Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mAgnes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 620
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W większości sklepów internetowych można (a nawet i trzeba) negocjować proponowane ceny.

 

NAPISZCIE PROSZĘ JAKIE WPISUJECIE SWOJE CENY, np 10 % niżej, czy jak, oraz JAKIE SĄ REAKCJE PRZEDSTAWICIELI TYCH SKLEPÓW.

 

Sprzęt chcemy kupić za kilka miesięcy, ale już teraz jestem bardzo ciekaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Uważam, że temat sklepów internetowych jest jak najbardziej na miejscu. Jest ich bardzo dużo i wybór nie jest łatwy. Sam teraz jestem na etapie urządzania kuchni i chętnie poznam opinie tych, którzy już kupowali sprzęt przez Internet.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowi klienci :wink: piszcie z jakich sklepów internetowych war :wink: to korzystać, a z którymi mieliście jakieś problemy.

Też przymierzamy się do zakupów przez internet.

 

Witam,

 

sprzet AGD kupowalem w sklepie http://www.agdpolska.pl. Negocjowałem ceny we wszystkich wymienionych w tym watku sklepach, ale najlepsze ceny i rabaty dostalem wlasnie w http://www.agdpolska.pl (wyszło coś koło 5-6 stów taniej, niż w pozostałych, w sumie wydałem ponad 9000 PLN). Zamówienie było zrealizowane chyba w ciagu 2dni, umówiliśmy się z dostawą na konkretną godzinę, tu nastąpiło delikatne spóźnienie coś koło 20 minut, gość przywiózł sprzęt sam, więć razem wnieśliśmy wszystko do domu, sprawdziłem sprzęt czy nie jest poobijany - wszystko było ok, więc gościu wypisał fakturę, podbił gwarancję, skasował kasę i polecił się na przyszłość. Cóż jeszcze mogę dodać ze swoich obserwacji, unikać dużych sklepów internetowych bo są mało elastyczni, np. w Megamedia na moją propozycję negocjacji dostałem ceny prawie takie same jak na ich stronie z minimalnym rabatem, z dopiskiem że to jest ich oferta ostateczna i już nie podlega negocjacji, co było dosyć zabawne, gdyż w każdym innym sklepie internetowym ceny były niższe niż w ich ofercie, więc chyba im nie zależy na takich drobnych zamówieniach. W każdym razie warto poszukać jakiś hurtowni internetowych w swojej okolicy, negocjować twardo ze wszystkimi (nie ukrywając, że negocjacje równolegle toczą się w kilku innych sklepach, bo wtedy negocjacje przebiegaja sprawniej) i na końcu wycisnąć co się da z lokalnego sklepu - z lokalnego sklepu, bo oczywiście transport też kosztuje. Ogólnie polecam takie zakupy, bo tanio, można ponegocjować co jest fajną zabawą, ryzyko żadne, bo płaci się przy odbiorze w domu (chciałbym się mylić ale w normlanym sklepie płaci się chyba z góry, więc jak przywiozą obity sprzęt, to od razu mamy problem i nerwówkę), a sprzęt w niczym się nie różni od tego kupionego w normalnych sklepach, jest fabrycznie zapakowany.

 

Pozdrawiam

Gazobeton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepów internetowych można (a nawet i trzeba) negocjować proponowane ceny.

 

NAPISZCIE PROSZĘ JAKIE WPISUJECIE SWOJE CENY, np 10 % niżej, czy jak, oraz JAKIE SĄ REAKCJE PRZEDSTAWICIELI TYCH SKLEPÓW.

 

Sprzęt chcemy kupić za kilka miesięcy, ale już teraz jestem bardzo ciekaw :D

 

Ja wyszedlem z założenia, że lepiej nie wpisywać swojej ceny, bo nie wiem ile można wycisnąć, więc jeszcze przepłacę. Po prostu, poprosiłem o ofertę na konkretny sprzęt, z sugestią że ma być to oferta ostateczna bo negocjuje też w innych sklepach, a sposród otrzymanych ofert wybiorę najlepszą. Po otrzymaniu ofert miałem już punkt wyjścia do końcowych negocjacji w których jeszcze parę stów można wyrwać. Nie ma co się oszukiwać, konkurencja w tej chwili w branży AGD jest tak mocna, że naprawdę można sporo wytargować, bo przecież zarobić stówę to chyba lepiej niż tą stówę zarobi konkurencja...

