Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dwie różne osoby, jeden robił kuchnie drugi łazienkę i w obu przypadkach to samo. To w łazience będzie problem bo to podtynk.

Jesteś pewien, że to może być przyczyną ?

 

Jak by to nie było zrobione to przy wyjściu ze ściany powinny być zaworki takie podobne jak do kibelka ( spłuczki

Bo ty musisz miec możliwość zakręcenia i wymiany

Raczej będzie podłączenie bojlera, Tam skup swoje przemyślenia opisz gdzie rurka ciepła a gdzie zimna

Nic nie jestem pewien jak nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzalem to jest ok podlaczone. Sama gora to pobor cieplej wody na dom. Nizej zasilanie, czujnik, cyrkulacja ale narazie zakrecona, potem miejsce na drugi czujnik i go brak. Nizej powrot i na samym dole zimna woda ktora uzupelnia. Zasilanie cieplejsze od powrotu. Wlasnie dziwne to ze np mam na zasobniku np 45 st wlacza sie podloga np 32 i w zasobniku przez godzine tez jest 32. A nikt nie korzystal z cuw....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzalem to jest ok podlaczone. Sama gora to pobor cieplej wody na dom. Nizej zasilanie, czujnik, cyrkulacja ale narazie zakrecona, potem miejsce na drugi czujnik i go brak. Nizej powrot i na samym dole zimna woda ktora uzupelnia. Zasilanie cieplejsze od powrotu. Wlasnie dziwne to ze np mam na zasobniku np 45 st wlacza sie podloga np 32 i w zasobniku przez godzine tez jest 32. A nikt nie korzystal z cuw....������

 

A może patrzysz na temp wody w wężownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem bo ja na początku myliłem te temp.

Tzn. Podłogówka mi grzała powiedzmy do 30, a jak temp w zasobniku się wychłodziła do 37, tak miałem ustawione histereze na 8 stopni i włączało się grzanie to na środku ekranu pokazuje temp. wężownicy, a w prawym górnym rogu 'kranik' to temp wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzalem to jest ok podlaczone. Sama gora to pobor cieplej wody na dom. Nizej zasilanie, czujnik, cyrkulacja ale narazie zakrecona, potem miejsce na drugi czujnik i go brak. Nizej powrot i na samym dole zimna woda ktora uzupelnia. Zasilanie cieplejsze od powrotu. Wlasnie dziwne to ze np mam na zasobniku np 45 st wlacza sie podloga np 32 i w zasobniku przez godzine tez jest 32. A nikt nie korzystal z cuw....������

 

Być może problem jest przy samej PC - Nie zamyka się ten trójdrożny elektrozawór

No kurdę ciężko tak na szybko

Zaobserwuj gdy PC grzeje ( CO ) --położenie tego trójdrożnego

Bo do grzania CWU ta dzwignia powinna się przełączyć na grzanie CWU Po zagrzaniu powinna powrócić

I tu też może być przyczyna jak źle ci to pospinał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to nie było zrobione to przy wyjściu ze ściany powinny być zaworki takie podobne jak do kibelka ( spłuczki

Bo ty musisz miec możliwość zakręcenia i wymiany

Raczej będzie podłączenie bojlera, Tam skup swoje przemyślenia opisz gdzie rurka ciepła a gdzie zimna

Nic nie jestem pewien jak nie widzę

 

Jutro jeszcze sprawdzę jaka woda leci ze "ściany" w drugiej łazience na cieplej i zimnej, tam nie mam jeszcze baterii i wężyków więc według teorii źle podpiętych powinna być gorąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy jak pc nagrzeje Ci zbiornik cuw i podlogowka tez dogrzeje wy zadanej to pompa obiegowa dalej przerzuca wode czy sie powinna wylaczyc czy przemielic co jakis czas? Mam ja zamontowana za buforem tylko na podloge i nie wiem czy nie lata caly czas czyli polowe dnia bez sensu bo grzeje tylko 8 godz dziennie.???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem bo ja na początku myliłem te temp.

Tzn. Podłogówka mi grzała powiedzmy do 30, a jak temp w zasobniku się wychłodziła do 37, tak miałem ustawione histereze na 8 stopni i włączało się grzanie to na środku ekranu pokazuje temp. wężownicy, a w prawym górnym rogu 'kranik' to temp wody.

 

Coś chyba namieszałeś w PC

Czym sterowana podłoga????? Na środku to jest temp. zasilania ( CO ) a jak grzeje CWU to ta wartość przynajmniej w PC Tcap wzrasta do 59*C

Jak ustawiasz GO i CWU to te wartości powinny vyć i SĄ z lewej strony ( że są aktywne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy jak pc nagrzeje Ci zbiornik cuw i podlogowka tez dogrzeje wy zadanej to pompa obiegowa dalej przerzuca wode czy sie powinna wylaczyc czy przemielic co jakis czas? Mam ja zamontowana za buforem tylko na podloge i nie wiem czy nie lata caly czas czyli polowe dnia bez sensu bo grzeje tylko 8 godz dziennie.???

 

Przy grzaniu CWU -nie masz grzania podłogi. Ogrzewanie domu robi STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...