Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jakby chodziło o zresetowanie sterownika to podłączam się pod prośbę bo to zawsze się przyda :)

Artur ty masz generację F więc nie mam pojęcia.

 

przez ponad 5 sekund na sterowniku wciskasz wstecz, enter, i strzałka w prawo, potem już znajdziesz :)

Dzięki:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie za "machiny" jak defrosty są u Was głośne i biją po kieszeni ???

Czyżby Panas aż tak spapral, kiedyś bardzo dobry sprzęt ?

U mnie defrost trwa max.5 minut, w domu nie słyszalny kompletnie, jak jestem w garażu i akurat się trafi to słyszę jedynie "swistws" (coś takiego) przez 2 sekundy.

To cała "głośność" defrostu.

 

Tu masz końcówkę defrostu w Mode2 ( piłowanie jaby metal o metal , i na samym koncu właczenie wentylatorow i przejscie do normalnego grzania) :

Ciesz się ,że u Ciebie jesr Mode 1 ( bo syknięcia to oznaczają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A założymy się ,że nie wybije błędu ?

Wg holendrów przy wyłączonej grzałce błąd H75 się pojawi , jeśli temperatura wyjścia z wymiennika spadnie do 10 stopni.

 

Mozemy się założyć, przy jednostce z jednym wentylatorem, gdy temperatura powrotu będzie poniżej 27 stopni i będzie miała włączyć grzałkę do defrostu to wybije błąd i pompa się wyłączy, popularny błąd H70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się załóżmy.

 

Właśnie rozmawiałem z dwom osobami , które mają grzałki wyłączone i nigdy o żadnym błędzie nie słyszeli , jeden nawet potwierdził ,że temperatura wody na wyjściu podczas defrostu spada mu do 19 stopni. ( a przed defrosem ma 25 stopni).

 

Jedyny błąd jaki może się włączyć to H75 - za niska temperatura podczas odszraniania.

 

EDIT: I tak ,wyłączli te grzałki w menu dlatego ,że im się włączały podczas defrostu ( I tłukły po 200h podczas sezonu) , więc normalnie by im się załączały.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają wyłączone w ukrytym menu serwisowym , a nie fizycznie odłączone z zasilania.

I nie mają dwuwentylatorowych , bo to są 5kW i 7kW monoblok.

 

kolego, bo wyłączyli ją w menu dostępnym tak naprawdę tylko dla serwisu, ale w tym momencie stracili gwarancję na pompy, standardowo gdy tam jest włączona grzałka, to kazdy defrost wykonany w okreslonyc warunkach spowoduje błąd gdy grzałka nie będzie miała zasialania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doba , wygrałem zakład to raz.

A dwa , tak spowodują błąd H75 jak temperatura powrotu spadnie do 10 stopni, jest takie ryzyko ,i nie w każdej instalacji można to wyłączyć.

A trzy , im już dwuletnia gwarancja się skonczyla , co najwyżej została jeszcze 5cioletnia na sprężarkę.

A jak coś zmienię w ustawieniach serwisanta to też się traci gwarancję ? To jesteś jednym z tch ,którzy plombują obudowę ,i nawet samemu filtra wyczyścić nie można bez serwisu ?

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doba , wygrałem zakład to raz.

A dwa , tak spowodują błąd H75 jak temperatura powrotu spadnie do 10 stopni, jest takie ryzyko ,i nie w każdej instalacji można to wyłączyć.

A trzy , im już dwuletnia gwarancja się skonczyla , co najwyżej została jeszcze 5cioletnia na sprężarkę.

 

Nie wygrałeś, bo grzebiesz tam gdzie użytkownikowi nie wolno i żaden normalny użytkownik tego nie wyłącza, bo tracisz gwarancję

po drugie na pompy jest 3 letnia gwarancja minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doba , wygrałem zakład to raz.

A dwa , tak spowodują błąd H75 jak temperatura powrotu spadnie do 10 stopni, jest takie ryzyko ,i nie w każdej instalacji można to wyłączyć.

A trzy , im już dwuletnia gwarancja się skonczyla , co najwyżej została jeszcze 5cioletnia na sprężarkę.

A jak coś zmienię w ustawieniach serwisanta to też się traci gwarancję ? To jesteś jednym z tch ,którzy plombują obudowę ,i nawet samemu filtra wyczyścić nie można bez serwisu ?

 

widzę że edytowałeś post, ustawienia serwisanta, a ukryte menu to dwie różne sprawy, nic nie plombuje bo to nie moje urządzenia tylko klienta, i ma prawo robić z nim co chce, ale wyłączenie grzałki w menu ukrytym to utrata gwaracji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygrałeś, bo grzebiesz tam gdzie użytkownikowi nie wolno i żaden normalny użytkownik tego nie wyłącza, bo tracisz gwarancję

po drugie na pompy jest 3 letnia gwarancja minimum

 

Nikt mi nie zabronił , gdzie jest to napisane ,że tam wchodzić nie mogę , a tym bardziej ,że tracę gwarancję.

Wygrałem zakład.

 

Pewnie chłodzenia w pompie też włączyć nie mogę bo trace gwarancję ? ( to samo menu przecież).

Jeśli u Ciebie takie rzeczy powodują utratę gwarancji , no to trzeba ostrzec użytkowników.

Mój instalator nie robi takich problemów ( właśnie się go pytałem).

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie zabronił , gdzie jest to napisane ,że tam wchodzić nie mogę , a tym bardziej ,że tracę gwarancję.

Wygrałem zakład.

 

Pewnie chłodzenia w pompie też włączyć nie mogę bo trace gwarancję ? ( to samo menu przecież).

Jeśli u Ciebie takie rzeczy powodują utratę gwarancji , no to trzeba ostrzec użytkowników.

Mój instalator nie robi takich problemów ( właśnie się go pytałem).

 

Jeżeli instalacja nie jest przygotowana do chłodzenia, a ty sobie włączysz taki tryb, i wilgoć z rur się wykropli i wyjdzie pleśń to jak myślisz, do kogo klient będzie miał pretensje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...