Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz retro kącik - making of


Recommended Posts

Barbe-cue

 

O, właśnie zauważyłam, że przeleciała mi gwarancja na kuchenkę (kupowana równo rok temu). Całe szczęście, że zmywarka i lodówka z ikei - mam jeszcze 4 lata na przeprowadzkę i wypróbowanie :p

 

Od chyba dwóch czy trzech lat wszystko ma gwarancje co najmniej 2 lata :)

 

Dropku pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Narendilku, trzeba, trzeba, tym bardziej, że gwarancja na lodówkę leci... ;)

No, to jest argument nie do przebicia :rotfl:

 

He he, a ja mam lepszą radę - trzeba zaczekać z przeprowadzką z roczek lub dłużej, aż upodobania się skrystalizują.

A idź żesz, zły duchu :rotfl:

Żebyście Wy zobaczyły moje pierwsze inspiracje sofowe i łóżkowe sprzed roku! Ło matko, sama kręcę głową z niedowierzaniem, jak na nie patrzę.

No to mnie zaciekawiłaś :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, a ja mam lepszą radę - trzeba zaczekać z przeprowadzką z roczek lub dłużej, aż upodobania się skrystalizują. Żebyście Wy zobaczyły moje pierwsze inspiracje sofowe i łóżkowe sprzed roku! Ło matko, sama kręcę głową z niedowierzaniem, jak na nie patrzę. Gdybym wtedy kupiła coś takiego, to dzisiaj na bank bym żałowała. Oczywiście nie wykluczam, że za rok będę żałować obecnych wyborów - takie rezyko

 

Trochę się już na szczęście skrystalizowały. Gdyby wykończeniówka poszła szybciej byłoby znacznie bardziej przecierkowo, babcinie i shabby chic. I chyba też bym teraz żałowała.

 

O, właśnie zauważyłam, że przeleciała mi gwarancja na kuchenkę (kupowana równo rok temu). Całe szczęście, że zmywarka i lodówka z ikei - mam jeszcze 4 lata na przeprowadzkę i wypróbowanie

 

Barbe, luv ya! :lol2:

 

Potwierdzam! U nas w trakcie montażu kuchni okazało się, że jeden wysoki panel boczny jest pęknięty. Jeden telefon wszystko załatwił, nawet nie musiałam jeździć - panowie następnego dnia przyjechali z nowym i zabrali zepsuty. Podobnie rzecz się ma ze zwrotami. Zostało mi sporo drobiazgów po montażu kuchni, szaf i regałów - ot, jakieś nadliczbowe zawiasy, front szuflady, cokoły, listwy maskujące - naprawdę drobnica. Nawet chciałam to wyrzucić, ale jak zliczyłam te wszystkie drobiazgi, to okazało się, że mogę sobie za nie kupić łóżko i lampy. Oczywiście trzeba mieć rachunki. Zwroty przyjmują bez żadnych pytań i problemów, grunt żeby opakowanie nie było jakoś tragicznie uszkodzone (chociaż ja miałam np. rozciętą torebkę z zawiasami, różne bazgroły na kartonach itp.).

 

Ja mam właśnie 1 kuchenną szafkę do wymiany, ale cholerka karton jest w tym miejscu rozerwany (w sensie najpierw poszedł karton, potem płyta). Ewidentnie nasza wina, ale może gdyby opakowanie jakoś podrasować przymknęliby trochę oko... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecę Ci :D

 

Ma wyglądać tak ale oprócz małych lampek będzie większa żarówka. Na dwa włączniki - jedno, drugie albo obie razem.

 

http://remodelista.com/img/sub/uimg/julie/10-2010/tove-adman-barbed-wire-chandelier.jpg

 

O, WOW! Fantastyczny! :o:o:o

Wrzucam do inspiracji.

 

Dropku pozdrawiam :)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbe-cue

Od chyba dwóch czy trzech lat wszystko ma gwarancje co najmniej 2 lata :)

 

O, to jeszcze zdążę coś ugotować! Chociaż mam nadzieję, że nie będę musiała korzystać z gwarancji ani po-gwarancji. Jak do tej pory, jedyną rzeczą, jaką kiedykolwiek reklamowałam, była rozkładana sofa - załamała się szczęśliwie na tydzień przed upływem roku od zakupu. A poza tym - nic mi się nigdy nie zepsuło, chyba że faktycznie rozsypało się ze starości. Aż czasem mnie to wkurza, bo wymieniłabym sobie na przykład taki telewizor, ale nie mogę dorżnąć starego (w sensie - telewizora, nie małżonka ;)). Szczęśliwie niedługo wkracza cyfryzacja i - ojojoj, jaka szkoda, no naprawdę żałuję ;) - stary kineskopowy (!!!) trzeba będzie zutylizować. Bestia normalnie nie do zdarcia. I ze wszystkim jakoś tak mi się udało, więc mam cichą nadzieję, że przejdzie to też na nowe mieszkanie.

