Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

kol -

 

Tak jak myślisz o sobie tak , pomyśl o kliencie-pomyśl proszę o jego rozterkach ,wydaje kupę kasy na PC i z tego co słyszy , wszędzie pełno jest "paproków" .

Nie wątpię w Twoją fachowość- trzeba tylko zapewnić bezpieczeństwo klientowi (umowa+test parametrów, to praktycznie dotyczy wszystkich branż)

 

powodzenia

 

Od 30 lat nie mam z tym problemu .

Bywam czasem klientem:D

 

Prawdę mówiąc takie niefajne przypadki poznaję podczas rozwiązywania sporów pomiędzy klientami i wykonawcami jako rozjemca.

Jestem inżynierem . Ale czasem inżynierkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly Update dot. Problemow z obiegowka. Wczoraj o 13 padla kompletnie, pompa wstrzymala prace z bledem przepływu. Póki co dogrzewam kominkiem i czekam na wymianę obiegowki.

 

Hey gall86, jakie problemy miałeś wcześniej z obiegówką. A jaki błąd ci wyświetliło H62 czy H20, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy

wydłubałem - gall86 ma pompkę panasa 7-biegową ( ja rownież ją mam )

U mnie był problem z zapowietrzaniem - przed chwilą zdjąłem obudowę i zajrzałem , na szczęście cichutko mruczy .

Jest na 4 z przepływem 1860l/h.

Jedyne co widzę niepokojącego to lekkie drgania manometrow na zasilaniu (2bary) PC i wyj (2,6 bara) oraz co jakiś czas alarm H98 ( w sobotę wyczyszczę filtry)

To może poczekam z ominięciem pompy wtórnej -zobaczymy co inni powiedzą odnośnie tych problemów .

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była seria modeli F t cap które miały problem z pompą obiegową ale tak naprawdę to był błąd oprogramowania płyty głównej - wyświetlał błąd pompy pomimo że obiegówka jest sprawna. W takim wypadku należy wymienić płytę.

Jako że kilu klientów ma pompy wpięte bezpośrednio w instalację i obiegówka zarzyna się na 7 biegu leży u mnie na półce zapasowa obiegowa bo jak znam życie pierdyknie komuś w któreś święta.

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była seria modeli F t cap które miały problem z pompą obiegową ale tak naprawdę to był błąd oprogramowania płyty głównej - wyświetlał błąd pompy pomimo że obiegówka jest sprawna. W takim wypadku należy wymienić płytę.

Jako że kilu klientów ma pompy wpięte bezpośrednio w instalację i obiegówka zarzyna się na 7 biegu leży u mnie na półce zapasowa obiegowa bo jak znam życie pierdyknie komuś w któreś święta.

 

Rozumiem, że koszt wymiany płyty to koszt obiegówki razy 5, czy x10 ? i po gwarancji mało kto się na to decyduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była seria modeli F t cap które miały problem z pompą obiegową ale tak naprawdę to był błąd oprogramowania płyty głównej - wyświetlał błąd pompy pomimo że obiegówka jest sprawna. W takim wypadku należy wymienić płytę.

Jako że kilu klientów ma pompy wpięte bezpośrednio w instalację i obiegówka zarzyna się na 7 biegu leży u mnie na półce zapasowa obiegowa bo jak znam życie pierdyknie komuś w któreś święta.

mkm

ja mam wczesny model F z 2014 bez przełącznika histerezy na cwu - czy błąd o którym pisałeś to H98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ja też mam drgania wskazówki manometru jest nabite 1,5bara, H98 nigdy nie miałem a to jest chyba zabezpieczenie wysokiego cisnienia 4,0Mpa. Też ustawiłem prędkość pompki na 4 bieg zgodnie z twoimi sugestiami i widzę poprawę copa. U mnie widzę wahania przepływu na ciepłomierzu na tym biegu tak gdzieś od 1,66 do 1,90m3/h. bobrow czy u siebie też coś takiego zaobserwowałeś. Wydaje mi się że to jest właśnie zmienna wydajność pompki obiegowej pracującej w opcji zmiennej delta P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ja też mam drgania wskazówki manometru jest nabite 1,5bara, H98 nigdy nie miałem a to jest chyba zabezpieczenie wysokiego cisnienia 4,0Mpa. Też ustawiłem prędkość pompki na 4 bieg zgodnie z twoimi sugestiami i widzę poprawę copa. U mnie widzę wahania przepływu na ciepłomierzu na tym biegu tak gdzieś od 1,66 do 1,90m3/h. bobrow czy u siebie też coś takiego zaobserwowałeś. Wydaje mi się że to jest właśnie zmienna wydajność pompki obiegowej pracującej w opcji zmiennej delta P.

