Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nagrzewnica wstępna w rekuperatorze ile energi może pochłonąć rocznie


Recommended Posts

jasiek, ile kosztuje sterownik z bezstopniową regulacją grzałki?

bo ja twierdzę że moc grzałki ma znaczenie dla kosztów eksploatacji

 

a po co kombinować, zwykły wystarczy byle dało się na nim ustawić te minus ileś tam...

grzałka będzie chodziła pulsacyjnie, oczywiście te 5 kw które podałem dla przykładu to mocno przesadzone...

ale tak ok. 0,6 kw w zupełności wystarczy

ja z powodzeniem od dłuższego czasu stosuje takie wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE

PROSZĘ JEDNAK O ODPOWIEDZ. CZY W TAKIM UKŁADZIE MOGĘ KUPIĆ TEN TAŃSZY I O MNIEJSZYM WYDATKU REKUPERATOR.

BO INSTALATOR POWIEDZIAŁ ŻE JEŻELI DO DOMU BĘDĘ WPUSZCZAŁ 100m3/H PRZY 12 OTWORACH NAWIEWNYCH TO W SYPIALNI MÓJ NAWIEW TO TYLKO 8m3/h, A W SALONIE 16m3/h to zdecydowanie za mało.

NIE WIEM KTO MA RACJĘ ale na darmo nie wymyślili tych norm.

INNY INSTALATOR POWIEDZIAŁ ŻE JEŚLI MIESZKAŁ BY PAN W BIUROWCU O POWIERZCHNI 20 000 m/2 i nawiał by pan sobie 100m3/h dla 6-cio osobowej rodziny to by się pan udusił. ale jeśli mieszkał by pan w sali 30m/2 to było by super.

 

JESZCZE JEDNO . JEŚLI PAN ADRIAN MNIE CZYTA PROSZĘ O KONTAKT DO TYCH INSTALATORÓW CO ZAMONTOWALI TĄ NAGRZEWNICĘ, BO PRZESZUKAŁEM CAŁY INTERNET I NIC NIE ZNALAZŁEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon-2

pokój dziecka-1

pokój dziecka-1

pokój dziecka-1

sypialnia moja-1

sypialnia teściowej-1

fitnes-2 N 1w

gabinet-1

sala kinowa -1

pralnia-1

 

kuchnia-1w

spiżarka 1w

wc-1w

hall-1w

łazienka-1w

fitnes-1w

pralnia-1w

hall piętro-1w

 

przy takich frykasach chyba nie ma wielkiego znaczenia czy za centralę zapłacisz 5 czy 8 klocków;)

a tak na poważnie w sali kinowej i fitnes wypadało by zrobić jakiś niezależny układ, pomieszczenia nie są używane często ale za to bardzo intensywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...