 kW. Z tym, że rozpocząłem grzanie CWU od razu po defroście kończącym grzanie CO. W takiej sytuacji raczej defrost w trybie "Zmienna" by się nie pojawił.

 

Ogólnie wolę pozostać w trybie "Zmienna". Przy ogrzewaniu podłogowym nie ma znaczenia dłuższy czas grzania CWU.

 

Pozdrawiam Wszystkich..:D

Zasobnik 200l przy pompie ciepła jest to nieporozumienie.

Dlatego all-in-one uważam również za nieporozumienie dla rodziny.

300l to było na styk dla nas dla 3 osób, obecnie 300l dla dwóch osób, grzane do 46st.C jest optymalnie,tyko wanna.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...