Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dokładnie tak, przez 9 lat pompa grzała "niemrawo" czyli zanim zobaczyłem 35st.C na zasilaniu to minęło kilka ładnych godzin :)

Dzisiaj po oglupieniu, dojście do 36st.C zajmuje jej 1,5h :)

 

Ty nie masz zielonego pojęcia o tym także nie będę rozwijał tematu a,że w głowie masz pusto, to nie będę Ci mówił, że to powodowało "brak takowania" :)

 

Słonko nie robi na pompie wrażenia, bo ona NIE GRZEJE jak jest slonko :)

 

Ha ha - :D Cyt. "brak takowania"

T-cap na 125m2 z zapotrzebowaniem 3,5kW:D

Ja nie pojmuję ha ha

A ty Cyt.Słonko nie robi na pompie wrażenia, bo ona NIE GRZEJE jak jest slonko

Ok nie grzeje --zyski słoneczne

A wieczorem jest (-10 ) i co w 1,5h podłogę nagrzejesz?????

Czy ty w ogóle wiesz o czym ja pisałem???? Jestem przekonany że nie.

Tu wszem i wobec podkreślasz że grzejesz w II tar. Choć z 2 lata temu zapewniałeś że kiedy dom chce :D

Jak nie włączysz na noc grzania to w dzień będzie zimno. A jak włączysz a słońce dogrzeje to robi się za gorąco.

W związku z powyższym podłogówka jest idealna lecz przy stałych temperaturach np. (-2 do np -10)

Jak pogoda jest taka jak dziś .czyli w dzień +10 a w nocy - 7 zaczyna się KOREKTA GRZANIA.

Bo rzeczą oczywistą jest to że ciężko wyhamować podłogę jak również jest nie reale szybkie jej nagrzanie tak aby było odczuwalne ciepło za 10 czy tam 15min

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha - :D Cyt. "brak takowania"

T-cap na 125m2 z zapotrzebowaniem 3,5kW:D

Ja nie pojmuję ha ha

A ty Cyt.Słonko nie robi na pompie wrażenia, bo ona NIE GRZEJE jak jest slonko

Ok nie grzeje --zyski słoneczne

A wieczorem jest (-10 ) i co w 1,5h podłogę nagrzejesz?????

Czy ty w ogóle wiesz o czym ja pisałem???? Jestem przekonany że nie.

Tu wszem i wobec podkreślasz że grzejesz w II tar. Choć z 2 lata temu zapewniałeś że kiedy dom chce :D

Jak nie włączysz na noc grzania to w dzień będzie zimno. A jak włączysz a słońce dogrzeje to robi się za gorąco.

W związku z powyższym podłogówka jest idealna lecz przy stałych temperaturach np. (-2 do np -10)

Jak pogoda jest taka jak dziś .czyli w dzień +10 a w nocy - 7 zaczyna się KOREKTA GRZANIA.

Bo rzeczą oczywistą jest to że ciężko wyhamować podłogę jak również jest nie reale szybkie jej nagrzanie tak aby było odczuwalne ciepło za 10 czy tam 15min

Nie będę z Tobą dyskutował o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Twoja wyobraźnia nie ogarnia, że nowy dom,mój dom,BEZ OGRZEWANIA przy -20st.C traci ok.1st.C czyli, że przez dobę NIE GRZANIA przy tej temperaturze na zewnątrz, w domu z 23st.C zrobi się 22st.C.

A żeby dojść z powrotem do tych 23st.C to trzeba całej doby pracy pompy, BEZ PRZERWY ,najlepiej z pełną mocą czyli 9kW.

 

Mój dom uważam za nowy, gdyż budowałem go w 2012r zgodnie z wytycznymi WT na 2021r ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy ktoś może powiedzieć czy pompy monoblok Panasonic zawsze mają grzałkę i pompę obiegową?

Poszukuję pompy monoblok która poza pompą ciepła montowaną na zewnątrz nie posiada modułu hydraulicznego ani w samej pompie ani w domu.

