Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

ok- jeśli w dtr nie ma ograniczeń w prędkościach pompy obiegowej , to dlaczego nie szukać max cop ?

Rozumiem , że nowe pompy panasa są może mało przetestowane - ale czy to oznacza , żeby nie szukać rozwiązania problemów z kawitacją bez rezygnacji z większego cop ?

Jeszcze trochę powalczę -przy grzejnikach , przeciętnym ociepleniu i dużym zużyciu cwu - max możliwy scop jest dla mnie kluczowy.

Jeszcze nie akceptuję założenia , iż panas wypuścił bubla ( jeśli pompy w niedługim czasie zaczną padać ) - raczej myślę o skutecznym rozwiązaniu sprawy

tymczasem

 

Obym był złym prorokiem ale ta pompa prędzej padnie od ciągłego grzebania w niej niż od "kawitacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ustaw jak ma być załóż obudowę i ciesz się życiem, a nie siedź w kotłowni bo chyba nie po to rezygnowałeś z ogrzewania węglowego.... Przy całym szacunku dla ciebie za to ile ważnych i pożytecznych informacji udzielasz to albo masz spierniczoną instalację albo pompę albo masz nadwrażliwy słuch ;).

Odrzucając ostatnią opcję pozostają dwie. Jeśli instalacja jest ok to reklamuj tą PC skoro jest zepsuta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzień dzisiejszy. Pompa nie dziala, dupe ratuje mi kominek i grzalka w baniaku cwu. W sobotę przyjechał serwis, który zamierzam wymienić płytę główną w pompie, obiegowki zapasowej nie miał wymieniać... Jednak okazalo się, ze plyta glowna nie z tej pompy i gowno zostalo zrobione... Czekam na info kiedy będzie kolejna próba uruchomienia pompy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienili mi pompę wodną na gwarancji - mogę oczywiście czekać na sytuację , ale lubię temat PC i chciałbym zrozumieć zagadnienie - czy to grzech?

Gall może nie drażył tematu jak ja ,a jednak miał problem ..

 

Nie mialem żadnego problemu od momentu odpalenia. Nic nie brzęczało i nie stukało. W kotłowni bywam kilka razy dziennie, wiec jestem zorientowany co się dzieje. Raz zauważyłem, ze pompa chodzi za cicho i temat póki co jest walkowany. Liczę, ze w tym tygodniu się zakończy i pompa wróci do normalnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzień dzisiejszy. Pompa nie dziala, dupe ratuje mi kominek i grzalka w baniaku cwu. W sobotę przyjechał serwis, który zamierzam wymienić płytę główną w pompie, obiegowki zapasowej nie miał wymieniać... Jednak okazalo się, ze plyta glowna nie z tej pompy i gowno zostalo zrobione... Czekam na info kiedy będzie kolejna próba uruchomienia pompy.

 

A co było przyczyna awarii płyty.?

Czy masz odpowiednio zabezpieczone zasilanie urządzenia np .przepięciówkę klasy D.

Taka PC to głownie elektronika:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się martwić czy t-cap to jest to urządzenie które ma grzać moją chałupę. Na mój ogląd prędkość przepływu nie do końca decyduje o wydajności PC, pewnie jest to działanie modułu ogrzewającego czynnik roboczy po mojemu "odwrócona chłodnica" rozumie się, że przy tym temperatura zewnętrzna. No właśnie jakie sa różnice temperatury czynnika roboczego na wejściu i wyjściu tzw. Dolnego Źródła? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się martwić czy t-cap to jest to urządzenie które ma grzać moją chałupę. Na mój ogląd prędkość przepływu nie do końca decyduje o wydajności PC, pewnie jest to działanie modułu ogrzewającego czynnik roboczy po mojemu "odwrócona chłodnica" rozumie się, że przy tym temperatura zewnętrzna. No właśnie jakie sa różnice temperatury czynnika roboczego na wejściu i wyjściu tzw. Dolnego Źródła? Pozdrawiam

 

kol trzciniak

prędkość przepływu ma wpływ na cop i moc - to jest fizyka , zostało też empirycznie potwierdzone przez wielu użytkowników z cieplomierzami .

