Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zewnętrzny kanał wentylacyjny


Recommended Posts

Przeszukałem trochę i nic nie znalazłem a mam taki problem. Mieszkam w przyziemiu czy jak kto woli w piwnicy i nie mam wentylacji w jednym pokoju (23m2). Powstał plan aby przebić się przez ścianę na zewnątrz i z rur pcv zrobić komin wentylacyjny na dł około 5m. Rurę owinąć wełną a całość zamknąć w skrzynce ze sklejki i zamalować, tynkować itp. Chodzi o to aby nie budować prawdziwego komina bo to kasa i roboty dużo. Moje pytanie jest czy ktoś już coś takiego wykonał i czy waszym zdaniem taka forma wentylacji zadziała bo mam obawy czy rura się zbytnio nie ochłodzi i nici z ciągu.

Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Aby był ciąg, musi być:

a). efektywne ogrzewanie pomieszczenia

b). regulowany nawiew (umieszczony niżej, niż wywiew)

no i to dobre ocieplenie tej rury oraz odskraplacz na dole, bo w rurze PCW (pomimo ocieplenia) na pewno w chłodnych porach roku będą skropliny.

A latem zainstaluj w tej rurze demontowalny wentylator, bo naturalnej wentylacji raczej nie będzie (na dworze będzie cieplej, niż w twojej piwnicy).

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade, myślałem na temat skraplacza i go zainstaluje, z nawiewem to pomyślałem o nawietrznikach na oknach (są poniżej), "(na dworze będzie cieplej, niż w twojej piwnicy)" latem zawsze jest cieplej na dworze niż w domu? a wentylacja jakoś działa. Myślę że izolacja z wełny będzie również latem skutecznie izolowała tą "rurę" i wentylacja będzie funkcjonować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem polega na tym, że wentylacja naturalna latem nie działa w ogóle, chyba, że jest mocny wiatr, który wymusza przepływ powietrza przez kominy.

Jak wiatru nie ma, to w kominach nie pojawia się siła wyporu i nie ma ciągu.

 

Więc skoro i tak miałbyś mieć wentylator, odpuść budowę "komina", bo w mojej ocenie to szkoda roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Więc skoro i tak miałbyś mieć wentylator, odpuść budowę "komina", bo w mojej ocenie to szkoda roboty.

Jednak bez wentylatora jesienią, zimą i wiosną trochę prądu raftrip oszczędzi(?);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...