Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Razem razniej czyli jak Forumki wypowiedzialy walke kilogramom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 907
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, rusza nasza forumowa akcja : "Zajączek dla Frania"

 

Franio,

http://images40.fotosik.pl/1473/b25f65fdfc715948m.jpg

 

 

 

to wspaniały i dzielny Chłopiec, który zmaga się z Potworzastym- nieuleczalną dziś chorobą genetyczną- SMARD1. Jest bohaterem bloga pisanego przez swoją Mamę:

 

mojsynfranek.pl.

 

Nasza akcja, na początku miała polegac na zbiórce pieniążków na remont łazienki dla naszego niebieskookiego Dzielniaka, ale ponieważ Franio jest podopiecznym fundacji, możemy zrobić to tylko poprzez wpłate na subkonto fundacji, co wbrew naszym obawom, nie jest złą wiadomoscią. Forumowicze-to jest, my w tytule wpłaty wpisujemy:

 

 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH

 

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

 

tytułem: 13984 Trzęsowski Franciszek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia/murator/nick np: emiranda

 

i wówczas nasze pieniązki zostaną zliczone przez fundacje, a kwota podana na Blogu

Mama Frania zobowiązuje sie do podania konkretnej kwoty przypisanej danemu nick'owi. Wiec, jak widzicie nasza wspólna akcja ma bardzo duży sens.

Mama Frania, dziękowała nam jeszcze przed rozpoczęciem akcji:

"Forumowiczom z Muratora już dziś dziękujemy za chęć i zryw do pomocy."

Franio, trzymaj kciuki za swoje Muratorowe Ciocie i Wujków!

 

Akcja "Zajączek dla Frania" kończy sie we wtorek-10 kwietnia

Edytowane przez emiranda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że zakończyłam dietę wg menu MagdyZZZ. Udało mi się zejść ok. 3,5-4 kg. Teraz muszę utrzymać wprowadzane dietą nawyki albo przerzucić się na stosowanego kiedyś Montignaca. Zastanawiam się, czy się samej nie udać do dietetyka. Czy możecie kogoś polecić we Wrocławiu?

A że święta tuż tuż, to

Spokojnych Świąt życzy Spirea :)

 

 

 

http://img337.imageshack.us/img337/40/5002514101244421f299d9c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

i jak wam dziewczyny idzie odchudzanie ?

 

ja dzisiaj zanotowałam na wadze - 11 kg :wave:

wczoraj wbiłam się w jeansy, których nie byłam w stanie założyć od 2 lat :lol: Wczoraj również koleżanka nie poznała mnie na ulicy i zachwycała się moim wyglądem :D Było mi niezmiernie miło, że jednak moje wysiłki nie poszły na marne. Mam jeszcze zamiar do wakacji w lipcu zrzucić 7-8 kg, żeby być prawdziwą laską :rotfl: Na razie idę mniej więcej z zakładanym planem odchudzania (zrzuciłam o 1 kg mniej, niż sobie wymyśliłam, że będzie w tym tygodniu), więc jest nadzieja, że uda mi się dojść do tego, co sobie założyłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidzia Brawoooo:jawdrop::wiggle::wiggle::wiggle: Masz najlepszy rezultat:wiggle:...u mnie minus 8 ale od swiąt mocno sobie folguję i jakoś nie mogę się znowu zmobilizować...ja lubię stresa zajadać;)

Napisz koniecznie co robisz dodatkowo oprócz rozsądnego jedzenia, nadal zumba?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidziu wpisywalabys co jadasz, na wszystkie posilki dziennie i mniej wiecej ilosci

Lidzia Brawoooo:jawdrop::wiggle::wiggle::wiggle: Masz najlepszy rezultat:wiggle:...u mnie minus 8 ale od swiąt mocno sobie folguję i jakoś nie mogę się znowu zmobilizować...ja lubię stresa zajadać;)

Napisz koniecznie co robisz dodatkowo oprócz rozsądnego jedzenia, nadal zumba?:rolleyes:

Dziewczyny, dziękuję bardzo :D

 

Oprócz ustabilizowania godzin posiłków, nadal chodzę na zumbę 2x tyg., codziennie przez 15-20 min kręcę hulahop (takim z gumowymi wypustkami od wewnątrz), prawie też codziennie jeżdżę też na orbitreku 15-20.

 

Jeśli chodzi o jedzenie to:

 

śniadanie: kromka ciemnego chleba, z masłem, chudą wędliną i warzywami (zazwyczaj z pomidorem, papryką, bądź ogórkiem), do tego herbata z cytryną, bądź jajecznica z szynką

 

drugie śniadanie: do wyboru - jogurt pitny z owocami, małe marchewki, banan, jabłko, sok ze świeżych pomarańczy

 

obiad: zazwyczaj grillowany kurczak z sałatką (mix sałat, pomidor, czerwona cebula, ogórek + jakiś sos do tego), grillowany kurczak polany pesto + sałatka, grillowana ryba + np. kiszona kapusta, gulasz + gotowane na parze warzywa. Czasami powyższe dania jadam z kaszą gryczaną, bądź brązowym ryżem, ale nie codziennie

 

kolacja (nie jadam później niż o 19): kanapka z wędliną jak na śniadanie, bądź pomidory z mozarellą i odrobiną pesto

w ciągu dnia dużo wody

 

Generalnie zaczęłam stosować zasadę najadania się na 70-80% - tzn. kiedy poczuję pierwsze nasycenie w żołądku (a głowa mi podpowiada, że jeszcze mogłoby się coś zmieścić, chociaż już nie czuję głodu) kończę posiłek. Dzięki temu zmniejszyłam wielkość porcji i już wiem ile będę w stanie zjeść, aby potem nie czuć się ociężała.

 

Nie myślcie sobie, że ja sobie nie pozwalam na żadne szaleństwa, typu np. lody, ale nie wpływa to negatywnie na moją wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidszu gratuluje!!! To chyba tutaj najlepszy wynik!!! Bardzo sie ciesze z Twojego sukcesu. Wiosna i lato to piekny czas na eksponowanie "nowych" wdziekow :-)

Skrobnij (moze na priv, jesli wolisz) , gdzie chodzisz na Zumbe? W mojej silowni tez jest, ale nigdy nie udaje mi sie dotrzec on time :( My chyba gdzies niedaleko siebie funkcjonujemy, he? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się... schudłam już 10kg... Będzie więcej.. ale od jakiegoś czasu nie mam czasu śmigać na siłownię... siłownię zastąpiłam pracą w ogrodzie.. czasami nachodzę się dużo więcej niż na bieżni, naschylam wyrywać chwaściki... Czyli mam fitness na świeżym powietrzu...

 

Lidzi oczywiście gratuluję , bo wiem, że to proste nie jest... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...