Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No to się załóżmy.

 

Właśnie rozmawiałem z dwom osobami , które mają grzałki wyłączone i nigdy o żadnym błędzie nie słyszeli , jeden nawet potwierdził ,że temperatura wody na wyjściu podczas defrostu spada mu do 19 stopni. ( a przed defrosem ma 25 stopni).

 

Jedyny błąd jaki może się włączyć to H75 - za niska temperatura podczas odszraniania.

 

EDIT: I tak ,wyłączli te grzałki w menu dlatego ,że im się włączały podczas defrostu ( I tłukły po 200h podczas sezonu) , więc normalnie by im się załączały.

 

A propos wyłączania grzałki w ukrytym menu:

 

- tutaj pompa robi defrost bez grzałek przy -15C na zewnątrz

 

 

- a tutaj gościu tłumaczy jak krowie na rowie dlaczego tą grzałkę wyłączył

 

 

Ja też mam wyłączona i nic się złego nie dzieje a i kWh jakoś mniej zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku z menu zużycia ma odkrytą pozycję 5. prędkość pompki obiegowej - nie mam tego, czy da się jakoś to "odblokować"?

czy tylko w serii J to jest widoczne? mam T-Cap 9kw gen H

 

Mam w tej chwili -10 za oknem, temp zasilania Prosta 41*, delta 5, pompa pobiera 2.2kw nie jest źle

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku z menu zużycia ma odkrytą pozycję 5. prędkość pompki obiegowej - nie mam tego, czy da się jakoś to "odblokować"?

czy tylko w serii J to jest widoczne? mam T-Cap 9kw gen H

 

Mam w tej chwili -10 za oknem, temp zasilania Prosta 41*, delta 5, pompa pobiera 2.2kw nie jest źle

Też mam -10 tylko mam prosta ustawiona na 30 do której trudno dobija i też pobiera 2,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidnie Arturo1972, u mnie na prostej ustawione 38stopni, bierze 1,2kW sprężarka 24-25Hz, a na dworze -9 ;)

Inne pokolenie ;)

Ile moja pobiera kWh to od dawna nie sprawdzam :D

Jedynie ta słynna "grzałka biwalentna" mnie położyła na łopatki ,przez 1,5 miecha 1500kWh :D a to mój pół roku kalendarzowego pompą :)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wazne gdzie wepne jaki kabelek?

 

Jeśli nie chcesz zasilać tego sterownika z tego złącza ,to obojetnie gdzie podłączysz COM i NO.

I tak musisz podłączyć do niego zasilanie , a jak to zrobisz z zewnętrznego gniazdka ,jest szansa ,że będzie to inna faza , przez co niepotrzebnie na tm sterowniku będzie napięcie 400V , zamiast 230V.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Powiedzcie mi jeszcze: podlaczylem to ustrojstwo tak jak pisaliscie, w sterowniku zmienilem na termostat zewnetrzny i dalej nie chce ruszuc PC

czy cos gdzies jeszcze musze poprzestawiac w ustawieniach??

 

Przełączyć z grzania CWU na CO ...

Jak jest zwarte L z H ,to przynajmniej obiegówka powinna ruszyć , jak otwarte połączenie to obiegówka się zatrzymuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...