Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz retro kącik - making of


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drop, a parapet już jakiś zrobiony?

 

Jeszcze żaden :no: Ten w salonie ma być ceglany (po tym pomyśle pan ma mnie już trochę za wariatkę:lol2:), ale nie mam pojęcia co z resztą. Odradzano mi już i drewno i mdf, więc na razie wiem tylko, że chcę biały.

 

dropko super, że do przodu :) i jak- cegalne parapety bedą?

 

Jeden będzie :yes:

 

u nas dziś zaczęli podłoge kłaść :) jutro jade na wizje, a dechy widziałam tylko próbnie i cudne sa :)

 

Super! Dom Wam się pięknie udomowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no udomowi się - bo już w sumie do wprowadzenia tylko ich brakuje i zamontowania górnego WC. bo takie drobiazgi jak drzwi wewnętrzne oraz pierdylion rzeczy do przerobienia/przemalowania to nieważne ;) to się na miejscu zrobi, haha.

 

czemu Wam odradzili parapety drewniane? i mdf też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do listew - pilnie potrzebuję porady :)

Jak najlepiej montować przypodłogowe? Kleić, przybijać?

Mamy z mdf (18 mm grubości).

 

sama bym się chetnie dowiedziała, bo różnie robią... mnie jakos te wkręty widoczne od zewnątrz na listwie nie pasują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho..

wracamy na tory wykończeniowe:D

Kochana, jak chcesz parapet biały to polecam z konglomeratu TE

ja sie do nich przymierzałam, ale mój sie nie zgodził, mamy granitowe:rolleyes:

a listwy najlepiej przykręcić jeśli sie da, ja mam tylko na kleju i masakra - odłażą z tynkiem od ściany:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropku - parapet tylko drewniany klejony - nie ma bola, nic się nie stanie :no: ja taki próg zewnętrzny przed drzwi zamówiłam i juz zamontowałam - on to dopiero będzie narażony na wilgoć i zmiany temp.

A listwy -tylko na kołkach bo na samym kleju nie ma szans :no: Odejdzie tak jak Sylwia pisze razem z tynkiem i ewentualnym akrylem. Ja swoje mam drewniane i one sa kołkowane i klejone dodatkowo . Nie mam śladów po śrubach :no: od "lewej" strony listwy nabity jest kołek drewniany (nie na wylot :no: ) , w scianie nawiercona dziura w odpowiednim miejscu, do dziury napchany klej dodatkowo, na listwę tez kilka placków kleju i tak to przyciśnięte do ściany.

 

pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam drewniane i żyją :) nic im nie jest absolutnie. Pewnie też klejone warstwowo ? Chociaż ta warstwa pierwsza z góry wygląda jak lita, nie jak blat z ikei (nie znam się na klejeniu drewna jakby co ;)). Oczywiście polecam dębowe parapety, odpowiednio zabezpieczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama bym się chetnie dowiedziała, bo różnie robią... mnie jakos te wkręty widoczne od zewnątrz na listwie nie pasują...

 

A listwy -tylko na kołkach bo na samym kleju nie ma szans :no: Odejdzie tak jak Sylwia pisze razem z tynkiem i ewentualnym akrylem.

 

E tam, nie strasz dziewczyny! Mam listwy drewniane, w dodatku sosnowe (czyli dość miękkie), malowane na biało, grube 2cm, wysokie 10cm. Mocowane jedynie na klej. Od roku nic się nie dzieje, nie wypacza, nie odkleja. Jeśli listwy mają być drewniane, to najważniejszy jest dobry dostawca - drewno musi być dobrze wysezonowane, suche, bez uszkodzeń. Ja u siebie trochę bałam się klejenia, bo ściany raczej nie są idealnie równe, ale jest bardzo w porządku. Do mdfu klejonego musisz mieć proste ściany, bo jeśli będą jakieś krzywizny, to wprawdzie mdf można ładnie dogiąć i przykleić, ale po jakimś czasie odbije razem z tynkiem (czyli to, o czym mówiła pinacolada). Przy prostych ścianach spokojnie dawaj na klej! Jest też jakiś specjalny system mocowania z regulacją w pionie (przy nierównych podłogach), ale to podraża całą sprawę. Tak to wygląda:

 

http://www.listwypodlogowe.pl/zdjecia/oferta/mini/Obraz%20150.jpg

 

Są też listwy mocowane na specjalne zaczepy, wtedy nie widać żadnych kołków z zewnątrz. Zerknij sobie tutaj - duży wybór, różne materiały i wzory. Zamawiałam od nich listewki do wykończenia regału - są bardzo elastyczni, jeśli chodzi o modyfikację modelu, no i ceny mają dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też drewniane od naszej Betib :) Tylko na akryl - i pomimo ze ściany nie były zbyt równe to od ponad roku trzymają się i nic mi nie odłazi ...

to chyba nie będzie odłazić jeśli ktoś to dobrze zrobi ... u mnie były naprawdę momentami nieźle naprężane żeby dopasować....

Mam je też w wiatrołapie - gdzie raczej słabo grzejemy ... i nic nie odłazi ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, nie pochwaliłam się... nasz pan "wykańczacz" wrócił.

Działa prężnie od wtorku :D

A jakieś efekty zobaczymy?

 

My listwy będziemy mieć na takie zaczepy. Zaczepy przykręca się do ściany, a listwy się na nie nakłada. Coś takiego: KLIK

Kiedyś Agawi pokazywała u siebie.

 

PS. Priva z prośbą wysłałam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas drewniane klejone się nie sprawdziły ze względu na tragicznie krzywe ściany i kiepskie umiejętności męża:lol2:

będziemy wymieniać ;)

 

A parapety, gdzie się dało, odnowiliśmy stare - lite drewno sosnowe. Rzeczywiście są trochę popękane, ale jakoś mi to nie przeszkadza - ładnie popękały :lol2:. Bardziej mi przeszkadza ten ich żółty odcień;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie klejone mdf (że są miękkie ?? eee... tam, twardsze niż drewno. Ileż razy w nie walnęłam i nie mam ani jednego uszczerbku).

 

Parapet w salonie mam z blatu kuchennego (klejony palisander, olejowany - suuuper). W pozostałych chyba jesion, lakierowany, malowany (na szaro i biało). Nic się nie dzieje, jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...