Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powoli, mozolne ale cos tam sie dzieje...mimo ze nie widac tego w dzienniku :)

 

Wczoraj wieczorem skonczylem instalacje CO; podlaczylem piec i zasobnik. Pozostalo mi tylko kupic i powiesic naczynie przeponowe do CWU i je podpiac.

Zasobnik podlaczylem rowniez do instalacji wodnej i zalalem aby sprawdzic szczelnosc - jest ok. Aktualnie czekamy juz na wodomierz aby zamknac temat przylacza wod-kan. Wszytsko co za wodomierzem (zawor antyskazeniowy, reduktor, filtr) juz sa na miejscu i maja sprawdzona szczelnosc.

 

Zdjecia beda, kiedys beda :)

 

Pozostalo mi uprzatnac kotlownie, w kilku miejscach chwycic rury do scian i doszczelnic podlogowke na rozdzielaczach. Gdyby nie to ze ze skapstwa nie kupilismy jeszcze sterownika do kotla to mozna bylo by go wreszcie uruchomic :) Ale kupimy, tylko jeszcze chwila... ;)

 

Z najnowszych nabytkow to listonosz przyniosl mi cos takiego, rozmiar... 62 :) :

 

vjvyJscqjQ4rVijnnHEpd_o5GqXWczbUX5YWMoTR03A=w958-h539-no

 

HELL YEEEAH !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się w swoim dzienniku;)po dłuższej nieobecności...

Dziennik już nie codzienny, ale na budowie cały czas się coś dzieje,może trochę wolniej, ale biorąc pod uwagę aktualne obciążenie czasowe, wynikające z różnych względów i tak nie jest źle.

Co się u nas dzieje...oprócz prac w kotłowni, o których pisał Kierownik Inwestor, wysiana została również trawa przed domkiem, z czego jestem niezmiernie zadowolona. Tomasz się napracował co nie miara, bo najpierw trzeba było podnieść teren o ładnych kilkadziesiąt cm, potem to porozgarniać, zagrabić, zwalcować i dopiero na koniec wysiać trawę...robi się już pięknie-zielono, a tutaj wczoraj okazało się, że prawdopodobnie w ciągu kilku dni przyjdą panowie od elewacji (siatka i klej tylko), więc pewnie zniszczą większość trawy...:( no ale biorąc pod uwagę ptaki, które zaczęły dobierać się do naszego styropianu elewacja na chwilę obecną jest jednak ważniejsza...

Aaaa...zapomniałabym...ja również powoli zaczynam "wracać" na budowę...na ile dzieci-zwłaszcza młodsze pozwoli...:D maluję sobie tu i tam, ale efekty mizerne, bo wzięłam się za "duperelki", czyli narożniki, przy sufitach, wnęki okienne itp...

Tyle na dziś...:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No troche cisza...

 

...ale nie dlatego ze sie nic nie dzieje. Dzieje sie az za duzo. Na tyle duzo ze nie wystarcza czasu aby cos skrobnac.

 

Gosia bidna ogarnia dwojke dziaciakow (z czego jeden szkolny a drugi wiecznie glodny) a w miedzaczasie jeszcze maluje parter i robi milion innych rzeczy ktore nie robia sie same (co osobiscie uwazam za skandal) a ktorych sie zazwyczaj wcale nie zauwaza jak np pranie, sprzatanie, sniadania do pracy...

 

Ja natomiast zapierniczam w robocie od tygodnia po 10h a wczoraj nieco ponad 19 aby powypychac zlecenia. Po robocie zaperniczam na budowie aby nadgonic to co sie da na zewnatrz. Skonczylismy wreszcie poludniowa polac dachu - ostatnia problematyczna blacha jest na gorze, przykrecona i zabezpieczona gasiorem. Czesciowo skonczylem tez wiatrownice. Skonczylem oklejanie elewacji styropianem a prawdopodobnie dzis ekipa skonczy zatapianie siatki i osadzi parapety. Pozostanie nam zatem jedynie zabezpieczyc calosc przed zima jakims gruntem elewacyjnym i tyle.

 

Pewnie na dniach wroce na poddasze aby poukladac pozostala do ulozenia gdzieniegdzie druga warstwe welny i zaczac znow walke z plytami.

 

Od 2 tygodni chyba mamy rowniez wreszcie wode... i tu wlasnie slowo komentarza... Aquanet sugeruje aby pic wode bezposrednio z kranu... bo czysta, bo smaczna...

Zamontowalem u nas za reduktorem na przylaczu wodnym prosty filtr narurowy 10 calowy, z wkladka sznurkowa 50 mikronow... Przeplynelo przez niego na ta chwila jakies 1,5 m3 wody i ze snieznobialego filtr stal sie rudobrunatny... obrzydlistwo. Moze uda mi sie wrzucic kilka zdjec pozniej ale wyglada to paskudnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliardy much nie mogą się mylić - kupa musi być OK :D Sory za kasztan ;)

 

A co do Aquanetu, to ta woda nigdy super, hiper czysta nie będzie, ale nie ma tragedii z nią - ludziom po kąpieli w niej nie wychodzi uczulenie ;). Jakiś czas temu ktoś zauważył, że nawet v-ce prezydent K. na konferencji nie pił tej wody ;) A swoją drogą, to ten kolor na filtrze może być efektem jakiegoś syfu, który był w rurze/ruarach i mógł się wypłukać, więc spróbuj go wypłukać/ wymienić wkład i obserwuj ;)

 

Odpuszczanie syfu przez hydrant, to praktyka stosowana od dawna - dzięki temu brudna woda nie pójdzie do domowych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...