Mój problem może być związany z instalacją ( chociaż jeszcze go nie widzę )PC cały czas działa tj grzeje co i cwu . Możliwe , że powinienem odpuścić bąbelkowanie w pompie wodnej- ale już jestem takim dręczycielem , jeśli coś mi nie gra - to staram się to rozwiązać .

Czy panas to dobry wybór dla Ciebie- to tylko Twója decyzja, jak znam życie i geografię-inni producenci też mają niekiedy problemy . Z tego co słyszę , PC panasa nie psują się nagminnie i nie pracują notorycznie grubo poniżej danych katalogowych

ot i tyle

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może seria F została "przedobrzona" tak jak Laguna 2, którą miałem nieprzyjemność eksploatować;)

Moja pompa od uruchomienia, tj od 27.09.2013 nie wygenerowała żadnego błędu, nic się z nią absolutnie nie dzieje i rachunki są bardziej niż przyzwoite. Do kotłowni zaglądam może raz w miesiącu i to bynajmniej nie z powodu pompy. Ale przyznaję że przez pierwsze miesiące bardzo się nią interesowałem, tyle że ustawieniami, sterowaniem - starałem się to zoptymalizować, ale nigdy nie ingerowałem w hydraulikę, czy elektronikę samej pompy, jedynie sprawy typowo eksploatacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pompa nie dziala, dupe ratuje mi kominek i grzalka w baniaku cwu. W sobotę przyjechał serwis, który zamierzam wymienić płytę główną w pompie, obiegowki zapasowej nie miał wymieniać... Jednak okazalo się, ze plyta glowna nie z tej pompy i gowno zostalo zrobione...

Czyli jednak nie obiegówka. Gdy serwis pojawi się ponownie, mógłbyś zapytać o koszt wymiany płyty głównej po okresie gwarancji i podać informację na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zamontować pompę Aquarea [wg OZC wystarczy 5kW], aktualnie działam na budowie z prądem i mam dylemat jaki kabel zastosować. W DTRce pisze, że zalecany przekrój to 4mm2. Jaki macie kabel? 3x4 czy 5x4? Grzałka jest wpięta na innej fazie niż pompa? czy wszystko na jednej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zamontować pompę Aquarea [wg OZC wystarczy 5kW], aktualnie działam na budowie z prądem i mam dylemat jaki kabel zastosować. W DTRce pisze, że zalecany przekrój to 4mm2. Jaki macie kabel? 3x4 czy 5x4? Grzałka jest wpięta na innej fazie niż pompa? czy wszystko na jednej?

 

Może zrobić tak jak w DTR Daj 5x4 zasilisz wszystko i agregat i grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może seria F została "przedobrzona" tak jak Laguna 2, którą miałem nieprzyjemność eksploatować;)

 

No i tu się z Tobą nie zgodzę, mam przyjemność i chyba 5 lat, bez problemu a pomykam sporo, awarii takich z du... ani jednej tylko eksploatacja :-)

Dodam tylko, że znam co najmniej dwa takie egzemplaże bezawaryjne

To tyle w temacie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się z Tobą nie zgodzę, mam przyjemność i chyba 5 lat, bez problemu a pomykam sporo, awarii takich z du... ani jednej tylko eksploatacja :-)

Dodam tylko, że znam co najmniej dwa takie egzemplaże bezawaryjne

To tyle w temacie ;-)

 

Eeee ale czy seria F nie weszła na rynek niecałe dwa lata temu? Więc skąd masz ją już 5 lat? Mylisz z wcześniejszą serią, bodaj C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zamontować pompę Aquarea [wg OZC wystarczy 5kW], aktualnie działam na budowie z prądem i mam dylemat jaki kabel zastosować. W DTRce pisze, że zalecany przekrój to 4mm2. Jaki macie kabel? 3x4 czy 5x4? Grzałka jest wpięta na innej fazie niż pompa? czy wszystko na jednej?

 

Ja mam na jedn fazie pompę, na drugiej grzałkę z pompy a na trzecie grzałkę z cwu.

 

Co do wymiany to podpytam o koszt po gwarancji. Póki co czekam na info kiedy przyjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...