Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Proponuje > 32 C zasilania, aby powrót był > 27 C;

- wówczas energia zładu wystarczy do pełnego defrostu

 

Masz rację, gość się pytał jak zmniejszyć ilość załączeń.

Ale to ty mu zaproponowałeś podnieść temperaturę, tak żeby powrót był >27.

A ja Ci mówię, że nie potrzeba.

Oczywiście, to że on sobie ustawił te 22, to i tak pompa mu tego nie trzyma, bo pilnuje powrotu 21 st. Z tego względu na zasilaniu ma więcej.

A druga sprawa, że ktoś mu wpiep.. w 100% podłogówki bufor, a to już same problemy.

Ale wystarczy to dobrze ustawić ( przepływy ) i zamontować regulator pokojowy i to będzie pięknie pracować bez zbędnych wyłączeń i taktowania, mimo, że na zasilaniu będzie miał ok. 27st..

U syna w tych warunkach co teraz ok 10 st na dworze ona pracuje od zał do wył bez żadnego taktowania przy zasilaniu 26st.

Ale czas pracy to jest jeden cykl ok 4h pracy doba, a pozostały czas nie pracuje, jak jest słońce to nawet tyle nie pracuje.

Oczywiście jak będzie zimniej to ten czas pracy będzie się wydłużał.

Podsomuwując na porządnej podłogówce to pompa może każdej mocy pracować i z praktycznie każdą temperaturą tylko należy wiedzieć jak to zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, gość się pytał jak zmniejszyć ilość załączeń.

Ale to ty mu zaproponowałeś podnieść temperaturę, tak żeby powrót był >27.

A ja Ci mówię, że nie potrzeba.

Oczywiście, to że on sobie ustawił te 22, to i tak pompa mu tego nie trzyma, bo pilnuje powrotu 21 st. Z tego względu na zasilaniu ma więcej.

A druga sprawa, że ktoś mu wpiep.. w 100% podłogówki bufor, a to już same problemy.

Ale wystarczy to dobrze ustawić ( przepływy ) i zamontować regulator pokojowy i to będzie pięknie pracować bez zbędnych wyłączeń i taktowania, mimo, że na zasilaniu będzie miał ok. 27st..

U syna w tych warunkach co teraz ok 10 st na dworze ona pracuje od zał do wył bez żadnego taktowania przy zasilaniu 26st.

Ale czas pracy to jest jeden cykl ok 4h pracy doba, a pozostały czas nie pracuje, jak jest słońce to nawet tyle nie pracuje.

Oczywiście jak będzie zimniej to ten czas pracy będzie się wydłużał.

Podsomuwując na porządnej podłogówce to pompa może każdej mocy pracować i z praktycznie każdą temperaturą tylko należy wiedzieć jak to zrobić..

 

Regulator pogodowy mam tylko trzeba zamontować,z tego co widzę pompa grzeje do 25C ale dzisiaj było na aplikacji 17C i sam z aplikacji ją zał ,przepływy na rotametrach mam ustawione na 1.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rotometrach to ustawiasz poszczególne pętle, a to inny temat.

Ty masz dwa obiegi, dwie pompki, bo ktoś Ci wpiep.. bufor.

Z tego względu musisz ustawić przepływy przed buforem i za buforem, tak żeby ta sama temperatura co wpływa do bufora to wypływała i to samo powroty. To nie będzie 1 do 1 ale przybliżone.

Ale to powinien ustawić instalator, za coś pieniądze wziął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rotometrach to ustawiasz poszczególne pętle, a to inny temat.

Ty masz dwa obiegi, dwie pompki, bo ktoś Ci wpiep.. bufor.

Z tego względu musisz ustawić przepływy przed buforem i za buforem, tak żeby ta sama temperatura co wpływa do bufora to wypływała i to samo powroty. To nie będzie 1 do 1 ale przybliżone.

Ale to powinien ustawić instalator, za coś pieniądze wziął...

 

Rozmawiałem z instalatorem i on żadnego problemu niewidzi widać taki instalator,w jaki sposób zrównoważyć te przepływy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

Ile masz rozdzielaczy i ile pompek za buforem?

Bufor jak wpięty równolegle?

Jakie temperatury na zasilaniu bufora i na wyjściu z bufora i to samo z powrotami?

Jeśli masz jeden rozdzielacz, jedną pompkę za buforem i bufor wpięty równolegle, to ustaw tak przepływ za buforem, żeby był większy niż przed.

A na razie ustaw na pompce max przepływ i rotometry poustawiaj tak żeby nie dławić przepływu pompki.

Jeśli masz na PC na początku pracy powyżej 20lmin, to za buforem nie może być mniej niż 25l a najlepiej powyżej.

Musisz tak to ustawić że to co wpływa do bufora to musi wypływać.

Czyli jeśli z pompy masz na zasilaniu 28, a na powrocie np 23 to podobnie musi być za buforem. Te temperatury nie będą idealne ale max różnica 2st.

