Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja szczeliny przy pionie centralnego ogrzewania


Kamienios

Recommended Posts

Hej,

 

Mam problem taki, że przez strop przy rurze centralnego słyszę prawie wszystko z pokoju pode mną. Mieszkam oczywiście w bloku. Chciałbym to jakoś uszczelnić. Problem w tym, że przy rurze jest panel który dość blisko przylega do niej, ale elastyczną listewką zbadałem, że pod panelem jest nieco przestrzeni. Chciałbym tam napchać czegoś co by chociaż troche wygłuszyło.

 

Czy jest jakiś preparat, który jest mocno płynny tak, że przejdzie przez niewielką szczelinę, ale potem napęcznieje wypełniając szczelinę?

 

Pianka montażowa chyba nie da rady. Silikon chyba nieco za gęsty :/

 

Dzięki za pomoc bo przez sąsiadów spać nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pianka montażowa chyba nie da rady.

 

Dlaczego nie? Niskoprężna pianka pistoletowa (no trudno, do samej pianki za 20zł będziesz musiał doinwestować jeszcze w pistolet za 40zł, a jeśli to ma być jednorazowa robota, to w hipermarketach, zwłaszcza takich ogólnych typu Auchan czy Tesco widuję czasem w dziale z narzędziami takie badziewne, plastikowe pistolety-jednorazówki za kilkanaście złotych ), w zestawie z pistoletem masz zwykle i plastikową rurkę przedłużającą dyszę pistoletu, którą znakomicie można sięgnąć w trudne miejsca, a jeśli szpara, przez którą chcesz tam się dostać jest naprawdę mała i wąska, to np. pistolety "Toya" ("Worel" itp.) mają w zestawie jeszcze stożkową końcówkę, którą można piankę aplikować choćby przez dziurę po gwoździu.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co inwestować w pistolety ???

kup małą piankę niskoprężną na wężyku, przedłóż wężyk jakąś elastyczną cienką rurką na tyle żebyś mógł dojść do szczeliny i utrzymać piankę do góry nogami i po krzyku, zresztą od biedy to i bez przedłużenia pójdzie.

po troszku co chwilke potrząsając butlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz właśnie wpadłem na to że w zasadzie najlepsza będzie wysokoprężna

przecież niewielka ilość a duże puchnięcie wiec wciśnie pianke tam gdzie max dojdzie a ona już sama wię wciśnie w wszelkie możliwe zakamarki

wiec ja bym sugerował właśnie tą wysokoprężną, mała tubka to 500ml a koszt u mnie w hurtowni 10,90 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym radził z wysokoprężną uważać. Typowe takie ekrany w blokach są (a przynajmniej przez lata były) robione z dość badziewnej płyty paździerzowej. Wysokoprężna pianka, jeśli się rozeprze między tym ekranem a czymś (czymkolwiek, ścianą choćby, która częściowo za ekran wchodzi), może ten ekran po prostu wypchnąć i zdeformować. Tak więc moim zdaniem lepiej więcej pianki, ale niskoprężnej.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...