Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór alarmu dla malego domku


Recommended Posts

Ma to jakieś certyfikaty? Co na to ubezpieczyciel? Wolałbym dołożyć do Versy lub Integry, to wydatek raz na lata.

Jak weźmiesz versę zamiast tego wynalazku to ci jeszcze dopłacą. W pewnym sensie.

Za 990 PLN kupisz na Allegro alarm PLC o symbolu PLC2011B0.

http://allegro.pl/listing.php/search?string=plc2011b0&category=0&description=1&sg=0

 

Nie potrzeba do niego żadnych manipulatorów co obniża koszty i ułatwia użytkowanie i ma 1000 innych wbudowanych funkcji.

Których nikt nie potrzebuje, ale za to nie ma tych które niezbędne.

 

Tak możesz zwiększyć ilość wyjść o kolejne 8 poprzez przekaźniki dołączone do magistrali 1-Wire. Akceptuje zewnętrzne układy wykonawcze oparte na DS2408.

Wyjść jest w sumie 6, a nie 4, bo oba plusy też są sterowane. Czyli 6 + 8 daje razem 14 wyjść. I ma wbudowane 4 termoregulatory.

Jak podłączyć do tego systemu syrenę alarmową?

Jak wyprowadzić sygnał awarii akumulatora, systemu i brak 230V?

Jak realizowana jest pamięć zdarzeń? Dość istotna funkcja przy problemach i np. włamaniu.

Aha i w ogóle nie potrzeba żadnych manipulatorów, żadnego prucia ścian pod nie. Ponieważ transmisja jest silnie szyfrowana to można uzbrajać czy rozbrajać z telefonu. Właściwie to pudełko na szynę TH35 to jedyny wydatek.

Zapomniałeś wspomnieć o dwóch zasilaczach buforowych i dwóch akumulatorach.

Ja akurat wolałbym manipulator, za który w pewnym sensie ktoś mi dopłaca, jak wezmę versę zamiast tego twojego PLC

 

Tu mamy zestawik

http://allegro.pl/zestaw-alarmu-satel-versa-5-czujki-manipulator-fv-i2186845471.html

za 784 zł z akumulatorem, zasilaczem sygnalizatorem zew., czujnikami obudową, 4 pirami i normalną centralką alarmową z certyfikatami i klawiaturą.

 

Jeszcze jakieś mądrości na temat chińszczyzny? Nawet bez klawiatury kosztuje 990zł.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Satel to akurat sprawdzony zestaw alarmowy. A ten wynalazek z elementami po 1-Wire, heh...

Kiedyś bawiłem się Atmegą i szyną 1-Wire - w skrócie na tym bym alarmu nie zrobił.

W dodatku drożej i tak trzeba samemu dłubać.

Najlepsze oryginalne i sprawdzone rozwiązania.

 

Przecież ten "wynalazek" jak go nazywasz to nie żadna podróbka Satela. Satel nie jest żadnym oryginałem dla innych urządzeń. To zupełnie inne urządzenie, bardziej nowoczesne. No a magistrala 1-Wire nie jest do podłączania czujek alarmowych tylko do mierzenia i regulacji temperatur i działa bardzo stabilnie. U mnie PLC2011B0 bezproblemowo działa od roku. Nie miałem jednego fałszywego alarmu. Po trzecie to nie jest alarm "zrobiony na szynie 1-Wire". 1-Wire jest dodatkiem i to działającym bardzo stabilnie. Mam podłączne 22 termometry DS18B20. Do celów alarmowych jest 21 wejść analogowych, które rozpoznają po 4 czujki na każdym wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U mnie PLC2011B0 bezproblemowo działa od roku. Nie miałem jednego fałszywego alarmu.

Po pierwsze centrale alarmowe nie są odpowiedzialne za fałszywe alarmy.

Po drugie skąd możesz widzieć czy miałeś fałszywe alarmy, skoro ten sterownik nie ma pamięci zdarzeń. Nawet takiej która sygnalizowałby, że w ogóle był alarm.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu źródła fałszywych alarmów, jeśli nie daj boże wystąpią, bez pamięci zdarzeń.

Ten twój wynalazek kosztuje 1000 zł. Za 1600 zł mam integrę satela, z obudową, zasilaczem akumulatorem, manipulatorem, sygnalizatorem zewnętrznym i 12 pirami.

 

Do celów alarmowych jest 21 wejść analogowych, które rozpoznają po 4 czujki na każdym wejściu.

Czyli 84 czujniki które w przypadku pirów zasilimy z 250 mA wyjścia. Moje gratulacje.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze centrale alarmowe nie są odpowiedzialne za fałszywe alarmy.

Po drugie skąd możesz widzieć czy miałeś fałszywe alarmy, skoro ten sterownik nie ma pamięci zdarzeń. Nawet takiej która sygnalizowałby, że w ogóle był alarm.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu źródła fałszywych alarmów, jeśli nie daj boże wystąpią, bez pamięci zdarzeń.

