Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

1,298-1,25=0,048

0,048*3600=172,8s

172,8/60=2,88min

Jasne?

 

Andrzej5101 ma racje ja podzieliłem ilość włączeń przez godziny pracy

przestańcie się kłócić i może spróbujmy sobie nawzajem pomóc.

 

bocian_koh

u mnie pc zamontowana w czerwcu (trochę się nią "bawiłem" wiec nabiłem pewną ilość wł-wył pc do czasu jej prawdziwej pracy około 200 wł) zacząłem grzać w połowie października i do tej pory mam:

1806 h pracy

2307 wł-wył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej5101 ma racje ja podzieliłem ilość włączeń przez godziny pracy

przestańcie się kłócić i może spróbujmy sobie nawzajem pomóc.

 

bocian_koh

u mnie pc zamontowana w czerwcu (trochę się nią "bawiłem" wiec nabiłem pewną ilość wł-wył pc do czasu jej prawdziwej pracy około 200 wł) zacząłem grzać w połowie października i do tej pory mam:

1806 h pracy

2307 wł-wył

 

Faktycznie ma Racje, Andrzejku PRZEPRASZAM :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ogólnie aby nikogo nie orazić

Smieszni jesteście i nie rozumiecie zasady pracy PC

Macie PC tylko nie wiecie jak to powinno chodzić

Durszlak ha ha Dobre.

Akurat durszlak czy wyśmienicie ocielony nie tu nic do rzeczy. No ale po postawionej tezie że

MAM DURSZLAK- eo co mozna się spodziewać

JEDEN TU TAKI twierdzi że WT na 2021r to 70W to o czym tu dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wasze co wnosi????? Podawanie tysiące zalączeń ????

Wypowiedziałem się na wypowiedz użytkownika michancia

 

Cytat : "To niech się wypowiedzą użytkownicy PC Panasoniców jednowentylatorowych jaki oni mają ten stosunek."

 

Od tego się zaczęło, a ty wyskakujesz jak Filip z konopi nic nie wnosząc do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że pojęcia brak -po takich danych

I o czym tu z tobą dyskutować jak podstawowych działań nie umiesz

Nie odbieraj tego jako dogryzanie. To fakt.

Co jest 2,88min? ha ha.

Ech co za czasy.

 

bocian_koh się pomylił ludzka rzecz a później przeprosił.

Po co to dogryzanie ???

Chyba po to jest to forum żeby sobie pomóc, wymienić się doświadczeniami i rozwiązywać problemy a nie nabijać tysiące postów wytykając komuś nic nie znaczące błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stosunek wł-wył do czasu pracy 1,25 pompa 5kw 105m2 powierzchnia grzania 100% podłogówka.

Próbowałem przestawiać krzywą delte probowałem grzać harmonogramem ale z moich obserwacji najlepiej puścić pc na samopas chodzi przy temperaturach około zera jakieś 20\24h ale na najniższej modulacji przez co defrost co około 2,5-4 godziny.Jak temp. zew. wzrośnie lekko powyżej 2 stopni to defrosty co około 4-6h albo i wcale. Ja już sobie dałem spokój próbowałem zmniejszyć ilość wł-wył ale chyba się nie da czas pokaże ile pompa wytrzyma.

 

Nie wiem co o tym sądzić.

Tak jak wcześniej wspominałem wcześniej dla mnie temat defrostów nie istniał. Poprzednie 3 sezony prawie na swoim T CAP nie widziałem obszronionej pompy.

Ale ten rok to jakaś masakra, nawet mój T CAP robi defrosty pewnie co 3-4 godziny.

A u syna na tej jednowentylatorowej to co 1 godzinę. Pompa zeszła z modulacją już do min 22Hz pracuje 24/24 , ale defrosty bez zmian co godzinę.

Ale u nas jest taka wilgotność ( powyżej 90%), że ciągle mokro i to tak od listopada się ciągnie.

Z tego względu zastanawiam się czy u ciebie mniejsza wilgotność, czy może samo umiejscowienie pompy ma wpływ.

