Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DLACZEGO sufit ma być biały?


arluka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Połowa architektów od waszych domków z pięterkiem krytym watą popukałaby się po łbie, tak jak większość z budujących i co piąty spec od kominów, kominków i pieców gdyby (tak jak mnie się zdarzyło) prześledzili PRECYZYJNIE systemy kominowe i wentylacyjne TAKIEGO obiektu!

(żaden, prócz dymowego, głównego, kominkowego nie był pionowy!)

Adam M.

 

także większość projektantów popukałaby się po łbie słysząc Twoje zadane durne pytanie,albo masz problem ze sobą albo nudzi Ci się i chciałbyś z kim porozmawiać,przepraszam ale musiałam to napisać bo ręce opadają czytając Twoją filozofię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filozofią niewiele ma to wspólnego.

Wyzbieraj te ręce, co Ci opadają i weź w nie jaki typowy projekcik.

Obejrzyj go sobie uważnie.

A potem powiedz - że to ideał.

 

Wiem, że wiele osób tylko patrzy.

Nieliczni - widzą.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem facet!

Normalny facet zna ze sześć kolorów.

Co bardziej rozgarnięty - nawet do dwunastu (dodając do koloru słowo jasny lub ciemny).

.

 

Ku ścisłości - prawdziwy facet zna TRZY kolory:

- fajny

- pedalski

- ch.....

 

To był cytat, proszę o wyrozumiałość ;)

 

Adam, szampańskiej zabawy! I wszystkim innym też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie Adama jest dla niektórych głupie, bo odpowiedź dla nich jest prosta:

"bo tak jest i już!". ;]

Udowodnił coś bardzo ważnego. W naszym życiu wszystko zależy od funkcji. Funkcja to główna zasada którą powinniśmy się kierować w budownictwie itd. Wszystko powinno mieć swój sens, czyli funkcje.

Teraz już nie musimy mieć białych sufitów, nie jest to konieczne. Takich rozwiązań w budownictwie itd. jest pełno.

Może więcej takich przykładów znajdziesz?

Ciekawi mnie czy wytłumaczyłeś swojemu "sępowi" dlaczego biały bardziej odbija światło niż czarny? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Praktycznie - też.

To, akurat, nigdy nie sprawiało mu problemów, bo...

Od jakiegoś czasu już grzebie ze mną nad teleskopem.

Z początku było trudno... flint, crown, achromaty... camera obscura i podobne...

Załapał optykę geometryczną dość łatwo, ale też mam co mu do łapy wsadzić i pokazać.

Pirometrem posługuje się biegle i wie po co (a to przecież też barwy).

Bardzo bym chciał, aby potrafił zobaczyć mechanizm fizyczny uruchamiający jaką funkcję w tym, na co patrzy.

Chyba jakoś idzie...

Kepler czy Galileusz laserka nie mieli. My mamy łatwiej! :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...