Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Moje obserwacje co do tej jednostki. Mam dwie pompy obok siebie w odległości 7 m jedna to właśnie taka jak Twoja (u ojca) druga to t-cap (u mnie). Moim zdaniem jednak różnica w hałasie jest ogromna i to nie przy -7 a przy 0 stopni już. Chodzi tu przede wszystkim o to,że powierzchnia wymiennika jest dużo mniejsza i wiatrak, żeby odzyskać energię mocno musi dmuchać. Z perspektywy czasu - to nie jest cicha jednostka. Za to mniej pożera prądu i pięknie się moduluje. Np teraz kiedy jest +5 to trzeba przy niej blisko stanąć, żeby cokolwiek usłyszeć ale kiedy robi się -1 - +1 i wilgotość duża to u mnie w ganku słychać tą 9 tkę a mojego t-capa mimo, że stoi 2m od ganku nie. Ta jedno wentylatorowa J ka teoretycznie ma też lepszy COP nie wiem czy to czynnik R32 czy po prostu oprogramowanie ładniej pokazuje. W t-capie przy niskiej częstotliwości COP bym powiedział jest niski w J -tce dużo lepszy. Oczywiście w Twoim przypadku może być zupełnie inaczej jeżeli masz tylko podłogówkę.

 

Dzięki za podzielenie się opinią i spostrzeżeniami z rzeczywistych doświadczeń. Widać papier wszystko przyjmie (teoretycznie na papierze1f 9kW gen.J na R32 jest cichsza od T-cap'a 9 kW i innych jednostek dwuwentylatorowych i tak samo głośna jak T-cap SQ), ale praktyka weryfikuje.

U mnie jest 100% podłogówka, ale podejrzewam, że jak pompa idzie z pełną mocą, to hałasuje tak samo niezależnie jaki układ zasila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się opinią i spostrzeżeniami z rzeczywistych doświadczeń. Widać papier wszystko przyjmie (teoretycznie na papierze1f 9kW gen.J na R32 jest cichsza od T-cap'a 9 kW i innych jednostek dwuwentylatorowych i tak samo głośna jak T-cap SQ), ale praktyka weryfikuje.

U mnie jest 100% podłogówka, ale podejrzewam, że jak pompa idzie z pełną mocą, to hałasuje tak samo niezależnie jaki układ zasila.

 

Najwyższa moc to pół biedy w mojej SQC. Najgorzej jest przy defroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura w obiegu poniżej 27 stopni , to defrost w Mode 2 , a on piłuje sprężarką niemiłosiernie.

 

A jednak 27*C !!!

Jak ci o tym pisałem to odpowiedziałeś----gdzieś mi świta że 23*C A tu proszę minęło parę dni i już podajesz 27*C

Lepsze nawrócenie późne niż by wcale nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak 27*C !!!

Jak ci o tym pisałem to odpowiedziałeś----gdzieś mi świta że 23*C A tu proszę minęło parę dni i już podajesz 27*C

Lepsze nawrócenie późne niż by wcale nie było.

 

To wróć do tego posta i go przeczytaj jeszcze raz.

Pisałem tam ,że w jednowentylatorowych to może być 23 ( bo nie pamiętałem ,i nie mam takiej żeby potwierdzić).

a SQ jest jednostką dwuwentylatorową , i też tam pisałem ,że dla nich jest na pewno 27.

Ale wszyscy wiedzą jak prymitywnie rozumujesz :) nawrócenie , chyba na twoj święty przepływ :)

 

Poza tym o czym tu z toba dskutowac.... Bylo mówione wtedy o załączaniu grzałki podczas defrostu tam , a teraz o defroscie w mode 2 . Dla ciebie to jak zwykle to samo.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dwa lata temu jeszcze inną :)

@Andrzej5101 ,masz pretensje o to co pisałem rok temu ?

A co się nie zgadza ? Rok temu było ,że T-Capy mają mode 1 i mode 2 , dziś wiadomo ,że wszystkie dwuwentylatorowe ( bo są też dwuwentylatorowe nie T-CAP).

Rok temu pisałem o "pozostałych SDC" ( a nie jednowentylatorowych ) i o 22 stopniach , bo 23 stopnie miało być granicą (sam jej nie mam i nie miałem) , a jakoś nikogo nie było co by to poprawił.

Rok temu nawet nie było podziału na jednowentylatorowe/dwuwentylatorowe ,tylko były T-CAPy i pozostałe :)

 

Ty swoje eseje poprawiasz na bieżąco wg aktualnej wiedzy, i przecież nie jest tajemnicą ,że też ewoluują w czasie.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej5101 ,masz pretensje o to co pisałem rok temu ?

A co się nie zgadza ? Rok temu było ,że T-Capy mają mode 1 i mode 2 , dziś wiadomo ,że wszystkie dwuwentylatorowe ( bo są też dwuwentylatorowe nie T-CAP).

Rok temu pisałem o "pozostałych SDC" ( a nie jednowentylatorowych ) i o 22 stopniach , bo 23 stopnie miało być granicą (sam jej nie mam i nie miałem) , a jakoś nikogo nie było co by to poprawił.

Rok temu nawet nie było podziału na jednowentylatorowe/dwuwentylatorowe ,tylko były T-CAPy i pozostałe :)

 

Ty swoje eseje poprawiasz na bieżąco wg aktualnej wiedzy, i przecież nie jest tajemnicą ,że też ewoluują w czasie.

Nie mam pretensji żadnych;

-chciałbym poznać aktualną wersję ;

- czyli, że jednowentylatorowe defrostow w Mode 2 nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ,jak najbardziej , tyle ,że -10 to te defrosty są rzadko.( i nie przez to ,że temperatura -10 jest rzadko ) , tylko ,że powietrze już ma mniej wilgoci w objętości.

 

Poniżej -10 stopni na zewnątrz każdy defrost jednostki dwuwentylatorowej będzie w mode 2 .... o ile temperatura powrotu nie będzie wyższa od 50 stopni ,wtedy ciągle mode 1 :) ( prawie nierealne).

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pompę ? jednowentylatorowe defrostow w Mode 2 nie maja.

 

Zamówiłem jednowentylatorową (9 kW, gen. J, 1F), kierowałem się danymi katalogowymi sugerującymi, że jednowentylatorowe jednostki są cichsze (Lwa znamionowa to 59 dB(A)). Dwuwentylatorowa jednostka mogłaby być też za mocna do mojego domu (jeśli OZC się nie myli, to projektowe obciążenie cieplne mam z przedziału 5 - 6.8 kW w zależności czy będę ogrzewał garaż ogród zimowy itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MiG25, rozumiem, że u mnie defrosty nie będą aż tak hałaśliwe, ale za to będą biły po kieszeni (cichaczem).

Co Wy macie za "machiny" jak defrosty są u Was głośne i biją po kieszeni ???

Czyżby Panas aż tak spapral, kiedyś bardzo dobry sprzęt ?

U mnie defrost trwa max.5 minut, w domu nie słyszalny kompletnie, jak jestem w garażu i akurat się trafi to słyszę jedynie "swistws" (coś takiego) przez 2 sekundy.

To cała "głośność" defrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...