Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Tato , muszę się wykąpać, sorka czekaj na tani prąd. Dooobre

Ja podobnie staram się korzystać z prądu kiedy jest słoneczko (ot posiadanie PV), ale święta etc, bez jaj, woda się grzeje itd bo musi

300l grzany do 46st.C dla 2 osób starczy nawet do małego basenu :D

Dziwię się jak można posiadać mniejszy niż 200l zasobnik cwu do pompy ciepła.

 

A tak przy okazji, te 300l grzane jest i w nocy i w okienku południowym, cwu mam usyawiony jako priorytet.

Tak mam ustawione od 9 lat i nawet jak młody mieszkał z nami to w wannie nie zabrakło nigdy cieplej wody :)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjesz chłopie w wirtualnej bańce,powtórzę :)

Zielonego pojęcia nie masz o funkcjonowaniu pompy ciepła.

Przypomnij mi od ilu miesięcy, sezonów, lat śmiga u Ciebie Panas i ilu miesięczne,sezonowe masz doświadczenie w tym temacie w różnych warunkach i temperaturach ?

U mnie będzie już tego z 110 miesięcy, 9 lat,10 sezonów z Panasem T-CAP 9kW w domu z obciążeniem 3,5kW przy temp. -27st.C jak i przy +30st.C na przestrzeni tych 9 lat :D

 

Czekam aż mi zarzucisz, że nie odpaliłem mojego Panasa w marcu 2013r w moim jedynym domu od 2013r :D

 

-W bańce to TY chłopie żyjesz. Postawiłeś 1 jedyny dom który uważasz za coś wyjątkowego. A to jest zwykły dom

Hm:D zielonego pojęcia nie mam o PC- a to dziwne jest bo przed montażem PC wiedziałem że ta taktować nie będzie i tak jest.

- Następne Hm.:D -a ile czasu mam PC? wszystko jest napisane i przypominać nie trzeba. Wystarczy dobrze i z uwagą patrzeć

-Co do ilości miesięcy a nawet lat z PC - to przychodzi mi tylko do głowy jedno. Szkoła i goście co po 3 lata siedzieli w jednej klasie i co ciekawe dostawali od nauczyciela rok w rok to samo pytanie, i wiesz co ? Przez te 3 lata rok w rok nie znali odpowiedzi . Tak podchodzę do tego dośwadczenia.:D

A w czym jesteś TY mistrzem? -- Powiem . W unikaniu odpowiedzi na postawione pytania.

- To co jest nowe to to że ci nagle temperatury zewnętrzne się poniosły ( - 27*C ) :D ciekawe dlaczego? A już wiem bo ja przy takich podawałem obciążenie

Kolejny raz próbujesz manipulować. Dlaczego??????????????????? Bo obciążenie liczone jest dla (-20*C ) NO TAK PISAAŁEŚ od 2 lat I to obciążenie masz na wartości ( 3,5kW ) czyż nie tak???

NON Stop kręcisz lecz ja to widzę.

Jakaż pycha przemawiała przez ciebie jak wstawiałeś zdjęcia i podkręcony demonstrowałeś etapy budowy -----------TYLKO CHŁOPIE NIE O TO CHODZIŁO

bo to tylko technologia wykonania.

ZAŁAPAŁEŚ . a to że domek masz na płycie fundamentowej to wynika z :

a)- projektu

b)- teren na którym stoi dom jest podmokły -- i lepszym a nawet rekomendowanym sposobem jest PŁYTA

Co się tyczy pieców- to tak te stare były bez żadnej regulacji . Ale już od czasu gdy TY kolego masz tą zacną PC były już piece Peletowe które działają dokładnie tak jak PC. Po za jednym warunkiem trzeba im dosypać raz na tydzień zasobnik. Same się rozpalają i same gasną ( TO TAK BYŚ WIEDZIAŁ )

Koledze z FM --piszesz że twoja podłoga to taki Bufor---- W pewnym sensie tak lecz nie do końca

BO choć PC można zrobić STOP to twoja podłoga tak nie robi. Tak są zalety tego lecz przy stałych ( minusowych ) temp. 24/24h przy zmiennych jest to ZMORA mało regulowana ( bo w tym roku już było ) w dzień +20*C a w nocy ( -3*C)

Tak że nie porównuj Bufora -( podłoga ) do Bufora stojącego w maszynowni. np. 1000L bo tego można zatrzymać .

