Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

no i zaczyna się ,

jeśli filtr nie za drobny , to może dodać środek ograniczający korozje ?

A teraz wrócę do tematu powietrza w pompie .

Jakiś czas temu robiłem próby bez ciepłomierza , ale na ciśnieniu 1,5-2 bary .Zasugerowalem się wtedy ,że to nie zwężenie na ciepłomierzu - ponieważ nadal był problem z tym powietrzem i zamontowałem go spowrotem .

Wydawało mi się , że jest ok - ale:

- kiedy był defrost zawór ciśnieniowy upuszczał nadmiar ciśnienia ( podejrzewałem go o przepuszczanie powietrza na złączce )

-przesunęła mi się granica występowania powietrza , na niższym ciśnieniu ok 40st , przy wyższym ok 50st ( co max 45 przy -8st, dlatego nie było słyszalne powietrze )

Przyjrzałem się ostatnio - pod koniec grzania na cwu pojawia się to powietrze , następnie po kilku godzinach potrafi się rozpuścić na co .

Po zdemontowaniu ciepłomierza ustawiłem ciśnienie 2,2 bara na 50st i jest ok.

Robiłem próby do 57 st o nic nie słuchać , wcześniej występowanie powietrza było za każdym razem w tych samych warunkach ( na co i cwu )

Z PC do buforka mam rury fi 28 , powinny być ok 32 . Wnioskuje z tej sytuacji , że 7- biegowa pompa wodna potrzebuje dużego napływu na ssaniu .

Manometry na ssaniu i wyj praktycznie się nie ruszają ( po wyczyszczeniu były stabilniejsze)

PC mam przetestowaną latem i zimą , dlatego wepnę ciepłomierz w obwód równoległy z zaworami odcinającymi - cyklicznie będę kontrolował cop .

Uff , mam nadzieje że trafiłem tym razem .

bywajcie

 

PS

awaria u galla pchnęła mnie do działań - zdjąłem obudowę i zacząłem się przysłuchiwać tym bąbelkom

większy bieg wymaga większego napływu

 

https://www.flamcogroup.com/pl/catalog/systemy-wzbiorcze-i-akcesoria-flamco/odpowietrzniki-i-separatory/separatory-osadu-22-mm-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ogólna uwaga na temat najtańszych ciepłomierzy twój jak widzę do takich nie należy jeżeli można to jaki był koszt?

Używany , z demontażu, cena po negocjacjach 800 zł. Musiałem tylko przeprogramować przelicznik imp/l bo przepływomierz był nie z tego kompletu i zmienić GJ na kWh.

A mój cop jest z tabelki - średnia temp zewn. z moich notatek ok. +2 st, wody 39-40 st. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w lutym scop za co + cwu wyszedł 3,1.

Ciepłomierz mam ultradzwiękowy Multical 401 i 1" przyłącze , tylko okazuje się , że dla tak wydajnej pompy panasa jest za mały przekrój wewnętrzny .

Może byc cyrk z tymi pompami przy bezpośrednim wpięciu do systemu -opór instalacji może zakłócać jej prace brakiem odpowiedniego napływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w lutym scop za co + cwu wyszedł 3,1.

Ciepłomierz mam ultradzwiękowy Multical 401 i 1" przyłącze , tylko okazuje się , że dla tak wydajnej pompy panasa jest za mały przekrój wewnętrzny .

Może byc cyrk z tymi pompami przy bezpośrednim wpięciu do systemu -opór instalacji może zakłócać jej prace brakiem odpowiedniego napływu

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc cyrk z tymi pompami przy bezpośrednim wpięciu do systemu -opór instalacji może zakłócać jej prace brakiem odpowiedniego napływu

 

Mój przepływomierz jest na powrocie, ale wydaje mi się, że można go wpiąć w zasilanie, trzeba tylko zmienić konfigurację ustawień licznika (jest taka opcja) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kawitacji - pół dnia regulowałem PC , można łatwo spowodować kawitacje i jej efekt tj zapowietrzenie pompy.

Na wysokim biegu np 7 przydławilem ( nawet zakręciłem) zawór od wyjścia z PC - po odkręceniu było powietrze w pompie .

Jeśli bedą opory w instalacji i duża prędkość ( np 3-7 ze względu na cop) , pompki mogą siadać .Nie wiem dokładnie jaka jest budowa tych pomp , ale mają duży apetyt na przepływ i mocne silniki - a to bez przepływu = kawitacja .

Jeśli się coś nie zgadza od strony teoretycznej - chętnie się dowiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. A jeśli wykrywa, to jaki ma być efekt. Komunikat ? Stop ? Nic takiego się nie dzieje. Może dlatego, ze nie ma kawitacji.

 

nie wykrywa to był żart

że ją masz dowiesz się jak pompa padnie wyniku mikro implozji pęcherzyków pary wodnej powstałych wskutek nadmiernego spadku ciśnienia na łopatkach pompy

kłania się pytanie z podstawówki w jakiej temp. wrze woda na Mont Ewerest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...