Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Możesz załączyć zdjęcie z pracy sprężąrki? Samo grzanie CWU to 365 załączeń w roku, jeśli tylko raz dziennie jest załączany.

Ja po ponad roku mam wskaźnik 1,7 na kaloryferach i uważam go za bardzo dobry współczynnik z 100 litrowym buforem.

Moja wątpliwości dotyczą okresu wiosna-jesień, grzejesz cały dzień na 1 włączeniu ?Drugie przełączenie na CWU i w okresie 13C na zew jedziesz grzanie 24h?

 

TAK -jak najbardziej jestem zadowolony ze sterownika Salus.

Choć obecnie PC pracuje na harmonogramie Na tym Salusie PC pracowała krótko Dłuuuuuuuugo bo 4 lata Salus sterował piecem elektrycznym własnej konstrukcji -Było rewelacyjnie tylko te ( kWh ) :yes: z COP 1;1 Histereza była w przedziale 22,8*C do 23,4*C Obecnie tak dograłem PC ,krzywą i harmonogram ( przy w miarę stabilnych temp. zew ) że te parametry są utrzymywane czyli 22,8--23,4*C 24/24h

Co do start /stop to duzo zależy od domu

Ja przez ostatni rok tj. Luty 22r----do Luty 23r. mam 697start /stop Jak czytam wpisy ludzi co mają po 20 start/stopów /doba to WŁOSY stają na głowie/

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz załączyć zdjęcie z pracy sprężąrki? Samo grzanie CWU to 365 załączeń w roku, jeśli tylko raz dziennie jest załączany.

Ja po ponad roku mam wskaźnik 1,7 na kaloryferach i uważam go za bardzo dobry współczynnik z 100 litrowym buforem.

Moja wątpliwości dotyczą okresu wiosna-jesień, grzejesz cały dzień na 1 włączeniu ?Drugie przełączenie na CWU i w okresie 13C na zew jedziesz grzanie 24h?

 

Kolego , nie tykaj tego tematu , bo ( jak każdy ) dojdziesz do wniosku ,że kolega ma dom durszlak :) Może mu dawać nieskończenie wiele ciepła ,jego dom wszystko przyjmuje :) Można znaleźć ile osób mu to mówiło , a on ciągle wie lepiej.

A po powyższym tekście widać ,jakim jest krętaczem , jak manipuluje wypowiedziami , idzie w zaparte , zmienia stanowisko w zależności jak mu pasuje.

A co gorsza nie dość ,że ma elementarne braki w edukacji , zero wiedzy technicznej , to innych wygania do szkoły .

 

Do Administratorów : Kolega -voymar- jest głupkiem , i to nie jest obrażanie innych ,tylko stwierdzenie faktów. Proszę o sprawdzenie , ile razy dostał BANa , za zbędne kłótnie , sianie zamętu.

Jeśli zamierzasz usunąć ten post , to również proszę o usunięcie wszystkich moich postów z forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zład , tylko przepływ wyniósł 27,1l/min ? ( a przed rozkręceniem rotametrów jak pamiętam był poniżej 20 ?)

Instalowanie bufora na powrocie nie pomoże zwiększyć przepływu , bo wstawisz go w szereg już z tymi rurkami ,które dławią.

 

Albo bufor równoległy ( i dołożenie drugiej objegówki), wtedy podczas defrostu woda będzie brana głównie z bufora więc musiałby być taki ,żeby jej na te 5min defrostu starczyło ... , albo wymiana rur do rozdzielaczy na większe.

 

Na pewno to jest tylko winą te przekroje ? Może jeszcze gdzieś tkwi problem ?

Może zamiast bufora na powrocie zastosować jakąś pompkę obiegową ,żeby razem z tą w PC współgrały i wymusiły większy przepływ ? ( nie wiem ,czy takie coś byłoby możliwe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wenwetrzny czyli ten ze sterownika wyłącz pompy obiegowe tylko wtedy kiedy temperatura wzrośnie +1 od zadanej, a sama pompa do tego nie dopuści bo obniża krzywą aby utrzymywać zadaną, więc jest to jak najbardziej normalna praca że pompy chodzą prawie non stop, Więc pompa u ciebie działa poprawnie tak jak została zaprojektowana

Przecież to kompletnie bez sensu. Po co pompować wodę która ma 23 stopnie.

 

Na zewnętrznym sterowniku też tak jest? Obiegówka chodzi 24/7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty próbujesz przepchnąć jak najwięcej ciepłej wody w jak najmniejszym czasie ( chcesz mieć większy przepływ) , a nie odwrotnie (masz duży przepływ tylko woda robi się szybko zimna bo jest jej mało czyli jest jej mały zład).

 

Patrz na temperaturę wejściową do pompy w momencie defrostu w menu z informacjami. Jeśli ona szybka maleje to mały zład , Jeśli temperatura się utrzymuje , a tylko za wymiennikiem mocno spada to mały przepływ.

 

Co z tego że wody ciepłej będziesz miał więcej , jak i tak jej całej nie przepuścisz przez wymiennik podczas defrostu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w każdym defroście załącza się grzałka, temperatura spada nawet do 18 stopni, nigdy nie załączył się żaden błąd, no a w instalacji woda spada o ok 1 do max 3 stopnie. W tym tygodniu będzie monter i tylko kwestia tego co robić. Ale już wiem że na pewno równolegle tylko jaki ten bojler , sugerują 50 Panasonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , na zewnętrznym na pewno obiegówka się od razu zatrzymuje ,jak sygnał stop jest z termostatu ,i startuje dopiero jak dostaje sygnał z termostatu na włącz.

