Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gniazdka w kuchni: ilość, rozmieszczenie, wysokość montażu, sposób ukrycia


Gość Do

Recommended Posts

...nurtuje mnie, czy wygodne jest wkładanie wtyczki "w górę" - bo tak rozumiem twój opis?

Dla mnie to żaden problem wkładać wtyczkę do góry. Nie jest to uciążliwe w żaden sposób. Poza tym na codzień nie używam wielu urządzeń elektrycznych, które na stałe nie są podłączone do gniazdek. Wiec zbyt czesto nie muszę wkłądać wtyczki "w górę". (podłączam jedynie urzadzenia używane "okazjonalnie" typu mikser, frytkownica itp)

Wydaje mi się, że takie górne gniazdka są wygodniejsze, bo nie trzeba się martwic, że się czymś zachlapią. Poza tym łatwiej wyciera blaty równe bez dodatkowych elementów typu zamontowane w nich gniazdkach.

 

Takie rozwiązanie mam w starej kuchni i pewnie w nowej tez będzie tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poza tym łatwiej wyciera blaty równe bez dodatkowych elementów typu zamontowane w nich gniazdkach.

 

u mnie jest evoline z boku wyspy (tam gdzie plyta wykonczeniowa/maskujaca) nie na blacie, wiec nie mam tego "problemu" z wycieraniem, jesli jest to w ogole takowy... mozna tez zamontowac w szafkach gornych od spodu lub z boku takiej szafki wiszacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i pytałem - co prawda nie o oświetlenie ale o listwe z gniazdkami - i listwa 0,5 m + 2 gniazdka i włącznik oraz przewody kosztuje ponad 700zł - dla mnie za drogo. Lepiej pewnie wychodzą cenowo dłuższe ciągi razem z oświetleniem ale dla mnie cena kosmiczna.

 

dzięki za info, dla mnie też za drogo, zwłaszcza że potrzebowałabym jakieś 3 m takiej listwy z oświetleniem i gniazdkami, pozostaną mi gniazdka i lampki montowane własnoręcznie pod szafkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i będę miała na 100% gniazdka pod szafkami - wygodne (żaden problem wtyczkę wsadzać, pionowo czy poziomo - co za różnica?), tanie - nawet tańsze niż "standardowe" obrzydliwe gniazdka nad blatem, bo nie trzeba przycinać kafelków czy co tam się ma :wink:, no i blatu się w żaden sposób nie niszczy, nie tnie, nie zabiera powierzchni - polecam, sprawdzone od 10 lat (u rodziców) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Wiem,że są

1.takie moduły = słupki do ukrycia w blacie

2. są również gniazdka podwieszane- do montażu pod szafkami

 

Oprócz słupków może być też wnęka w blacie z uchylną klapą - coś takiego jak tu: http://www.dacter.pl/powerport.htm - (Evoline Flip Top). Jesli za drogie to przy odrobinie pomysłowości można to zrobić metodą domową bo przecież gniazdka nie muszą wyjeźdźać nad blat ani się pochylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...