Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Razem razniej czyli jak Forumki wypowiedzialy walke kilogramom


Recommended Posts

Witam dziewczyny, można się dołączyć? :)

Ja podobnie jak aneta s - 166 cm i prawie 70 kg :(

Ale postanowienie jest - zrzucić około 5 kg. Szczególnie z brzucha.

A więc od prawie miesiąca 20-30 pełnych brzuszków min 5 razy w tygodniu, dodatkowo od tygodnia kilka innych ćwiczeń (m.in. brzuszki skrętne na skośne mięśnie brzucha). No i mniej jedzenia, szczególnie słodyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aneto, ja tez sie zapisuję, przede mną jeszcae pięć kg, te najtrudniejsze pięć i pozwól że wkleję kilka słów o odchudzaniu:wiggle:

 

JAK SIĘ ODCHUDZAĆ, POMOCNE RADY

 

Zanim rozpoczniesz odchudzanie

 

1. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami Zasady 3 razy „P” oraz 3 razy „Z” i postaraj się do nich dostosować zaczynając od dziś:

Zasada 3 razy „P”

Pozbądź się z kuchni kalorycznych przekąsek

Powieś na lodówce motywujące zdjęcie

Postaw sobie realny cel

 

Zasada 3 razy „Z”

 

Znajdź osobę, która będzie Cię wspierać

Zaopatrz się w strój do ćwiczeń

Zastanów się nad swoimi dietetycznymi błędami

 

2. Wpisz swoje Motto Motywacji, które będzie Tobie towarzyszyć przez cały okres odchudzania:

 

Moje Motto Motywacji:............................................................

 

 

3. Określ osobę, która będzie Cie wspierać podczas odchudzania. Będzie to Twój Ambasador Silnej Woli.

Znajdź swojego prywatnego Ambasadora!

 

Po co mi Ambasador?

Jest niezbędny, aby wspierać w najtrudniejszych chwilach odchudzania oraz chwalić za najmniejsze sukcesy.

 

Kto nim zostanie?

To zależy od Ciebie, ambasadorem może być każda bliska Ci osoba: mąż, koleżanka, mama, córka, sąsiadka.

 

Kiedy się z nim kontaktować?

Zawsze, kiedy poczujesz spadek motywacji i chęć sięgnięcia po „zakazany owoc” oraz w momencie osiągnięcia najdrobniejszych rezultatów odchudzania.

 

DO DZIEŁA DZIEWCZYNY:wave:

Edytowane przez emiranda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą juz kilka kg, odchudzałam się z diety.interia.pl, więc przekaże Wam kilka myślę, że cennych wskazowek. (a miałam własnie wziąć się za gimnastykę, ale to za chwilę).

Jemy trzy głowne posiłki dziennie, śniadanie, obiad i kolację oraz dwa przerywniki.

Węglowodany staramy sie jeść na śniadanie i ewentualnie do wczesnego popołudnia, kolacja to przede wszystkim bialko i warzywa.

Ja przez pierwsze trzy miesiące odchudzania weeliminowałam z diety zupełnie slodycze (a kocham je). Po trzech miesiącach zaczęlam na podwieczorek jeść jednna kostkę gorzkiej czekolady min 85% kakao. raczej ze względu na uzupelnienie magnezu w organiźmie.

Nie ma sensu się głodzić, bo jak jesteś głodna to zaraz rzucasz się na jedzenie.

Ja od jakiegoś czasu stosuje jeszcze jedną zasadę zgodną z dietą o niskim IG, czyli owoce jem przed pierwszym śniadaniem, ale to juz kazda musi czuć. Ja z doświadczenia wiem, a odchudzalam się już nie jeden raz, że tak lepiej się czuję.

Przykładowy mój jadlospis

1/owoce

2/ śniadanie 3 dkg chleba orkiszowegp, albo o niskim IG (sama piekę czesto), ale u nas w piekarni mozna taki dostać.

