Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gniazdka w kuchni: ilość, rozmieszczenie, wysokość montażu, sposób ukrycia


Gość Do

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Widziałam na zdjeciu fajny bajer - w kuchennym blacie okrągły otwór zamaskowany srebrną pokrywką, po wyciągnięciu której ukazuje się listwa z kilkoma gniazdkami elektrycznymi. Szukam i szukam w Internecie i znaleźć nie mogę. Może ma ktoś namiary na stronę z czymś takim? Byłabym wdzięczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, dzięki! Cena zwaliła mnie z nóg. Już mi się nie podobają ;)

 

Cena zalezy od "wyposazenia" tej "tuby". Tutaj jest wiekszy wybor http://www.dacter.pl/powerport.htm

lub tutaj mozna nabyc....

http://sklep.dg-studio.com.pl/index.php?p699,evoline-power-port-3x230v-srebrne-931-00-007

Posiadam to to i nie wyobrazam sobie innego podlaczenia na wyspie. Poza tym jest wygodne w uzyciu i malo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chcielismy początkowo takie gniazdka w blacie kuchennym. Ale zrezygnowaliśmy, bo chyba jednak istnieje zagrożenie, ze coś nam się wyleje na blat, coś tam przecieknie. I wtedy mogłoby być kiepsko. Tak przynajmniej nam się wydawało.

 

Mamy inne rozwiązanie z górnej szafki wysuwa się pionowa listwa z gniazdkami. Normalnie jej nie widać, będziemy ją wyciągać w razie potrzeby. Nie pamiętam niestety strony z tym rozwiazaniem, ani, wstyd się przyznać :oops: ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chcielismy początkowo takie gniazdka w blacie kuchennym. Ale zrezygnowaliśmy, bo chyba jednak istnieje zagrożenie, ze coś nam się wyleje na blat, coś tam przecieknie. I wtedy mogłoby być kiepsko. Tak przynajmniej nam się wydawało.

 

Wszystko zalezy w jakim miejscu na blacie beda te gniazdka i co sie przy nich stawia. U mnie akurat sa z boku wyspy i to z tego boku, ktory nie jest widoczny na jadalnie i salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo myslalem nad schowaniem gniazdek i stwierdzilem, ze nie chce tego robic. Slupki sa fajnym bajerem, ale zabieraja blat jak sie chce z nich korzystac i ile takich slupkow mozna dac jak sie chce gniazdka w wiecej niz jednym miejscu. Te pod szafkami to moze i ciekawy pomysl, ale wiszace kable z pod szafek nie bardzo mi sie widza a co gorsza nie wszedzie moga byc szafki. U siebie dobiore gniazdka kolorystycznie pasujace do reszty, dam na scianie i bedzie ladnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
raz jeszcze dzięki za wskazanie tematu. Rozumiem, że posiadasz taki sprzęt-jak to się sprawdza w użytkowaniu? Ja chciałbym mieć takie gniazdo na blacie, właśnie u Rusta widziałem coś takiego- co jest w blacie i się zamyka i otwiera- wiadomo. Lubie gotować i często jestem w kuchni- no i lubię takie dziwne, fajne rozwiązania- z tego co mi wiadomo, to zamknięcie tego gniazda jest szczelne (zamontowana jest tam specjalna uszczelka)- nawet jeśli coś na to kapnie, to spokojnie można to wytrzeć bez stresu, że coś się stanie. Mi właśnie zależy, żeby to gniazdo dokładnie na blacie umieścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz jeszcze dzięki za wskazanie tematu. Rozumiem, że posiadasz taki sprzęt-jak to się sprawdza w użytkowaniu? Ja chciałbym mieć takie gniazdo na blacie, właśnie u Rusta widziałem coś takiego- co jest w blacie i się zamyka i otwiera- wiadomo. Lubie gotować i często jestem w kuchni- no i lubię takie dziwne, fajne rozwiązania- z tego co mi wiadomo, to zamknięcie tego gniazda jest szczelne (zamontowana jest tam specjalna uszczelka)- nawet jeśli coś na to kapnie, to spokojnie można to wytrzeć bez stresu, że coś się stanie. Mi właśnie zależy, żeby to gniazdo dokładnie na blacie umieścić.

