Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DLACZEGO sufit ma być biały?


arluka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wejdź na stronę Dekorala i tam możesz się pobawić w kolorowanie wnętrz. Ostrzegam- wciągająca zabawa!!!! Mi np. bardzo przypadły do gustu czekoladowe ściany i bezowe sufity, i tam upewniłam się w wyborze:) Albo np. wybrałam sobie kolor ścian do kuchni (miałam problem do czarnych blatów coś wybrać, żeby nie zgasić efektu eleganckiej kuchni). Fajna i przydatna zabawa. Polecam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :)

 

Pobawię się w kolory na Dekoralu i zobaczę jak wyjdzie całe pomieszczenie w jednym kolorze. Salon ma co prawda 45 metrów , ale tylko na 2,7 wysoki i może faktycznie sufit inny niz biały będzie wyglądał jak zawieszony zbyt blisko podłogi :lol: . Ale poddasze nie będzie miało tak łatwo odpuszczonych eksperymentów..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy,ktorzy sa u nas w domu mowia ze wszystko jest biale.Tymczazsem w domu nie ma nic bialego,ani sufity,ani skosy na poddaszu,ani sciany,nawet listwy przypodlogowe nie sa biale,chociaz na pierwszy rzut oka tak wszystko wyglada.Do tego dochodzi jeszcze faktura polmat i satyna.Wszystko odpowiednio dobrane daje bardzo fajny efekt.

Obecnie w mieszkaniu syn ma w pokoju sufit pomalowany na granatowo.Daje ciekawy efek,choc po jakims czasie zaczyna byc meczace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dać inny kolor niż na ścianę, wązne jest by pamiętać, że jasne barwy podwyższą pokój a ciemne sprawiają, że sufit spada nam na głowę. Ile masz okien w pokoju? czy pokój jest dobrze oświerlony to ma duże znaczenie do doboru koloru na sufit, zresztą na ściany również
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gazetach często pojawiały się artykuły na temat dobierania wnętrz. Najlepiej albo posuwać się właśnie w dół takiego paska kolorystycznego (do środka koła barw), czyli dobierać kolory tonalnie, albo dobrać je kontrastowo (czyi skakać po kole barw z jednego koloru na ten, który jest naprzeciw niego), albo z jednego koloru, ale po innych odcieniach. Zaraz poszukam w necie, bo na pewno są takie artykuły gdzie od razu pokazane są wnętrza w tych różnych kombinacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu nigdzie nie ma białego sufitu :D

Cały parter pomalowany w jednym kolorze - z tym, że jest to bardzo jasny beż/kość słoniowa - odwiedzający na początku byli przekonani, że to dopiero grunt :wink:

Na parterze jest różnie -

u córci każda ściana w innym kolorze - sufit żółty,

nasza sypialnia pudrowy róź - sufit bardzo rozbielony pudrowy róz,

moja pracownia ciepły róż - sufity i skosy także - nie ma żadnego dyskomfortu,

łazienka - sufit lekki, ciepły słoneczny podobnie jak część ścian i płytki w podobnym odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku beznadziejnych, wiem :oops: , ale co zrobić gdy przez kilka tygodni nie mozna znaleść sobie na nie jednoznacznej odpowiedzi? :-? Zapytać na forum, napewno coś podpowiedzą :lol:

 

No więc pytam jak w temacie- czy sufit faktycznie powinien być biały?

 

Wg fachowców - przy ścianach kolorowych nie powinno robić się sufitów śnieżnobiałych (bo psują efekt0 tylko w kolorze złamanej bieli, kości słoniowej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi. To Twoj dom, Ty tam bedziesz mieszkac i zrob tak jak Tobie sie podoba. :D

Czasami jak ogladam zdjecia wnetrz to mysle sobie - to tu nie pasuje. :roll: Ale na szczescie zaraz wraca mi rozum :lol: :wink: i wtedy mysle, jesli komus to odpowiada to czemu nie. Wazne aby czlowiek w swoim domku czul sie dobrze.

Ja akurat mam biale sufity.., ale na mnie nie patrz, :wink: ja to przewaznie ide drogami co ktos inny wyprobowal i stwierdzil, ze jest dobrze. Czytaj -podgladam u kogos i sprawdzam czy mi sie podoba. :D Sama nie eksperymentuje. Mysle, ze widac to po wnetrzach mojego domku. Prztulnie tam, ale nie ma tam nic co nie mozna spotkac gdzie indziej :lol:

Dom taki jak jego wlasciciel. :D

Jaka Ty jestes, to Ty lepiej wiesz od nas. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu nigdzie nie ma białego sufitu :D

Cały parter pomalowany w jednym kolorze - z tym, że jest to bardzo jasny beż/kość słoniowa -

 

Znajomi też całe mieszkanie (w bloku) pomalowali w takim jasnym jasminie - i ściany i sufity. Mieszkanie jest generalnie jasne i bardzo fajnie to wygląda. Wcale nie przeszkadza, że sufity niebiałe.

Ja akurat mam sufity białe, ale i ścian większści białych. A do ciemnych ścian w dużym pokoju to przy 2,5 m wysokości najbardziej mi tez białe pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam , podumałam, jescze pooglądałam jak u innyc hi jak w gazetach pokazują i .."połamię" tę sufitową biel. :) Znalazłam u siebie katalog farb PARA, z kolorem -UWAGA-białym. Samych bieli z kilkadziesiąt odcieni, więc łatwo będzie podobierac do ścian.

W sumie chyba potrzebowałm upewnienia się, że warto sobie zaufać:-)

 

O efektach ufania własnej intuicji napiszę wkrótce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...