Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Bardzo cieszą takie słowa, że jesteście szczęśliwi, mimo że drzwi do spiżarni brak :)

Ziuta myślałam, że jesteśmy jedynymi ciągle budującymi bociankami 2012

 

Te nieszczesne drzwi to taka chyba troche nasz zmora...

 

Aby sie wzytsko pomiescilo i bylo wzglednie ergonomiczne w kuchni zdecydowalismy sie na otwor 60cm na drzwi do spizarni... czyli teoretycznie na drzwi "50" a takich jak na zlosc oczywiscie nikt nie produkuje. Mozna takie, rzecz jasna, zamowic sobie u stolarza czy nawet u wiekszego producenta drzwi, ale...

... ale takie drzwi sa po 1 primo drogawe jakby, po drugie primo trzeba gdzies rzeczonego stolarza poszukac, zaprosic, pokazac dziure ( :p ) i generalnie jakos to sobie w czasie zaplanowac.

 

A czasu brak...

 

 

Choc nie jest az tak najgorzej, bo udalo sie Gosi wychodowac trawe przed domem, troche uporzadkowalismy podjazd, wiec jest szansa ze i na drzwi przyjdzie czas... kiedys tam :)

 

 

 

Na sam koniec szybkie info nt ogrzewania domu - bo moze ktos zablakany i zagubiony tu trafi i to przeczyta.

Ogrzewanie gazem moze byc tanie. Nie wierzycie, to ponizej przyklad:

- pierwszy pelny rok: 550 m3 gazu

- drugi pelny rok: 553 m3 gazu

ogrzewamy lacznie 154m2 calkowitej powierzchni oraz przygotowujemy CWU na tym gazie. rachunki przez caly rok rowne na poziomie 220-225 PLN co 2 miesiace co lacznie daje kwote roczna w okolicach 1400 PLN za ogrzewanie domu i przygotowanie cieplej wody.

Wode mamy ustawiona na 50 stopni w godzinach 7 - 24 prze 7 dni w tygodniu, ogrzewanie ustawione na 22 stopnie w godzinach 8 - 19 prze 5 dni w tygodniu i 22 stopnie w godzinach 8 - 22 w weekendy. na noc mamy ustawione 20 stopni (tak jest na dole, w sypialniach jest nieco chlodniej). Jak mamy ochote to palimy w kominku (dla przyjemnosci i nastroju - nie zeby sie dogrzewac).

 

Warunek: 100% podlogowka, zrobiona z glowa i wg doobrego projektu (ASOLT wymiata!), dobrze dobrany piec (ASOLT wymiata!), dobrze dobrane ocieplenie (ASOLT wymiata!) i porzadne wykonanie calosci (brawo Ja ;)), oraz dobre okna :)

 

Mozna? Mozna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dotarłem do końca. Świetny dziennik (ciężko się oderwać :))

 

Gratuluje ślicznego domku i wesołej rodzinki.

 

Jeśli to nie tajemnica to jaki był koszt całości w Waszym przypadku. Ciekaw jestem w jak duży kredyt muszę się zaopatrzyć.

 

Jak czas pozwoli, to planuje rozpocząć swoja budowę w przyszłym roku (większość prac mam zamiar robić samorodnie). Na ten rok projekt, adaptacja, PnB i inne papierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

To że później coś się cały czas dzieje to dla mnie akurat czysta przyjemność. Ważne że już się mieszka na swoim.

 

Rozumiem że ta kwota to razem z tymi kilkoma ekipami które mieliście u siebie.

 

Gratuluje wyniku sensowny dom za rozsądne pieniądze. To lubię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

To że później coś się cały czas dzieje to dla mnie akurat czysta przyjemność. Ważne że już się mieszka na swoim.

 

Rozumiem że ta kwota to razem z tymi kilkoma ekipami które mieliście u siebie.

 

Gratuluje wyniku sensowny dom za rozsądne pieniądze. To lubię:)

 

 

 

Tak, ze wszytskim, wlasznie z papierami, przyczepka itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...