Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek i nietypowy problem z wodą z komina.


kamilolo

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem kominek zewnętrzny taki który stawiamy podpinamy komin i ogień:) Kominek bardzo ładny z szybką. Do pieca zakupiłem rury profesjonalne o dużej grubości ścianek. Jedna rura jest poprowadzona pionowo druga pod kątem 45* i wchodzi w ścianę czyli komin. W kominie jest zamontowany płaszcz metalowy ponieważ kiedyś służyło to do wentylacji. Ja używam tego jako komin. Problem tkwi w tym że jak napale w kominku i jak drewno zaczyna sie tlić to po godzinie z rur wewnątrz pomieszczenia zaczyna na łączeniach wylatywać czarna śmierdząca mazia. Co ciekawe jak otwieram w rurach na kolankach okienka techniczne i zaglądam w rękaw to tam jest sucho i tylko widać SUCHĄ sadze. Dlaczego w pomieszczeniu w rurach gromadzi sie taki nalot?? Jak pali sie ostro ogniem to takiego problemu nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywnioskowałem ze musze dawac bardziej w palnik:)

 

Musisz nauczyć się palić w kominku, tu nie wolno wędzić drewna. Dławienie na max dopływu powietrza oraz przymykanie szybra nie jest dobre dla kominka i komina a dla domu i domowników może to być bardzo niebezpieczne.

Zauważyłem też, że trochę pokombinowałeś z tym kominem. Przyłącze do komina odwrotnie zamontowane oraz ten rękaw w kominie???

Trochę to ryzykowne, spaliny z kominka mają czasami więcej jak 500 stopni. Radziłbym nie igrać z ogniem. Ściągnij dobrego fachmana od kominów, co by to wszystko obejrzał.

 

eniu, dobrze radzi, rury od kominka do komina powinny być montowane kielichem do góry. W kominie również tak samo powinny być połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nauczyć się palić w kominku

 

eniu, dobrze radzi, rury od kominka do komina powinny być montowane kielichem do góry. W kominie również tak samo powinny być połączone.

 

Jeśli z rur ma być odprowadzenie wody do kanalizacji to tak :)ale to nie sposób łączenia rur jest tu najważniejszy :no: Przy paleniu w każdym kominku ważne jest aby temperatura spalin na końcu komina była wyższa od kondensacji . Paląc DRZEWNO trudno uzyskać właściwe temperatury spalania a ilość pary/ wody w spalinach jest taka duża że po rurach leci "lepka maź"

Edytowane przez M***ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z rur ma być odprowadzenie wody do kanalizacji to tak :)ale to nie sposób łączenia rur jest tu najważniejszy

 

Montując w kominie wkład, rury łączymy kielichem do góry. To jest bardzo ważne, chodzi o swobodny spływ skroplin na sam dół wkładu, czyli do wyczystki lub odskraplacza. Przy takim montażu, skropliny nie przedostaną się na zewnątrz wkładu.

Ponadto skropliny w kominie mogą się pokazać, kiedy nie palimy w piecu czy kominku od dłuższego czasu i komin jest zimny.

A to, że nie powinno się palić mokrym drewnem i nie wędzić opału, jest oczywiste:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...