A kominek masz właśnie po to by dostarczać ciepło w okresach przejściowych

I co ciekawe ---POWTÓRZĘ -- Pisałeś na FM -- NIE dla KOMINÓW.

To jak to jest ??????? Bo po miesiącu wstawiasz zdjęcia przy kominku.???????

Co do obciążenia i tego REWELACYJNEGO DOMKU odpowiedzi dalej nie ma :no:

TY masz 125m2 z obciązeniem ( 3,5kW ) przy ( -20*C )

Ja mam ponad 230m2 i przy ( -25*C ) i temp wew. 22,8---23,4*C 24/24h - mam 7,75kW z mostkiem ok.75m2

GDZIE ten fenomen domu jest ???????????

DOWIEMY SIĘ- czy dalej będziesz kręcił???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tato , muszę się wykąpać, sorka czekaj na tani prąd. Dooobre

Ja podobnie staram się korzystać z prądu kiedy jest słoneczko (ot posiadanie PV), ale święta etc, bez jaj, woda się grzeje itd bo musi

 

TEN- TYP 2 lata temu zapewniał że PC pracuje kiedy chce

Ale ja czytam z uwagą te jego posty i wyłapałerm że po tych 2 latach pisał że grzeje II tar.:D

Tak że to osoba --- Bajerant

Trafił na mnie i mu wytykam . Źle trafił:D

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmujesz błędne założenie, że pompa ciepła musi pracować cały czas.

 

Błędne, nie błędne - zależy co zakładasz i do czego.

 

Nie zakładam pracy PC tylko w taniej taryfie, zakładam że będzie pracowała wtedy kiedy trzeba.

W nocy akurat bym ograniczał pracę PC bo wolę jak w nocy jest chłodniej zatem nie muszę tak liczyć PC jak ty, zaletą tego jest fakt że mniejsza pompa może niżej zmodulować moc, kolejny + to PC nie pracuje (lub pracuje na niższym parametrze) w nocy właśnie (to może częściowo być zjadane przez poranne podniesienie temp po nocy)

Te wyliczenia o których piszesz zakładam dotyczą zapotrzebowania (3,5kW) przy standardowych -20 stopniach - ile takich dni (godzin) jest w roku.

 

Tak jak pisałem wcześniej mam szkieletówkę - wado/zaletą takich domów jest w zasadzie brak akumulacyjności ciepła.

Więc ja nie mogę dobrać dużo większej PC i pracować nią przez 2/5 doby tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-W bańce to TY chłopie żyjesz. Postawiłeś 1 jedyny dom który uważasz za coś wyjątkowego. A to jest zwykły dom

Hm:D zielonego pojęcia nie mam o PC- a to dziwne jest bo przed montażem PC wiedziałem że ta taktować nie będzie i tak jest.

- Następne Hm.:D -a ile czasu mam PC? wszystko jest napisane i przypominać nie trzeba. Wystarczy dobrze i z uwagą patrzeć

-Co do ilości miesięcy a nawet lat z PC - to przychodzi mi tylko do głowy jedno. Szkoła i goście co po 3 lata siedzieli w jednej klasie i co ciekawe dostawali od nauczyciela rok w rok to samo pytanie, i wiesz co ? Przez te 3 lata rok w rok nie znali odpowiedzi . Tak podchodzę do tego dośwadczenia.:D

A w czym jesteś TY mistrzem? -- Powiem . W unikaniu odpowiedzi na postawione pytania.

- To co jest nowe to to że ci nagle temperatury zewnętrzne się poniosły ( - 27*C ) :D ciekawe dlaczego? A już wiem bo ja przy takich podawałem obciążenie

Kolejny raz próbujesz manipulować. Dlaczego??????????????????? Bo obciążenie liczone jest dla (-20*C ) NO TAK PISAAŁEŚ od 2 lat I to obciążenie masz na wartości ( 3,5kW ) czyż nie tak???

NON Stop kręcisz lecz ja to widzę.

Jakaż pycha przemawiała przez ciebie jak wstawiałeś zdjęcia i podkręcony demonstrowałeś etapy budowy -----------TYLKO CHŁOPIE NIE O TO CHODZIŁO

bo to tylko technologia wykonania.