 

Pozdrawiam

Gazobeton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzet AGD kupowalem w sklepie http://www.agdpolska.pl. Negocjowałem ceny we wszystkich wymienionych w tym watku sklepach, ale najlepsze ceny i rabaty dostalem wlasnie w http://www.agdpolska.pl

 

[/b]Gazobeton, a czy w tym sklepie, o którym piszesz znalazłeś od razu wszystkie interesujące cię produkty? Zależy mi na płycie ceramicznej (pół na pół) Gorenje GCS62C, ale takowej nie mają w ofercie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzet AGD kupowalem w sklepie http://www.agdpolska.pl. Negocjowałem ceny we wszystkich wymienionych w tym watku sklepach, ale najlepsze ceny i rabaty dostalem wlasnie w http://www.agdpolska.pl

 

[/b]Gazobeton, a czy w tym sklepie, o którym piszesz znalazłeś od razu wszystkie interesujące cię produkty? Zależy mi na płycie ceramicznej (pół na pół) Gorenje GCS62C, ale takowej nie mają w ofercie:(

 

Niestety nie wiem jak Gorenje, może poprostu napisz do nich. Ja kupowałem wyszytkie sprzety elektroniczne marki AEG, które mieli w ofercie na stronie, ale kupilem tez tam baterię, której nie mieli w ofercie - poprostu po całych negocjacjach sprzetu agd zapytalem mimochodem czy za tyle a tyle sa mi ja w stanie zalatwic - byli w stanie:)) Radze wiec zapytac, mysle że nie powinno byc problemów, bo przecież wszystkie te sklepy internetowe zaopatrują sie u tych samych dostawców.

 

Pozdrawiam

Gazobeton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobilem tak ze dowiedzialem sie za ile moge kupic w internecie. Potem poszedlem do firmy ktora mi robila kuchnie i powiedzialem ze za tyle ja moge kupic gdzie indziej - i spytalem czy da rade za ta sama cene zamowic od razu u nich lacznie z wszystkimi meblami :wink:

 

dla mnie ma to 2 plusy : jestem do przodu na przesylce i mam jedna firme ktora mi wszystko zalatwia od A do Z ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie negocjacji cen

Dosc mocno szanuje swoje pieniadze dlatego zawsze sprawdzam gdzie nie musze ich stracic.Wybierajac sprzet agd w sklepie internetowym,porownalem ceny z kilkunastu wiodacych...Odnioslem wrazenie,ze wszedzie tam,gdzie cena byla nieco wyzsza od pozostalych,mozna sie bylo negocjowac.W rzeczywistosci oferowali mi cene ktora widzialem juz wczesniej na innych stronach..Ta z kolei byla juz tak niska ,ze nie podlegala zadnej negocjacji.Konkludujac,nie ludzmy sie,ze ktos jest na tyle wspanialomyslny,ze obnizy nam cene z wlasnej woli.Nasz problem polega tylko na tym abysmy znalezli ten wlasciwy sklep.

Jeszcze jedna obserwacja to,ze np wybrany przezemnie okap jest najtanszy w agdrtv.net ,nie znaczy to wcale,ze np. pralka, bedzie rownie tam najtansza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kupiłam tydzień temu zmywarke Boscha do zabudowy - oczywiście przez Internet :)

Problemów nie było, dostawa 2 dni po potwierdzeniu zamówienia, cena wynegocjowana po prostu super :)

 

Ciekawe jest to, że odwiedzając okoliczne sklepy AGD w tym Media Markt szukanej przeze mnie zmywarki tam nie było. Mówiąc więcej w sklepach na ogół stoją tylko albo tanie modele albo starocie, jeśli się chce kupić coś nowego to też trzeba zamówić (bez ogladania), a wtedy to już na pewno ze sklepem internetowym da się wynegocjować lepszą cenę niż w sklepie AGD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Wielkopolski, więc koszt transportu + pobranie będzie razem trochę ponad 50,- zł. Jeśli zlew kosztuje normalnie 1400,- a w agdrtv 1050,-, to i tak będę 300,- zł do przodu. poczekam aż towar dotrze do gazobetonu i potem zamówię.

 

Pyrka, zamówiony przeze mnie zlewozmywak dotarł dziś, nie mam żadnych zastrzeżeń, jednym słowem polecam ten sklep.

 

Pozdrawiam

Gazobeton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższe ceny na sprzęt do kuchni znalazłem na http://www.maximedia.pl, a testowałem chyba z pięć sklepów internetowych. Tak uzbrojony udałem się do sklepu AGD. Tam zjechałem jeszcze średnio 70-80 PLN na egzemplarzu, co dało kolejne kilka stówek + zlewozmywakowa bateria podokienna z 30% rabatem od katalogowej, nie wspominając o transporcie gratis i wniesieniu. Należy drążyć, drążyć i "gwałcić" sprzedawców o rabaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy drążyć, drążyć i "gwałcić" sprzedawców o rabaty.