Ustaw na pompie prostą z 28st c z delta 4-5 st i daj podłogówce wystygnąć. A następnie załącz pompę I obserwuj lub ustawiaj przepływ na pompce i rotometrach tak żeby taki efekt jak ci opisałem osiągnąć

Jak to osiągniesz to pompa bez wyłączenia musi pracować non stop aż osiągnie zadaną w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

Ile masz rozdzielaczy i ile pompek za buforem?

Bufor jak wpięty równolegle?

Jakie temperatury na zasilaniu bufora i na wyjściu z bufora i to samo z powrotami?

Jeśli masz jeden rozdzielacz, jedną pompkę za buforem i bufor wpięty równolegle, to ustaw tak przepływ za buforem, żeby był większy niż przed.

A na razie ustaw na pompce max przepływ i rotometry poustawiaj tak żeby nie dławić przepływu pompki.

Jeśli masz na PC na początku pracy powyżej 20lmin, to za buforem nie może być mniej niż 25l a najlepiej powyżej.

Musisz tak to ustawić że to co wpływa do bufora to musi wypływać.

Czyli jeśli z pompy masz na zasilaniu 28, a na powrocie np 23 to podobnie musi być za buforem. Te temperatury nie będą idealne ale max różnica 2st.

Ustaw na pompie prostą z 28st c z delta 4-5 st i daj podłogówce wystygnąć. A następnie załącz pompę I obserwuj lub ustawiaj przepływ na pompce i rotometrach tak żeby taki efekt jak ci opisałem osiągnąć

Jak to osiągniesz to pompa bez wyłączenia musi pracować non stop aż osiągnie zadaną w domu.

 

Budynek parterowy 110m² jeden rozdzielacz 12 pętli,za buforem jedna pompka ustawiona na 2 rotametry na 1,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek parterowy 110m² jeden rozdzielacz 12 pętli,za buforem jedna pompka ustawiona na 2 rotametry na 1,5L

Temp zasilania i powrotu to tylko mogę sprawdzić na pompie za buforem to nie wiem jakie są,a jak mam sprawdzić jaki przepływ jest za buforem bo przed buforem rozumie że w ustawieniach systemu w pompie sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ na pompie sprawdzisz w ustawieniach wskazań wartości chwilowych ( trzy trójkąty naciśnięte razem) I parametr 12.

Przepływy za buforem sprawdzisz sumując przepływy na rotometrach.

Wskazania temperatur przed buforem masz na pompie. A za pompą Kup sobie termometr elektroniczny. Albo zakoś dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ na pompie sprawdzisz w ustawieniach wskazań wartości chwilowych ( trzy trójkąty naciśnięte razem) I parametr 12.

Przepływy za buforem sprawdzisz sumując przepływy na rotometrach.

Wskazania temperatur przed buforem masz na pompie. A za pompą Kup sobie termometr elektroniczny. Albo zakoś dziecku.

 

Na chwilę obecną mam za buforem coś okoo18l/min bo mam 12 sekcji i ustawione 1,5Lmin ,jutro założę termometry z sondami i zobaczę co i jak ,na dzień dzisiejszy ustawione mam prostą na 22C i chyba delty niema możliwości tam ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 22 st to ona i tak nie trzyma, bo pilnuje powrotu 21st, ustaw prostą na 27st/c z delta 5st i bedziesz miał powrót 22st i grzej harmonogramem.

A jak będziesz widział, że Ci powrót podnosi to znaczy że brak odbioru ciepła i szukaj albo za mały przepływ na pompie za buforem, lub rotometry zakręcone albo zapowietrzone pętle.

To na podłogówce w harmonogramie ma pracować ciągle przynajmniej przez parę godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 22 st to ona i tak nie trzyma, bo pilnuje powrotu 21st, ustaw prostą na 27st/c z delta 5st i bedziesz miał powrót 22st i grzej harmonogramem.

A jak będziesz widział, że Ci powrót podnosi to znaczy że brak odbioru ciepła i szukaj albo za mały przepływ na pompie za buforem, lub rotometry zakręcone albo zapowietrzone pętle.

To na podłogówce w harmonogramie ma pracować ciągle przynajmniej przez parę godzin

 

A jak z tą grzałką jest ustawiona na 0C mam przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę zostaw, ona się załączy jak pompa nie będzie mogła w zimne dni osiągnąć zadaną to wtedy by się grzałką wspomagała, ale pompa da radę i grzałek nie będzie używać.

Jedynie przy defrostach będzie się wspomagać grzałka.

Nawet jeśli załaczenie grzałki jest ustawione na 0 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zostaw tę grzałkę.

Ustawiłeś temperaturę i przepływy powyżej tego co masz na pompie.

Pracuje ci teraz ciągle? i utrzymuje zadaną temperaturę na pompie i delta ( powrót I zasilanie ) ?

 

O 13 się załączy według harmonogramu pozakładałem termometry tak jak pisałeś poustawiałem temperatury i sprawdzę te przepływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...