Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Razem razniej czyli jak Forumki wypowiedzialy walke kilogramom


Recommended Posts

  • 5 months później...
  • Odpowiedzi 907
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O_o coś tu ucichło strasznie. Czyżbyście dziewczęta sobie odpuściły?:p To ja odświeżę temat i sie pochwalę:lol:

 

W końcu się zmobilizowałam i od 9 dni jestem na diecie Dukana. W czasie fazy I tzw. uderzeniowej trwającej 5 dniu gdzie podobno traci się szybko na wadze u mnie było średnio. Spadło tylko 0,6 kg :cry:a miało co najmniej 1,8 kg;/ troche zwątpiłam bo następna faza tzw naprzemienna to podobno lekkie przystopowanie wagi. Ale się nie poddałam i się opłaciło bo u mnie waga drgnęła właśnie w tej fazie :)

Dziś dnia 9 pierwszy raz od xxxx czasu zobaczyłam na wadzę 5 z przodu!!!! :wave: spadło mi 2,1 kg i jestem przeogromnie szczęśliwa. Mam jeszcze większą motywację!

W ogóle to czuje się dobrze, mam jakoś więcej siły i energi. Mój M. zawstydzony trochę postanowił że ograniczy białe pieczywo i słodkości:cool:i nie będzie obżerał się po nocach bo i nie ma z kim :lol2: w przyszłym roku jak skończę ze sobą wezmę się i za niego:yes: już mu zapowiedziałam żeby się nacieszył pifkiem póki może:evil:

 

A w ogóle to muszę wam sprzedać przepis na super szejka ;) jest szybki, dietetyczny, ma dużo proteinek więc daje kopa i świetnie syci. Idealne rozwiązanie jak wpadamy głodne do domu i musimy szybko coś przekąsić a nie chcemy sięgać bo niezdrowe i kaloryczne przekąski. Przepis pochodzi z forum diety Dukana.

 

A oto jak zrobić szejka :) Wrzucam kostkę chudego twarogu (250g) do robota, zalewam mlekiem 0% lub 0,5% do poziomu ok 0,5l (mleka wychodzi ok 350-400 ml , można dać mniej lub więcej), dodaję trochę aromatu np. waniliowego i słodziku w płynie ok. 10 kropli = 2 łyżki cukru (używam słodzika bez aspartamu!), zamykam pokrywkę i miksuję pół min, wyłączam, czekam pół min i znowu miksuję. Od razu należy przelać do szklanki i pić. Wychodzi super puszysty szejk. Czasami robię większa ilość ale przed każdym spożyciem trzeba ponownie chwilę pomiksować żeby się "napuszył " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Dukan nie dla mnie, za dużo mięsa.

Ależ nie trzeba ciągle wcinać mięsa. Ma być białko więc mięsko można zastępować rybami i soją ;) Ja mięcha dużo jadłam na początku. Potem częściej zaczęły u mnie gościć rybki (pieczone, smażone, na parze) a na dniach PW robie sobie gulasz albo jakieś kotleciki z soi, do tego jajka na różne sposoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie trzeba ciągle wcinać mięsa. Ma być białko więc mięsko można zastępować rybami i soją ;) Ja mięcha dużo jadłam na początku. Potem częściej zaczęły u mnie gościć rybki (pieczone, smażone, na parze) a na dniach PW robie sobie gulasz albo jakieś kotleciki z soi, do tego jajka na różne sposoby :)

 

A faza uderzeniowa? Same białka, zero warzyw, nie dałabym rady bo ja królik jestem. Jednak zostanę przy Montignacu chociaż znam osoby które super schudły na dukanie:) Zasady MM znam na pamięć nie muszę się ich uczyć, a też się pięknie chudnie. Najważniejsze przecież żeby dieta była dla nas a nie my dla diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sarbela faza uderzeniowa trwa max 7 dni. Dla większości osób 3 dni. Dozwolona jest cebula, korniszony, kiszona kapucha. O pietruszce czy koperku nie wspomnę ;) nie jest tak źle. Ja też uwielbiam warzywa ale 3 dni da rade wytrzymać.

O Montignacu też myślałam ale jak zaczęłam czytać to nie wiedziałam o co chodzi. Stwierdziłam że na razie nie chce mi się tego ogarniać :p jakiś indeks glikemiczny...ale może kiedyś i tę dietę przerobie póki co dalej walczę na Dukanie ;)

[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...