 

Barbe, luv ya! :lol2:

 

luv ya tu!

 

 

 

Ja mam właśnie 1 kuchenną szafkę do wymiany, ale cholerka karton jest w tym miejscu rozerwany (w sensie najpierw poszedł karton, potem płyta). Ewidentnie nasza wina, ale może gdyby opakowanie jakoś podrasować przymknęliby trochę oko... :rolleyes:

 

Mamy jeszcze do oddania regał, którego jak się okazało nie zmieścimy. Może jak go położę na kuchennej to się nie pokapują :rolleyes:

 

Nawet się nie zastanawiaj, oddawaj! Naprawdę, co by nie mówić o ikei, to nie znam drugiej tak bardzo pro-konsumenckiej firmy. Reklamacje i zwroty załatwiają bez problemu i z uśmiechem na twarzy. Nawet jak po 15 latach pęknie Ci front szafki, to muszą Ci go wymienić. A jeśli nie ma już takiego w ofercie, to wtedy możesz wymienić na inne z oferty - ale oczywiście wszystkie fronty, bo przecież nie będziesz mieć jednego innego od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie niedługo wkracza cyfryzacja i - ojojoj, jaka szkoda, no naprawdę żałuję ;) - stary kineskopowy (!!!) trzeba będzie zutylizować.

 

Żółwik! U nas też kineskopowe pudło stoi :cool: I co gorsza chyba przeprowadzi się z nami :o

 

Nawet się nie zastanawiaj, oddawaj! Naprawdę, co by nie mówić o ikei, to nie znam drugiej tak bardzo pro-konsumenckiej firmy. Reklamacje i zwroty załatwiają bez problemu i z uśmiechem na twarzy.

 

A do tego ładnie u nich pachnie :rolleyes:

 

Nawet jak po 15 latach pęknie Ci front szafki, to muszą Ci go wymienić. A jeśli nie ma już takiego w ofercie, to wtedy możesz wymienić na inne z oferty - ale oczywiście wszystkie fronty, bo przecież nie będziesz mieć jednego innego od reszty.

 

Właśnie, właśnie, gdzieś słyszałam taką historię :yes: Ponoć po 9 latach zafundowali klientowi nówki fronty, bo tych jego już nie było w produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropko ja też mega dosłowności i jednolitości w klimacie U MNIE nie chcę, ale akurat ta bateria retro podoba mi się bardzo :) dodatki będą lata 50-te, raczej bez nadmiernych zdobień więc powinno być ok :) poza tym ja miałam ciśnienie na czarną a takie w dobrej czyt. niskiej w miarę cenie trudno dostać. no i ta gwarancja Ikei ;)

 

pochwalę się - wylewki suche - mozna kłaść deski :) na dniach się okaże, kiedy dokładnie zaczynamy ;)

 

a tv kineskopowy i ja mam - i ma niecałe 6 lat i nie wymienię póki nie padnie. Ja akurat z tych, co ciśnienia na nówki gadżety nie mają ;)w (prawie) żadnej dziedzinie - bo scrapowe przydasie to chętnie przygarniam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoka, myślałam, że może na wymianę się zaczajasz ;)

 

Natalko, no to postanowione - oddajemy :yes:

 

Kami, mnie na nowym tv też jakoś szczególnie nie zależy, ale ten akurat jest tak wkurzający, że z radością się go pozbędę (co jakiś czas znienacka znika obraz i trzeba klepnąć obudowę żeby wrócił) :rolleyes:

 

Świetna wiadomość podłogowa :wiggle: Dechy wybrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trochę zdjęć :)

Tym razem w związku z moim najnowszym pomysłem na ceglany parapet do salonu. Zostało nam sporo kominkowej, można by więc co nieco zaoszczędzić.

 

Tu przymiarka:

(Bardzo niedoskonała, bo podłoże wyboiste i krzywe)

 

IMG_0929_filtered.jpg

 

IMG_0930_filtered.jpg

 

Co myślicie?

Tylko tak całkowicie szczerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropko - parapetowa zajawka prezentuje się ciekawei :) tez pomyslałam, o problemach z czyszczeniem - ale w sumie zawsze mozna skuć i zamienić na drewno ;) jak macie w zapasie cegły to warto chyba zaryzykować :)

 

Dechy wybrane już dawno, dawno - dębowe, szer 11 cm, lakierowane na mat. Po wszelkich za i przeciw lakier przeważył nad olejem jednak.

 

a po korpusach widze, że układ podobny bardzo do naszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...