15 dkg twarożku light mniej niż 2% tłuszczu

pomidor, papryka, salata do woli

3/ otręby owsiane trzy łyzki z jogurtem niskotłuszczowym jakieś warzywo

4/ obiad pierś z indyka pieczona na tuszcie, ja piekę na raclettie, kasza gryczana, do tego jakaś salatka warzywna, u mnie to jest przeważnie grecka, jogurt 0%

Wszystko nie więcej niz 400 calorii

5/ kawa z mlekiem,

6/ kolacja u mnie to konczy się na twarozku light + warzywa , chleba na kolację nie jadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dziewczyny,

sprowokowana Waszą spontaniczną akcją "wespół-zespół" postanowiłam po długim okresie przyczajenia ponownie uaktywnić się na forum - tym bardziej, że temat odchudzania znam od podszewki:) próbowałam już chyba każdej diety - efekt zawsze ten sam - zrzucę kilka kilo, ale one wracają jak bumerang:)

A teraz spowiedż - ja niestety z tych grubokościstych i ze skłonnością do przybierania kilogramów, a do tego z permanentnym uzależnniem od słodyczy:) podobnie jak u Was gwoździem do przysłowiowej trumny była ciąża, po której do dzisiaj zostało mi w nadmiarze 7-8 kg, a moja córcia ma już 4 lata. Tak więc stan na dziś przy wzroście 164 cm - to 70 kg, więc jest z czego zrzucać:)

 

Kibicuję nam wszystkim, bo nie od dziś wiadomo, że w grupie siła:) do dzieła Dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :)

Zawiozlam Synka do szkoly, zjadlam platki z mlekiem, a teraz wybieram sie na zakupy zeby miec jakis wybor na sniadania :) twarozek, warzywka itp.

Nawet nie wiecie jak bardzo sie ciesze ze jest ta grupa :) od razu czuje wieksze checi na odchudzanie :)

Ja 5 dni w tygodniu mam spacerki okolo 3-4 km :) dodatkowo po powrocie meza z pracy mam zamiar biegac :) i jak nie padne to jeszcze chce troszke pocwiczyc w domu :)

 

Laschenko jak ogladam Twoje obecne zdjecia (np z malowania donku w sexi stroju :)) to ja wcale nie widze zebys za duzo wazyla :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem:) ja mam siodemczke do zrzucenia wzrost 170 centów waga 62 kg

Kacha możemy się ciuchami wymieniać jesteśmy takie same:lol2:

 

Ja jednak mniej wymagająca :p 5 kg chętnie oddam gratis :p

 

 

 

A dostał to (nawet nie szukajcie szyi)

 

Lasche, jesteś niemożliwa :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś na śniadanie miały być same jajka (normalnie potrzebuje się oczyścić z tych złogów pozimowych) ale dodałam do tego owsiano-jajeczną bułeczkę, którą wykorzystywałam jak byłam na dukanie.

 

Robi się ją w 5 min:

w maleńkiej miseczce jajko roztrzepać, dodać 3 łyżki otrębów owsianych (a ja nie miałam, więc zblenderowałam owsiane płatki), 1 łyżkę naturalnego serka homo (ja kupuję turek figura) i sól do smaku - włożyć na 3-4 minuty do mikrofali, poczekać naż odparuje/wustygnie, i mozna kroić i smarować (ja posmarowalam tym serkiem, do tego plasterek szynki, sera zółtego (muszę kupić o mniejszej zawartości tłuszczu) ogórka i pomidora :) I jajko.

I się najadlam :)

Muszę sobie upiec jakiś proteinowy pożywny chlebek :)

 

U mnie największym problemem są obiady (bo rodzinka chętnie wyjada różne tam makarooooony i inne takie pizze :) ) i słodycze (do kawy ;) )

Chciałabym racjonalnie do tego podejść, bez żadnej diety, ale czerpać z wiedzy i wskazówek, które zapamiętałam we wcześniejszym dietowaniu.