ZAŁAPAŁEŚ . a to że domek masz na płycie fundamentowej to wynika z :

a)- projektu

b)- teren na którym stoi dom jest podmokły -- i lepszym a nawet rekomendowanym sposobem jest PŁYTA

Co się tyczy pieców- to tak te stare były bez żadnej regulacji . Ale już od czasu gdy TY kolego masz tą zacną PC były już piece Peletowe które działają dokładnie tak jak PC. Po za jednym warunkiem trzeba im dosypać raz na tydzień zasobnik. Same się rozpalają i same gasną ( TO TAK BYŚ WIEDZIAŁ )

Koledze z FM --piszesz że twoja podłoga to taki Bufor---- W pewnym sensie tak lecz nie do końca

BO choć PC można zrobić STOP to twoja podłoga tak nie robi. Tak są zalety tego lecz przy stałych ( minusowych ) temp. 24/24h przy zmiennych jest to ZMORA mało regulowana ( bo w tym roku już było ) w dzień +20*C a w nocy ( -3*C)

Tak że nie porównuj Bufora -( podłoga ) do Bufora stojącego w maszynowni. np. 1000L bo tego można zatrzymać .

A kominek masz właśnie po to by dostarczać ciepło w okresach przejściowych

I co ciekawe ---POWTÓRZĘ -- Pisałeś na FM -- NIE dla KOMINÓW.

To jak to jest ??????? Bo po miesiącu wstawiasz zdjęcia przy kominku.???????

Co do obciążenia i tego REWELACYJNEGO DOMKU odpowiedzi dalej nie ma :no:

TY masz 125m2 z obciązeniem ( 3,5kW ) przy ( -20*C )

Ja mam ponad 230m2 i przy ( -25*C ) i temp wew. 22,8---23,4*C 24/24h - mam 7,75kW z mostkiem ok.75m2

GDZIE ten fenomen domu jest ???????????

DOWIEMY SIĘ- czy dalej będziesz kręcił???????

Ciężko odpowiadać na Twoje bzdurne elaboraty ale postaram się ;)

1. Płyta fundamentowa,bez izolacji na niej, była świadomym wyborem gdyż od początku chciałem grzać akumulacyjnie...prądem no i tak się stało :)

Polecam lekturę wątku "ogrzewający elektrycznością" z lat 2009-2012 gdzie występuje ;)

2. Czy 55m3 nagrzanego do 23,8-24,5st.C betonu jest w stanie przegrzać dom ?

Pytanie retoryczne :D

Bo tyle st.C ma podłoga w trakcie grzania co powoduje temp.w domu 22,5-23st.C

Ile czasu ten bufor z betonu może stygnąć i stracić 1st.C ?

 

64bcb0c2e17ff2d2med.jpg

 

aeb6e7054274572dmed.jpg

 

3.grzanie kominkiem jest dla mnie NIEOPŁACALNE od początku jak 1kWh z pompy kosztuje mnie ok.0,11zl.

Musiałbym być debilem żeby płacić więcej za ogrzewanie palac w kominku !

Obecnie mamy okres przejściowy a jak to wygląda u mnie obecnie to napisałem w innym temacie:

Przy obecnych temperaturach pompa pracuje ok.2-3h na dobę, to wystarczy żeby osiągnąć 23st.C w domu.

Posiadam taryfę G12W czyli grzanie od 13-15 i 22-6,przez resztę czasu w tych godzinach pompa mieli jedynie pompką obiegowa bo nie widzi potrzeby załączania sprężarki.

Zatem co to jest "taktowanie" ?

 

4.Co do obciążenia cieplnego domu, Ty masz dwa razy większe obciążenie niż ja.

PROJEKTOWE OBCIĄŻENIE CIEPLNE,nie myl tego z zapotrzebowaniem domu na ciepło bo to dwie różne kwestie i dwie różne wartości mało powiązane ze sobą i metraż też ma mało do tego.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym zapotrzebowaniu domu (3,5kW) masz uwzględnione ogrzewanie tego betonowego kloca w podłodze czy bez tego ?

 

Mogło by się okazać że dobrze zaizolowane cienka wylewka z ogrzewaniem jest bardziej ekonomiczna pod wieloma względami.

 

Wtrącę swoje 5 groszy 8)

Z tego co piszesz wynika wprost, że nie masz pojęcia o czym jest mowa. Te 3,5kW to nie zapotrzebowanie tylko projektowe obciążenie cieplne.

Żeby nie było. Nie bronię Artura, ale jak czytam Wasze głupoty to śmiać mi się chce. Wbrew Waszej logice mam PC o mocy 9,6kW do domu, który ma projektowe obciążenie cieplne dla -22/22 około 4,6kW i uważam, że to jest w sam raz dla oszczędnego i komfortowego grzania mego domku. Wylewki mam 9cm plus 1cm płytki gresowe. Grzeję w 2T, a więc w nocy i zawsze w nocy mimo to jest najchłodniej. Ktoś kto grzeje akumulacyjnie w 2T wie o czym mówię.

