Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ok. Rozumiem, że pompa daje parametr z krzywej o wyższej temperaturze. Mieszacz na grzejniki? A jak on miałby osiągnąć wyższą temperaturę niż ta która wchodzi według czujnika? Według PAW-A2W-TSHC ta temperatura jest najwyższa. Pomijając dokładność pomiaru czujnika i pomiaru z zasilania pompy.

 

Ponawiam pytanie.

Czy dla strefy grzejników pompa próbuje osiągnąć ustawioną krzywą grzewczą, ale przez wskazanie z PAW-A2W-TSHC nigdy nie osiągnie i chodzi non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego podmieszania na buforze. To już ustawiłem dzięki radom forum. Jestem cięty na ten PAW-A2W-TSHC bo mam obok niego sonoff zamontowane i widzę inne wskazania.

Screen z teraz

Screenshot_20230410_202238_SUPLA.jpg

A sam PAW-A2W-TSHC już sprawdzałem. Jest przyczepiony na jakąś tasiemkę mentalową z dziurkami. Ściśnięty mocno. Jak przyczepiłem ponownie to posmarowałem pastą termoprzewodzącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem, że pompa daje parametr z krzywej o wyższej temperaturze. Mieszacz na grzejniki? A jak on miałby osiągnąć wyższą temperaturę niż ta która wchodzi według czujnika? Według PAW-A2W-TSHC ta temperatura jest najwyższa. Pomijając dokładność pomiaru czujnika i pomiaru z zasilania pompy.

Tak , dlatego w sumie nie jest potrzebny.

 

Ponawiam pytanie.

Czy dla strefy grzejników pompa próbuje osiągnąć ustawioną krzywą grzewczą, ale przez wskazanie z PAW-A2W-TSHC nigdy nie osiągnie i chodzi non stop?

 

Nie. Pompa się zmoduluje jak zwykle, czyli jak temperatura wyjściowa z pompy osiągnie i przekoczy temperaturę docelową , a wyłączy jak temperatura wyjściowa z pompy przekroczy o 3 stopnie temperaturę docelową przez 3 minuty. Tu nic się nie zmienia.

Aktualną temperaturę docelową ( jak i temperatury wejściową i wyjściową ) masz w menu z informacjami. ( to w moim podpisie).

 

Czujniki PAW-A2W-TSHC na wejściach do stref są tylko do sterowania zaworami miksującymi.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego podmieszania na buforze. To już ustawiłem dzięki radom forum. Jestem cięty na ten PAW-A2W-TSHC bo mam obok niego sonoff zamontowane i widzę inne wskazania.

Screen z teraz

[ATTACH=CONFIG]464558[/ATTACH]

A sam PAW-A2W-TSHC już sprawdzałem. Jest przyczepiony na jakąś tasiemkę mentalową z dziurkami. Ściśnięty mocno. Jak przyczepiłem ponownie to posmarowałem pastą termoprzewodzącą.

To co przy takich pomiarach w Sonofie pokazuje pompa ? Jaką temperaurę pokazuje Powrót ,Zasilanie ,Str.1 i Str.2 ? I co pokazują poz 8 i 9 w menu z informacjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki.

W świecie idealnym to PAW-A2W-TSHC na grzejniki powinien wskazywać temperaturę zgodnie z krzywą grzewczą bo to w końcu tą temperaturę pokazuje na sterowniku. U mnie tak nie ma. Zastanawiam się czy ktoś jeszcze ma tak jak ja lub wręcz przeciwnie, pokazuje mu dobrze.

 

Gdybym miał same grzejniki (jedną strefę), bufor szeregowo na powrocie to wtedy nie miałbym PAW-A2W-TSHC, a sterownik wskazywałby JEDNĄ temperaturę jako temperaturę krzywej i temperaturę grzejników. Którą? Zasilania z pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pompa osiągnęła temperaturę docelową i pewnie się zmodulowała i ustabilizowała częstotliwość tak ,żeby utrzymywać temperaturę wyjściową na tym poziomie. Docelowa jest 33 , i wyjściowa też , więc żeby pompa się wyłączyła to woda musi się jeszcze podnieść o te 3 stopnie , albo docelowa się obniżyć.

Jeśli jesteś pewny ,że sonoff pokazuje dobrze temperaturę wyjścia na grzejniki , a tylko PAW-A2W-TSHC ją zaniża ( 32,3 vs 30 ) ,to możesz je zamienić na próbę.

 

Ale poza pokazywaniem wartości ten czujnik i tak na nic nie będzie wpływał ( bo zaworu mieszającego na tej strefie nie masz).

 

EDIT: A może na podłogówce ten PAW-A2W-TSHC też obniża ....