Boję się tego pociągu do slodyczy bo nie chcę korzystać ze słodzika..bleee

 

No i ćwiczenia - mam gdzie i czym ćwiczyć - orbitrek i hantle obecnie miejscowią się w łazience (dużą mamy) i tam mi się fajnie ćwiczy wieczorem, gdy dzieci spią :) Tyle, żeby pamiętać o regularności!

Z chęcią sprawiłabym sobie jeszcze tylko gumy do ćwiczeń - używałyśmy tego na fitnesie (chodziłam na jesieni trochę) i bardzo mi się ta ich prostota i możliwości wykorzystania spodobały!

 

A za Ambasadora mojego odchudzania wybieram oczywiście Was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przespalam się z tematem podrzuconym na wątku Anety (jak dobrze, że ktoś ubrał w słowa i napisał, to co mi się pałęta po głowie, a ktoś inny podchwycił) i , jak przyjmiecie, to ja też się dopiszę do grupy... 163 cm i 63 kg ... ja to chyba chudnę pod wpływem stresu, którego źródłem była praca :) obecnie urlop wychowawczy, więc jest jak jest... a chciałabym tak z 7 kg mniej, noszzzz bardzo! Zacznę od pożegnania ze słodyczami... zastosuję podejście MŻ, częściej pohulam po budowie i poczytam, co radzicie dalej...

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się i ja dziewczynki, chociaż wcale się nie odchudzam:p Przy wzroście 168 waga to 60-62 kg, więc chyba nie jest aż tak tragicznie, co??? Miałam taki okres w życiu zaraz przed i tuż po ślubie, kiedy kupowałam rozmiar 34 i 36, ale to już przeszłość i może Was zdziwię, ale wcale nie czułam się dobrze w takich rozmiarach.:no: W sumie mogę jeść wszystko w rozsądnych ilościach, byle nie za dużo słodyczy, bo one działają niekorzystnie:sick:

Spróbujcie odstawić słodkości- gwarantuję, że waga szybko pójdzie w dół:wiggle:Nie jestem zwolenniczką typowych diet, bo one działają zwykle przez chwilkę. Po prostu trzeba zmienić na stałe nawyki żywieniowe i będzie dobrze:D

Chętnie Was poczytam, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam bardzo co zrzucać, ale postanowiłam Was wspierać :wave:

Od dłuższego czasu trzymam tą samą wagę, z małą przerwą na wakacje w Polsce i obżeranie się polskimi specjałami ;) ale my cały czas jedziemy na diecie, no może z małymi odstępstwami :) Zaczęło się od tego że mój miś chciał zgubić kilka kilogramów a wiadomo, że łatwiej jak wszyscy w domu przechodzą na dietę bo i gotować prościej i smaku nie robią jak jedzą przy nas co innego :p Tak więc postanowiliśmy że razem przejdziemy na dietę bo mi nie zaszkodzi :D

Ta dieta to dieta plaż południa

Moja koleżanka po ciąży szybko wracała na niej do swojej wagi, po drugiej ciąży było tak samo a potem inne dziewczyny stosowały tą dietę i pomagała. Mój miś zgubił na niej 15 kg.

Pierwsze dwa tygodnie są trudne bo trzeba odstawić cukry i organizm mocno się buntuje ale za to właśnie w tym okresie spada najwięcej kilogramów z brzuszka :D

 

W sprawie ćwiczeń dla nie mających czasu polecam zumbe na playstation :D i inne gry związane z tańcem :) można się naprawdę zmęczyć i nie trzeba wychodzić z domu jak ktoś nie ma czasu na grupowe zajęcia :)

I najważniejsza sprawa nie przejmujcie się wagą, szczególnie jak ktoś ćwiczy to czasem waga zupełnie nie spada bo tłuszcz zamienia się w mięśnie, lepiej zrobić pomiary w obwodach ;) i tak sprawdzać czy są efekty. I co śmiesznie u nas najlepiej było widać po obwodzie uda :) bo z brzuszkiem bywa różnie potrafi napuchnąć po jedzeniu i w wahaniach hormonalnych.

 

Rozpisałam się trochę ale może komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...