Aaaa i nigdy nie przegrzewam swego domu. To tylko tyle, pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym zapotrzebowaniu domu (3,5kW) masz uwzględnione ogrzewanie tego betonowego kloca w podłodze czy bez tego ?

 

Mogło by się okazać że dobrze zaizolowane cienka wylewka z ogrzewaniem jest bardziej ekonomiczna pod wieloma względami.

Jak wyżej napisał rwojtek :)

Zapotrzebowanie domu na ciepło mam na poziomie 45kWh/m2/rok,obciązenie cieplne domu na poziomie 3,5kW.

Oczywiście wszystkie wyliczenia obejmują i straty energii do gruntu przez izolowaną płyte fundamentową jak i przez każdą przegrodę w domu ale też i wentylację.

 

Polecam dokształcić na temat pojęć związanych z energetyka...

 

"Obciążenie cieplne to nic innego, jak moc źródła ciepła, która jest potrzebna do utrzymania komfortu cieplnego we wnętrzu budynku, dla określonych (znormalizowanych) warunków. Wyraża się je w watach lub kilowatach i dla typowego nowego domu jest rzędu 6-12 kW.

Najczęściej mówimy o projektowym obciążeniu cieplnym, wyliczanym dla budynku na etapie projektowania. Gdy mamy gotowy projekt domu i jego posadowienia na działce, możemy obliczyć straty ciepła z tego budynku. Możemy powiedzieć, że przy konkretnej temperaturze w pomieszczeniu (np. 20°C w salonie i 24°C w łazience) i tak zwanej temperaturze obliczeniowej na zewnątrz (przyjmuje się ją w wysokości -16…-24°C, zależnie od tego, w której strefie klimatycznej będzie wznoszony budynek), przez daną przegrodę będzie przenikać ileś wat ciepła. Gdy zsujmujemy wszystkie straty ciepła z budynku (przez ściany, okna, dach, podłogę, na drodze wentylacji, oraz przez mostki cieplne), otrzymamy właśnie projektowe obciążenie cieplne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odpowiadać na Twoje bzdurne elaboraty ale postaram się ;)

1. Płyta fundamentowa,bez izolacji na niej, była świadomym wyborem gdyż od początku chciałem grzać akumulacyjnie...prądem no i tak się stało :)

Polecam lekturę wątku "ogrzewający elektrycznością" z lat 2009-2012 gdzie występuje ;)

2. Czy 55m3 nagrzanego do 23,8-24,5st.C betonu jest w stanie przegrzać dom ?

Pytanie retoryczne :D

Bo tyle st.C ma podłoga w trakcie grzania co powoduje temp.w domu 22,5-23st.C

Ile czasu ten bufor z betonu może stygnąć i stracić 1st.C ?

 

64bcb0c2e17ff2d2med.jpg

 

aeb6e7054274572dmed.jpg

 

3.grzanie kominkiem jest dla mnie NIEOPŁACALNE od początku jak 1kWh z pompy kosztuje mnie ok.0,11zl.

Musiałbym być debilem żeby płacić więcej za ogrzewanie palac w kominku !

Obecnie mamy okres przejściowy a jak to wygląda u mnie obecnie to napisałem w innym temacie:

 

 

4.Co do obciążenia cieplnego domu, Ty masz dwa razy większe obciążenie niż ja.

PROJEKTOWE OBCIĄŻENIE CIEPLNE,nie myl tego z zapotrzebowaniem domu na ciepło bo to dwie różne kwestie i dwie różne wartości mało powiązane ze sobą i metraż też ma mało do tego.

 

Ale nowinę napisałeś ha ha :D że mam 2x większe -to chyba logiczne jak dom jest wiekszy

Tu nie o to chodzi lecz Maluczki człek tak wlaśnie myśli.

CHODZI O TO ŻE JA NIE WYPISUJĘ WSZEM I WOBEC ŻE SUPER DOM -- bo to normalny dom którym nie ma co sie przechwalać.

A że TY swój uważasz za cos wyjątkowego to tylko świadczy o jednym. BEZ KOMENTAŻA.

Co sie tyczy grzania i akumulacji to tak --Ma to sens przy stałych temp. w okresach przejściowych jest kłopot.

