Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje pierwsze M - zmiana ścianek działowych


misskoke

Recommended Posts

Witajcie :) Mam na imię Sara i chciałabym poprosić o waszą pomoc przy lekkiej modyfikacji ścianek działowych w moim pierwszym M, które się jeszcze buduje - ścianki działowe jeszcze nie stoją, więc mam dowolność w ich modyfikacji. Co chciałabym "wycisnąć" z tego niewielkiego mieszkanka to:

- poszerzyć szafę wnękową w przedpokoju do co najmniej 120cm

- zamknąć kuchnię na przedpokój a otworzyć na salon, bez drzwi między przedpokojem a salonem

- poszerzyć sypialnię kosztem salonu o jakieś 20-30cm, coby łóżko 200cm weszło i można było jeszcze dostać się do okna (co o tym myślicie?)

Niestety zupełnie nie znam się na aranżacji wnętrz, ciężko mi wyobrazić sobie jak coś będzie wyglądać. Czy moglibyście mi coś doradzić?

Te drzwi do sypialni ustawione pod kątem nie bardzo mi się widzą, ale nie mam pomysłu jak mogłabym to zmienić.

Załączam projekt oryginalny + moje nieudolne modyfikacje... Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

 

Pozdrawiam.

docelowe.jpg

wyjsciowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób będzie mieszkało w tym mieszkanku? Ja bym tutaj spróbowała pójść w stronę tego co w swoim mieszkaniu zrobiła forumka BlueCactus - naprawdę fajne rozwiązanie.

 

- z "kiszkowatej" sypialni wydzieliłabym garderobę z miejscem np. na odkurzacz itp.

- w kuchni zlewozmywak max 1-1,5 komory, bo tracisz blat roboczy

- jeśli w mieszkaniu będą mieszkać 1-2 osoby to ciekawym pomysłem byłoby zorganizowanie wejścia do sypialni od strony pokoju dziennego np. w formie ścianki z drzwiami przesuwanymi po dwóch stronach (mogłoby być szkło matowe) - dzięki temu nikt nie będzie musiał się przeciskać wstając z łóżka, a i do okna dojdziesz bez dwutaktu. :)

- kuchnie zamknęłabym półwyspem - zyskasz dodatkowy blat roboczy + ewentualnie miejsce do siedzenia

 

http://img577.imageshack.us/img577/5079/docelowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu będę mieszkać póki co sama, ale możliwe że w niedługim czasie wprowadziłaby się też 2 osoba.

Bardzo podoba mi się ten pomysł z garderobą! Myślałam także aby drzwi do sypialni były od strony salonu. Bardzo dziekuję za super pomysły. Nie jestem tylko pewna co do tego blatu, chciałabym ustawić stół w salonie - to chyba by było za dużo szczęścia na raz. Zastanawiam się czy nie zostawić tej ściętej ściany w przedpokoju, która powiększyłaby mi garderobę (chociaż podchodzę do tego sceptycznie). Drzwi z salonu do sypialni planuję suwane.

Zmodyfikowany projekt w załączeniu. Bardzo proszę o wasze spostrzeżenia.

new.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat + stół to zdecydowanie za dużo szczęścia na raz. :) O blacie pomyślałam dlatego, że fajnie "zamknąłby" przestrzeń kuchni a przy tym zyskałabyś dodatkowy blat + miejsce na szafki pod nim. W tej chwili blat roboczy ma jakieś 60 cm, więc przygotowanie na nim czegokolwiek / postawienie czajnika, ewentualnie chlebaka może być dość kłopotliwe. J

 

Na tym ostatnim projekcie coś mi się nie widzą proporcje... Jakiś duży ten stół, a stosunkowo mało miejsca na narożnik. Jeszcze mu się przypatrzę. :)

 

I jeszcze kwestia przedpokoju na ostatnim projekcie - nie masz wrażenia, że wyszła taka długa "kiszka"? Mnie się trochę bardziej podobał pomysł ze ściętą ścianką.

 

A i jeszcze co do łóżka - zwróć uwagę, że w tej chwili ktoś kto będzie się chciał dostać do spania od strony okna będzie musiał "przytulać się" do ściany. Wiesz mniej więcej ile tam masz cm? (U mnie jest 70 i to jest troszkę a mało)

 

 

 

Edit: Tu jest link do galerii o której wspominałam wcześniej. Forumka BlueCactus też ma mieszkanko z dwoma oknami. :)

https://plus.google.com/photos/106462142321441513878/albums/5547335302308094497?banner=pwa

Edytowane przez nemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...