Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nagrzewnica wstępna w rekuperatorze ile energi może pochłonąć rocznie


Recommended Posts

Tak,wentylacja grawitacyjna.Bez rachunków za prąd i bez obsługi i bez ustawiania i kombinowania i zastanawiania się jak działa i wyłanczania latem bo szkoda na prąd.Tak jak miliony ludzi od setek lat , zwyczajnie ,zamiast powietrze jedną dziurą w ścianie to przez leciutko rozszczelnione okna wpadnie i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem że rekuperator pracuje na prąd ale chodzi mi oto, czy w okresie zimowym ta nagrzewnica jest niezbędna bo są także rekuperatory bez takiej nagrzewnicy, i jakoś dają sobie rade.

Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby GWC, ale to rozwiązanie jest drogie, a i miejsca mam mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wentylacja grawitacyjna.Bez rachunków za prąd i bez obsługi i bez ustawiania i kombinowania i zastanawiania się jak działa i wyłanczania latem bo szkoda na prąd.Tak jak miliony ludzi od setek lat , zwyczajnie ,zamiast powietrze jedną dziurą w ścianie to przez leciutko rozszczelnione okna wpadnie i tyle

 

Nie wiem po co ta reklama, wentylacji grawitacyjnej akurat w tym wątku?

Maniek grzecznie pyta o nagrzewnicę, więc wypadałoby wypowiadać się na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytał czy są inne rozwiązania ,to odpowiedziałem.Ja w przeciwieństwie do bardzo wielu użytkowników tego forum niczego nie reklamuję,nie montuje,nie sprzedaje ,w odroznieniu na przyklad do kangaxx i jakbyś przeczytał moje posty to byś wiedział ,że na całym tym forum ,właśnie kretyńskiej ukrytej reklamy WM po ponad 20tys ,pomp ciepla po 60tys itp najbardziej nie lubie.

Kangaxx ,czy poza moja literowka masz cos do powiedzenia

Teraz wywalilo mi polskie ynaki wiec sie nie podniecaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma ktora montowala mi rekuperajce w zeszlym roku zaproponowala mi pewne urzadzenia ktoru mialo za zadanie zmniejszyc koszty zuzycias energii elektrycznej pobieranej przez nagrzewnice wstepna. Zapewniali ze do -15 stopni celciusza nie bedzie zalaczala sie nagrzewnica wstepna rekuperatora. Do calej tej sprawy podszedlem sceptycznie ale ze koszt tej nagrzewnicy to tylko 3000 zl wiec postanowilem o jej montazu z ciekawosci w grudniu podszedlem na gore zobaczyc co sie dzieje na gorze i faktycznie przy - 15 na zewnatrz za wymiennikiem do rekuperatora wchodzilo juz -4 niemoge Ci powiedziec co to za firma bo uznaja to za reklame ale napewno jest mozliwosc pominiecia elektrycznej nagrzewnicy wstepnej 800 watowej tym urzadzeniem pobierajacym tylko 80 wat. Maniek przeszukaj dobrze internet a napewno znajdziesz to urzadzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do calej tej sprawy podszedlem sceptycznie ale ze koszt tej nagrzewnicy to tylko 3000 zl wiec postanowilem o jej montazu z ciekawosci w grudniu podszedlem na gore zobaczyc co sie dzieje na gorze i faktycznie przy - 15 na zewnatrz za wymiennikiem do rekuperatora wchodzilo juz -4 niemoge Ci powiedziec co to za firma bo uznaja to za reklame ale napewno jest mozliwosc pominiecia elektrycznej nagrzewnicy wstepnej 800 watowej tym urzadzeniem pobierajacym tylko 80 wat. Maniek przeszukaj dobrze internet a napewno znajdziesz to urzadzenie

 

te trzy klocki to jest jakieś 5000 kwh w taryfie G11, prędzej rozpadnie się cała centrala niż się to zwróci;)

ile masz takich dni żeby trzeba było podgrzewać do tych np. -4*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

NA FORUM JESTEM PIERWSZY RAZ, MYŚLAŁEM ŻE CZEGOŚ SIĘ DOWIEM , ALE NIESTETY TO JESTEŚMY MY POLACY POTRAFIMY TYLKO SIĘ KŁÓCIĆ A JEDEN JEST MĄDRZEJSZY OD DRUGIEGO NIE ODPOWIADAJĄC NA ZWYKŁE PROSTE PYTANIE. DZIĘKI ADRIAN135 ZA PODPOWIEDZ PRZEJŻE INTERNET MOŻE COŚ ZNAJDĘ.