Ale ty - ( tak piszesz ) ustawiłeś PC 9 lat temu i nic nie regulujesz. Ha ha dobre:D Grzejesz tak samo w grudniu przy ( -15*C ) jak i w kwietniu gdzie jest ( + 15*C ) I jak było w marcu gdzie w nocy było (-4*C ) a w dzień ( + 17*C )

Człowieku zyski słoneczne przy +17*C są tak duże że podniosą temp o 2 do 3*C a ty jak napakujesz w tej swojej IItar. podłogę przez całą noc i do tego dojdą zyski .To co się robi? Tego nie zahamujesz tak szybko. No to chyba wiesz?

Co się tyczy płyty fundamentowej to napisałem że były i stosowane ponad 10 czy 12 lat temu.

Postaw sobie na płycie dziś . Gdzie cena stali jest12tys./t A kratownicę robi się od grubości drutu No ale budowlanki nie zamierzam cie .uczyć. Wystarczą mi twe wpisy.

PS. Ubawiasz do łez temperaturę mi pokazuje. ha ha - dzieciak jesteś w tych tematach i tyle Przecież to logiczne jest Chłopie mam nie jeden dom i wiem jak to wygląda.

A tak na marginesie mój parkiet ma niewiele mniej ( *C ) i nie jest w ogóle ogrzewany

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwilą popełniłem taki post w innym temacie, zdjęcia z temp.podlogi zrobione kilka minut temu,przy temp. +8st.C ,w dzień było +15st.C a w domu ciągle 22,5-23st.C:

 

 

Oczywiście jest to przy ustawieniu KG na +15/32 -15/35,tak jak to zrobiłem 8 lat temu przy przejściu z taryfy G11 na G12W.(ten pierwszy rok,czyli 9 lat temu, był przerabiany w taryfie G11)

 

To,że Ty masz badziew na grzejnikach zamiast poprawnego domu i nie masz zielonego pojęcia o tym,to nie znaczy, że każdy tak ma...

 

Ha ha :D

Gdzie ten badziew jest ???????????????????

Podałem obciążenie co do powierzchni . podalem temp. parkietu że bez grzania jest dość ciepła bo to drewno a nie badziewne panele podłogowe -po taniości zrobione.

Wyjaśnij jeszcze te kominy ??????

Bo na innych forach mówisz NIE dla kominów a po miesiącu wrzucasz zdjęcia przy kominku.

I koniecznie napisz w jakim to wielkim mieście mieszkałeś w tym Familoku - Bo chyba zapomniałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane, czytać się tego nie da. Żaden z Was nie zamierza przestać tych pyskuwek, może niech któryś pokaże, że jest mądrzejszy i wróci do tematu na forum.

Przedstawiam czyste fakty i myślę, że w temacie bo jak widać nie każdy zdaję sobie sprawę ze sposobu czy możliwości i wyników grzania pompą ciepła.

 

Przy okazji obalam różne mity i legendy dotyczące grzania, doboru, sposobu, mocy, wartości itp pompy ciepła ;)

 

Kto to zrobi lepiej jak nie ja,użytkownik Panasa T-CAP 9kW od 2013r w domu, który potrzebuje 3,5kW przy -20st.C :D

A,że te fakty przeczą wyobrażeniom niektórych ?

Polecam wtedy melisę ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z grzejnikami ściennymi, jest to badziew.

Dla mnie od zawsze czyli od 2009r jak połknąłem bakcyla budowy, nie nadający się do grzania pompą ciepła.

No chyba, że jedynie dla szuflarzy węgla do pieca, którzy dostają orgazmu,doznają olśnienia, że węgiel jest drogi,ale to stan umysłu, co widać po Tobie a nie inwestorzy, którzy wiedzą co chcą w swojej inwestycji.

 

Już w 2009r uważałem, że trzeba być idiotą, żeby pakować do domu grzejniki ścienne...

 

Nie napisałeś w jakim to wielkim mieście mieszkałeś--- Czyż byś o tym zapomniał bo w łepetynie masz tylko jedno?

Co sie tyczy ogrzewania - to jest jedna zasada MYŚLENIE przy robieniu ( CO ) a że z tym u ciebie jest problem stąd wysuwasz błędne wnioski.

Nie raz na FM pisałem co do pracy mojej PC i chyba kto czyta z rozwagą to wie.

