Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pytanie


emka79

Recommended Posts

Jeżeli wierzysz w super trwałość uszczelek to powodzenia . Jedyne ,które przez wiele lat zachowywały niezmienność były wykonane z cholernego azbestu :D

Problem wyrafinowania ....... zachowam milczenie, lub doradzę poszukania dziury w pozornie całym;) A nuż coś Ci przyjdzie do głowy :D

 

Bader, nie wiem jakiego dopalacza musiałbyś użyć, żeby w swoim "filipku" uzyskać takie piekiełko jakie ja mam. A na pewno jest to zasługa podgrzanego wtórnego powietrza. I jeszcze końcowy efekt - popiół, który przy paleniu codziennym wybieram co 2 tygodnie (objętościowo ok 6 litrów). To mnie cieszy!

Ale, Ty chcesz mnie czymś zmartwić...?

-Korozja na ściankach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bader, nie wiem jakiego dopalacza musiałbyś użyć, żeby w swoim "filipku" uzyskać takie piekiełko jakie ja mam. A na pewno jest to zasługa podgrzanego wtórnego powietrza. I jeszcze końcowy efekt - popiół, który przy paleniu codziennym wybieram co 2 tygodnie (objętościowo ok 6 litrów). To mnie cieszy!

Ale, Ty chcesz mnie czymś zmartwić...?

-Korozja na ściankach?

 

Cholerka, nie chcę Cię niczym martwić. Kiedy dobierałem sobie wkład szukałem dziury w całym i parę znalazłem;). Nawet po wprowadzonych modyfikacjach daleki jest od ideału, który bryka mi po głowie.

Korozją raczej nie martwiłbym się - w końcu to żeliwo a nie jakaś blaszka :D

Idea podawania podgrzanego powietrza nie jest nowa- od lat stosowana jest w piecach kondensacyjnych. Jednakże zastanów się czym różni się Twój Gadulec :D od systemu zastosowanego w w/w piecach ;) Zawsze to kłóciło mi się z logiką . Podobnie jak to,że nie to jest ważne jaką temperaturę ( zapewniam ,że uzyskuję niewiele mniejsze, a mógłbym i podkręcić bez dopalacza :D ) uzyskasz ale to gdzie ją uzyskasz i gdzie ją zatrzymasz oraz jaki masz przepływ rozgrzanych gazów poza odbiornikiem ( tylko tak możesz próbować obliczyć straty generowane przez układ )

 

Popiół- masz go sporo mniej - przy grabinie mam go ok 10l / 2tyg. i fakt opróżniam popielnik co 3 dni , ale pojemność mojego wynosi ok. 1,5-2l :D A Twojego? :D Paląc w popiele masz na pewno mniej niedopaleńców niż ja , ale też zastanawiało mnie ile popiołku przy takim przepływie powietrza wylatuje przez komin? :D

 

Wybacz, jeśli sieję wątpliwości, ale taką mam naturę. Nawet jak sam coś kończę ,to po chwili zadowolenia dopada mnie świadomość ,że mógłbym zrobić to inaczej , lepiej.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Takie numery jak chłodzenie uszczelki (HKD) to Bader

ze śwagrem przed wojną robili. A w razie czego mają

patent na nieszczelną uszczelkę w drzwiach - szczelniejsza

przepustnica. :D

 

Eniu drogi :D , nie znasz wkładu , nie pisz. Ten wkład ma , jak dobrze pamiętam tylko dwie uszczelki przy drzwiczkach - górną i dolną poziomą- od biedy szczelne i zamiana na większe , jak radził Forest guzik da :D. A per analogiam do zdjęć tzw. szczelnego wkładu , który w innym wątku zamieściłem gwizdy dobiegały z innego miejsca ;) Zresztą w Varii było podobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład ten ma dosyć nieszczelną przepustnicę- zainstaluj dodatkową np. z Darko - też jast nieszczelna ,ale wyciszy Ci wkład. Poza tym nie przejmuj się Spartherm jest równie nieszczelny ale robi to ciszej :D Chociaż Varia FD ostatnio gwizdała mi jak stado szpaków w maju :D

 

Bader, nawet nie wiesz jak mnie pocieszyles:) Rozumie, ze chodzi Ci o przepustnice doprowadzenia powietrza z zewnatrz? Da sie tam dojsc bez rozbierania obudowy kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea podawania podgrzanego powietrza nie jest nowa- od lat stosowana jest w piecach kondensacyjnych. Jednakże zastanów się czym różni się Twój Gadulec :D od systemu zastosowanego w w/w piecach ;) Zawsze to kłóciło mi się z logiką

 

Tutaj nie nadążam. Mam piec gazowy, nie kondensat z zamkniętą komorą spalania i mniemam, iż tenże jest lepszą analogią dla Gadulca.

Obawy o korozję powstały po tym jak wyczytałem w instrukcji montażu o konieczności przyklejenia kształtek szamotowych do wewnętrznych, żeliwnych ścianek paleniska. O punkt rosy na ściankach będzie trudno, ale jakaś tam różnica temp. jest...