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za wyjaśnienie. Jeśli w tym wypadku PAW-A2W-TSHC na nic nie wpływa to jakoś przeżyję różnicę wskazań. Szkoda, że akurat nie można korekty zrobić PAW-A2W-TSHC z menu i podbić o 2°C wskazanie. W sumie jeśli nie ma mieszacza to po co on jest? Wystarczyłoby ustawić str. 1 jako zasilanie pompy. Mógłbym mieć taki układ - bufor szeregowo na powrocie, zasilanie bezpośrednio na grzejniki i przez mieszacz na podłogówkę. Za mieszaczem str. 2 z czujnikiem PAW-A2W-TSHC. A na grzejniki co? Też PAW-A2W-TSHC który wskazuje o kilka stopni mniej niż zasilanie pompy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pompa osiągnęła temperaturę docelową i pewnie się zmodulowała i ustabilizowała częstotliwość tak ,żeby utrzymywać temperaturę wyjściową na tym poziomie. Docelowa jest 33 , i wyjściowa też , więc żeby pompa się wyłączyła to woda musi się jeszcze podnieść o te 3 stopnie , albo docelowa się obniżyć.

Jeśli jesteś pewny ,że sonoff pokazuje dobrze temperaturę wyjścia na grzejniki , a tylko PAW-A2W-TSHC ją zaniża ( 32,3 vs 30 ) ,to możesz je zamienić na próbę.

 

Ale poza pokazywaniem wartości ten czujnik i tak na nic nie będzie wpływał ( bo zaworu mieszającego na tej strefie nie masz).

 

EDIT: A może na podłogówce ten PAW-A2W-TSHC też obniża ....

 

Screenshot_20230410_215553_SUPLA.jpg

Screenshot_20230410_215644_Comfort Cloud.jpg

Też mam opomiarowane za mieszaczem. Też jest różnica, ale mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

odnośnie awarii obiegówki w moim T-capie F , wrzucam fotkę z dtr-jeśli ktoś będzie miał podobny problem (tj zablokowany obrót na wałku ceramicznym) , może delikatnie wycisnąć sam wałek i spróbować drobnym papierem ściernym (a może samą kartką ze zwykłej drukarki) usunąć nagary. Znajomy instalator powiedział ,że słyszał o takim "patencie" od innych instalatorów przy okazji szkolenia.

Poniżej dokładnie widać poszczególne elementy tej pompy -cały obrót wirnika jest realizowany na wałku i tulei ceramicznej...

obiegówka z dtr.jpg

Tymczasem

 

PS

Już mam w domu filtro-separator Flamco, przy okazji modernizacji CO zostanie zamontowany

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bezpieczniej będzie po prostu umyć ciepła wodą z detergentem - bo raczej nie będą to przypalenia materiału a zwykły szlam który się osadził na OBU współpracujących częściach.

 

P.S.

Dziwne że montazysta od razu nie nakazał montażu filtra- mój sprzedawca monobloka panasonic od razu polecił mi zainstalowanie takiego filtra i chcąc nie chcąc uległem choć cholerstwo tanie nie jest jak na plastikową puszkę z siatką i magnesem. Sam z siebie filtr siatkowy i tak zamontowałem na powrocie przy pompie ale to tak na wszelki wypadek bo akurat miałem i pasował z wymiarem - w razie potrzeby posłuży jako spust wody z pompy.

 

P.S 2

przy okazji pobytu w temacie Aquarea - podobno ma się pojawić nowsza wersja modułu wifi do tych pomp ? Ma mieć bardziej stabilne połączenie bo podobno ta obecnie używana często wymaga resetowania. Czy coś wiadomo co i kiedy ?

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 grzejniki stalowe w instalacji ( reszta podłogówka), i włączają się mniej więcej poniżej minus 5 stopni na zewnątrz ( mają własne termostaty). Mam filtr siatkowy( dodatkowy) przed pompą i czyszczę go co tydzień. Zawsze coś się uzbiera na filtrze( taki czarny osad). Mam wersje H, ale jest to pierwsza produkcja i teraz zamówiłem dodatkową wkładkę magnetyczną do filtra w jednostce wew. Zobaczymy czy coś będzie się osadzać. Do tej pory filtr w jednostce wew, zawsze był czysty. Trzeci filtr mam a obiegu CWU i ten od 6 lat zawsze jest czysty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezę do tych którzy mają dużo czasu i nie przeszkadza mi to.

 

Mam pompę zamontowaną do starej instalacji i na początku też miałem sporo brudu na magneto-odmulaczu i filtrach siatkowych. W zeszłym roku po sezonie włączyłem obiegówkę w jednostce wewnętrznej na maxa (bufor jest szeregowo na powrocie ) i odkręcałem pojedyńczo po jednej pętli na kilkanaście minut i jeszcze sporo brudu osadziło się na filtrach. Od tej pory woda czysta i brak zanieczyszczeń na filtrach i magnesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...