 

no właśnie, jak się zna ceny ze sklepów internetowych to wystarczy je podać i wtedy nawet tak, bardzo gwałcić nie trzeba - znaczy ja nie musiałam :D , popisałam się tylko swoją wiedzą i to przez telefon

 

zamierzam to dokładnie powtórzyć pzry zakupie AGD do nowej chałupy i dvd dla Mamy ( jeżeli mi wreszcie w tej sprawie doradzicie :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAmawialam zlew z mega media,kurier wniosl go do momu,bo i tak nie dalabym rady.

Wieksze zakupy zrobie w planecie,bo maja korzystniejsze ceny a przy zakupie za ok. 20 tys jeszcze beda negocjowac-tak ustalilam.Tam gdzie zamawialam meble,Pan nie byl w stanie dac mi takiech cen jak z netu,bo musialby jeszcze doplacic.Widzialam jego cennik,wiec nie upieralam sie i zrobie to sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i uzbrojony w wiedzę "idę" na zakupy do internetu.

Plan prosty. Wiem co chcę kupić, znam symbole sprzętu.Wpisuję w googlach co trzeba, pojawia się wiele hurtowni.

i od raz małe zdziwienie. Po przejrzeniu ich stron mam wrażenie że to jedna, no może dwie firmy ukrywające się pod różnymi nazwami. Nr telefonów w stopkach maili to potwierdzają. Ale OK. Widać jest w tym głębszy sens.

 

Poszukuję

pikarnik gorenje

płyta ceramiczna gorenje

lodówka samsung

 

Efekty są porażające. We wszystkich hurtowniach internetowych ceny po negocjacji były zbliżone a w większości wyższe niż w realnych marketach. W sumie wychodziło jakieś 300 - 800 zł drożej za komplet. Dodam że to już po negocjacjach i bez uwzględniania kosztów transportu.

Tak więc szanowni grupowicze. Podziwiam, naprawdę podziwiam jak Wam się udało zaoszczędzić po te kilkaset złotych. Myślałem ,że po budowie domu jestem zaprawiony w negocjacjach, ale jak można negocjować gdy mail który przychodzi w trakcie negocjacji jest zaopatrzony dopiskiem "cena ostateczna. Negocjacji nie podlega".

Tak więc chcąc nie chcąc idę do marketu ;-(

A miało być tak fajnie. Taniej i nowocześnie. Widać jaki kraj taki handel internetowy;-(

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i uzbrojony w wiedzę "idę" na zakupy do internetu.

Plan prosty. Wiem co chcę kupić, znam symbole sprzętu.Wpisuję w googlach co trzeba, pojawia się wiele hurtowni.

i od raz małe zdziwienie. Po przejrzeniu ich stron mam wrażenie że to jedna, no może dwie firmy ukrywające się pod różnymi nazwami. Nr telefonów w stopkach maili to potwierdzają. Ale OK. Widać jest w tym głębszy sens.

 

Poszukuję

pikarnik gorenje

płyta ceramiczna gorenje

lodówka samsung

 

Efekty są porażające. We wszystkich hurtowniach internetowych ceny po negocjacji były zbliżone a w większości wyższe niż w realnych marketach. W sumie wychodziło jakieś 300 - 800 zł drożej za komplet. Dodam że to już po negocjacjach i bez uwzględniania kosztów transportu.

Tak więc szanowni grupowicze. Podziwiam, naprawdę podziwiam jak Wam się udało zaoszczędzić po te kilkaset złotych. Myślałem ,że po budowie domu jestem zaprawiony w negocjacjach, ale jak można negocjować gdy mail który przychodzi w trakcie negocjacji jest zaopatrzony dopiskiem "cena ostateczna. Negocjacji nie podlega".

Tak więc chcąc nie chcąc idę do marketu ;-(

A miało być tak fajnie. Taniej i nowocześnie. Widać jaki kraj taki handel internetowy;-(

 

Tomek

 

słuchaj ... chyba coś jednak źle robisz

bo ja juz dwa razy zaoszczędziłam po kilkaset złotych, a to były zakupy po zaledwie 2 jakwałki z hakiem

 

popatrz jeszcze w tych hurtowniach int. - co nie znaczy, ze tam masz kupować - tylko po prostu w sklepie będziesz mógł negocjować

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też popieram kupujących w necie, sprzęt który wybrałam do kuchni w cenach katalogowych kosztowałby mnie ok. 15 000 zł, po negocjach w hurtowni agd zeszłam do poziomu 12.000, w necie te same urządzenia z gwarancją i rachunkiem mogę zakupić za 9700,00 - różnica znaaaaczna..., np. lodówka LG GR459QLQA koszuje w Media Markt 3790,00 zł.... w internecie 2760,00 ....

i przy takiej ilości zakupów oczywiście transport gratis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...