Sezonowo to i tak pewnie u syna będzie więcej tych godzin pracy od załączeń, ale na tę chwilę to te defrosty to jakaś masakra, albo inaczej te załączenia pomiędzy defrostami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie się kłócić i może spróbujmy sobie nawzajem pomóc.

 

No tylko jak chcesz pomóc skoro J robią przy defroście 2 x stop i to robi taki stosunek włączeń do pracy.

Panasonic podaje że stosunek 1:3 jest OK dla J, jak masz w okolicy1:1 to imho dla J jest OK czy nawet bardzo OK.

 

Rada taka, przestać się przejmować i żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałem się na wypowiedz użytkownika michancia

 

Cytat : "To niech się wypowiedzą użytkownicy PC Panasoniców jednowentylatorowych jaki oni mają ten stosunek."

 

Od tego się zaczęło, a ty wyskakujesz jak Filip z konopi nic nie wnosząc do tematu.

 

Znam gościa, który ma jednowentylatorową, tej samej "gównianej" firmy co ja. Roczna ilość włączeń/wyłączeń na godzinę u niego jest w przedziale od 1,6 do 2,3 przez ...16 lat działania pompy. Wszystkie informacje jakie można w necie odszukać czy usłyszeć od instalatora, wskazują, że problem jest, gdy PC włącza się ok 3x/h. U mnie pierwszy cały rok miał średnią 1,9. Nie rozumiem więc, dlaczego dla niektórych problemem jest wynik np 1,4 zał/h. Po co te stresy? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę powiem że przy obecnej wilgotności ~75% i temp między -2 a 0 stopnie ostatni defrost był wczoraj ~13:00 przy grzaniu CWU.

 

Masz to na jakimś wykresie czy obserwowałeś cały czas?

Ja właśni poprzewijałem monitoring i u mnie PC chodziła ostatni raz do 1,27 w nocy później się wyłączyła i sobie stoi, co fajnie widać, bo nie zdążyła się oszronić zanim pogodówka ją wyłączyła:)

 

I od wyłaczenia do tej pory wygląda tak, przy temp ok zera stC - https://naforum.zapodaj.net/38d9bc82e0ea.jpg.html

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z service cloud

+ dodałem porównawczo jak to wygląda przy wilgotności powyżej 95%

 

Nie mogę tego odnieść do swojego przypadku, bo masz grzejniki a ja 10cm betonu, ale to pokazuje jak warunki pogodowe mają wpływ na pracę PC a jak wiemy, nie wszędzie są takie same, więc porównywania obarczone są dużym błędem, szczególnie to po przecinku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z tego powodu wywiązała się dyskusja, że te jednowentylatorowe to mają prawie 2 x więcej zał/wył od godzin pracy.

 

A swoją drogą gdzie wy mieszkacie, że macie taką wilgotność. U nas nie schodzi poniżej 90% i w prognozach nie widać zmian.

Przy tej wilgotności ta pompa (U syna ) pyrka cały czas i zużywa dobowo 15kW ( wg pompy, który zaniża 15% ), w podłogę idzie 23st na zasilanie, a średnie COP z tego tygodnia ( średnia dobowo,,0,, ) 4.8.

W tym samym czasie U mnie średnio na samo CO 25kW przy COP-3.1.

Ta podłoga robi taką robotę.

Produkcja w obu przypadkach jest zbliżona, tylko u syna więcej energii idzie na defrosty i grzanie garażu, oraz brak bytowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to aż takiego znaczenia, jeśli była by ustawiona ta sama temp wyjścia z PC to imho nie ma to znaczenia czy są grzejniki czy podłogówka.

Jak widać z wykresu obecnie z PC wychodzi ~31-32 stopnie na bufor.

 

A swoją drogą gdzie wy mieszkacie, że macie taką wilgotność. U nas nie schodzi poniżej 90% i w prognozach nie widać zmian.

 

Taka wilgotność to ewenement, od wczoraj się poprawiło i obecnie jest 72%.

 

U mnie aktualnie ostatni tydzień ~20kwh/ dobę czasem 19kwh czasem 21kwh - ostatni tydzień (z podlicznika)

Edytowane przez a.gwozdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...