Co tyczy się bciązenia cieplnego po tylu wpisach to nawet PIERWSZOKLASISTA już wie że:

a)- masz domeczek 125m2 z obciążeniem 3,5kW przy (-20*C )

b)- Ja mam ponad 23om2 -II------II------ II-- 7,75kW przy ( - 25*C) i temp. 22,8---do 23,4*C/ 24h/24h i zapewniam cie że PC nie pracuje 24/24h ( pisałem już o tym

Gdzie człowieku widzisz tu coś nadzwyczajnego w swym domu.?

---POMYŚL - jak byś miał domek nie 125m2 tylko 62,5m2 ( bo tak ci już trzeba pisać ) -- Masz choć techniczne wykształcenie -bo już piszę jak przedszkolakowi.

I w tych obu domach izolacja była by taka sama lub bardzo zbliżona to tego 62,5m2 obciążenie było by: 3,5kW/2= ile??????? i adekwatnie co do 2x wiekszego.

Pytam więc -- gdzie tu jest nadzwyczajność twego domku.?

Co do węgla to pisz do tych co go stosują. Ty też masz własne zawisłości . No bo przecież spałeś w pokoju 6m2 z glową przy grzejniku

 

PS. Cyt Już w 2009r uważałem, że trzeba być idiotą, żeby pakować do domu grzejniki ścienne... takie masz stwierdzenie bo nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić dobrze. A to już jest sztuka jak ma to obsługiwać PC. Nie dla wszystkich jest to do ogarnięcia.

każde ogrzewanie ma wady i zalety- przy grzejnikach trzeba się liczyć z wyższym zużyciem ( kWh )

_podłogowe -- mała sterowność przy zmiennych temp- i tego nie da się przeskoczyć .

i to nie wszystkie.

Odnieś się jeszcze do temperatury parkietu bo o dziwo -znów zapomniałeś wtrącić swojego grosz . Tak wiem temat jest niewygodny to trzeba go przemilczeć .

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane, czytać się tego nie da. Żaden z Was nie zamierza przestać tych pyskuwek, może niech któryś pokaże, że jest mądrzejszy i wróci do tematu na forum.

 

Jak się nie rozumie o co chodzi to zapewne czytać się nie da . A raczej nie rozumie się co się czyta. To i po co czytać to fakt. Może na innym wątku znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Powodzenia.

PS. Za dużo lat mam doświadczenia w budownictwie ( no nie blokowisk ) takie hobby w różnych tematach lecz związane z domowym zaciszem.

Dlatego nie dam się robić - i to nie raz temu JEGOMOŚCIOWI udowodniłem wytykając mu błędy którymi tu chce omamić . Ja je widzę bo wiem co z czym się je. A owijać ów Pan umie doskonale

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że starsi forumowicze wiedzą, że po 40 latach mieszkania w GLIWICACH, w 2011r postanowiliśmy wybudować dom na pogliwickiej wsi/sypialni czyli w Przyszowicach :D

I tym się szczyce, bo to za Tuska było :D

Dzisiaj za Kaczyńskiego nie byłoby to możliwe ;)

 

Przygłupy jedynie albo swiezaki forumowe, Tobie podobne,nie posiadają tej wiedzy i nie znają Arturo72 :D

 

Jeśli Ty masz takie zboczenie żeby poznać kogoś bliżej to polecam mój profil na fb,tam mam podane "skąd jestem",moje upodobania, preferencje itp :D

https://m.facebook.com/artur.wiloch

 

He he dobre:D

Cyt Myślę, że starsi forumowicze wiedzą, że po 40 latach mieszkania w GLIWICACH--- przecież sam pisałeś że spałeś z głową przy grzejniku Tak że i ja wiedziałem > Zapomniałeś?

-Specjalnie zapytałem jakie to miasto he he-= też wiedziałem . No dla ciebie to może być ogromne miasto.

- A że wybudowałeś za ów pana dom. - to też sie nie dziwię .Przecież wtedy na WAT mozna było KRĘCIĆ że ho ho

-A że teraz było by to NIEMOŻLIWE to też wiem. Nie ma jak z WATEM zakręcic.

-Wyobraź sobie że CIĘ doskonale znam. Dlatego widzę twe zmienne wypowiedzi.

Znam cię jako @MIKI i też to że biznes z PC chciałes kręcić.

-Nie mam facebook bo jak pomyślę że tam można takich spotkać to się odechciewa.

- Upodobania też znam Sam się chwaliłeś -( Faje dymisz.

PS> Fajne fotki z tym termometrem-- Ale wypadało by paznokcie wyczyścić, a lepiej by było obciąć i wyczyścić . Bo zadbane ręce świadczą o człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...