Czyli 84 czujniki które w przypadku pirów zasilimy z 250 mA wyjścia. Moje gratulacje.

 

Co ty wygadujesz za bzdury. Tutaj się naciska i odczytujesz logi z urządzenia. Jest tam kilkaset ostatnich logów, które miały miejsce. Czas data, co i gdzie i z czego pochodzi.

Prąd też sobie można przestawić jeżeli podłączysz zasilacz o większej wydajności. Cyfrowo ustawia się próg ograniczenia prądowego.

Jeszcze nie miałem fałszywego alarmu.

logi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty wygadujesz za bzdury. Tutaj się naciska i odczytujesz logi z urządzenia. Jest tam kilkaset ostatnich logów, które miały miejsce. Czas data, co i gdzie i z czego pochodzi.

 

To może wklej te logi. Dużo mniej roboty niż wklejanie zdjęcia.

I miło będzie jak na przyszlłość użyjesz printscreena, zamast kamery ze szpadla.

Prąd też sobie można przestawić jeżeli podłączysz zasilacz o większej wydajności. Cyfrowo ustawia się próg ograniczenia prądowego.

Jeszcze nie miałem fałszywego alarmu.

Dodatkowy zasilacz to dodatkowe koszty.

integra ma zasilacz 3A każde, Versa 2A. Zasilacz jest oczywiście wliczony w cenę.

I tak z ciekawości, logi oczywiście zawierają informacje o awarii akumulatora, braku łączności, sabotażu, zwarci zasilnia 12V, braku 230V czy ogólnej awarii..

Zanim wrzucisz te logi to zasymiluj je u siebie. Inni forumowicze będą ci wdzięczni za rzetelne potwierdzenie twoich słów..

Możesz logi odczytać na telefonie?

I jak rozwiązałeś problem awaryjnego zasilania. akumulatory są 12V, a ten twój sterownik ma zasilanie 15V.

I jaki jest pobór prądu przez ten sterownik w stanie gotowości. Integra 128 satela bierze 149mA, a Versa maksymalnie 135mA

 

Jak dostajesz się do domu jeśli zgubiłeś/uszkodziła/rozładowała się komórka?

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wklej te logi. Dużo mniej roboty niż wklejanie zdjęcia.

I miło będzie jak na przyszlłość użyjesz printscreena, zamast kamery ze szpadla.

 

Ty nie masz się już do czego przyczepić. Używam alt+printscreen i zapisuję do painta.

Centrala zużywa ciut mniej niż 90mA zmierzone na tych 15V. Dochodzi do tego prąd ładowania akumulatora który maleje do zera po naładowaniu. Przy odłączonym lub w pełni naładowanym akumulatorze z 15V idzie 90mA czyli około 1 Wat. Zasilacz w komplecie jest 1.2A/15V.

 

Syrena ma własny akumulator, dialer GSM z Allegro ma własny akumulator. Dialer pobiera w czasie wykręcania numeru ciut ponad 1.3 Ampera.

I tak by było za mało na zasilacz 3A w chwili gdy wszystko się odzywa.

Czujka PIR bierze około 10mA, mam ich 8. Reszta to kontaktrony i czujniki rezystywne.

Jestem super zadowolony i jestem zadowolony z faktu, że nie musiałem płacić firmom tylko całą automatykę zrobiłem sam według tych schematów http://www.elkom.com.tw/m/PLC2011A0_PLC2011B0_PLC2011C0_circuits.pdf a sprzęt kupiłem na Allegro, bez pośredników.

Edytowane przez xtea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jak zainstalujesz sobie bidet, to będziesz wiedział dlaczego ciepła woda jest taka ważna.

http://www.youtube.com/watch?v=KU_vNb_XkTM

 

PS.

Co to jest bidet znajdziesz w wikipedii.

 

Co to jest bidet to wiem bez wikipedii. Nie posiadam takiego urządzenia i nie mam zamiaru instalować, bo radzę sobie w zupełnie inny równie skuteczny sposób.

Ale wracając do tematu jak się ma moja wypowiedź do tej o bidecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dobrzy i mądrzy koledzy doradźcie bo nie znam się kompletnie na tych sprawach. Chce zamontować alarm, ale nie wiem czy te allegrowki do czegoś się nadają. Otóż ja potrzebuje tylko jedna czujkę ruchu i około 9 czujek na okna. Czujka ruchu będzie w centralnym miejscu i w ostateczności może być połączona przewodem z centrala. Wiadomo ze te przyokienne muszą być bezprzewodowe. Często wyjeżdżam i wolałbym aby alarm miał moduł gsm. Ale tez zona kiedy jest sama w domu mogłaby sobie uruchomić same czujki okienne i swobodnie się poruszać. Znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/bezprzewodowy-alarm-z-powiadomieniem-gsm-2-czujki-i3092393225.html

Oczywiście trzeba rozbudować o dodatkowe czujki na okna i cena wzrośnie, podobnie syrena zewnętrzna.

