Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

  • 2 weeks później...

Ma mpytanie odnośnie Aquarea J 7kW otóż jak ustawię hamonogram z aquarea cloud to po zaniku napięcia w domu cały harmonogram jest wyzerowany.

Muszę go ponownie ustawić i wysłać do PC. Ustawienie harmonogramu z Cloud powoduje że nie widzę tych ustawień w sterowniku PC ale harmonogram działa do zaniku napięcia.

 

To tak ma być czy coś jest skopane ???

 

Obecnie ustawiłem harmonogram na sterowniku i zobaczę co się stanie jak mignie prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do PC panasa

Niedawno zamontowali mi PC Panasonic 5kw w domu sama podłogówka około 100 m2 (850m rury pex 16)

mam pytanie odnośnie pompy obiegowej, gdy włączyłem PC pompa obiegowa rusza i po chwili zmniejszają się jej obroty, rotametry w rozdzielaczach stoją myślałem że pompa obiegowa jest zepsuta ale jak w menu instalatora wymuszam pracę pompy obiegowej jest wszystko ok pompa rusza rotametry opadają przepływ 38l/min a przy normalnej pracy pompa obiegowa działa o wiele wolniej i przepływ tylko 14l/min a minimalny przepływ PC panas 5kw to 19l/min czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w T-CAP ustawić niższą temperaturę wyjścia niż 57*C dla CWU? Nie chodzi mi o temperaturę zadaną (którą mam na 46*C), ale o temperaturę wody wylotowej z jednostki wewnętrzej. Mogę poczekać trochę dłużej na zagrzanie wody, bo COP pod koniec wygrzewania jest wybitnie słaby (w okolicach 2, nawet w lato).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w T-CAP ustawić niższą temperaturę wyjścia niż 57*C dla CWU? Nie chodzi mi o temperaturę zadaną (którą mam na 46*C), ale o temperaturę wody wylotowej z jednostki wewnętrzej. Mogę poczekać trochę dłużej na zagrzanie wody, bo COP pod koniec wygrzewania jest wybitnie słaby (w okolicach 2, nawet w lato).

Masz do dyspozycji deltę i tryb cichy żeby trochę poskromić t Capa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już siwych włosów od szukania dostaję. Mój dom wg https://cieplo.app/wynik/11nyu wykazuje zapotrzebowanie 10 kW. Od siebie dodaję do tego 5-10% z uwagi na to, że kotłownia jest w budynku gospodarczym 10 metrów od domu. Czyli teoretycznie potrzebuję 10,5 - 11 kW. Byłem już zdecydowany na 12 kW T-CAP ale w ręce wpadła mi tabela doboru od panasonica. Co prawda w tabeli są pompy ciepła na R410 a ja celuję w nową serię na R32 ale chyba wartości będą zbliżone, prawda?

Czy powinienem zgodnie z zaleceniem producenta wybrać jednak pc 9 kW a brakującą moc zostawić grzałce?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten domek T Cap 9 kw spokojnie sobie poradzi i to bez grzałki.

No właśnie, trochę zbyt pięknie to wygląda biorąc pod uwagę jak zbudowany jest mój dom. Chyba, że to tylko mi się tak wydaje, że jest taki kiepski. O dziwo nawet audytorowi wyszło mniejsze zapotrzebowanie w kWh/m2/rok niż mi w aplikacji więc może nie jest tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 9 tka nawet grzałki nie włączy przy minus 18 więc nie bardzo bym się martwił nawet gdyby w jakimś momencie ktoś wywietrzył mieszkanie i jednak ta grzałka by się włączyła na godzinę. T Cap ma po prostu mocniejszą sprężarkę własnie na tę okoliczność. Pamiętać należy że lekko niedomierzona pompa to właśnie dobrze dobrana pompa bo po prostu taniej nas sezon kosztuje a większość sezonu grzewczego upływa w temperaturach w okolicy zera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 9 tka nawet grzałki nie włączy przy minus 18 więc nie bardzo bym się martwił nawet gdyby w jakimś momencie ktoś wywietrzył mieszkanie i jednak ta grzałka by się włączyła na godzinę. T Cap ma po prostu mocniejszą sprężarkę własnie na tę okoliczność. Pamiętać należy że lekko niedomierzona pompa to właśnie dobrze dobrana pompa bo po prostu taniej nas sezon kosztuje a większość sezonu grzewczego upływa w temperaturach w okolicy zera.