Powód tego jest taki że już mam gotową instalację która użytkuję 2 sezon na grzałce (2 taryfa) i mam już grzałkę i pompę i nie chce ani tego dublować ani przerabić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy ktoś może powiedzieć czy pompy monoblok Panasonic zawsze mają grzałkę i pompę obiegową?

Poszukuję pompy monoblok która poza pompą ciepła montowaną na zewnątrz nie posiada modułu hydraulicznego ani w samej pompie ani w domu.

Powód tego jest taki że już mam gotową instalację która użytkuję 2 sezon na grzałce (2 taryfa) i mam już grzałkę i pompę i nie chce ani tego dublować ani przerabić.

 

Pozdrawiam

 

Ma i grzałkę i pompę obiegową,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę z Tobą dyskutował o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Twoja wyobraźnia nie ogarnia, że nowy dom,mój dom,BEZ OGRZEWANIA przy -20st.C traci ok.1st.C czyli, że przez dobę NIE GRZANIA przy tej temperaturze na zewnątrz, w domu z 23st.C zrobi się 22st.C.

A żeby dojść z powrotem do tych 23st.C to trzeba całej doby pracy pompy, BEZ PRZERWY ,najlepiej z pełną mocą czyli 9kW.

 

Mój dom uważam za nowy, gdyż budowałem go w 2012r zgodnie z wytycznymi WT na 2021r ;)

 

Najlepiej napisać Cyt/ Nie będę z Tobą dyskutował o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Właśnie taka pisownia załatwia wszustko. Pisze ( Nie masz pojęcia ) i po sprawie . To takie RUSKIE takie prostackie/

Zapytam po raz kolejny- bo od 2 lat nie mogę się tego dowiedzieć

- Jaki to nadzwyczajny dom zbudowałeś?????? po za tym że Już niestety ma 10lat. Czy to nowy Dom? Do jakiego to wieku ( ilu lat ) mówimy NOWY?

-Zapewne dom jak i samochód dla ciebie NOWY --to taki co ma 10lat

-Zadawałem nie raz pytanie ( od 2 lat ) pytam ------ co takiego w tym domu jest NADZWYCZAJE?????? Ja nie widzę NIC .

Hm.! zapotrzebowanie 3,5kW i co z tego? przecież to taka dziupla 125m2 to fakt pisałeś że ponad 20lat mieszkaleś w FAMILOKU to taka chatka może robić wrażenie bo to ciut więcej od mego warsztatu. .

- Dom mam ponad 230m2 i przy ( -25*C , -28*C ) mam 7,8kW przy tym mostek dość duży ok. 80m2 ( jak go zlikwiduję to zapewne jeszcze kW -spadnie ) --- i jakoś nie uważam aby to było cos nadzwyczajnego.

A co ciekawe bez wytycznych WT -2021r. ha ha

No ale tak jak pisałeś -- że spałeś z głową przy grzejniku i to w takich warunkach ponad 20lat. No fakt to może COŚ tam przypaliło/

- sprawa kolejna ponad 2 lata temu --- tu na FM wszem i wobec tłumaczyłeś NIE DLA KOMINÓW A parę miesięcy później Mi tu jak ci twe zdolności wytykam- wrzucasz piękne zdjęcie przed kominkiem. ( penie coś tam za dużo Kawy wypiłeś ) i ci się zapomniało , że 2 miesiące wcześniej pisałeś NIE dla Kominów.

Aby tej gmatwaniny dodać jeszcze więcej . Wstawiasz na YT filmik ( mam go przegranego do dziś Ha ha ) gdzie wszem i wobec tłumaczysz że PC ci defrostów nie robi a powiem że to było w temp. ( +2 , -2*C ) pięknie nagrane śnieg leżący centralnie pod PC co stanowi iż owa PC miała dość spory przestój. ( bo skąd śnieg pod nią ) i to nie był świeży PUCH tylko zleżały mokry śnieg . W tle totalny bałagan wokól PC i szopka a w niej drewno.

PO KIEGO GRZYBA DREWNO ???????????????

Przecież jesteś na NIE dla kominów. No tak - zdjęcie też było wrzucone z domu przy kominku.

 

I tak dalej. Tych wpadek jest mnóstwo.