Ogólnie czy z kasa około 600-700 zl da sie coś takiego zrobić...??

Jak to polak szukam...ale pewnie skonczy sie na SATEL'u. tylko kasa juz nia taka

 

 

O i znalazlem cos takiego...co prawda musialbym dokupic dedykowane kontraktrony, ale to juz wyglada konkretniej

http://allegro.pl/1-czujka-warszawa-alarm-bezprzewodowy-satel-micra-i3041369798.html

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy i mądrzy koledzy doradźcie bo nie znam się kompletnie na tych sprawach. Chce zamontować alarm, ale nie wiem czy te allegrowki do czegoś się nadają. Otóż ja potrzebuje tylko jedna czujkę ruchu i około 9 czujek na okna. Czujka ruchu będzie w centralnym miejscu i w ostateczności może być połączona przewodem z centrala. Wiadomo ze te przyokienne muszą być bezprzewodowe. Często wyjeżdżam i wolałbym aby alarm miał moduł gsm. Ale tez zona kiedy jest sama w domu mogłaby sobie uruchomić same czujki okienne i swobodnie się poruszać. Znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/bezprzewodowy-alarm-z-powiadomieniem-gsm-2-czujki-i3092393225.html

Oczywiście trzeba rozbudować o dodatkowe czujki na okna i cena wzrośnie, podobnie syrena zewnętrzna.

Ogólnie czy z kasa około 600-700 zl da sie coś takiego zrobić...??

Jak to polak szukam...ale pewnie skonczy sie na SATEL'u. tylko kasa juz nia taka

 

 

O i znalazlem cos takiego...co prawda musialbym dokupic dedykowane kontraktrony, ale to juz wyglada konkretniej

http://allegro.pl/1-czujka-warszawa-alarm-bezprzewodowy-satel-micra-i3041369798.html

 

Z bezprzewodowych mogę polecić Ci centrale CB32 Elmes (~240zł) i do tego GSM2 ELMES (~300zł) czujki bezprzewodowe kontaktronowe są po około 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Wysłałem zaptanie do kilku sprzedawcow na allegro i satela micra z jedna czujka przewodowa, 8 kontaktronow, akumulatorem, dwa piloty i dostalem wyceny na okolo 1300 zl

Widze ze ten elmes kosztowalby bardzo podobnie.Ktory lepszy masz rozeznanie?? Pewnie ciezko stwierdzic.

Ale tak pokombinowalem i widze ze dam rade wepchnac cztery czujki przewodowe i na razie na tym chyba przestane. W satelu micra bedzie to koszt okolo 950 zl. Za jakis czas dołożę kilka bezprzewodowych.

Satela jednak trzeba konfigurować, podobno to nic strasznego i sprzedawcy mowia ze pomoga telefonicznie przy uruchamianiu, a jak to wyglada w elmesie?

 

Juz znalazłem, też jest kabel i trzeba programować. Przewaga elmesa to obsluga wiecej czujek bezprzewodowych.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmes obsługuje do 32 czujek i 2 możesz zastosować przewodowe. Programowanie jest banalnie proste z poziomu klawiatury. Masz akumulatorki w zestawie które wytrzymują około 72h nie trzeba dodatkowej klawiatury. Ale jakoś trzeba zasilić GSM2.

Micre policzyli ci kompletny system? Z klawiaturą obudową i akumulatorem?

Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego niektrzy tak jadą po versie, jest to bardzo dobry system a tańszy od integry o ile nie mamy bardzo rozbudowanego systemu, Versą można sterować przez internet, sms itp jest to pośrednie rozwiązanie pomiędzy ca10 a integra, jest prostrza w obsłudze niż ca10 a ma przewage nad integrą np wyborem rezystancji parametrów wejść :) Zamontowaliśmy tych systemów ponad 100 i każdy klient jest zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam

Jeśli chodzi o porównanie to wybieraj Integrę, GTX ONE to jest system stworzony dla firmy Solid Security firmy Risco. Jełśi chcesz się uzależnić od firmy Solid w pełni nie tylko monitoringiem to wybierz GTX ONE. Systemy firmy Risco w porównaniu z Satel wychodzą gorzej. Z doświadczenia częste problemy z klawiaturami szczególnie dotykowymi, wrażliwa magistrala na przepięcia itp. Kamery też pewnie zaproponowali Ci firmy BCS ponieważ jest to też marka Solidu od takiego dystrybutora jak NSS Trebor którego właścicielem jest firma Solid :) Kamery jednak nie mają nic wspólnego z alarmem jest to odrębny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...