 

oj nie wiem jakiej to firmy widziales, ale to co ja podalam wyzej nie ma zadnych uszczelek i nie jest idealnie szczelne (przewidziane bylo to glownie do biur nie kuchni), stad byl to pierwszy powod dlaczego nie mam na blacie, a z boku wyspy, drugi powod, to utrudnienie w myciu takiego blatu (jak masz wmontowane w blacie), po trzecie - na glebokosc - wolalam "stracic" jedna szuflade niz dwie, no i 4 (moj) powod, to mam prad na wyspie i go nie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które widziałem u Rusta właśnie ma uszczelkę, jest przewidziane typowo do kuchni. Widziałem to jeśli się nie mylę w modelu Torino, choć pewno można to mieć w każdym innym jaki się zamówi. Z czyszczeniem faktycznie trzeba ostrożnie- ale to raczej było do przewidzenia,. Zawsze jest tak z takimi bajerami. Wystarczy nie zalewać tego litrami wody i będzie git.Z tym traceniem miejsca, to coś za coś- ja tam wolę za wszelką cenę coś schować- w tym przypadku sprzęt po 1 dla wygody mojej po 2 dla estetycznego wyglądu. Ale to raczej chodzi o indywidualne gusta i to czego tak naprawde potrzebujesz w swojej kuchni i co chcesz mieć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które widziałem u Rusta właśnie ma uszczelkę, jest przewidziane typowo do kuchni. Widziałem to jeśli się nie mylę w modelu Torino, choć pewno można to mieć w każdym innym jaki się zamówi. Z czyszczeniem faktycznie trzeba ostrożnie- ale to raczej było do przewidzenia,. Zawsze jest tak z takimi bajerami. Wystarczy nie zalewać tego litrami wody i będzie git.

 

nie wiem jakaz to firma produkuje z uszczelkami, ale jak ja kupowalam to byly tylko evoline i zadnych innych, patrzylam tez za tym w Niemczech i w UK i wszedzie tylko evoline (nawet w kuchniach), moze i teraz jest cos nowego :roll: .

 

Z tym traceniem miejsca, to coś za coś- ja tam wolę za wszelką cenę coś schować- w tym przypadku sprzęt po 1 dla wygody mojej po 2 dla estetycznego wyglądu. Ale to raczej chodzi o indywidualne gusta i to czego tak naprawde potrzebujesz w swojej kuchni i co chcesz mieć :)

 

tylko, ze jesli mialam wybierac, to wolalam stracic jedna szuflade nie dwie :), a przy tym udalo mi sie osiagnac "niewidzialnosc" gniazdek, bezpieczenstwo i czystosc, wlasnie przez to, ze nie sa montowane na blacie.

tak sobie mysle, ze niby nie ma tam uszczelki, ale jesli byloby w pionie, to i tak ilosc wody ktora by sie tam wlala poplynelaby raczej nie po samych gniazdkach, no chyba, ze by ktos (jak pisales) litrami wody zalal. sam wklad jest bardzo szczelny, ale juz wysuwana czesc nie, jakos tez swobodnie musi sie poruszac i jesli ma byc na plasko, to jakos ta pokrywa musi lekko sie poruszac.

 

teraz znalazlam, pewnie o to chodzi? http://www.otopr.pl/ai/8652/2/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Gość ANSEXXX
  • 7 months później...

a co myslicie o tego typu gniazdkach? znalazlam na necie.... i zastanawiam sie czy zrobic takie czy moze w scianie. a moze jakis mix.... bo np glupio chyba bedzie jak kabel od czajnika bedzie podchodzil az pod same meble wiszace.... bo przeciez on tam bedzie caly czas.

jaka optymalna liczba gniazdek jest nad blatem roboczym, ktory ma ok 2,8m dlugosci, ktory w tej dlugosci ma zlew i plyte indukcyjna.

 

te gniazdka nie mają bolców, czy to będzie ok?

 

dzieki

 

http://img232.imageshack.us/img232/5981/gniazdkopodszafkowe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...