A CO DO PANA Z TYM PRĄDEM TO NIE WIEM CO TO JEST TARYFA G11, ALE WIEM ŻE NAGRZEWNICE WSTĘPNE ZAŁĄCZAJĄ SIĘ JUŻ PRZY -6st. JEŚLI TAMTEJ ZIMY PRZEZ GRUDZIEŃ STYCZEŃ I LUTY TEMPERATURA W MOIM REGIONIE SPADAŁA PONIŻEJ -10st TO MYŚLĘ ŻE ADRIAN 135 MA TROSZKĘ WIĘCEJ RACJI.

TRZY MIESIĄCE TO 90DNI RAZEM TO 2160 GODZIN JEŚLI TEMPERATURA BYŁA W GRANICY -6st TYLKO PRZEZ 12GODZIN TO MI WYCHODZI ŻE NAGRZEWNICA PRACOWAŁA 1080 GODZIN RAZY 0.8KW RAZY 0,65zł = 561,6 zł.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I PRZEPRASZAM ŻE PYTAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

NA FORUM JESTEM PIERWSZY RAZ, MYŚLAŁEM ŻE CZEGOŚ SIĘ DOWIEM , ALE NIESTETY TO JESTEŚMY MY POLACY POTRAFIMY TYLKO SIĘ KŁÓCIĆ A JEDEN JEST MĄDRZEJSZY OD DRUGIEGO NIE ODPOWIADAJĄC NA ZWYKŁE PROSTE PYTANIE. DZIĘKI ADRIAN135 ZA PODPOWIEDZ PRZEJŻE INTERNET MOŻE COŚ ZNAJDĘ.

A CO DO PANA Z TYM PRĄDEM TO NIE WIEM CO TO JEST TARYFA G11, ALE WIEM ŻE NAGRZEWNICE WSTĘPNE ZAŁĄCZAJĄ SIĘ JUŻ PRZY -6st. JEŚLI TAMTEJ ZIMY PRZEZ GRUDZIEŃ STYCZEŃ I LUTY TEMPERATURA W MOIM REGIONIE SPADAŁA PONIŻEJ -10st TO MYŚLĘ ŻE ADRIAN 135 MA TROSZKĘ WIĘCEJ RACJI.

TRZY MIESIĄCE TO 90DNI RAZEM TO 2160 GODZIN JEŚLI TEMPERATURA BYŁA W GRANICY -6st TYLKO PRZEZ 12GODZIN TO MI WYCHODZI ŻE NAGRZEWNICA PRACOWAŁA 1080 GODZIN RAZY 0.8KW RAZY 0,65zł = 561,6 zł.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I PRZEPRASZAM ŻE PYTAM.

 

człowieku po co krzyczysz ??

chcesz wiedzieć ile zje ci taka nagrzewnica to powiedz ile powietrza wentylacyjnego chcesz podgrzać na dobę

moc samej nagrzewnicy ma tu niewielkie znaczenie ...

może mieć i 5 kw, to ile zapłacisz zależy o ile stopni chcesz podgrzać to powietrze i jak dużo tego powietrza potrzebujesz

np. wentylując 100 m3/h ,na zewnątrz jest -15*

podgrzanie tego powietrza do np. -5* wymaga ok. 0,3kwh

co daje nam ok. 0,2 zł na godzinę a 4,8 zł na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 200 m/2 czyli ok. 530m/3 wymogi wentylacyjne to jest prawdopodobnie od 0,7 do 1 wymiany na godzinę

czyli potrzebna minimalna wymiana

 

wielkość domu nie ma tu znaczenia...

wszystko zależy od tego ile wilgoci produkujesz, ile osób mieszka, jaki tryb życia prowadzą...

domu w którym się nie mieszka nie ma potrzeby wentylować

 

wskaźnikiem jest higrometr

te 100m3/h i kilku osobowej rodzinie jest aż nadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO Z TEGO CO PISZESZ TO ROZUMIEM ŻE MOGĘ KUPIĆ REKUPERATOR TAŃSZY O WYDATKU 120m3/h A NIE JAK MI PROPONUJĄ MIN.500m3/h ZA 8000ZŁ

 

znowu krzyczysz;)

bardziej optymalny będzie 300m3/h, czasami jest jakaś imprezka, jakieś smażenie itp., warto mieć możliwość okresowego zwiększenia wydatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moc samej nagrzewnicy ma tu niewielkie znaczenie ...

może mieć i 5 kw, to ile zapłacisz zależy o ile stopni chcesz podgrzać to powietrze i jak dużo tego powietrza potrzebujesz

...

 

jasiek, ile kosztuje sterownik z bezstopniową regulacją grzałki?

bo ja twierdzę że moc grzałki ma znaczenie dla kosztów eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...