 

kenda

po kolei:

- u mnie histereza cwu jest stała tj 8K, w nowszych modelach jest przełącznik na płycie głównej 3/8K (dla mnie 8K jest ok)

- przepływ waha się w zależności od temperatury wody i obciążenia układu , dla cwu mam od 1600 do 1700 , a dla co od 1750 do 1880l/h

-co do wahań ciśnienia , to wydaje mi się , że ma to związek z dużymi obrotami pompy - ale jak jest naprawdę ,nie wiem

- wczoraj przy zdjętej osłonie przedniej posłuchałem sobie dłużej pracę pompki - na co było cichutko , na cwu do 48 st też , ale już powyżej znowu pojawiło się powietrze , mam już drugą pompę i nie dam sobie wmówić , że mam układ zapowietrzony tylko dla wyższych temperatur .

Skojarzyłem kilka faktów - do grudnia grzałem od 8- 24 z temperaturami do 48-49st na co - wtedy walczyłem z powietrzem , następnie zacząłem grzać non stop do max 45 st, powietrza nie zauważyłem .

Coś jest nie tak z tymi pompami - słyszę od forumowiczów , że czasem pojawia się powietrze i znika , u mnie też tak jest - po przejściu na co po pewnym czasie powietrze rozpuszcza się w niższej temp lub rozkłada się gdzieś po układzie

 

chyba zostawię do końca sezonu zdjętą osłonę i będę obserwował pompkę .

bywaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

bobrow a prawo Henry'ego znasz? Wzrost temperatury powoduje uwalnianie powietrza z wody...

http://www.husty.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=173:prawo-henry-ego-rozpuszczalnosc-powietrza-gazow-w-wodzie&catid=108&Itemid=498

może to te powietrze słyszysz czasem

sprawa zasysania powietrza przez odpowietrzniki jest fajnie opisana tutaj

http://www.instalacjebudowlane.pl/7047-33-68-cisnienie-w-instalacji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

bobrow a prawo Henry'ego znasz? Wzrost temperatury powoduje uwalnianie powietrza z wody...

http://www.husty.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=173:prawo-henry-ego-rozpuszczalnosc-powietrza-gazow-w-wodzie&catid=108&Itemid=498

może to te powietrze słyszysz czasem

sprawa zasysania powietrza przez odpowietrzniki jest fajnie opisana tutaj

http://www.instalacjebudowlane.pl/7047-33-68-cisnienie-w-instalacji.html

 

hej

poczytaj moje poprzednie posty - m. in. o prawie Henryego .A i o odpowietrznikach też się pisało.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nadzieję ,że pompki Panasa (lub soft) nie mają ukrytej wady i nie zacznie się masowy "pomór" pomp wodnych w eF-ach....

Raptem rok po instalacji , to dość krótki czas na wyłapanie takich (ewentualnych) wad konstrukcyjnych. Obym nie był "czarnym prorokiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dom który chce wybudować to: https://www.horyzont.com/projekty/936-aston-2-wersja-c-z-poj-gar-i-scianka-kolankowa-paliwo-stale.html#rzuty!

Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną Fi= 12 965 W

Obliczenia wykonano zgodnie z PN-EN ISO 6946, PN-EN 12831.

Chciałbym wstawić pompę PW Panasonica...

Jaki model polecacie aby pompa stanowiła główne źródło ciepła i nie pobierałą dużej ilości prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...