Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz retro kącik - making of


Recommended Posts

No to zapraszam do mojej wiatrołapowej groty :)

 

 

IMG_0271a.JPG

 

 

IMG_0276a.JPG

 

 

IMG_0277a.JPG

 

Jak widać zafugowana jest dopiero połowa ściany. Pan chętnie by na tym poprzestał :lol2:

 

 

 

No lol, łał wow i och oraz ach...

 

Właśnie sobie do Ciebie zajrzałam, bo jako nowa to muszę się rozpatrzeć co i jak, i jak zobaczyłam Twój wiatrołap to mnie nomen omen zamurowało.

Coś rewelacyjnego. Robi niesamowite wrażenie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) Dziewczyny ja absolutnie nie forsuję swojego pomysłu :no: Tak tylko zaproponowałam jakieś rozwiązanie na problem czyszczenia :). We wnętrzu typowo retro, a takie planuje Dropinka to moje loftowe klimaty faktycznie niekoniecznie się obronią :D.

 

Mirelo dla mnie rozwiązaniem jest mocowanie szyby tak by była mobilna w razie potrzeby. Mam tu na myśli przykręcanie - na wizualizacjach są widoczne takie rotule (nie wiem czy to właściwe, fachowe określenie). Od czasu do czasu można szybę "odkręcić" i wyczyścić (tak myślę, bo własnych doświadczeń jeszcze w tym względzie nie posiadam) :).

 

Na parapecie takie rotule wyglądałyby niestety mało retro, wyjściem byłby silikon, ale jak widać też nie idealnym :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna cegła, kominek ... marzyłam o ceglanym, szamotowym ale po wycenie przestałam o nim marzyć. Twój jest cudny.

 

My się porwaliśmy na niego z mocno niepełną świadomością kosztów. Teraz sobie myślę, że to dobrze - końcowa cena mogłaby odstraszyć, a tak nie mogło być już mowy o dezercji... gdy machina ruszyła, trzeba było skończyć co zaczęte ;)

 

Proszę nie przykrywaj cegły szkłem !!!

 

według mnie jak cegła to bez szkła

 

szkło:no::no::no:

 

Szyba na cegłach przed kominkiem tak, nawet na kuchennej ścianie wygląda fajnie, ale na parapecie jej sobie nie wyobrażam:no:

 

Będzie bez szkła, już postanowione :) No nijak się do mnie nie wpasuje.

 

Widzę, że pomysł ze szkłem nie spodobał się wszystkim :). Ja z kolei bardzo lubię połączenie szkła z cegłą i nie mam wspomnianych wyżej skojarzeń :no:

Może wynika to z tego, że mi jednak bliżej do stylu loftowego, gdzie takie łączenia są często spotykane :).

Sama planuję położenie szyby na ceglanej ścianie w kuchni :).

 

Fajnie, że przyniosłaś inspiracje :) Muszę przyznać, że naprawdę udane, szczególnie pierwsza i ostatnia (już wiem skąd Twoja chęć na taki mariaż w kuchni). Cegła nie traci wizualnie, a zyskuje na praktyczności. No żeby kurcze chciała jeszcze przy tym być retro... ;)

 

Generalnie moja propozycja wynikała przede wszystkim z szukania rozwiązania dla wyrażanych obiekcji odnośnie czyszczenia cegły :).

 

Rozumiem :) Bardzo dziękuję i doceniam :hug:

 

Dropku, a planujesz coś pod kominek, wiesz chodzi mi o jakąś blachę lub coś w tym rodzaju, żeby łatwiej czyścić ....

 

Tak, blachę właśnie :yes:

Ale kompletnie nie wiem jaką. Okaże się zapewne w następnym sezonie grzewczym :rolleyes:

 

O to, to właśnie, zapraszam do mnie na kawkę, herbatkę, albo domową malinówkę

 

No dobra, masz mnie. Domowej nalewki nie odmówię :D

Chociaż... jakoś trzeba jeszcze potem wrócić, także chyba jednak tylko herbatka... :rolleyes:

 

Dropko Twój kominek niezmiennie mnie zachwyca!:rolleyes:

 

Cieszę się :D Szczególnie, że wciąż straszy dziurami. Mam nadzieję, że kiedy wreszcie przyjdą kratki nabierze nieco więcej ogłady.