PS. Może się doczekam na odpowiedź z tym domem wreszcie --- co w nim takiego nadzwyczajnego jest. Przypomnę może jeszcze raz

Mój ponad 230m2 23---23,4*C /24h przy ( -25 *C ) 7,8kW z mostkiem ok. 80m2 i nie jest to WT2021r -- pewnie wyszło lepsze a budowany 30 lat temu.

Opisz ten cud sztuki budowlanej - gdzie go widzisz bo przechwał jest że ho ho

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

Czytałem sobie o pompie ciepła Panasonic Aquarea High Performance Split. Dokładnie to taki model:

 

KIT-WC05J3E5-SM 5 kW

 

Teraz mam dwa pytania:

 

Czy z tą pompą można połączyć piec gazowy kondensacyjny, żeby to działało tak, że np. do temperatury -10C działa pompa a od <-10C włączał się piec gazowy? Jeśli tak, to czy do tego trzeba kupić jakiś specjalny moduł i czy piec gazowy też musi być jakiś specjalny?

 

Co najlepiej najpierw zamontować? Nie ukrywam, że wolałbym najpierw piec gazowy, gdyż jest tańszy i gdzieś za pół roku, jak nazbieram gotówki, kupić pompę ciepła. Czy jak zamontuję najpierw piec to później może być problem z podłączeniem się pompą ciepła w instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

Czytałem sobie o pompie ciepła Panasonic Aquarea High Performance Split. Dokładnie to taki model:

 

KIT-WC05J3E5-SM 5 kW

 

Teraz mam dwa pytania:

 

Czy z tą pompą można połączyć piec gazowy kondensacyjny, żeby to działało tak, że np. do temperatury -10C działa pompa a od <-10C włączał się piec gazowy? Jeśli tak, to czy do tego trzeba kupić jakiś specjalny moduł i czy piec gazowy też musi być jakiś specjalny?

Może tak działać, nic nie musisz dokupować

Co najlepiej najpierw zamontować? Nie ukrywam, że wolałbym najpierw piec gazowy, gdyż jest tańszy i gdzieś za pół roku, jak nazbieram gotówki, kupić pompę ciepła. Czy jak zamontuję najpierw piec to później może być problem z podłączeniem się pompą ciepła w instalację?

 

Jak będzie ogarnięty hydraulik to z niczym nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

Czytałem sobie o pompie ciepła Panasonic Aquarea High Performance Split. Dokładnie to taki model:

 

KIT-WC05J3E5-SM 5 kW

 

Teraz mam dwa pytania:

 

Czy z tą pompą można połączyć piec gazowy kondensacyjny, żeby to działało tak, że np. do temperatury -10C działa pompa a od <-10C włączał się piec gazowy? Jeśli tak, to czy do tego trzeba kupić jakiś specjalny moduł i czy piec gazowy też musi być jakiś specjalny?

 

Co najlepiej najpierw zamontować? Nie ukrywam, że wolałbym najpierw piec gazowy, gdyż jest tańszy i gdzieś za pół roku, jak nazbieram gotówki, kupić pompę ciepła. Czy jak zamontuję najpierw piec to później może być problem z podłączeniem się pompą ciepła w instalację?

 

Nie wiem jaki masz dom dom. Nowy czy stary który chcesz poddać termomodernizacji.

Bo jeżeli to modernizacja to do PC jest większe dofinansowanie z WFOŚiGW -( 13,5k + Pit 17% ) do pieca coś ok. 4k ale tego nie wiem dokładnie.

Warto więc wziąć to dofinansowanie pod uwagę i w pierwszej kolejność PC bo na dwa źródła kasy nie dostaniesz.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz dom dom. Nowy czy stary który chcesz poddać termomodernizacji.

Bo jeżeli to modernizacja to do PC jest większe dofinansowanie z WFOŚiGW -( 13,5k + Pit 17% ) do pieca coś ok. 4k ale tego nie wiem dokładnie.

Warto więc wziąć to dofinansowanie pod uwagę i w pierwszej kolejność PC bo na dwa źródła kasy nie dostaniesz.

Powodzenia.

