Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz retro kącik - making of


Recommended Posts

Kuchnia zapowiada się pięknie. Z podłogą, to myślę że jak zniknie ten pył pobudowlany, to nie będzie taka brudząca się bardzo. Twoje zdjęcie kuchni przekonuje mnie że chcę taką podłogę do łazienki. Chciałabym do kuchni, ale mąż nie lubi niestety. Pewnie przekonałabym go, ale po co mam potem wysłuchiwać w nieskończoność, że coś mu nie pasi. Jakie to płytki na podłodze i jaki mniej więcej rozmiar?

Parapet bardzo ciekawy, tym bardziej że z tej cegły jest kominek, ale czy ten parapet nie za mało wystaje poza ścianę? Bo trochę dziwnie taki wąski wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Całkowicie szczerze: będzie to trudniej czyścić niż drewno ale będą oryginalne i tysiąckroć piękniejsze. Chciałabym u siebie taki parapet.

 

Dropko - parapetowa zajawka prezentuje się ciekawei :) tez pomyslałam, o problemach z czyszczeniem - ale w sumie zawsze mozna skuć i zamienić na drewno ;) jak macie w zapasie cegły to warto chyba zaryzykować :)

 

Fakt, czyszczenie nie przemawia na jego korzyść, ale 1 sztukę to może jakoś zniosę :rolleyes:

 

Kuchnia zapowiada się pięknie. Z podłogą, to myślę że jak zniknie ten pył pobudowlany, to nie będzie taka brudząca się bardzo. Twoje zdjęcie kuchni przekonuje mnie że chcę taką podłogę do łazienki.

 

Jeśli nawet taki stan jak u mnie Cię nie zniechęca, bierz! :)

 

Jakie to płytki na podłodze i jaki mniej więcej rozmiar?

 

Płytki są od Vivesa - Monocolor Alaska i Monocolor Negro.

Rozmiar: 20x20.

 

Parapet bardzo ciekawy, tym bardziej że z tej cegły jest kominek, ale czy ten parapet nie za mało wystaje poza ścianę? Bo trochę dziwnie taki wąski wygląda.

 

No i tutaj właśnie jest zgrzyt, bo cegła nie sięga niestety tak daleko. Nawet jeśli dodamy trochę fugi, to wystawać będzie tylko minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by dać od okna jeszcze poprzecznie po jednej cegle? To by wydłużyło parapet. Lub od okna jeszcze wcisnąć połówki cegiełek. Nie wiem jak by to wyglądało.

 

Stan Twojej ppodłogi zupełnie mnie nie zniechęca, wprost przeciwnie. Uwielbiam taką podłogę, nawet to widać po moim awatarze :p. Chociaż awatar to przez piosenkę którą też uwielbiam.

Edytowane przez KasiaC79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na nowym tv też jakoś szczególnie nie zależy, ale ten akurat jest tak wkurzający, że z radością się go pozbędę (co jakiś czas znienacka znika obraz i trzeba klepnąć obudowę żeby wrócił) :rolleyes:

 

A mój to taki cwaniura, że jak tylko wspomnieliśmy, że nie idzie z nami do nowego mieszkania, to nagle mu zniknął pasek, który od roku latał przez środek ekranu! Ale choćby nawet nagle zaczął odtwarzać w HD i w trójwymiarze, to nie ma bata - płytka dziura w regale przeznaczona na nowe tiwi na pewno nie pomieści naszego starego grubasa.

 

Dropku, aleś fajny parapet wymyśliła! Kit tam z czyszczeniem - się pobrudzi, się wytrze! A jak dobrze zaimpregnujesz, to nie wiem, w czym miałby być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dropko,

 

Ale parapecik wymyśliłaś:o Pomysł bardzo oryginalny:yes:

Myślę, że brudu nie powinnaś się obawiać- wystarczy raz na tydzień odkurzyć i po kłopocie.

Bardziej martwi mnie sposób jego ułożenia naprzemiennie 2 krótszych- będzie trudno zrobić to bardzo prosto. Ale może się udać.

Efekt będzie bardzo ciekawy, chociaż ja osobiście wolę drewniane.;)

 

Zaczątki kuchenne spore, piękna podłoga w karo:wiggle:

Dobrej nocki:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropciu ja mam ceglane parapety zewnętrzne, uwielbiam je ale jak przychodzi mi je umyć to mnie krew zalewa:Ppomimo ich piękna nie zdecydowałabym się za nie wewnątrz. ja swoje "odmiatam" i leję wodą bo nie ma szans przetrzeć ich ścierką. Wewnątrz to chyba jedynie Będziesz mogła je odkurzaczem traktować. Piękne - fakt ale niepraktyczne megaaaaa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dropku - strasznie dawno się u Ciebie nie odzywałam :(.

Tym bardziej mi przykro, że tak od razu z grubej rury polecę:(. No ale chciałaś szczerze:)

 

O ile kominek i przedpokój są bardzo fajne, to ten parapet jakoś mi się nie widzi :no.

Po pierwsze - robi się już trochę za dużo cegły, a po drugie - stara cegła nie bardzo się dogaduje z plastikowym oknem (co innego gdyby to był plastikowy Eames:D)

 

Naprawdę Cię przepraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropku, no, niezły pomysł z parapetem ceglanym :)

W sumie, skoro cegły masz, to co szkodzi spróbować? Zawsze można zmienić.

 

Jeśli chcesz zaoszczędzić, to zawsze możesz kupić takie parapety jak mam ja. To wersja bardzo ekonomiczna.

Ale nie wiem, czy do Ciebie nie za nowoczesne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba zaryzykowala z tymi parapetami w cegle. Beda bardzo oryginalne, niecodzienne i ladne. I mnie sie wydaje, ze nie powinny byc bardzo trudne w utrzymaniu czystosci, bo przeciez wystarczy je odkurzac raz w tygodniu. Nie trzeba myc. Gdyby byly biale, to co innego, ale takie wystarczy przetrzec z kurzu.

Zewnetrzne to zupelnie co innego (mam klinkierowe), bo na zewnetrzne pada deszcz, snieg, calosc miesza sie z kurzem. Wewnatrz powinno byc znacznie mniej klopotu :)

 

PS. Zepsuly mi sie polskie znaczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropi Twoja kuchnia zapowiada się świetnie, już się nie mogę doczekać efektu końcowego. Możesz przypomnieć na jakie oświetlenie zdecydowałaś się do niej? Ja ze swoim mam cały czas dylemat :rolleyes:

 

Ceglany parapet, jeżeli się na niego zdecydujesz (ja bym się zdecydowała ;)), będzie bardzo oryginalny i nietuzinkowy. Moim zdaniem nie powinien przysporzyć zbytnio kłopotu, tak jak dziewczyny piszą odkurzenie raz na tydzień powinno w zupełności wystarczyć. Mnie się baaardzo podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko dla białych z całą pewnością za mało... Ja mam ciemne - wystarczy im ściereczka raz na tydzień (o dziwo). Ale u Dropp mają być nie białe (?) Chyba, że znów czegoś nie doczytałam ;)

Jak białe, to gorzej... Jeśli takie, jakie pokazała (a wg mnie śliczne!), to im kurz nie zaszkodzi, a sprzątanie raz w tygodniu powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...