 

Skłaniam się właśnie ku tej pompie (o ile gdzieś ją dostanę). Kolejna kwestia to chciałbym ją na czynniku R32. I tu do wyboru mam albo mono 3f albo split 1f. Zabezpieczenie przedlicznikowe mam 32A. W kotłowni są też 3 fazy. Wolałbym splita (chyba) żeby nic nie zamarzło. Szkoda, że nir robią go na 3f w R32. Jakieś porady?

 

Coś jednak pokręciłem bo nie ma T-CAP w splicie na R32... i myślenie zaczyna się od nowa... a może jedna mono.

Edytowane przez damian_co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak pokręciłem bo nie ma T-CAP w splicie na R32... i myślenie zaczyna się od nowa... a może jedna mono.

Masz tak zatwardziałe dogmaty niczym bolszewiki z PiS;

- nic do nich racjonalnego nie dociera,

Pompa ciepła pracuje najefektywniej gdy;

- temperatura zasilania odbiorników ciepła jest < 30 C,

- martwisz się rodzajem gazu,

- a nie przeszkadza Ci spadek temperatury wody grzewczej na 10 metrowym odcinku nie ogrzewanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tak zatwardziałe dogmaty niczym bolszewiki z PiS;

- nic do nich racjonalnego nie dociera,

Pompa ciepła pracuje najefektywniej gdy;

- temperatura zasilania odbiorników ciepła jest < 30 C,

- martwisz się rodzajem gazu,

- a nie przeszkadza Ci spadek temperatury wody grzewczej na 10 metrowym odcinku nie ogrzewanym

 

Nie wiem co chciałeś osiągnąć takim wpisem?

Po co te polityczne wtrącenia tam gdzie nie są zupełnie potrzebne?

Myślisz, że nie wiem kiedy praca pompy jest najkorzystniejsza? Serio?

Wiem doskonale, że lepiej byłoby mieć ją w domu. Ale jest jak jest i tego nie zmienię.

Więc skupiam się na pozostałych sprawach, w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC na R32 mają trochę lepsze parametry ale taki t-cap na R410 też daje radę , niewielka roczna różnica w kosztach.

A nie myślałeś o innych pompach , taki mitsubishi zubadan , Daikin czy TOSHIBA ESTIA,, Samsung , LG mają też wydajne PC

Myślałem nad Samsungiem bo cena niska. Za 12 kw split miałem dać 18.500 zł netto (sama pompa).

Ale to co znalazłem w sieci wskazuje, że są słabsze od Panasonica. Na dom >200 m2 zalecają 16 kW. Nie wiem ile w tym prawdy.

Dziś spotkałem się z instalatorem i wskazałem na T-CAP mono 9 kW na R32. Zobaczymy czy znajdzie gdzieś dostępna. Ma też ponegocjować Viessmanna 10 kW na R290 (ładnie wygląda na wykresach) i zobaczy też Brotje. Wspominał też o Alpha Inotec Ale nie wiem co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-CAP 9kw split gen H, 3 fazy po ponad roku użytkowania dziś zauważyłem że tydzień temu wyskoczył pierwszy raz błąd H98, po opisie "zabezpieczenie jednostki zewnętrznej przed nadmiernym ciśnieniem". Na początku czerwca był instalator na przeglądzie, poczyścił filtry itd.

 

Nie przejmować się tym błędem?

chyba że zacznie się powtarzać

 

acha od początku czerwca jest grzana tylko CWU, CO wyrzucone już z harmonogramu.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku czerwca był instalator na przeglądzie, poczyścił filtry itd.

Sprawdź ciśnienie wody na ciśnieniomierzu;

- czy nie ma wycieków przy jednostce wewnętrznej?

- sprawdź odpowietrznik czarny na samej górze w jednostce wewnętrznej -czy jest dokręcony?

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...