 

Dom nowy, dopiero budowany, więc nie będzie dofinansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ep domu będzie niższe niż 63kWh wtedy możesz starać się o dofinansowanie

https://enerad.pl/aktualnosci/moje-cieplo/

 

A da się jakoś to zmienić? W projekcie mam 69kWh i taki projekt został zaakceptowany przez nadzór budowlany. Jak sobie zrobię rekuperację, to wiadomo, że Ep będzie niższe, tylko jak się to przekłada na dokumenty? Można to później gdzieś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zrobić nową charakterystykę energetyczną z uwzględnieniem rekuperacji

 

Spróbowac mozna ale czy wyjdzie te 63 kWh/m2 nie wiadomo. Wiadomo za to ze charakterytyka dołaczona do projektu jest nie tyle niedokladna co oszukana. Jak moze byc 69 kWh/m2 bez rekuperacji wie tylko architekt oszust który sie pod nią podpisał. Chyba ze te nową charakterystykę wykona ten sam architekt to wtedy moze zahaczyc o dom pasywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowac mozna ale czy wyjdzie te 63 kWh/m2 nie wiadomo. Wiadomo za to ze charakterytyka dołaczona do projektu jest nie tyle niedokladna co oszukana. Jak moze byc 69 kWh/m2 bez rekuperacji wie tylko architekt oszust który sie pod nią podpisał. Chyba ze te nową charakterystykę wykona ten sam architekt to wtedy moze zahaczyc o dom pasywny.

 

Jak doliczyć PV to wtedy się powinno lekko spiąć EP?

Czy limit bedzie do 100 tys zarobków rocznych jak w przypadku "Czyste powietrze"?

Edytowane przez Ajstos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doliczyć PV to wtedy się powinno lekko spiąć EP?

Czy limit bedzie do 100 tys zarobków rocznych jak w przypadku "Czyste powietrze"?

 

Tak PV pomoże, ale pomóc tez moze klima jako pompa PP, oczywiscie jezeli bedziesz miał klimatyzację.

Jezeli chodzi o limity zarobków tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już zamawiać pompę ciepła typu split, ale gdzieś tam mi mignęła pompa typu monoblok. Zawsze myślałem, że one są gorsze, ale jak zacząłem czytać parametry, to wychodzi, że są jednak lepsze od split ( np. COP 5.08 zamiast 5.00 ) oraz są tańsze i nie trzeba robić jakiś przeglądów serwisowych, gdyż są hermetycznie zamknięte. Wszędzie piszą, że może je nawet hydrauilk zamontować.

 

Teraz moje pytanie. Czy pompę Panasonic, typu monoblok na R32, może rzeczywiście zamontować każdy? Wszędzie piszą, że niby tak, ale nie chcę później wylądować na forum z pretensjami, że nikt mi nie powiedział że trzeba wytworzyć próżnię, napełnić ją gazem R32 - no bo każdy przecież wie że pompy przychodzą bez gazu i trzeba ją napełnić :D

 

Kupuję sobie sam pompę ciepła monoblok, stawiam na kostce przed elewacją, przyjeżdża hydraulik i mi to podłącza? Nie trzeba nic więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję sobie sam pompę ciepła monoblok, stawiam na kostce przed elewacją, przyjeżdża hydraulik i mi to podłącza? Nie trzeba nic więcej?

Prawie dokładnie tak - kupiłem zamontowałem a sprzedający miał nadjechać i uruchomić oraz podbić gwarancję o ile stwierdzi że pompa zamontowana jest zgodnie z DTR. Jednak pan nie ma jeszcze czasu więc uruchomić musiałem sam bo szkoda każdego dnia. Mam jeszcze sporo pytań o ustawienia n p krzywej grzewczej na te temperatury czy też pracy z buforem 1000 l - no i CWU nie podłączone jeszcze ale pompa już robi robotę i mogę się jej powoli uczyć. Do forum mam pytanie o te krzywą na aktualne temperatury na Dolnym|Śląsku - JAK TOTO USTAWIĆ żeby wykorzystać jak najlepiej pompę i taryfę G13 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...