 

Wątpliwości uwielbiam, dbam w ten sposób o szare komórki, czyli nigdy dość konstruktywnej krytyki dla perfekcjonistów!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmmm,

....pierwszy wątek i tak... swojsko. Gadulce się mnożą...? (o nazwie myślę)

Prawdę mówiąc, piec, który nie gada... to bez życia jest. Wg. mnie to przyjemnie słuchać ognia: czasami się pieści, czasami kłóci... zupełnie jak my. Te pomruki, gwiżdżenia, kwilenia, fajną atmosferę wprowadzają.

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko. (Chyba pierwszy raz w tym roku.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bader, nawet nie wiesz jak mnie pocieszyles:) Rozumie, ze chodzi Ci o przepustnice doprowadzenia powietrza z zewnatrz? Da sie tam dojsc bez rozbierania obudowy kominka?

 

Dokładnie!

 

Możesz to zrobić przez dolną kratkę. Wystarczy nożyk + przepustnica+ 2 obejmy i trochę ekwilibrystyki :).

 

Jeżeli masz model z końcówką 2.0 CI to dodatkowo możesz mieć problem z poborem powietrza przez ukrytą klapkę bezpieczeństwa ( umiejscowiona na tylnej ściance podajnika powietrza) - takie zabezpieczenie przed " geniuszami " instalującymi szczelne przepustnice ;)- niezbyt dobry pomysł, ale nie ja go wymyśliłem.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie nadążam. Mam piec gazowy, nie kondensat z zamkniętą komorą spalania i mniemam, iż tenże jest lepszą analogią dla Gadulca.

Obawy o korozję powstały po tym jak wyczytałem w instrukcji montażu o konieczności przyklejenia kształtek szamotowych do wewnętrznych, żeliwnych ścianek paleniska. O punkt rosy na ściankach będzie trudno, ale jakaś tam różnica temp. jest...

 

Wątpliwości uwielbiam, dbam w ten sposób o szare komórki, czyli nigdy dość konstruktywnej krytyki dla perfekcjonistów!

Pozdrawiam

 

Celowo użyłem porównania z kondensatem- też dostaje powietrze do spalania podgrzewane ( bardzo dobry pomysł :) ) ale nie " kradnie " ciepła do podgrzania tegoż ze strefy "produkcji" tylko pobiera je ze strefy strat.

Cóż, jestem za głupi żeby zrozumieć to szczególne "wyrafinowanie " ;)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmmm,

....pierwszy wątek i tak... swojsko. Gadulce się mnożą...? (o nazwie myślę)

Prawdę mówiąc, piec, który nie gada... to bez życia jest. Wg. mnie to przyjemnie słuchać ognia: czasami się pieści, czasami kłóci... zupełnie jak my. Te pomruki, gwiżdżenia, kwilenia, fajną atmosferę wprowadzają.

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko. (Chyba pierwszy raz w tym roku.)

 

Baja wybacz. Tak bez pozwoleństwa sobie używam i jeszcze do tego moi pracownicy "ochrzcili" tak naszą kotlinkę :(

W razie czego prawa autorskie jakoś opłacę :D

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam.

Na początek dobra rada, która może rozwiązać problem - wymiana uszczelki na taką o numer (średnicę) większą.

 

 

Hej,

 

Forest, gdzie dostane taka uszczelke na metry? Przeszukalem internet ale na razie nic nie znalazlem. Pewnie wiesz jak wyglada, ale dla pewnosci napisze ze jest o przekroju kola, pusta w srodku z dodatkowym paskiem, ktory wsywa sie pomiedzy dwie metalowe listwy, w przekroju ma ksztalt 'okraglego lizaka na patyku'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Dokładnie!

 

Możesz to zrobić przez dolną kratkę. Wystarczy nożyk + przepustnica+ 2 obejmy i trochę ekwilibrystyki :).

 

Jeżeli masz model z końcówką 2.0 CI to dodatkowo możesz mieć problem z poborem powietrza przez ukrytą klapkę bezpieczeństwa ( umiejscowiona na tylnej ściance podajnika powietrza) - takie zabezpieczenie przed " geniuszami " instalującymi szczelne przepustnice ;)- niezbyt dobry pomysł, ale nie ja go wymyśliłem.

pzdr.

 

Minelo juz troche czasu, wklad juz po gwarancji, wiec zabieram sie za maly tuning. Przepustnice juz zamowilem Darco z uszczelka - mam nadzieje, ze bedzie szczelna.

 

Wlasnie ogladnalem sobie ta klapke bezpieczenstwa... zeby bylo smiesznie, ta klapa nigdy nie zamyka sie do konca, wiec powietrze jest pobierane chyba rownoczesnie z zewnatrz i z pomieszczenia. Zastanawiam sie, co z tym zrobic. Opcje sa takie:

 

1. Zostawic tak jak jest.

2. Zakleic calkowicie.

3. Zakleic 80 procent.

 

Mam rekuperator i podobno ma byc szczelnie... wiec sklaniam sie ku opcji 2 lub 3. Duzo tu osob znajacych dobrze temat. Napiszczie co myslicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg. Napisz jeszcze raz o co chodzi i jaki masz wkład. Zbierz w jednym poście, jeśli pisałeś o tym wcześniej.

 

Wklad KFD LINEA 1320 CI. Ten model ma doprowadzenie powietrza z zewnatrz i z wewnatrz. Chodzi o to, ze w dolnej czesci wkladu jest dodatkowy prostokatny otwor, przez ktory wklad zasysa powietrze z pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...