Ten wewnętrzny termostat/termistor faktycznie może mieć "własne życie" dla obiegówek.

Chyba już się domyślam o co chodzi. Wydaje mi się, że sterownik kieruje się taką logiką:

- jeżeli temperatura aktualna < temperatura zadana wtedy pompa załącza obiegówkę i sprężarkę

- jeżeli temperatura aktualna = temperatura zadana wtedy pompa utrzymuje pracę obiegówki i sprężarki jeżeli akurat pracują! Jeżeli z jakiegokolwiek powodu przestaną pracować, np. pompa generuje za dużą moc, nie jest w stanie zmodulować i sprężarka się wyłączy, to pompa już jej nie włączy.

- jeżeli temperatura aktualna > temperatura zadana wtedy obiegówka i sprężarka zostają wyłączone

 

Tak jakby pompa stwierdzała, że skoro temperatura w domu jest równa zadanej, a sprężarka nie pracuje, to już nie ma sensu trzymać się histerezy i ją odpalać, tylko lepiej poczekać aż w domu się ochłodzi. Tyle tylko, że przy tym zapomina o pracującej obiegówce.

Przy zewnętrznym termostacie to nie występuje, bo pompa nie wie jaka jest temperatura i ma tylko sygnał grzać albo nie grzać, więc ten stan pośredni nie występuje.

 

Jeżeli ktoś pracuje z wewnętrznym termostatem i ma service clouda to bardzo proszę o potwierdzenie, np. @bocian_koh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w każdym defroście załącza się grzałka, temperatura spada nawet do 18 stopni, nigdy nie załączył się żaden błąd, no a w instalacji woda spada o ok 1 do max 3 stopnie.

Jeżeli temperatura wody podczas defrostu mimo zadziałania grzałki spadnie < 18 C to się pompa wyłączy z błędem H75 ;

- ewidentnie świadczy to o małym zładzie wodnym,

Już wcześniej pytałem ;

- jaki jest zład wody w instalacji?

- na jaką temperaturę ustawiona grzałka na CO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatura wody podczas defrostu mimo zadziałania grzałki spadnie < 18 C to się pompa wyłączy z błędem H75 ;

- ewidentnie świadczy to o małym zładzie wodnym,

Już wcześniej pytałem ;

- jaki jest zład wody w instalacji?

- na jaką temperaturę ustawiona grzałka na CO???

 

Jaka grzałka, np dzisiaj temperatura powrotu 27-28 te.zas. 30 podczas defrostu przepływ 26 do 27 i w tym defroście spada temperatura na 22 wychładza się że względu na mały przepływ ale rzeczisty powrót z podlogowki to 26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zład nie jest za mały , tylko przepływ.

A bufor jak największy, tak ,żeby wody starczyło na defrost. Zakładając ,że pzepływ odczas defrostu to 50l/min , u ciebie jest 27 , czyli brakuje 23l/min , a defrost trwa 5 min , to wychodzi 115l... czyli 100l minumum.

Edytowane przez Techno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka grzałka, np dzisiaj temperatura powrotu 27-28 te.zas. 30 podczas defrostu przepływ 26 do 27 i w tym defroście spada temperatura na 22 wychładza się że względu na mały przepływ ale rzeczisty powrót z podlogowki to 26

 

Podczas defrostu sprężarka nie grzeje wody ( oczywistość :) ) , wejściowa temperatura do pompy to 26 ( powrót z podłogówki) , i wychodzi z pompy o temperaturze 22 stopni ( więc daleko do tych 18 ) , więc czym tu się przejmować ?

Grzałka i tak będzie się włączać ( bo jest niżej niż 27 stopni) , ale to wszystko , nie ma błędów , jest ok.

 

EDIT: Pytanie , czy te 22 stopnie jest na wyjściu z pompy , a jaka temperatura jest przed grzałką ( bo to ten czujnik w razie "W" załączy błąd i wyłączy pompę).

 

EDIT2: Podczas defrostu przepływ ma być jak największy , ale nikt nie mówi ,że 27l/min jest za mały .

Chyba za bardzo szukasz dziury w całym.

Edytowane przez Techno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz załączyć zdjęcie z pracy sprężąrki? Samo grzanie CWU to 365 załączeń w roku, jeśli tylko raz dziennie jest załączany.

Ja po ponad roku mam wskaźnik 1,7 na kaloryferach i uważam go za bardzo dobry współczynnik z 100 litrowym buforem.

Moja wątpliwości dotyczą okresu wiosna-jesień, grzejesz cały dzień na 1 włączeniu ?Drugie przełączenie na CWU i w okresie 13C na zew jedziesz grzanie 24h?

 

Dokładnie tak CWU grzeję 1 raz/doba Wystarcza.

Opisywałem to nie raz Mam zbiornik CWU bezpośrednio pod łazienkami i kuchnią Także woda z baniaka to tylko bezpośredni pion beż mieszania przez cyrkulację bo nie jest potrzeba. Na CWU czekam max 10sekund

Grzanie jest na harmonogramie 2 x /doba ( przy stałych temp zew. ) Jak jest już ciepło to tylko 1 raz popołudniu. Dom dość dobrze trzyma ciepło

Utrzymywana temp w domu 22,8*C -23,4*C 24/24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...