 

O mały włos a bym przegapiła zdjęcie kominka - uff:)

Z bliska czy z daleka - ciągle wygląda fajnie:yes:

 

Uff, że Ci się podoba :rolleyes:

 

A jaka koncepcja na resztę pokoju?

 

Na razie będzie trochę 'made by Ikea' - jasne meble, Ektorp, boazeria. Tutaj pisałam kiedyś o szczegółach :)

 

No lol, łał wow i och oraz ach...

Właśnie sobie do Ciebie zajrzałam, bo jako nowa to muszę się rozpatrzeć co i jak, i jak zobaczyłam Twój wiatrołap to mnie nomen omen zamurowało.

Coś rewelacyjnego. Robi niesamowite wrażenie!!!

 

:welcome:

Dziękuję! Bardzo cenny to dla mnie komplement :)

Miło mi, że wpadłaś, a będzie jeszcze milej jeśli zechcesz zatrzymać się na dłużej.

Edytowane przez Drop_Inn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się porwaliśmy na niego z mocno niepełną świadomością kosztów. Teraz sobie myślę, że to dobrze - końcowa cena mogłaby odstraszyć, a tak nie mogło być już mowy o dezercji... gdy machina ruszyła, trzeba było skończyć co zaczęte ;)

I to jest chyba jedyny słuszny sposób.

Inaczej oszaleć idzie z tymi kalkulacjami :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały brakujące drzwi, jutro lub pojutrze rusza montaż.

Fakt, to prawdziwa drobnostka ;)

Nie mów, że już minęły te tygodnie.

Czy Wam też tak czas zap...dala?

 

Zakupiłam też drogą licytacji blachę na cegłę w wiatrołapie. Powieszę koło skrzynki prądowej, będzie udawała telefon :D

Blaszka rewelacja!

Wpasuje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faaaajny pomysł z tą blachą:wiggle: A na cegle to już w ogóle będzie się pięknie prezentować:rolleyes:

 

Kapitalny pomysł z tym blaszanym telefonem :D

 

Dropciu super ta blaszka! w zestawieniu z cegła będzie idealnieeee!

 

Blaszka rewelacja! Wpasuje się idealnie.

 

Ale fajna blacha :yes:

 

Dziękuję! :) Cieszę się z niej bardzo, szczególnie, że mi sprzątnięto sprzed nosa inną fajną. I to taką rodem ze szpitala :rolleyes:

 

Ty zbierasz takie fajne gadżety. będzie genialny klimat we wnętrzu :)

 

Trochę też będzie namieszane - pamiętacie jeszcze łazienkę?

No właśnie... To teraz wyobraźmy sobie łazienkę i wiatrołap jednocześnie... :D

 

Fakt, to prawdziwa drobnostka ;)

 

To w sensie, że niby jakaś zmiana, a żadna. Dalej będzie jak było ;)

 

Nie mów, że już minęły te tygodnie.

Czy Wam też tak czas zap...dala?

 

Minęło nawet trochę więcej, bo obsuwę mieli z dostawą :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropku - dawno mnie nie było i nie miałam okazji zagłosować w sprawie parapetu. jestem jak najbardziej na tak :yes: Sama bardzo niedawno kładłam cegłę na parapetach - zewnetrznych w prawdzie ale jednak ;) Moje prezentują się bosko ;) Twoje tez takie będą :yes: Mam nadzieję, że firankami ich nie zasłonisz bo zdecydowanie będą ozdobą salonu :yes:

 

Pozdrawiam :bye:

 

Ps. autostrada hula od dziś :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...