Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wygłuszenie sufitu - Co o tym sądzicie?


ryhu82

Czy to dobre rozwiązanie?  

  1. 1. Czy to dobre rozwiązanie?

    • Tak
      0
    • Nie
      0
    • Nie wiem
      0


Recommended Posts

Kamienica stuletnia.

 

Zaplanowałem wygłuszenie sufitu w jednym z moich pokoi, główny cel to wytłumienie dźwięków uderzeniowych dochodzących od sąsiada (skoki z szafy na podłogę):

 

 

W górnej części zaraz pod sufitem co 40 cm planuję zakotwić w ścianie kołki oczkowe pod linki stalowe, linki te będą przeznaczone pod mocowanie prętów wieszaków, pomiędzy sufitem obecnym a rusztem stalowym znajdzie się 20 cm wełny mineralnej (o wyższej gęstości) 2x10cm ułożonej na zakład, w obecnym suficie nie będzie żadnego mocowania do sufitu podwieszanego - celem uniknięcia przenoszenia dźwięków z górnego pomieszczenia na sufit podwieszany.

 

Wymiary pomieszczenia to 340x440cm, ciężar 1mkw = 20kg (płyta 12,5mm), wychodzi średnio 11 linek, obiążenie po około 25 kg na linkę (średnio po 3kg na wieszak) (część obciążenia przejmą profile na ścianach).

 

Linka stalowa obiciążona będzie stałą siłą około 300N, a sama odporna jest na zerwanie przy około 8kN więc spokojnie powinna wytrzymać, chcę zastosować linkę jak najmniej rozciągliwą by uniknąć odkształceń sufitu po dłuższym czasie.

 

 

PROJEKT%252520SUFITU.jpg

 

Co o tym sądzicie?

 

Początkowo planowałem wtłoczyć granulowaną wełnę pomiędzy belki stropowe poprzez otwory w suficie fi 50mm pomiędzy parami belek, ale doszedłem do wniosku, że wytłumi to tylko część dźwięków a zajęcie było by dosyć pracochłonne, a zastosowanie podwójnych profili do drzwi w formie dwuteownika wychodzi bardzo kosztownie na taki sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Sąsiad niedługo potem się wyprowadził i nie zastosowałem go w praktyce bo na górze do tej pory nikt nie zamieszkał. Samo rozwiązanie wydaje się być z teoretycznego punktu widzenia całkiem dobre, jeśli tylko zastosuje się linki stalowe o niewielkiej ciągliwości to jest szansa, że sufit o niezbyt dużej powierzchni nie opadnie z czasem. Kotwienie do ścian należało by wykonać skośnie by uniknąć wyrwania kotew ze ściany, a linki wiązać podwójnie z naciągiem jedno lub obustronnym, a przed montażem płyt z rusztu wykonać lekką wklęsłość sufitu, odczekać kilka dni i dopiero później podjąć się spoinowania, aby w razie potrzeby można było skorygować naciąg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki mocowane w stropie czyli w tym co przenosi dźwięki skutkuje trzaskami tych wieszaków i przenoszeniem dźwięków, strop drewniany ma duże ugięcie. Jaki jest koszt wykonania sufitu samonośnego, no i czy mógł byś wskazać technologię, która jednocześnie skutecznie wygłuszy strop? Chętnie się z nią zapoznam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...